2

To samo sobie pomyślałem po meczu :) Cóż, za 3 dni gramy bądź co bądź z Real Club Deportivo Espanyol :>

0

Skąd ja wiedziałem, że uznasz, że karnego nie powinno być? :P



Jak dla mnie słuszna decyzja - owszem, Adan trafił najpierw w piłkę, ale jego impet/agresja w tej sytuacji był zbyt duży, sędzia uznał to za niebezpieczną grę - mógł naprawdę uszkodzić Messiego w tej sytuacji, stąd tego typu akcje są zabronione - stąd jedynym słusznym wyjściem jest odgwizdanie faulu.

Co do sytuacji z Rakiticiem, to nie widziałem do końca - wydaje mi się, że przepychał się z gościem z Betisu, ale nie wiem, czy go kopnął. Piłkarze Betisu się chyba bardziej pluli o to, czy nie za wcześnie Suarez i Rakitić wbiegli w pole karne.

3

Ten gość nie załapał filmów Tarantino i uważa je za gnioty. Już od samego tego powinna Ci się zapalić czerwona lampka co do niego.

A jak potrzebujesz bardziej dogłębnych argumentów, to Pax wyłożył wszystko jak na srebrnej tacy. Kolonko się wypowiada jak typowy "wujek Staszek z Chicago", który raz na pół roku wyśle 100$ do bidnej rodziny z Polski, sądząc, że to kupa kasy. Niestety taki sposób wypowiadania się, jaki prezentuje w swoich filmikach, łatwo kupuje młodych ludzi, stąd te jego rzesze wyznawców. Prosta manipulacja, szkoda, że tyle osób daje się na to nabrać.

13

No no, nawet z Joaquina potrafisz zrobić niemalże mitycznego herosa! Dobra robota :D

14

Fajny tekst, dobrze uargumentowane całe rzeczywiste podłoże tego konfliktu, który bardziej niż z emotikonek Pique wynika z braku dystansu i bycia dobrym tematem zastępczym dla Realu.

Nie zgodziłbym się tylko z ostatnim akapitem - przecież akurat poczucie humoru to w Madrycie muszą mieć świetne, skoro jeszcze nie zwolnili Beniteza i nie wywieźli Florentino na taczkach! :P

16

Włacha, Pique ściągnęliśmy z powrotem za grosze, Alba też nie był wcale taki drogi patrząc na to, jak łakomym kąskiem był. A Fabregas został sprzedany za podobną sumę, za jaką go kupiliśmy w sumie.

17

Sergi Guardiola, patron wszystkich madryckich podszywek na FCBarca.com, troll-męczennik :)

5

Myślę, że przesadzacie z tym, że każdy zaraz podpisywałby kontrakt z Realem. Tymbardziej ci najmłodsi kibice, dla których cały futbol to pewnie jeszcze więcej emocji niż dla nas, raczej nie poszliby na coś takiego (no chyba, że po prostu rodzice by im kazali :P ). Ja za dzieciaka nienawidziłem Realu całym serduszkiem i traktowałem tę rywalizację dużo bardziej poważnie niż teraz. A jeśli jakiś młody jest utalentowany na tyle, że zgłosi się po niego Real, to pewnie zgłoszą się też inne drużyny. No i gdyby miał łebskich rodziców, to by jeszcze rozdmuchali sprawę, że zgłosił się Real, ale on nie chciał, bo ma wartości :)

2

Czyli jednak Espanyol jest od nas lepszy w jakiejś statystyce! :D Swoją droga, Rayo chyba też powinno mieć 54 a nie 44 kartki.

2

My dzięki odwołaniom mogliśmy ściągnąć Suareza i spółkę, więc to jednak coś dało. Real się będzie odwoływał nawet po zakończeniu rozgrywek CdR :D

3

Di Caprio chyba najlepiej zagrał w "Co Gryzie Gilberta Grape'a", gdzie potem niektórzy myśleli, że na serio ma zespół Downa :o "Wilka" jeszcze nie oglądałem (chociaż zostaje do tego przymuszany od pewnego czasu, więc pewnie zobaczę niedługo). W "Django" też świetnie zagrał.

A dzisiaj właśnie dowiedziałem się, że Fassbender jeszcze w "Assassin's Creed" ma zagrać, mam nadzieję, że film będzie lepszy niż gra, która mnie osobiście zawiodła. Ale ten gość właśnie nawet w tym mocno przeciętnym Prometeuszu potrafił zagrać świetnie, tak samo jak Magneto (ok, może X-Meni to nie jest kino najwyższych lotów, ale mi się akurat zdecydowanie najbardziej podobają z filmów o superbohaterach, a "Pierwsza Klasa" zdecydowanie najlepsza). W tym roku może dostać za "Makbeta", którego wszyscy chwalą (jeszcze nie widziałem) albo za tego Jobsa (film moim zdaniem niezły, ale nic więcej, natomiast gra jego i Winslet wybitna, do tego za samo nauczenie się takiej ilości tekstu powinien mieć nominację!). A to, jak zagrał we "Wstydzie" to już naprawdę maestria (pewnie to samo powiem o "Głodzie" i "Zniewolonym" jak obejrzę), ciężki temat a gość był hipnotyzujący. Ogólnie cenię go bardziej od Leonardo w sumie.

2

No "Nienawistnej Ósemki" wyczekuję i pewnie w styczniu pójdę na nią do kina, Tarantino to Tarantino, można w ciemno zakładać, że film będzie świetny. Do tego z taką obsadą! A ja się ostatnio wkręciłem w stare spaghetti westerny, więc tym lepiej :)

Linka źle wpisałeś, ale znalazłem film, może mieć fajny klimat, więc pewnie kiedyś obejrzę.

A z nowych jeszcze mam wysokie oczekiwania co do "Zupełnie Nowego Testamentu", tematyka dosyć absurdalna i zakręcona, zapowiada się na coś w stylu skrzyżowania "Bycia Johnem Malkovichem" a "Amelią" Jeuneta, trzeba obejrzeć :)

2

"Zjawy" jeszcze nie widziałem, ale Di Caprio będzie miał mocnego konkurenta w Fassbenderze, który gra w takiej liczbie filmów, że za coś musi mieć nominację :)

2

Ja to się dziwię, że ten gość jeszcze nie nagrywa tych filmików w kapeluszu z folii aluminiowej, żeby zablokować fale sterujące myślami wysyłane przez NWO, Illuminatów czy innych Reptilianów :D Ale z drugiej strony, może po prostu te swoje spiskowe teorie traktuje jako sposób na hajs i sam w nie nie wierzy. I do tego te subtelne rasistowskie hinty zawsze :P

31

Wygląda jak skrzyżowanie Neymara z Danim Alvesem :D

3

Akurat arogancki to wybitnie jest. Mi na tej liście brakuje Icardiego czy Benzemy, natomiast nie wiem, co robią na niej Zlatan albo Bendtner.

8

Zanim kupisz flaszkę jej ojcu, to zapytaj dziewczyny, czy wypada - może się okazać, że gość nie pije i Ty wyjdziesz na alkoholika w ramach pierwszego wrażenia :D

6

"Ja rozumiem, nie wszyscy islamiści to terroryści. Ale głupi zrządzeniem losu, wszyscy terroryści to islamiści." - kłamstwo, nie wiem, czy świadome. ETA i IRA mają/miały zgoła odmienne cele i podłoże ideologiczne. Nie wspominając już np. o takich gościach jak Breivik czy TImothy McVeigh.

"Czy widzieliście kiedykolwiek, żeby oni stosowali się do europejskich zasad?
Z jednej strony nie widzieliście." - wbrew pozorom, ja widziałem. Nie wszyscy uchodźcy/przyjezdni z krajów arabskich są ortodoksyjnymi islamistami, część ma luźne i zdroworozsądkowe podejście do religii (tak samo jak z katolikami, nie wszyscy są hardkorowymi fanatykami), część ucieka właśnie dlatego, że w ich kraju mogą ich spotkać nieprzyjemne konsekwencje np. ich ateizmu.

Poza tym, z Twojego postu wynika ni mniej ni więcej, że powinniśmy równać do nich, czyli równać w dół. ISIS nie zależy na podboju Europy, zresztą wprost mówią o tym, że ich celem jest utworzenie silnego państwa islamskiego na bliskim wschodzie, stąd zamykanie granic Europy przed uchodźcami jest im całkiem na rękę - bo bez poddanych nie mieliby na dobrą sprawę kim rządzić. Tak samo, jak na rękę jest im podział, jaki następuje obecnie w Europie i strach, jaki wywołują zamachy, który w dużej mierze jest zresztą przyczyną tych podziałów.

4

Fakt, że na gali nagrody wręczali przedstawiciele sponsorów (nazywani tutaj, w najłagodniejszych przypadkach, "Arabami"), że prowadząca miała akcent wskazujący na to, że angielski nie jest jej ojczystym językiem (a poza tym śmigała jeszcze po hiszpańsku, włosku, portugalsku i francusku) i że Wilmots wygrał nagrodę dla najlepszego trenera, którą Lucho miał gdzieś, bo prowadzi akurat trening, spowodował, że na La Rambli nastał ból dupy porównywalny do tego, jaki był na fioletowej po ostatnim klasyku, łącznie z rasistowskimi tekstami i Twoim apokaliptycznym wywodem opartym na domysłach i popieranym argumentami, które są kłamstwami. Jest rozmach!

1

Myślę tak czy inaczej, że osoby chodzące do liceum mają raczej blade pojęcie na temat tego, czym powinni się kierować w wyborze swoich przekonań politycznych. Do tego są bardziej podatne na zbuntowanych demagogów, którzy nie mają pojęcia o niczym konkretnym, tylko głoszą kontrowersyjne poglądy. Więc może lepiej, żeby się na razie w to nie wkręcali...? ;)

2

U mnie leci sobie w tle i tak słucham jednym uchem/oglądam jednym okiem, też nie wiem, co z nią nie tak - ja tam rozumiem jak mówi po angielsku, ma tylko dziwny akcent, bo to nie jest jej język ojczysty, do tego pokazała, że potrafi się porozumieć po portugalsku i włosku (i jeszcze jakiś język był?). Prezentuje się też wcale nieźle.

1

Ja tam nikogo z Realu nie widziałem... ;)

1

Dobry wybór, z większych imprez go zawsze zapamiętałem jako jednego z bardziej ogarniających temat, pomimo dość egzotycznego kraju pochodzenia.

1

Cóż, z obecnej sceny politycznej można się tylko śmiać, więc mają całkiem zdrowe podejście :)

1

Nie wiem, czy akurat rocznica koronacji Wazy to taki powód do świętowania :P

1

Dla mnie 5 najlepszych spotkań to byłoby 4:0 na Bernabeu z Realem, 3:0 z Bayernem na Camp Nou, finał LM z Juventusem, pierwszy mecz z Atletico w Lidze na Camp Nou (3:1) i mecz z PSG w ćwierćfinale LM w Paryżu (3:1), gdzie praktycznie zapewniliśmy sobie awans do dalszej fazy chociaż PSG zapowiadało się na cięższego rywala, a Suarez zagrał jeden z najlepszych meczów dla nas i strzelił dwie kosmiczne bramy.

Co do najgorszych spotkań, to porażki z Bilbao i Celtą, wtopa z Sociedad, porażka z Malagą w lidze przerywająca zwycięską passę i... ciężko znaleźć 5 na dobrą sprawę, może porażka z Sevillą albo remis z Leverkusen na koniec fazy grupowej LM.

3

Barcelona od paru lat jest klubem, który wypłaca swoim graczom największe wynagrodzenia (w sensie łącznie dla wszystkich graczy) ;)

9

Na sędziego wygra Roldan, to od niego wszystko się zaczęło! ;)

36

Benitez planuje przeprowadzić tę kontrolę wagi po to, żeby dowiedzieć się kto mu zajumał świątecznego sernika z lodówki :v

1

Ja mam oprócz tego teorię, że jak Kylo próbował od Rey wyciągnąć "mocą" informacje, a ona "wlazła" do jego umysłu, to miała ekspresowy i nieświadomy kurs posługiwania się mocą wzięty bezpośrednio od niego. Stąd potem mogła łatwo wpłynąć na szturmowca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?