Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Roldan, nie Roland... Chyba, że chodziło Ci o skrzyżowanie Roldana i Ronalda :o
2
Spoko, Donie, łysy z FIFA stwierdził, że w 2026 chciałby na MŚ 40 zespołów, więc może znowu zobaczymy Amerykę Południową w natarciu zamiast Samoa Zachodniego w 1/8 finału :D
1
Bardzo mnie dziwi to, że wiele osób tutaj się czepia języka stosowanego przez Dona, tymczasem znam kilka kobiet, które pod niebiosa wychwalają biegłość tego języka i grację, z jaką Don się nim posługuje ;)
10
Widzę, że w MŚ zrobili jakąś "dobrą zmianę" i zamiast pięciu zespołów z Ameryki Południowej awansujących bezpośrednio i szóstym walczącym w barażach są teraz 4+1. Trochę słabo, bo te drużyny tak czy siak prezentują zdecydowanie wyższy poziom niż zespoły z Afryki czy Azji, które rzadko kiedy wychodzą z grupy. Tymczasem na Mundial nie pojadą 2 zespoły z puli Brazylia/Argentyna/Urugwaj/Chile/Kolumbia/Ekwador/Paragwaj, z których każdy prawdopodobnie wygrywałyby wszystkie turnieje w strefach CAF i AFC...
2
Urugwaj ma świetny hymn, strasznie wpada w ucho ta melodia :)
3
Na pierwszym miejscu rankingu FIFA jest Belgia, czyli... To Vermaelen jest tym szczęśliwcem :P
1
U nas oczywiście jeszcze jest Arda, oprócz tej południowoamerykańskiej trójki-czwórki :)
1
http://www.filmweb.pl/film/Ronaldo-2015-752880 :D
1
Chyba w 1990 zmienili reguły odnośnie spalonego - wcześniej przed najbardziej wysuniętym napastnikiem musiało znajdować się trzech graczy przeciwnej drużyny, teraz tylko dwóch. Ustawianie pułapek ofsajdowych musiało być dużo łatwiejsze, bo nawet, jak jeden obrońca nie załapał, to się udawało ;) No i pozycja libero miała sens.
1
Ja w podobnej cenie kupiłem to: http://www.x-kom.pl/p/236491-dysk-twardy-zewnetrzny-seagate-1tb-expansion-portable-25-czarny-usb-30.html i jestem bardzo zadowolony - szybki, pojemny, do tego elegancko wygląda.
4
"Co ty robisz? Od środka zaczynamy, nie zabieraj mi piłki!" :D
2
Nie mam trzech, mam cztery - ale nic zbyt niszowego: "Pulp Fiction", "Fight Club", "Ojciec Chrzestny" i "American Psycho", kolejność dowolna ;)
3
A najlepsze, że nawet nie ma na tych zdjęciach gadającego karalucha-maszyny do pisania! :D
5
Z kolei Ty masz odpowiedni avatar do swojego nicku... W sumie ciekawy zbieg okoliczności, że goście i z mojego i z Twojego avatara zrobili karierę dzięki temu samemu facetowi - Bruce'owi Lee :D
5
Trafiłem na interesującą statystykę, która może nieco uspokoić paranoje ludzi wieszczących "koniec cywilizacji europejskiej" spowodowany muzułmańskimi imigrantami...
https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.137368036438338.1073741828.137358556439286/380567082118431/?type=3&theater
3
Wow, oba filmy są absolutnie genialne i topowe, pytanie tylko na co masz ochote - "Kruk" wymaga mniej skupienia, ma przede wszystkim świetny klimat (co nie znaczy, że jest filmem lekkim), natomiast "Nagi Lunch" to intelektualne wyzwanie i trzeba sporo nagłówkować, żeby wszystko załapać, do tego jest bardzo dziwny - przez "bardzo dziwny" rozumiem "prawdopodobnie najdziwniejszy film, jaki widziałem w życiu" :D
1
Wydaje mi się, że sporo nowych produkcji jest strasznie monotonna, w sensie robiona na jedno kopyto. Mi się podobają głównie klasyki, które bardziej niż jakimiś efektami czy zaskakującymi zwrotami przerażają samym klimatem - w stylu "Obcego" czy "Coś"... Chociaż np. "Omen" mnie generalnie zawiódł.
10
Co wy wszyscy z tymi horrorami ostatnio? :v
4
Ale z jakiej parafii dyrektor sportowy miałby podpisywać umowę transferową? Jak się zatrudniasz w jakiejś firmie, to na umowie też dostajesz podpis babki od HR, która przeprowadzała z Tobą rozmowę kwalifikacyjną, czy jednak prezesa/właściciela firmy? :v
A inna sprawa, że już dawno wiadomo było, że transfer Suareza negocjował Raul Sanllehi, czyli ani Zubi, ani nikt z podpisanych na umowie. Zubi negocjował Rakiticia.
3
Ale w jaki sposób po tej umowie wywnioskowałeś, że Zubi nie miał z tym nic wspólnego? :D
5
A co ma Zubi do zapisów w tej umowie? O.o
1
W Getafe mają "Coliseum Alfonso Perez" :D
1
Ale Cruyff to w takim samym stopniu legenda i kluczowa postać w dziejach Barcelony, jak i w dziejach Ajaxu. Też byłem za tym, żeby nazwać stadion jego imieniem, ale skoro władze klubu z Amsterdamu już zdecydowały o tym, że to ich stadion go uhonoruje, to należy im tylko pogratulować dobrego pomysłu.
Na dobrą sprawę to Cruyff zrewolucjonizował całą światową piłkę nożną i właściwie dla każdego kibica obdarzonego mózgiem powinien być uważany za absolutnego mistrza.
1
Warto przed seansem ogarnąć przynajmniej pobieżnie inne filmy oparte na komiksach Marvela, szczególnie X-Menów, żeby załapać wszystkie smaczki i odniesienia - oprócz ostrego i obleśnego humoru jest tam również sporo subtelniejszych żartów, jednak do ich załapania trzeba coś ogarniać z wcześniejszych produkcji.
2
OK, to znajdź teraz kilka różnic pomiędzy fragmentem, który podałeś a tymi cytatami:
Księga Powtórzonego Prawa 13
"Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą"
"Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud."
Każda księga religijna nawołuje do mordowania innowierców, bo na tym opierają się wielkie religie - jaką inaczej miałyby siłę przebicia w czasach założycielskich? Problemem jest tylko ich interpretacja - albo może zostać dokonana przez ludzi myślących racjonalnie i zdających sobie sprawę, że jednak nie trzeba wszystkiego brać tak dosłownie, albo przez radykałów, którzy zrobią sobie z niej narzędzie do zdobywania władzy. Na przykład nawet w USA pewni "Chrześcijanie" zabijają lekarzy dokonujących aborcji i robią to również "w imię swojej religii".
1
"Pośród ciemności" Pedro Almodovara :)
3
"Wiklinowy koszyk" :')
1
Spoko, siądź w ostatniej ławce albo na chórze i będziesz mogła odespać jak znalazł ;)
3
Komentarz usunięty
25
Dwa mecze kwalifikacji w strefie CONMEBOL pomiędzy reprezentacjami, gdzie grają nasi i czterech graczy Barcy z opaskami kapitańskimi, nieźle :)