Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
W Hiszpanii sędziowanie jest na tak niskim poziomie, że nawet taki gość jak Mateu Lahoz jest uważany za najbardziej ogarniętego sędziego :P
2
Podanie, po którym padł strzał - nieważne jaki, czy to randomowe kropnięcie z 50 metrów i 5 metrów nad bramką, czy patelnia wystawiona na pustą bramkę ;)
3
"Trzeba mu przyznać, że świetnie rozumie specyfikę gry jako boczny obrońca w Barcelonie: podskórnie wyczuwa kiedy zaatakować, kiedy szybko cofać się do obrony (na przykład strata Rakitica z 47.min.), a kiedy wymienić kilka podań z Messim." - proszę wybaczyć, ale większych bzdur dawno nie czytałem. I dlatego Montoya nie gra, że tak dobrze rozumie specyfikę grę na boku obrony w Barcelonie? Właśnie problem jest w tym, że tej specyfiki kompletnie nie rozumie i nie ogarnia. W tym meczu - ok, można go potraktować taryfą ulgową, bo prawie nie gra w tym sezonie, dlatego nie ma co go krytykować za parę błędów w obronie. Ale on taktycznie kompletnie nie ogarnia, co ma robić, jest na tym boisku za bardzo pospinany, przez co gra mega asekuracyjnie! Polecam zobaczyć na Squawka heatmapy i mapy podań Montoyi i porównać je do Alvesa, Alby czy nawet Douglasa - Martin gra dużo niżej od pozostałych, a to nie jest charakterystyka, jaka przystoi bocznemu obrońcy Barcy, który ma być tak naprawdę bardziej wahadłowym niż po prostu defensorem!
5
Mam nadzieję, że nie ma żadnych kruczków, że ma zagrać Messi, Suarez czy Neymar. Pomysł absurdalny i od czapy, Lucho powinien wysłać tam grube rezerwy.
2
Od paru meczy Busquets gra nieźle, z Cordobą był w pierwszej połowie chyba najlepszy na boisku z naszych graczy, z PSG zagrał znakomicie. Długo mu będziecie jeszcze wypominać... chusteczkę?
1
Pique, Messi, Pedro - najlepsi w tym spotkaniu. Ja dałem "na zachętę" ZM dla Pedrito, ale każdy z tej trójki mógłby zasłużyć.
1
E no, ale co chcesz od Pique, w tym sezonie gra jak natchniony, przynajmniej odkąd powrócił do pierwszego składu (chociaż ja cały czas powtarzam, że wcześniej też wcale źle nie grał, nawet w meczu z Realem, za który tutaj został prawie nadziany na pal). To jeden z najlepszych ŚO na świecie i w tym sezonie musi to potwierdzić!
2
Teraz też Neymar ładuje bramki, aż miło, Pique wymiata na obronie, Bravo jest pewnym punktem na bramce, Alba goni box-to-box, Suarez poniewiera obrońców, a Busquets... zbiera hejty cokolwiek by nie zrobił ;) Ale jak dla mnie to i tak cały czas Messi i spółka mimo wszystko.
9
„Byłoby gównianie, gdybym odszedł. Chcę zostać do 2016” - oby! Cały czas liczę na to, że Xavi zakończy swoją karierę właśnie u nas :)
1
Klub, które mogą sobie pozwolić na Messiego - oprócz Barcy - to można policzyć na palcach jednej ręki, ale zaciśniętych w pięść. Wiadomo, że Messi nigdzie nie pójdzie i nie ma co siać znowu jakichś nadzieji i bzdur.
Co do tego, że Barca to Messi i dziesięciu innych - zgadza się i jest to oczywiste, zawsze tak było, odkąd Leo u nas gra i nie ma się czemu dziwić. Mając najlepszego piłkarza na świecie, który swoim poziomem wielokrotnie przewyższa pozostałych graczy, wiadomo, że trzeba grać pod niego, żeby w pełni wykorzystywać jego potencjał i chwała za to trenerom, że nie zmieniają nic w tej kwestii, bo jak Messi może błyszczeć, to Barca wygrywa. Co nie znaczy, że ta pozostała dziesiątka graczy jest w jakimkolwiek stopniu marginalna, bo oczywiście bez nich również nie byłoby sukcesów!
A co do Mourinho w Barcy, to nie wątpię, że on by się zaadaptował i dostosował, jestem wręcz przekonany, że byłby z tego powodu najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Ale Barcelona i kibice go nie chcą, jego pojawienie się byłoby zaprzeczeniem klubowym wartościom i miejmy nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie.
1
W punkt. Masche może grać obok Busquetsa z mocniejszymi przeciwnikami, kiedy rzeczywiście przydaje się przecinak w środku pola, ale jak robimy zamek hokejowy, to Busi daje o wiele więcej. BTW, "podatny na kontuzje", nie "kontuzjogenny"! ;)
@Bartuś: a co, jeśli to nie Messi biorący sie za rozgrywanie jest skutkiem słabej gry ofensywnej pomocy, tylko słaba gra ofensywna pomocy jest spowodowana tym, że to Messi przejął większość ich zadań, a oni muszą mu tylko pomagać i asekurować? :>
1
Radzić sobie radzili, ale dopiero w tym sezonie widać, ile stracili bez Suareza. Luis był dla nich graczem równie kluczowym, co dla nas Messi, albo nawet bardziej, bo my bez Messiego tak czy siak bylibyśmy przynajmniej drudzy w lidze...
1
Myślę, że Iniesta jest w takim wieku, że nie chciałoby mu się szlajać po innych klubach, wyprowadzać z żoną i małą córeczką, szukać nowego domu etc. tylko dlatego, że dostanie w Katarze 2 bańki więcej niż w Barcelonie. Swoją drogą, klub nie zaproponuje mu niższego kontraktu właśnie z szacunku do niego, może przy przedłużaniu będą tego próbowali - najlepszym wyjściem byłoby oczywiście, jakby Iniesta sam to zrobił, Puyol dał radę, to czemu nie Andres. Tak samo Xavi - pewnie po tym sezonie zakończy karierę, ale wolę, żeby zrobił to u nas, niż szlajał się niewiadomo gdzie.
Z Alvesem się generalnie zgodzę, to nie jest wychowanek, więc jak będziemy mogli robić transfery, to ściągnąć Cuadrado i można na lajcie pożegnać Daniego, ale co do Pique, to trochę pojechałeś, bo gość jest jednym z najbarcelońszych Barcelończyków, a do tego od dłuższego czasu gra doskonale i jest w tym momencie bezsprzecznie naszym najlepszym obrońcą, a jak utrzyma taką formę, to będzie wymieniany w gronie najlepszych na świecie pod koniec sezonu. Tak jak zawsze mówiłem, Pique ma mega potencjał, tylko czasem miał problemy z koncentracją, stąd brała się jego nierówna forma - ale wydaje się, że ogarnął to i teraz wymiata :)
6
Nie zagrał po kontuzji w wygranym meczu z Cordobą? Nie może być, żadnego przedłużenia kontraktu z Barceloną Neymar nie podpisze!
Znowu jakieś szukanie na siłę sensacji, z jednej strony Neymar zawiedziony, z drugiej wdzięczny Lucho i z uśmiechem żegnał się z drużyną. Może jeszcze zaraz się okaże, że Montoya jest niezadowolony, że nie dostaje szans... Oh wait :D
3
Coś się ten Cesc miesza w zeznaniach... To w końcu ma ten Messi zostać w Barcy, czy iść do Chelsea? :)
1
Ale ja wiem, o co Ci chodzi, nie musisz się tak z tym rozpisywać :P A jak Alba marnuje te patelnie, to ka zwykle go pod nosem przeklinam od najgorszych, więc spoko - chociaż wczorajszą sytuację sobie sam wypracował po minięciu dwóch typów, więc jakoś to mu mogę wybaczyć, ale powinien się tak czy siak ogarnąć z tym wykańczaniem.
1
W tym sezonie świetnie spisuje się w roli właśnie tego szefa, widać, że zmieniła mu się mentalność, ale jest bez dwóch zdań liderem obrony.
@Burek_PL:
Nie przesadzaj, bo wcale tak tragicznie nie grał, w meczach z APOEL-em i Rayo był najlepszy na boisku, z Realem najlepszym obrońcą (karny to była najbardziej wina Iniesty), po prostu nie prezentował poziomu, jaki powinien + był strasznie tępiony przez redakcję. Od powrotu z ławki gra świetnie i praktycznie bezbłędnie i ma mega formę i w końcu zachowuje koncentrację przez 90 minut i w każdym spotkaniu.
1
Akurat z tego, co kojarzę, to pomimo świetnych warunków fizycznych gra niespodziewanie kiepsko głową, ale nadrabia innymi aspektami, więc też chętnie bym go u nas widział (o ile nie okaże się drugim Balotellim pod względem psychiki).
2
Nie tylko w tej chwili :P I jak dalej utrzyma taką formę, to będzie można mówić, że nie tylko w Barcelonie ;)
6
A nie strzelił czasem w poprzednim sezonie dwóch goli Realowi po SFG? ;)
3
Bo Lucho pije z gwinta, tylko głupio z flachą zapozować do fotki! ;)
1
Wczoraj Alba miał 2/2 udane dryblingi, oba w polu karnym Cordoby (co prawda oba w jednej i tej samej akcji, po której oddawał strzał - 44. minuta)! :)
Dobra dyskusja @pax i @LioNey99. Jak widać, można kulturalnie ;) Co do tego wykłócania się o oceny, to zgodzę się z Paxem, wiadomo, że to zabawa, ale oceny wystawione przez redakcję potem rzutują na opinie użytkowników, w konsekwencji czego mamy niepotrzebny burdel, syf i bagno w komentarzach, Busquets za słaby mecz z Realem będzie jeszcze tutaj besztany pewnie przez najbliższe 10 kolejek, nawet jak dalej będzie prezentował niezły poziom, na którym gra od kilku ostatnich meczy - to i tak po podaniu przed meczem składów będą tu hejty, czemu nie Mascherano. Podobnie z Pique - odkąd wrócił do podstawowego składu, gra świetnie, ale każdy jego błąd jest wyolbrzymiany przez redakcję, najlepiej to było widać po meczu z PSG i porównując jego notę i komentarz do Mascherano.
Na Albę i Alvesa też bym z kolei nie patrzył przez ten sam pryzmat. Alves potrafi poklepać z Messim, ale bardzo rzadko to robi, raczej dostaje piłki kiedy ma wolny pas startowy na swojej flance. Alba bardziej dynamicznie wchodzi w defensywę, dużo częściej na obiegnięcie z bocznym napastnikiem albo pomocnikiem i ma zwykle po prostu mniej czasu na dośrodkowanie, stąd zwykle to się gorzej kończy. Wczoraj jego akcje były na pełnej szybkości, wyszły 2 naprawdę dobre podania do Rakiticia i Suareza (to może nie jakieś wyśmienite, ale Urus ogarnął sprawę), asysta do Messiego i akcja, gdzie strzelił w bramkarza (wykończenie Alby to kwestia na osobną dyskusję). Alba w meczu z Cordobą i Getafe (gdzie był chyba naszym najgroźniejszym zawodnikiem) wchodził jak w masło swoją stroną w obronę i za to duży plusior dla niego.
2
Chyba jedyny powód, żeby kupić tę gazetę :P
2
Pique odkąd "powrócił z ławy do łask" prezentuje znakomitą formę i jest najpewniejszym punktem naszej defensywy, do tego w ataku też nie próżnuje - w końcu jest skoncentrowany podczas wszystkich spotkań i widać efekty. Powoli wprowadza w życie swoje słowa sprzed sezonu, że Lucho zrobi z niego jednego z najlepszych defensorów na świecie :>
1
Nic takiego nie wymagają, większość zespołów ma po dwóch bramkarzy w pierwszym składzie. Jak dla mnie lepiej byłoby, gdyby Masip regularnie grał w rezerwach, ale skoro godzi się z pozycją trzeciego golkipera, to lepiej mieć zapasowego, gdyby któryś z podstawowej dwójki był zawieszony/kontuzjowany. W zeszłym sezonie był Oier, który nie nadawał się za bardzo do wejścia nawet w razie konieczności, teraz jest wcale niezły Masip.
1
Porażka z PSG nie ma znaczenia, bo w drugim meczu i pokonalismy i wygraliśmy grupę. Porażka z Realem i strata do lidera to właśnie powód, dla którego nie ma oceny 5. Z Celtą były 4 poprzeczki/słupki a z drugiej strony jedna kontra i festiwal błędów w defensywie. Getafe, Malaga, Almeria - zdarza się, 2 pierwsze to wypadki przy pracy, a trzecie udało się zdobyć 3 punkty.
2
Też mi się tak akcja na drugiego gola strasznie spodobała - piłka poszła środkiem, jak po sznureczku, i należy docenić każdego z czterech uczestników tej akcji. W ogóle dobrze, że zwróciłeś uwagę na grę Iniesty dzisiaj - jak dla mnie nie grał źle, wiadomo, że jest pod formą, ale dzisiaj był oprócz tego pod grą, brał na siebie ciężar, próbował dryblingów i podań prostopadłych - nie wychodziło, to trudno, ale to jest jakiś promyczek nadzieji, że się ogarnie, bo przynajmniej grał do przodu. W meczu z PSG na przykład nie podobało mi się, że był taki osowiały na tym boisku, mało akcji przez niego przechodziło, znaczy mało jak na naszego środkowego pomocnika, dzisiaj w końcu był widoczny.
2
Dzisiaj się generalnie jakoś bardzo rzucały te straty Messiego w oczy, w sensie nieco zbyt mocne/słabe podania czy nieudane dryblingi, może dlatego, że chyba tak trochę seriami się zdarzały. Ale ogólnie to nie był jego zły mecz, jak dla mnie był w top 3 naszej drużyny i tak. Dobrze, że na koniec strzelił te bramki, które "zamazały" obraz jego gry, a tak naprawdę zrównoważyły, bo bez nich byłby pewnie oceniany bardzo surowo, a tak nie jest jakoś zbytnio wynoszony pod niebiosa, ale nie jest też niesłusznie krytykowany.
4
To surowy byłby z Ciebie nauczyciel, u mnie 4.5 jak nic - wygrana grupa w LM, luzik w CdR, drugie miejsce w lidze, do tego poprawa wielu aspektów gry i "wykrzesanie" najlepszej formy z paru kluczowych graczy (Neymar, Messi, Pique, Alba) to jak dla mnie spora poprawa.
2
I wygrali tylko 5:0. No ja bym machał białą chusteczką po takim afroncie ze strony drużyny!