2

Światowej? Chyba na filmwebie, gdzie głosują randomowi użytkownicy :) Dla mnie to strasznie przereklamowany film, humor dosyć prosty, do tego wszystko strasznie cukierkowe, brakuje mi więcej głębi. Wiadomo, że jest zrobione "ku pokrzepieniu serc" i pewnie za to ludzie to tak lubią, ale ja byłem zawiedziony, może dlatego, że większość osób strasznie się tym filmem zachwycała i miałem wysokie oczekiwania. W podobnym klimacie dużo bardziej podobały mi się np. "Pukając do nieba bram" albo "Zapach kobiety".

1

O ile tylko masz na myśli tych oryginalnych "Nietykalnych" De Palmy, a nie pokrzepiające francuskie badziewie, to jak najbardziej :>

1

A tak serio, to proponuję zacząć od tego:

1

Myślę, że wręcz jedyną możliwością jest nauczyć się gry na gitarze na własną rękę - jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś nauczył się grać czyjąś ręką... :D

1

Nie, ja myślę, że tylko przeciwko Realowi... ;)

2

Brakuje siódmego za Coco Benzemę :)

7

Myślę, że pisanie uparcie, że nazwał ich "odpadami" to tłumaczenie ewentualnie zbyt dosłowne, w każdym razie błędne. W języku polskim określenie to nie jest generalnie używane jako obrażliwe, natomiast istnieje jego +/-synonim, który jest określeniem obraźliwym i dużo bardziej nadawałby się tutaj jako tłumaczenie - po prostu "śmieci". Nie ma co eufemizować, bo naprawdę kłuje to w oczy, brzmi, jakby Suarez wymyślał jakieś wyrafinowane epitety na graczy Espanyolu.

1

Z jednej strony, w starych filmach sci-fi trochę groteskowo wygląda teraz zarąbisty statek kosmiczny i monitory/komputery rodem z lat 70... Ale ja zawsze jestem przeciwny remake'om. Nowy sequel mógłby być OK, o ile byłby zrobiony w klimacie czwórki, dwójka jeszcze była spoko, natomiast trójka to najsłabszy film Finchera. W czwórce fabuła była kompletnie bez sensu, ale całość ratował Jeunet, który potrafi wszędzie zaszczepić niepowtarzalny klimat swoich filmów.

3

No tak, to zdecydowanie najciekawsze postacie w obu filmach, nawet Ripley na początku (znaczy w jedynce) nie kupuje tak jak Ash. A Fassbender to w ogóle ratuje "Prometeusza" przed byciem słabym filmem, gość naprawdę w każdej roli wypada świetnie. Holm np. mnie nie zawsze do końca przekonuje, a w Obcym miał obok siebie Johna Hurta (co prawda w roli dosyć epizodycznej) i mistrza trzeciego planu Harry'ego Deana Stantona, ale z filmów, w których go widziałem, Ash to chyba najlepiej zagrana rola.

2

Właśnie po chyba 10 latach obejrzałem po raz kolejny "Obcego" i w sumie trochę mnie rozczarował... Z drugiej strony, zastanawia mnie jedno pytanie po "Obcym" i "Prometeuszu" - czy najlepszych warsztatowo aktorów obsadzono tam w rolach androidów, stąd te role były najlepiej zagrane, czy po prostu najłatwiej pokazać swój kunszt w roli androida, stąd Holm i Fassbender byli tak bardzo wyróżniającymi się postaciami na tle reszty obsady?

15

I tak grają praktycznie bez kibiców, dużej różnicy by im to nie zrobiło ;)

4

Zapomniałeś dopisać Sevilli (Andaluzja) i Mirandes (Kastylia i Leon) ;)

3

Milito po ciężkiej kontuzji nie tyle nie wrócił do formy, co grał po prostu tragicznie. Lubiłem gościa, ale Guardiola już wolał na stoperze stawiać Busquetsa niż jego :v

1

A skąd wiesz, na czym jemu zależy? Może woli być w klubie, który kocha, gdzie ma przyjaciół, może codziennie trenować z najlepszymi piłkarzami świata i zdobywać trofea? Zwłaszcza, że do kadry i tak jest powoływany.

4

Nie przesadzacie z tym Bartrą? Gość jest bardzo solidnym zmiennikiem, kocha ten klub i nie narzeka, pomimo, że co chwila pismaki próbują go gdzieś opchnąć za wór gruszek. Zdarzają mu się błędy, jasne, ale zwykle prezentuje solidny poziom i nadaje się stylem gry do Barcelony. Wolę mieć takiego rezerwowego stopera niż Oleguera, Milito czy Christanvala.

10

"Wypomnieć Marcowi musimy jedynie kiepski przerzut z 65. minuty - nie jest to jego mocna strona, która może wiele wyjaśnić, dlaczego gra tak rzadko." - akurat jeśli chodzi o ten przerzut, to moim zdaniem zawalili Munir z Adriano, którzy nie porozumieli się, kto powinien przejąć tę piłkę. Samo podanie było dobre, tylko Munir zostawił Adrianowi, a Adriano Munirowi.

3

"Presja jest zawsze obecna w życiu trenera. Najbardziej odczuwam tę, którą sam na siebie nakładam." - ostatnio sobie to samo pomyślałem, że największą presję na siebie nakładam ja sam. Ot, takie refleksje przy ciśnięciu projektu przez całą noc :P No cóż, great minds think alike, Lucho!

2

2016 zapowiada się fatalnie, najpierw David Bowie, a teraz Rickman, a tu dopiero połowa stycznia...

60

Może im zamkną trybuny. Wtedy tych wszystkich dwudziestu kibiców, jakich ma Espanyol, zamiast na mecz będzie mogło sobie pójść na piwo :)

5

Najbardziej niesprawiedliwe w banie dla Barcy było to, że tylko my go dostaliśmy. Ja uważam, że FIFA nie powinna karać klubów za kontraktowanie nieletnich zawodników na takich podstawach, jak to zrobiła z trzema hiszpańskimi gigantami, ale skoro my na tym ucierpieliśmy (wygrywając w międzyczasie kwintet, swoją drogą), to prawo powinno być zastosowane wobec wszystkich klubów, które brał udział w procederze. Dura lex, sed lex.

6

Teraz każdy klub może naciągać Real jak chce i śpiewać sobie ceny z kapelusza :) Myślę, że powinni przede wszystkim zainwestować w napastnika, bo do 2017 to Karim B. może będzie już grypsował i pił czaj :P

2

Ale... ale... ale... Morata gra w Juventusie! :D

2

Mistrz eufemizmu, gdzie oni mieli okazje oprócz tej akcji Caicedo z końca pierwszej połowy i jednej niecelnej główce po rożnym? Przecież Espanyol wczoraj podszedł do tego spotkania jak do czegoś z góry przegranego, po czym pod koniec pierwszej połowy stwierdzili, że przynajmniej sobie pokopią naszych.

7

A mnie wczoraj Vidal średnio przekonywał na tym skrzydle, lepiej wyglądał na obronie, gdzie mógł w pełni wykorzystać swóją szybkość.

9

Bravo mistrz dyplomacji, dobrze, że wstrzymał się od głosu, bo musiałby wybrać pomiędzy Lucho i Sampaolim :)

4

Bo Guti ani Arbeloa nie są kapitanami reprezentacji :(

2

Jak Roberto Carlos dostałby pracę w Realu dzięki takiemu zapewnieniu, to zostałby trollem roku :D

17

Zrób listę "najwięcej podań na odległość większą niż 2 metry" i nagle Kroos i Modrić znajdą się poza pierwszą dziesiątką :D

9

Łukasz Fabiański ma w tym sezonie w BPL więcej asyst niż Memphis Depay :v

5

Dryblingi też ma zacne, do tego teraz nie boi się nawet pokiwać przy wyprowadzeniu piłki. Dla mnie ma w sobie coś i z Xaviego, i z Busiego, i z Iniesty, już w tamtym sezonie mówiłem, że to będzie w przyszłości filar naszego środka pola i wszyscy się śmiali, a tu proszę :D Chociaż ja mu dawałem więcej czasu na to, że 2-3 lata, a gościu wystrzelił już w tym sezonie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?