6

Czekaj czekaj, ale liczba cules się wkrótce powiększy, bo się oświadczyłeś, czy oświadczyłeś się, bo liczba cules wkrótce się powiększy? ;)

2

Jakby Trump postawił mur na granicy z Meksykiem, to gospodarka USA by znowu ucierpiała, bo nie miałby kto wykonywać prac fizycznych... Ale cóż, Trump chyba pod względem ekonomii żyje w swoim własnym świecie, skoro potrafił przeputać majątek odziedziczony po ojcu, przechwalając się przy tym na prawo na lewo, że ma "10 miliardów" :D

6

"Od początku konfliktu w Syrii Arabia Saudyjska przyjęła ok. 2,5 mln obywateli tego kraju - podała państwowa agencja SPA. W wypowiedzi dla agencji przedstawiciel ministerstwa spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej podkreślił że królestwo nie traktuje przyjętych osób jako uchodźców i aby "zapewnić im godność i bezpieczeństwo", nie umieszcza ich w obozach.

Według tego urzędnika, Syryjczycy mogą swobodnie poruszać się po kraju. Kilkaset tysięcy z nich postanowiło na stałe zamieszkać w Arabii Saudyjskiej i otrzymało status rezydentna, dzięki czemu mają dostęp do rynku pracy, szkolnictwa i darmowej opieki lekarskiej. Saudyjskie władze twierdzą również, że do szkół publicznych przyjęto ponad 100 tys. syryjskich uczniów.

Urzędnik podkreślił, że Rijad przeznaczył 700 mln dolarów na pomoc humanitarną - żywność, leki i namioty - dla syryjskich uchodźców, którzy przebywają w Jordanii czy Libanie. Ponadto Arabia Saudyjska zbudowała kliniki w jordańskim obozie dla uchodźców Zaatari, a także przekazała syryjskim rodzinom mieszkającym w Libanie i Syrii pieniądze na pokrycie podstawowych potrzeb." (źródło: PAP)

Ale oczywiście Ty byłeś na granicy Arabii Saudyjskiej i widziałeś, co tam się dzieje :)

1

Wypożyczenie do Rayo mogłoby być ciekawe - Trashorras już powoli będzie zawieszał buty na kołku, Samper mógłby z miejsca go zastąpić w drużynie, gdzie pasowałby jak ulał i która zdecydowanie potrzebuje stabilnego środka pola.

5

Napisałbym żart o tym, że skoro Cristiano i Bale'a porównuje się do Unii Europejskiej, to ten trzeci z madryckiego "tridente" może się z powodzeniem wcielić w rolę uchodźców, gdyby nie to, że do uchodźców nic nie mam, a Benzemę uważam za wyjątkowo podłego typa :)

2

Albo utrzymywać gniazdo zagrożonego wyginięciem gatunku niewielkich ptaków.

4

Prawdziwy facet używa tylko i wyłącznie brzytwy. I NIGDY jej nie wyciera po zacięciu się - krew musi zostać!

3

Ja myślę, że to byłoby ok, pod warunkiem, że podzieliłoby się rywalizację na "z dopingiem" i "bez dopingu" - a w przypadku choćby pojedynczego wykrycia dopingu u zawodnika z tej drugiej kategorii, natychmiastowe i dożywotnie przeniesienie do kategorii "z dopingiem" :)

To trochę tak jak z np. Formułą 1 - niby rywalizują kierowcy, ale to koncerny i ich inżynierowie tak naprawdę prześcigają się w tym, kto zrobi najszybszy samochód. Z tego, co mi wiadomo, to dalej jest sport. Swoją drogą, czy kierowców F1 ktoś sprawdza na doping? :D Może dla nich dopingiem byłoby zażycie jakiegoś magnezu czy w ogóle walnięcie "krechy" w celu chwilowego wyostrzenia zmysłów i szybkości reakcji? :P

Jak dla mnie sportowcy powinni być dopuszczani do szprycowania się czy nawet jakiegoś wszczepiania sobie mechanicznych kończyn, jeśli czują taką potrzebę, oczywiście z zastrzeżeniem, że mamy ten podział. Ciekawie byłoby oglądać ludzi robiących coraz to bardziej nieosiągalne rzeczy. Skoro aktorzy są w stanie zaryzykować swoje zdrowie i brać sterydy w celu przypakowania do roli, to sportowcy też powinni być do tego dopuszczeni - na pewno czuwaliby nad nimi odpowiedni specjaliści, żeby nie przeginali.

3

"Każda potwora znajdzie swojego amatora" - a to znasz? Są różne gusta, więc fakt, że ktoś nie jest Adonisem czy Afrodytą i nie spełnią antycznych standardów piękna nie oznacza, że jest "obiektywnie brzydki", bo różnym ludzią podobają się różne typy urody. Kobiety w Afryce czy Indianki "oszpecają się", przynajmniej wg naszego punktu widzenia, przebijając sobie brody czy policzki sporych rozmiarów ozdobami - tymczasem dla ich mężczyzn to jest wyznacznik atrakcyjności. Gadanie o brzydkich ludziach może tylko spowodować bezpodstawne kompleksy u kogoś.

3

Jako, że pod którymś artykułem został poruszony ten temat:

Co sądzicie o zalegalizowaniu dopingu w sporcie? Albo przynajmniej w niektórych dyscyplinach - tam, gdzie i tak raczej wiadomo, że większość się czymś wspomaga? W szczególności w sportach indywidualnych, typu kolarstwo, tenis, sportach walki, podnoszeniu ciężarów etc.

2

Wiesz, generalnie raczej nie lubię filmów "zaangażowanych społecznie", ale akurat "Sufrażystka" porusza temat, o którym niestety mało osób ma pojęcie albo zdaje sobie sprawę z jego powagi, skali i tego, że to wcale nie jest taka odległa przeszłość. Do tego jest pokazane wszystko w ciekawy sposób - nie czarno-biały, nie ma ludzi krystalicznych. No i jak na film kostiumowy świetnie zrealizowany -pomimo "kobiecej" historii, nie jest taki... "pastelowy", tylko wyrazisty i brudny. No i obsada - Carey Mulligan jak zawsze cudowna i wybitna, a do towarzystwa Helena Bonham Carter i na chwilkę pojawia się też sama Meryl Streep - 3 absolutnie topowe aktorki. Cały czas zachodzę w głowę, czemu ani Carey ani Helena nie dostały chociaż nominacji do Oscara :(

1

Moim zdaniem doping w sporcie powinien być zalegalizowany. Albo przynajmniej w niektórych sportach, szczególnie w indywidualnych, typu kolarstwo, tenis, sztuki walki, kulturystyka/podnoszenie ciężarów, gdzie i tak zapewne wszyscy się szprycują, tylko mało kto wpada, a raz na jakiś czas trzeba kogoś uwalić i pada na takich wybitnych ludzi jak Armstrong.

1

Czyżbyś właśnie obejrzał skądinąd świetną "Sufrażystkę"? :) Tam na końcu lecą te daty. Najwcześniej zdaje się prawa wyborcze uzyskały w Nowej Zelandii.

34

Przyznaj się, pracujesz w sztabie Realu? :D

1

Pierwsze 2 miejsca jak najbardziej OK, ale co tam robi Hierro? Rozumiem, że świetny obrońca, jasna sprawa, ale choćby Nesta czy Cannavaro go przebijali na lajcie, a przynajmniej na jego poziomie znajdowało się wielu innych!

1

Podwójna kara za zatrzymanie gracza wychodzącego na czystą pozycję w polu karnym też jest jak najbardziej słuszna - inaczej zawodnicy zawsze by tak postępowali, skoro nie byłoby za to czerwonej kartki. Ryzyko - albo odpuszczasz i przeciwnik ma sam na sam, albo się poświęcasz i dajesz przeciwnikom rzut karny. Ale z tego co widziałem, to to ma być zależne od uznania sędziego, czyli mam nadzieję, że większość nadal będzie to traktowała z należytą ostrością.

7

Prawdę mówiąc, to Jeffren w prawie każdy meczu, w jakim występował, wracał właśnie po kontuzji...

1

Akurat w "Zodiacu" moim zdaniem było za dużo szczegółów, rozumiem, że Fincher chciał jak najdokładniej wszystko przedstawić, ale moim zdaniem przesadził, przez co film wymagałby ode mnie wcześniejszego bardzo dokładnego wgłębienia się w całą sprawę, żeby mieć frajdę z oglądania. Moim zdaniem jeden ze słabszych filmów Finchera, którego ogólnie bardzo lubię.

Co do Naomi, to trzeba przyznać, że coś w niej musi być, skoro współpracowała z Lynchem, Inarritu i Cronenbergiem, czyli gośćmi robiącym raczej ambitne filmy. "Mulholland Drive" oglądałem już dawno temu i przyznam się, że średnio ten film wtedy załapałem, bo nie wiedziałem, czego się spodziewać po Lynchu - muszę drugi raz obejrzeć, ale do tego będę potrzebował chyba całego dnia, żeby się porządnie wkręcić :)

1

Na prawej stronie? To chyba tylko jak rożne wykonywał :P

5

W końcu jakiś solidny skład Barcy z prawdziwymi legendami, a nie graczami, którzy występowali w rezerwach :)

Z drugiej strony, trenerem Meksyku ma być Jorge Campos! Uwielbiałem tego gościa, malutki był, ale fantastyczny bramkarz, ekscentryk niczym Higuita. No i Luis Hernandez, jeden z pierwszych graczy, jakich zapamiętałem na MŚ w '98, walił bramki jak najęty, chociaż Meksyk odpadł w 1/8 finału. Wyrównanie w meczu z Holandią w grupie w 90' minucie, to było coś! Dziwne, że potem praktycznie słuch po nim zaginął.

3

Jakby ktoś chciał zagłosować: http://alltime11.uefa.com/en
(Nie wiem, czy w komentarzach ktoś już wrzucał link, ale nie znalazłem go - moim zdaniem powinien zostać podany w artykule, bo inaczej nie ma sensu wrzucanie newsa).

1

"Spotlight" jeszcze nie widziałem, ale planuję się wybrać na niego, generalnie znajomi w samych superlatywach o nim mówią, do tego tematyka moim zdaniem całkiem interesująca. Chociaż specjalnie nie przepadam za filmami o śledztwach dziennikarskich, vide "Zodiac" czy "Informator" właśnie ze względu na średnio klejącą się fabułę. Liev Schreiber zagrał tak dobrze "Szablozębnego", że od tamtej pory co go widzę, nawet bez charakteryzacji (np. na ceremonii rozdania, gdzie był ze swoją cudną partnerką Naomi Watts - fantastyczna aktorka!), to widzę Szablozębnego :D

Nominacje dla aktorek były trochę dziwne moim zdaniem. Wygrana Brie Larson jak najbardziej zasłużona, natomiast nominacje dla Blanchett i Rooney Mary zdecydowanie na wyrost - gra w "Carol" była jak na mój gust poprawna, ale trochę sztuczna i zmanierowana. Szkoda, że drugoplanowej nie wygrała Winslet ani Leigh, bo obie zagrały mega role, natomiast do pierwszoplanowej zachodzę w głowę, jakim cudem Carey Mulligan nie dostała choćby nominacji za "Sufrażystkę" - w ogóle brak jakichkolwiek nominacji dla tego dzieła mnie bardzo zdziwił, zwłaszcza ze względu na tematykę, jaką porusza, a sam film jest przy tym bardzo dobry.

8

Parę postów niżej widzę dyskusję o Brucie Lee, więc niejako się podepnę - z tym, że napiszę o jego synu, Brandonie Lee. Przed chwilą obejrzałem film "Kruk", w którym Brandon grał główną rolę - jest to o tyle interesujące, że zginął na planie, postrzelony z rewolweru naładowanego prawdziwą amunicją. Co ciekawe, jego bohater jest powracającym zza grobu mścicielem, który brutalnie wykańcza swoich morderców. Klimat tego filmu po prostu miażdży - cudowne, mroczne zdjęcia (za które swoją drogą odpowiadał nasz rodak Dariusz Wolski), świetna muzyka (między innymi The Cure, Nine Inch Nails, Rage Against the Machine, Stone Temple Pilots), która idealnie pasuje do "gotyckiego", zbuntowanego nastroju rodem z wczesnych lat 90', świetnie zmontowane strzelaniny - jak solidny miks "Wywiadu z Wampirem" i "Dobermana". Poza tym z roli Brandona Lee garściami czerpał Heath Ledger odtwarzając Jokera w "Mrocznym rycerzu". Bez wątpienia kultowy film, a chyba trochę niedoceniony i zapomniany, dlatego z ręką na sercu polecam każdemu, kto lubi mocne kino!

11

Myślę, że nie tylko prawdziwi fanatycy, ale każdy, kto jest wyposażony w jako-tako działający mózg i parę oczu zrozumie, że Messi jest najlepszym piłkarzem na ziemi :P

2

No, Turcja zdobyła moje serce na Mundialu w 2002, zresztą już na Euro 2000 nieźle grali. Hakan Sukur - co to był za napadzior! :)

8

Leo zdaje się jeszcze wchodził z ławki w pierwszym meczu ligowym z Atletico, jak mu się dziecko urodziło - wszedł, strzelił gola i zapewnił zwycięstwo :)

1

Mobilne w sensie, że planujesz to oglądać na komórce/tablecie? Jeżeli tak, to błagam, miej trochę szacunku dla twórców i oglądaj przynajmniej na monitorze... :/

2

Skoro to tajne spotkanie, to skąd The Sun się dowiedział? :o Tajne spotkanie o nazwie "Elrond" - prezentował Sean Bean :D

2

Ja Espanyol chcę widzieć przegrywający po 5:0 w każdym meczu oprócz spotkań przyjaźni z Realem. To Real chcę oglądać przegrywający po 5:0 w każdym meczu :D

2

Norwegia lub Szwecja. Ewentualnie nawet Czechy, żeby za daleko nie odbiegać. Barceloną w sumie też bym nie pogardził, naturalnie! :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?