3

Pewnie właśnie dlatego nie wspomina się o wierzeniach słowiańskich, bo przecież chrzest Polski to wcale nie była decyzja tylko i wyłącznie polityczna, tylko wynikająca z głębokiej wiary Mieszka, na którą nawróciła go pobożna Czeszka Dobrawa :P Tak samo jak nie wspomina się o "reakcjach pogańskich" za "panowania" Mieszka II, albo wyświęca się zdrajcę Stanisława, a potępia słusznie działającego w tej sytuacji Bolesława Śmiałego. Myślę, że ten kawałek i teledysk do niego dobrze obrazują sposób wprowadzania Chrześcijaństwa na ziemiach "pogańskich" i co myśleli o tym tubylcy:

3

Barca - Atletico 80%-20%
Real - Wolfsburg 40%-60%
Bayern - Benfica 80%-20%
PSG - City 50%-50%

6

Tylko pod warunkiem, że Barcelona kupi tych z największą liczbą głosów :D

1

Powinni mu na umowę o dzieło dać :D

3

Jasne, że będzie pożytek, Arda w pierwszych swoich meczach dla nas grał całkiem dobrze, notował asysty, po prostu ostatnio się trochę jego forma posypała - ale cóż, nie grał pół roku i do tego nie zaadaptował się jeszcze do grania w Barcy, która jest najbardziej wymagającym zespołem na świecie. Walczak z niego jakich mało, takich graczy lubi Lucho, więc z pewnością ma jeszcze spory kredyt zaufania. U kibiców też powinien mieć choćby za to, że poświęcił pół roku kariery, żeby tylko grać u nas.

5

Pikseloza straszna. Ja raczej nie oglądam nic w jakości słabszej niż 720p, a zwykle 1080p... Jak się człowiek do tego przyzwyczai, to potem ciężko niższą oglądać. A z tego co widzę, to dosyć "wizualny" film :v

5

Real powinien się na dobry początek nauczyć, jak dogrywać mecz do końca z jedenastoma graczami na boisku :3

1

Jordiego Albę, nie Ivana Rakiticia :)

2

Fajny tekst - te wyboldowany wstęp brzmi jak lecące w przestrzeni kosmicznej napisy na początku Gwiezdnych Wojen, aż się chcę puścić do czytania tego tę muzykę... :D A "Wehikuł czasu" - całe dzieciństwo miałem koszmary przez tych paskudnych, niebieskich Morlocków zjadających biednych Elojów!

Natomiast nie zgadzam się co do znaczenia tej porażki i jej roli jako katharsis. Tylko media przypisują jej taką rolę, natomiast piłkarze i Lucho chyba mają to kompletnie gdzieś :P

1

1) Duke Nukem 3D
2) Duke Nukem Forever
3) Postal 2

2

A Marcelo taka nieobecna mina, pewnie to po tym wstrząśnieniu mózgu, którego doznał w drugiej połowie - oby tylko nie miał przez to myśli samobójczych jak w tym filmie!

3

Zapewne nikt na tej stronie nie ma bladego pojęcia, jak chociażby liczyć punkt w tym sporcie :v

5

Poza tym za samo serducho, jakie Arda pokazuje od transferu, nie można by go było sprzedać, to by był po prostu brak szacunku. No i spłaca się samym tym, jaki generuje nam teraz fanbase w Turcji. Gość tam jest traktowany jak bóg, więc teraz Barca jest tam topowym klubem.

A inna sprawa, że z pewnością jeszcze odpali, pomoc w Barcelonie to najtrudniejsza pozycja, jaka jest w całej światowej piłce nożnej, więc potrzeba czasu ;)

11

Destro, nie będę już nawet z Tobą dyskutował, bo to kompletna strata czasu. Ale błagam Cię o jedno, zmień ten avatar. "Ojciec chrzestny" to jeden z moich ulubionych filmów i po prostu razi mnie to, jak ktoś taki jak Ty ma Dona Corleone w avatarze. Błagam, ustaw cokolwiek, ale zmień go :)

1

Trailer dobry, fajnie pokazuje klimat filmu. Ludzie tak narzekali na tego Disneya, a tymczasem robią o niebo lepszą robotę niż "trylogia prequeli" :) A nazwa "Łotr Jeden" brzmi komicznie, mogli to po prostu zostawić...

A o Vaderze już była cała "trylogia prequeli" i ta postać sporo straciła przez pokazanie jej jako drewnianego Christensena. A Han Solo to tak samo jak Indiana Jones, tylko Harrison Ford!

12

Co będzie następne? Madryckie dzienniki czepiające się Barcy, że gra nie fair, bo ma lepszych piłkarzy i trenera od innych drużyn i TYLKO dlatego wygrywa? :D To by przynajmniej było zgodne z prawdą, ale skoro każdą, nawet pozytywną, statystykę można przedstawić tak, żeby wyglądało na opak, to czemu nie uciec się do takich chwytów? :D

3

Ej, ale wspólna fotografia w szatni po meczu z Wolfsburgiem była, nie siej kłamliwej katalońskiej propagandy! :D
https://pbs.twimg.com/media/CfYqx7dWAAElMBl.jpg

3

Marca tradycyjnie doklei ze trzech Shurrle i dwóch Rodriguezów za Grzmotem, tak na wszelki wypadek, żeby nie było żadnych wątpliwości, że był na prawidłowej pozycji :P

2

Tak nawiązując do poniedziałkowej okładki Marki z Casemirem w roli czołgu...
http://s53.photobucket.com/user/PoorOldSpike/media/Photos/tunisia-wreck.jpg.html :D

3

Też mam takie wrażenie co do sędziów. Chyba, że po prostu są przekupieni, ale bardzo dobrze to maskują znakomitym udawaniem nieudolności :D

A co do Filipe Luisa, to czy on przypadkiem nie miał skróconej do jednego meczu sankcji za to brutalne wejście w Messiego w lidze? :v

1

Myślę, że większość sędziów w La Liga po prostu zasługuje na nie więcej niż oceny 1-3 w dziesięciostopniowej skali :P

2

Każdy stały fragment typu aut czy "piątka" to 20-40 sekund, do tego dyskusje po faulach, zmiany... Zawsze mnie zastanawiałem, ile tego rzeczywiście jest w meczach, nigdy mi się podliczać nie chciało :P

1

Problem Realu polega na tym, że tam właśnie ten Marcelo jest w ogóle najbardziej kreatywnym zawodnikiem :P

2

Oj, Majerrze, rozumiem, że emocje po meczu, ale wypadałoby przeczytać jeszcze raz na spokojnie tłumaczenie przed wrzucaniem go na stronę, bo aż roi się od błędów i literówek :(

2

Mam ogromny szacunek zarówno do Gabiego, jak i do Torresa, bo to świetni piłkarze - ale co ma minuta na boisku do tego, czy należy pokazać kartkę czy nie? Torres zachował się jak dzieciak, przy pierwszej kartce były chyba 3 faule na Neymarze w tej akcji i sędzia dopiero po ostatnim przerwał grę, bo Neymar się utrzymywał przy piłce - w takich sytuacjach zawsze leci żółta kartka. A druga to wejście bez dwóch zdań na żółtą kartkę, Torres wiedząc, że ma już na koncie jedno upomnienie i przy korzystnym wyniku powinien wyhamować, to nie była akcja gdzie powinien faulować, Barca spokojnie głęboko rozgrywała piłkę. Z drugiej strony należy docenić spryt Busiego przy tym zastawieniu się.

Na pocieszenie niech Torres pomyśli, że do rekordu najkrótszego czsau pomiędzy pierwszą i drugą żółtą, jaki wyśrubował zdaje się Ramos, to mu i tak daleko :D

5

Po sobotnim meczu pierwszy raz od dawna mieli okazję wyjść ze swoich nor, muszą korzystać, bo zaraz Barca znowu jakiś puchar wygra i będzie po zabawie!

5

Żadna konspiracja podłych mierd się nie ukryje przed Twoim czujnym okiem! :D

2

Uwielbiam gościa :) Szkoda, że niektórzy przypięli mu łatkę "komucha" i hejtują go za wydarzenia sprzed ponad 25 lat, gość jako jeden z nielicznych ma odwagę i jaja, żeby otwarcie wyśmiewać to, co dzieje się w naszym kraju.

1

Film z dużym potencjałem na bardzo zaskakującą fabułę, ale ja się trochę zawiodłem - u mnie już za pierwszym razem po zobaczeniu zakończenia przypomniało mi się strasznie dużo luk w fabule, które są wzajemnie sprzeczne z zakończeniem :v

3

"Remember" z zeszłego roku z Christopherem Plummerem, mnie bardzo pozytywnie zaskoczył niedawno :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?