Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Albę też trzeba docenić za tego gola, samo wykończenie w końcu mu się udało, ale to jak idealnie w tempo urwał się obronie i wybiegł do tej piłki, to mistrzostwo.
3
To jeszcze 2 sezony i dobijemy do setki trofeów ;)
14
Krycha też powinien już dostać żółtą za chamski faul na Messim w pierwszej połowie, więc nie skończyłby tego meczu. Generalnie sędzia strasznie pobłażliwy był z tymi kartkami, po czym nagle zaczął dawać za wszystko kartki Sevillistom.
Zgadzam się co do Top 3. Do tego jeszcze świetne meczycho Busiego, który po zejściu Ivana łatał co się dało.
4
Euro i Copa America będzie decydujące, póki co największym i jedynym osiągnięciem CR jest overall 99 w jakimś ostatnim dodatku do Fify :P Jeżeli nie wygra LM, to powinien zapomnieć o trójce.
10
Jamie Carragher w punkt podsumowuje Iniestę: "Iniesta is one of the best players in the world & still it feels he's underrated!" :)
8
Iniesta świetny mecz, chociaż moim zdaniem odrobinę lepiej zagrał Pique. Ale Andres i Leo zaraz za nim. Do tego Alba i Busi fenomenalnie dzisiaj... Naprawdę, takie tytuły zdobyte pomimo wszystkich przeciwności smakują dużo lepiej niż gładkie wygrane w finałach :)
Swoją drogą, Iniesta to jednak gość: wybierany piłkarzem meczu w finałach CdR, Ligi Mistrzów w zeszłym roku no i MŚ w 2010, najlepszy gracz Euro 2012 - a i tak niektórzy uważają, że jest przeceniany :'D
4
Opowiadasz bzdury wymyślane przez szukających sensacji gości noszących na głowach hełmy z folii aluminiowej, bo się boją, że ktoś wpłynie na ich fale mózgowe. Nacięta stalowa konstrukcja? :D Tak się składa, że wieżowce WTC były obliczane na okoliczność uderzenia samolotu jako obciążenie wyjątkowe, ale uwzględniały raczej przypadkowe uderzenie, ale nie wlecenie w nie samolotem pełnym paliwa. Samo uderzenie nie poskutkowało zawaleniem się budynków, ale pożar, który był wynikiem wybuchu paliwa, bardzo szybko strawił kratownicową konstrukcję stropu (wbrew pozorom konstrukcja stalowa jest bardziej wrażliwa na pożar niż choćby drewniana, do tego z kratownicami jest ten problem, że pręty są jednocześnie ogrzewane z wielu stron, więc jeszcze szybciej "wypadają"), a później już poszło lawinowo na niższe kondygnacje.
3
Spytaj Pereza, on ma spore doświadczenie w kupowaniu meczów :D
3
Może wynajmował do tego okoliczne dzieciaki i płacił im w TAZOSACH :D
1
Pewno destro się loguje z kafejki internetowej razem z połową osiedla, stąd tyle kont z tego samego IP :P
5
Faktycznie, w ogóle często tutaj w tłumaczeniach różnych wywiadów/konferencji mam wrażenie, że coś jest niezbyt trafnie przetłumaczone, jakby nie pasuje do kontekstu. Ale mnie zawsze najbardziej denerwuje "TRADYCYJNA konferencja prasowa" :D
1
Intel zdaje się przestał być naszym sponsorem, bo Nike nie dawała rady nadrukować ich loga na lewych stronach koszulek produkowanych jakąśtam nową technologią :P
22
Po prostu Lucho się nie rozdrabnia na jakieś nagrody za miesiąc i inkasuje nagrody dla najlepszego trenera roku na gali ZP :v
2
W sumie to skład Urugwaju chyba prezentował się lepiej, bardziej zbalansowany pomiędzy wszystkimi formacjami.
3
Nie tylko ci gracze nie będą młodsi, w sumie, to żaden gracz nie będzie młodszy :v
3
No tak, nie masz bordowo-granatowego, tylko białego - ewentualnie dla zmyłki pokolorowanego na bordowo-granatowo ;)
3
"Gdyby tylko ten tekst był na poziomie Cristiano Ronaldo, to każdy przeczytałby go do końca. Gdybyśmy tylko prezentowali się tak dobrze jak Portugalczyk, to już dawno dostalibyśmy Nagrodę Pulitzera za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa." - ej, mam wrażenie, że już w którymś podsumowaniu, zdaje się właśnie po tej kolejce, daliście bardzo podobną do tego zgrywę z Cristiano... Lepiej uważajcie, bo Eoren i n00stress z przeszłości was pozwą! :)
Fajny tekst, dobrze się czyta i o zgrozo - rankingi naprawdę wyglądają całkiem obiektywnie! :o
17
Jeszcze nagroda imienia pani Joli z Legii - dla Dienisa Czeryszewa... :D
3
Czyli rozumiem, że należysz do ludzi mówiących, że pomoc Barcelony od trzech sezonów gra piach, ale mimo to przez 2 ostatnie sezony jakoś Barca wygrywa prawie wszystko i jest przez każdego uważana za najlepszą drużynę na świecie? :D
Iniesta może w sezonie z Tatą faktycznie obniżył loty, ale za Lucho odżył i obecnie to znowu jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, zobacz choćby ilu piłkarzy i trenerów się w ten sposób o nim wypowiadało. Po prostu lepiej się przyzwyczaił do swoich nowych zadań, czyli większej pracy w pressingu i wzięciu na siebie ciężaru rozgrywania akcji, rola pomocy polega przede wszystkim na dostarczeniu piłki do tridente/bocznych obrońców, a nie samej "egzekucji".
A fakt, że Modrić jest szklanką i był kontuzjowany przez pół sezonu to tylko kolejny argument, że jest słabszym piłkarzem. To tak, jakby się rozpisywać nad tym, jakim świetnym obrońcą jest Vermaelen, bo jak grał to szło mu świetnie - ale skończyło się na paru meczach w sezonie.
A filmiku z Iniestą nie dałem jako argument, tylko jako małą próbę rozluźnienia atmosfery, ale chyba nie załapałeś :x
5
Iniesta był 7 razy w jedenastce roku, Modrić jeden raz - w 2015 roku, razem z Iniestą. To, że gość jest najważniejszym zawodnikiem Realu (razem z Ronaldo i z Marcelo, z tym się zgadzam) to nie znaczy, że jest na poziomie graczy Barcy - jakoś to Barcelona w poprzednim sezonie zdobyła tryplet a w tym (prawdopodobnie) dublet z Rakiticiem w składzie, a Real ma szanse na jedną LM, gdzie do finału nie grali z żadnym poważnym rywalem.
Modrić był lepszym zawodnikiem jak Ivan do nas przychodził i zanim się zaaklimatyzował, ale obecnie Rakitić to kluczowy piłkarz w systemie Lucho. Docenili go również w kraju, bo został wybrany najlepszym chorwackim piłkarzem 2015 roku.
A na koniec najlepsze, bo najbardziej bezpośrednie porównanie Modricia do Iniesty:
2
Kolejny sukces PR-owy zarządu Bartomeu :)
2
Zdaje się, że w rozgrywkach UEFA zakaz jest jakichkolwiek "manifestów politycznych", natomiast w tym wypadku chodziło o to, że ktoś uznał te flagi za nawołujące do nienawiści.
5
Myślę, że pozycje Modricia i Rakiticia można porównać, tak samo jak ich charakterystyki piłkarskie. Iniesta nawet bez żadnej asysty ani gola to przynajmniej półka wyżej od tej dwójki, ale jego gra opiera się zupełnie na czym innym.
Myślę, że jednak przez ostatnie 2 sezony to Ivan spokojnie przeskoczył poziom Modricia.
3
Swoją drogą, dobrze widzieć, że Rakitić nie będąc znanym jako jakiś wielki cule i w dodatku mając przyjaciela Modricia w Realu i tak życzy merengues porażki :) Pique go cośtam jednak nauczył :D
1
Czy ja wiem? Myślę, że na 100% to Suarez i Messi będą w trójce, chyba, że odwalą coś głupiego w stylu ugryzienia kogoś ;) Griezmann wygrywa finał LM i Euro z Francją = podium pewne?
8
Śmiesznie, że wszyscy się wypowiadają o Złotej Piłce i rozdają ją na prawo i lewo jeszcze przed ostatecznymi rozstrzygnięciami w samym sezonie, w roku, kiedy mamy Copa America i Euro. Pamiętajcie, że na ZP głosują piłkarze i trenerzy z dosyć egzotycznych krajów, którzy prędzej będą mieli okazję zobaczyć graczy w tych dwóch imprezach niż w samych rozgrywkach klubowych i to po nich będzie można ewentualnie typować swoich faworytów.
4
I Espanyolu! Biorąc pod uwagę, jakie akcje im sędzia puszczał w meczach z nami, to dziwne, że w ogóle dostawali jakiekolwiek kartki :3
2
Tak mi się przypomniało :')
Co jak co, ale najlepsze bramki z dystansu za kołnierz to puszczał Seaman.
No i mój ulubiony Chilavert:
16
Podobno gracze madryckiego tridente BBC też chcą być tak zżyci jak nasi zawodnicy i również sobie wymyślili żartobliwe ksywki. Najbardziej znana to "Coco" Benzema. Ze względu na poprawność polityczną nie mogę niestety przytoczyć, jakie ksywki mają Bale i Cristiano :o)
2
Sevilla specjalnie nie wychodzi z grupy LM, żeby wygrywać LE :P