5

Podobno Benzema wrzucił to wcześniej w tym roku na swojego instagrama: https://www.facebook.com/SquawkaFootball/videos/vb.123548937751259/761312410641572/?type=2&theater

Gość sobie chyba wkręcił fazę, że jest jakimś gangsterem :P Pomyśleć sobie, że niektórzy kibice Realu nazywali tutaj naszych graczy prawie kryminalistami za sprawy sądowe o podatki...

1

Liczbę, nie ilość! :>

4

Busquets został obity i musiał być zmieniony w pierwszym meczu sezonu przeciwko Athletikowi, chociaż na szczęście okazało się to niegroźne i nie wykluczało go z gry na dłużej. Mathieu chyba też miał jakieś problemy. I Suarez podczas przerwy reprezentacyjnej... 9 to optymistyczne szacunki :P

3

"Właściwie to ciekawa kwestia, kto z naszych piłkarzy ma najlepszy talent..." - matko, dobrze, że powiedziałaś "aktorski", a nie co innego! :)

1

Ale zobacz, Domisiu, że nasi zawodnicy grali wszystkie możliwe mecze w poprzednim sezonie, do tego superpuchary. Kontuzje Rafy i Messiego to nie mięśniówki, tylko po prostu urazy po kontakcie z innymi graczami. W Realu to chyba jeszcze gorzej w tym sezonie wygląda, więc nie ma co się martwić przesadnie :)

4

Przyznaj się, Olu, Ty byś chciała, żeby w reklamie zagrał Żordi... :D

4

Przy tym golu Munira chyba jednak rzeczywiście był spalony. Co innego za to akcja Suareza w pierwszej połowie, gdy też Busquets podawał...

Co do ocen, to nie pasuje mi tylko ocena dla Mathieu, która jest moim zdaniem za niska. Jeremy był najlepszym obrońcą w tym spotkaniu i ja zapamiętałem jego świetne czytanie gry i granie na wyprzedzenie. Aż się ucieszyłem, że nasz czołg w końcu wrócił do formy :)

4

Jeszcze "leniwe" rozprowadzenie kontry na 2:0... Myślałem sobie tylko przy tej akcji "No, masz wolną prawą, podawaj na prawą!... Nie, nie do Neymara, było podać na prawą... Zepsułeś... O, gol!" :)

21

Dawno nie widziałem tak dobrze grającego środka pola jak dzisiaj, cała trójka Busi-Roberto-Iniesta zagrała świetne spotkanie. Iniesta pokazywał przebłyski dawnej magii, do tego nie próżnował w pressingu. Roberto hiperaktywny, cały czas pod grą - właściwie to prawie zawsze jak robiliśmy atak pozycyjny na połowie rywala i pojawiały się te charakterystyczne dla naszego stylu gry trójkąty, to Roberto stanowił jeden z wierzchołków. Do tego świetnie w tempo zagrał przedostatnie podanie przy golu na 3:0.

Ale największe wrażenie zrobił na mnie dzisiaj Busi, którego wybrałem zawodnikiem meczu (pomimo równie świetnego występu Neymara, którym trzeba się zachwycać). Chyba wziął do siebie słowa Lucho, że jest najlepszym pomocnikiem na świecie, bo dzisiaj wychodziło mu praktycznie wszystko. 88 podań w 75 minut i tylko 2 niecelne, 3 kluczowe zagrania. Do tego jego przewidywanie i czytanie gry zakończone przechwytami albo faulami rywali na nim - wyglądało to czasem jakby gracze BATE byli marionetkami w rękach Busquetsa, robiącymi dokładnie to, co będzie chciał. Nawet jak nie kasował akcji idealnym wślizgiem albo ustawieniem, to czasem samo jego pojawienie się przed graczem BATE powodowało kompletnie nieudane zagranie, kończące się przejęciem piłki przez innego z naszych graczy. No i to głównie jemu trzeba zawdzięczać świetnie funkcjonujący dzisiaj pressing.

Liczę, że właśnie ta trójka zagra w środku pola w klasyku!

2

A moim zdaniem dzisiaj zagrał jeden ze swoich lepszych meczy od dłuższego czasu, nie wszystko mu wychodziło, ale z przodu był pod grą, a z tyłu miał 100% skuteczność interwencji. Raz się nie popisał chyba ze złamaniem linii spalonego jak Stegen musiał wyjść no i z przodu trafił w słupek w dobrej akcji z Neymarem, ale podłączył się bardzo fajnie (no i powiedzmy sobie jasno, że znając życie Jordi też by nie trafił tego :P ).

3

Hehe, miałem to samo pisać - koszulka Szewy z Milanu kupiona na bazarze to była moja pierwsza koszulka. Pamiętam, jak kolega w szkole zdziwiony do mnie wypalił potem "Było wziąć Bierhoffa", bo Andrij nie był jeszcze tak znanym zawodnikiem - a potem odpalił, więc wstydu nie było :)

3

Haha, zamknąłeś temat teraz :) Ale komu Ty to będziesz tłumaczył, święcie oburzonym, silącym się na "dojrzałość" i "obiektywizm" gimnazjalistom czy holenderskim zbieraczom truskawek, którzy na studiach nigdy nie byli? :P Getafe kręciło sci-fi pornosy z zombiakami (do tej pory nie zebrałem z ziemi szczęki po zobaczeniu tej kampanii marketingowej) zapewne w tej samej szatni, a teraz wielkie oburzenie, że jest tam trochę czerwonej farby!

4

I mam nadzieję. że na tym się skończy cała sprawa z przereklamowanym Pogbą. W obecnej formie to Sergi Roberto jest dla nas bardziej przydatnym zawodnikiem, do tego nic nie kosztuje i zarabia pewnie 10% tego, co dostawałby Pogba :P

1

Akurat za wolny to on zdecydowanie nie jest, bo prędkością chyba dorównuje Jordiemu, a do tego jak już się rozpędzi, to nikt mu się nie będzie ładować "pod koła" :P Ale nie zgodzę się z Paxem, że lepiej broni - na pozycji stopera faktycznie, zwłaszcza w Barcelońskim stylu gry, ale na bok obrony jest moim zdaniem zbyt mało zwrotny i bywa za łatwo objeżdżany.

5

Może nie są socio, tylko po prostu trafili do Getafe jako odrzuty z Realu (jak choćby Pedro Leon) i w meczach z nimi wkręcają sobie fazę, że grają dla Realu... :P

Albo po prostu boją się tego, że jak nie będą posłuszni, to Pepe załatwi ich tak jak kiedyś Cazquero.

4

Przeczytaj ostatnie kilka postów kolegi Kaniego, zgadnij, jakiemu klubowi kibicuje i zastanów się, ile warta może być jego opinia na temat naszego zawodnika :)

11

Bez dwóch zdań nasz drugi, po Messim, najważniejszy zawodnik. Jak Busiemu nie wychodzi mecz, to cała drużyna gra piach, a większość ludzi nie wie dlaczego :) Takie artykuły jak ten są jak najbardziej potrzebne, żeby więcej się o nim mówiło i robiło mu "dobry PR", bo ten gość jest karygodnie niedoceniany (jakim cudem nie znalazł się nawet na wstępnej liście do ZP, gdzie tak naprawdę powinien być co roku na podium?!) i dobrze byłoby go trochę nagłośnić, bo po prostu zasługuje na większe uznanie.

Chociaż z drugiej strony, to największe uznanie już chyba ma - jest jednym z kapitanów najlepszego klubu na świecie, ma na koncie wszystkie możliwe tytuły zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej, do tego najwięksi trenerzy na świecie (Guardiola, del Bosque, Lucho, Wenger) go wręcz gloryfikują.

Aż strach pomyśleć, że z takim stylem gry Sergio będzie prawdopodobnie dalej ewoluował i stawał się coraz lepszy przez przynajmniej 3 kolejne lata, a pograć może na najwyższym poziomie spokojnie do 35 roku życia... :)

2

Dla Messiego też Busi jest często takim ochroniarzem. Szczególnie fajnie to było moim zdaniem widać w meczu zeszłego sezonu z Bilbao na San Mames (2:5), gdzie w paru akcjach Busquets był jak cień za Messim gdy ten wchodził w dryblingi i w razie straty momentalnie z powrotem odzyskiwał piłkę.

10

Roberto w ostatnim meczu zaliczył więcej asyst niż Cesc od początku sezonu w BPL :P

2

Może dlatego, że Ronaldo nie jest Hiszpanem, a to asystent trenera... Hiszpanii! :P Ale inną sprawą jest, że dziwnym trafem nikt nigdzie nie wspomina o tym, jak Cristiano bezczelnie skopał typa 5 metrów przed sędzią.

5

Dziwne, że Angel Torres w ogóle zdążył wrócić na stadion Getafe na mecz z Barceloną ze spotkania Realu z Las Palmas, które z pewnością oglądał z trybun jako ich socio :P

3

Bravo jest po prostu bardzo charyzmatyczny i widać, że pomimo przyjścia do nas dopiero rok temu, ma silną pozycję w szatni. Zresztą podobno za jego sprowadzeniem byli też sami piłkarze, którzy znali go jako gościa silnego psychicznie i lidera (w końcu to też kapitan reprezentacji Chile). Ale rozumiem, że może Ci się wydawać, że czasem wypowiada się aż zbyt pewnie siebie i brzmi zarozumiale - cóż, moim zdaniem akurat u bramkarza taka cecha to zaleta!

2

Tak czy siak, pierwsza trójka to powinien być Aubameyang, Toure i Feghouli.

1

Sytuacji z Danilo nie widziałem, myślałem, że mówisz o tej akcji Ronaldo - możesz podesłać w takim razie jakiś filmik z tym nieodgwizdanym karnym na Danilo?

1

Dobra, nieważne - obejrzałem tę sytuację i ja tam karnego nie widzę, pomimo epileptycznych gestykulacji Cristiano. Fakt, że za takie sytuacje karne dostawał (przypomina mi się zdaje się mecz z Celtą z zeszłego sezonu, gdzie przy nawet lżejszym kontakcie z przeciwnikiem zanurkował i był karny), ale sędzia moim zdaniem zachował się słusznie nie gwiżdżąc tej sytuacji.

A druga sprawa, co sądzisz o tej sytuacji: http://www.dailymotion.com/video/x3bt9og_ronaldo-s-kick-at-simon-without-the-ball-vs-las-palmas_sport

Bezczelnie przed samym sędzią Ronaldo z premedytacją kopie typka z Las Palmas i nie ma żadnych konsekwencji. Gdyby sędzia zareagował, to jak powinien to ocenić? Czerwona kartka? Wpis o niesportowym zachowaniu i kopnięciu przeciwnika bez piłki, kolejne 2 mecze zawieszenia? Czyli tak naprawdę to przez tę sytuację Cristiano nie powinien zagrać w klasyku!

1

BTW, jakbyś mógł to podrzuć jakiś filmik z tą sytuacją z karnym z meczu Realu z Las Palmas.

2

I dalej nie ma, bo z Eibarem straciliśmy gola :P

2

W sumie zawsze miałem podobne zdanie o Getafe, Domisiu, ale ostatnio po przeczytaniu o Getafinder i pornosach z zombiakami zyskali sporo mojej sympatii :)

1

Nie oglądam meczy Realu, ale z tego, co pamiętam, to jedynie tamta sytuacja powodowała kontrowersje po tym spotkaniu.

A jeszcze co do poprzedniego posta - jak dla mnie to nie są teorie spiskowe, tylko potwierdzanie się doniesień odnośnie ustawiania spotkań pod Real. Są spotkania, gdzie nie ma sensu gwizdać przeciwko Barcelonie, ba, można nawet gwizdać pod nas, bo i tak wiadome jest, że je wygramy, więc można je wykorzystać do odwrócenia podejrzeń - np. spotkanie z Rayo. Ale już w meczach, gdzie możliwa jest utrata przez nas punktów, sędziowie w tych kluczowych sytuacjach będą przeciwko nam - vide mecz z Athletikiem na rozpoczęcie sezonu, spróbuję Ci wkrótce dostarczyć listę przegięć z tamtego meczu, bo Wpw zdaje się ostatnio oglądał i notował jeszcze raz. Jak dla mnie to ma większy sens niż chemtrailsy i "to był zamach" :)

1

Przecież ze Sportingiem to błąd był zdaje się w drugą stronę - nieuznany prawidłowy gol dla zespołu z Gijon!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?