1

Prowadzisz jakieś statystyki, że wiesz, że to dwunasty raz podana informacja o jego odejściu i po raz czwarty włoski kierunek? :D

Może w kolejnym sezonie przygód Montoyi się okaże, że ktoś rzeczywiście daje za niego te 20 baniek!

2

Przecież brazylijską perełkę na prawą obronę już ściągnęlismy w lecie, więc nie rozumiem, skąd te pretensje! :)

1

Myślę, że mając takiego faceta jak Lucho, żadna laska nie poleciałaby na pospinanego Montoyę, któremu w dodatku dopiero co urodził się dzieciak :P

4

Cuenca był świetny, tylko niestety przez 2 lata miał kontuzje i jego kariera legła w gruzach :(

2

Też jestem zdania, że najlepiej jak go wypożyczą do jakiegoś zespołu La Liga zamiast do "topornej" BPL. Adama dalej jest gościem, któremu najbardziej brakuje na boisku ogarnięcia taktycznego, bo siłę, szybkośc i technikę ma na świetnym poziomie. Jak nabierze więcej doświadczenia i tej boiskowej inteligencji, to będzie jak najbardziej przydatny i w Barcy, ale w BPL trafiłby do średniaka, gdzie grają strategią "dzida i do przodu!", więc za wiele by się nie nauczył. Niech idzie chociażby do Rayo, a najlepiej do Celty czy Villarrealu, które grają ofensywnie i lubią być przy piłce.

1

Dostaniesz bana za drzewka! :P Zubi moim zdaniem aż tak wybitnym bramkarzem nie był, jednak jeśli chodzi o Barcę to ogólnie wyżej cenię Valdesa. Znaczy był na pewno legendą klubu, ale ja go głównie pamiętam z jego wtop, których nazbierał jeszcze więcej niż VV :P

18

Coś mi się wydaje, że Xavi po tym sezonie zawiesi buty na kołku, coraz więcej jest ostatnio o tym informacji i to od samego zainteresowanego, który już snuje plany na karierę trenerską... Trzeba go zatem godnie pożegnać, wygrywając co najmniej jakiś tryplecik!

1

Wczoraj też sobie zestawiałem taką moją jedenastkę wszechczasów i wiesz, że 7 piłkarzy mi się z tymi Twoimi pokrywa ;) Ale że o Puyolu nie wspomniałeś, to karygodne!

10

Choćbyśmy mieli wygrać Mistrzostwa Galaktyki, to nie chciałbym, żeby nas prowadził Mourinho.

1

No to niech w przyszłym roku gra tak, jak Sergi Roberto w tym sezonie i mamy Crackiticia pełną gębą! :)

2

Ja zaprzeczę :) Nie ma to jak oceniać trenera po 5 miesiącach... Póki co jednak Lucho bardziej przekonuje od Martino, który bał się wprowadzać jakieś konkretniejsze zmiany do ustawienia - z Lucho już mamy lepiej ustawioną linię ataku czy szczelniejszą defensywę. Wolę przegrać na jesieni z Realem, niż na wiosnę walkę o 3 tytuły w ciągu jednego tygodnia :P

0

Może na boku obrony? ;)

2

Właśnie nie obustronnie - przecież biegał cały czas po tej samej stronie boiska, bo w przerwie zmienialiśmy strony... Może skauci różnych Interów i Juventusów mieli miejsca z tej strony, więc Lucho ogarnął to tak, żeby mogli go pooglądać dokładnie przez 90 minut? ;)

1

Roberto zapieprzał przez cały mecz, był dzisiaj naszym najlepszym zawodnikiem na boisku - chociaż przy bramce zawalił, ale w takiej sytuacji można mu to wybaczyć, gracze Hueski cieszyli się jakby wygrali mistrzostwo po tej bramce - niech mają taki prezent świąteczny ;)

7

A i Masip mógł się lepiej zachować, bo strzał był w niego :P

2

Z Almerią przyznał, że to bylo złe spotkanie ;)

1

Póki co już gol, asysta i 2 kluczowe podania (Pedro i Bartra) :> Jak dla mnie najlepszy w pierwszej połowie, nieważne, że z Huescą.

3

Z PSG to Masche dopiero po wejściu Xaviego rzeczywiście się wkleił do linii obrony - wcześniej grał wyżej, jako DM wchodzący i uzupełniający trójkę obrońców. Tak jak Bartra ani Mathieu nie grali typowych bocznych obrońców :P "Średnie ustawienie" to trochę zamazuje, ale już na heatmapach lepiej widać.

A w meczu z Valencią też moim zdaniem lepiej zagrał Busi, chociaż oboje byli ustawieni w pomocy, ale to już nie jest tak oczywiste jak w meczu z PSG.

Generalnie wystawianie Busiego jest ryzykiem, bo w defensywie jest mniej pewny niż Masche i zdarza mu się jeszcze notować te "typowo Busquetsowe" straty, ale jak zagra dobrze, to każdy inny zawodnik z naszej drużyny gra po prostu lepiej - it's a kind of magic :P Nie mam pojęcia, jak to działa, czy Busi tak dowodzi grą, ale to coś, co można łatwo zaobserwować. No i nasza gra jest generalnie płynna.

Jak na mój gust, to Sergio jest lepszy na rywali, gdzie ewidentnie mamy posiadanie, jest murowanie bramki i hokejowe zamki - natomiast Masche przydaje się na tych rywali, którzy chcą grać z nami w piłkę, czyli Arsenal, Rayo, Ajax... Z mocnymi drużynami w tym momencie chyba najlepiej wyszłoby wystawianie obu w drugiej linii.

7

Jeden z najbardziej kompletnych i nowoczesnych napastników, który w pewnym sensie zrewolucjonizował grę na tej pozycji. Do tego przez całą karierę, nawet grając w MLS, pokazywał wielką piłkarską klasę (vide bramki, które zdobywał grając dla NY Red Bulls).

Cieszy mnie, że taka legenda przywdziewała podczas swojej kariery koszulkę Barcelony! :)

1

Hahaha, już widzę, jak wzmacniamy naszych rywali w 1/8 finału LM (wiem, że Rakitić nie mógłby zagrać przeciwko nam, ale mógłby grać w BPL i odciążać jakiegoś gracza, żeby był świeży na mecz z nami). Rakitić może nie gra porywająco, ale ja tam mu daje czas na adaptacje, póki co przynajmniej staty (4 bramki) i gra w odbiorze go ratują.

1

Nie ma się co spinać. Przed rokiem też City miało nas wyeliminować, a skończyło się na lajtowym 4:1 w dwumeczu. Dzisiaj gra Barcy wygląda lepiej, a do tego drużyny Lucho generalnie lepiej grają w drugiej połówce sezonu!

2

Miro Klose :)


3

Rafinha generalnie był bardzo mobilny. Na skrzydle grał w meczu z Elche i to średnio wyszło, bo nie ogarniał dobrze płynnej zmiany pozycji, ale z Huescą to gonił jak z piórkiem po całych dwóch przednich formacjach w sumie i w tym meczu bardzo mi się podobała jego gra. Na środek dość często wchodził Munir, ale nie dawało to zbyt dużo.

3

Masz plusa za samo sformułowanie "madryckie płacze na najwyższych szczeblach" :) W punkt!

2

Nie gram w FIFA-ę. Ale miło wiedzieć, że rozweseliłem Ci to pochmurne popołudnie :)

3

Dzisiaj koniecznie Sergi Roberto w pomocy! Przy obecnej formie naszych graczy drugiej linii, Roberto powinien zdecydowanie więcej szans dostawać. Do tego liczę na Douglasa na prawej obronie i Rafinhę znowu na fałszywej dziewiątce.

2

Pasowałoby, żeby z Cordobą Suarez strzelił jakiego hattricka czy coś. Nie to, żeby miał zamknąć usta krytykom, bo hejty będzie zbierał dopóki nie dogoni w klasyfikacji strzelców Messiego i Neymara, ale może przynajmniej taki człowiek jak Capello nie będzie się błaźnił opowiadając, że Luis gra na skrzydle. Czasem jak czytam wypowiedzi trenerów "starej daty" to mam wrażenie, że albo mówią, żeby mówić, albo szybko ich dopada demencja...

3

Przecież wiesz, że sam chciałem Masche na DM, jak Sergio grał słabo, ale na ten moment sobie LEPIEJ radzi niż Masche na DM, zobacz, co Javier odwalał przeciwko PSG (opisywałem dokładnie pod ocenami z tego meczu). Masche ostatnio jedzie na fejmie za MŚ i jest mega faworyzowany przez redakcję i piłem do tego, nie do świetnej gry Busiego (ja mu dałem 6.5, ale ogólnie dałem wyższe noty niż redakcja - wg pozostałych ocen za ten mecz dałbym mu 6). Kiwanie się Busquetsa z obrońcą na plecach to jego stały element gry jeszcze od czasów Guardioli, z Getafe był 5 razy faulowany.

O ile Sergio zagrał piach z Realem i grał słabo jeszcze w kilku meczach, tak od spotkania wyjazdowego z Ajaxem, gdzie był jednym z najlepszych na boisku, notuje generalnie progress. Z PSG był kluczowym zawodnikiem, z Getafe najlepszym pomocnikiem Barcy.

A co do tych legendarnych długich piłek Masche, to w meczu z Valencią i PSG na 5 prób wyszła mu jedna (do Suareza), więc też mega kolorowo z tym nie jest.

7

Dlatego już nie jest w Realu! :P

4

"Javier wystawiony na pozycji defensywnego pomocnika po raz kolejny potwierdza, że to jemu należy się ta pozycja. Przez cały mecz pracował w pressingu i to głównie dzięki niemu Getafe nie stwarzało właściwie żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Odpowiednio regulował tempo gry, do tego na dużą uwagę zasługuje celność jego podań (93% przy 101 próbach!), z których jedno otwarło drogę do bramki kolegom. Do tego 4 celne przerzuty, czyli to, z czego słynie Jefecito. Chociaż statystycznie nie zaliczył zbyt wielu odbiorów, to bez zarzutu wywiązywał się ze swojej pracy. Takimi meczami Mascherano pokazuje, że jest w lepszej formie od Busquetsa. Ocena: 7.0"

Gdyby zamiast Busiego zagrał Mascherano i rozegrał dokładnie identyczne zawody, to mniej więcej tak wyglądałaby jego ocena i opis gry. Uwielbiam Javiera, ale Sergio powoli wraca do formy i w meczu z Getafe był jednym z lepszych graczy Blaugrany, bez dwóch zdań najlepszym ze środkowej formacji. A Masche ostatnio radzi sobie słabo, ale i tak jest ciągnięty przez redakcję w tych nieszczęsnych ocenach jak się tylko da.

Oprócz tego dałbym wyższe noty Pique i Albie. Pierwszy moim i nie tylko moim, jak widać po ocenach użytkowników, był najlepszym graczem meczu, a drugi wchodził tą lewą stroną jak w masło w obronę Getafe i w sumie był chyba najbardziej efektywnym graczem w ofensywie - w końcu jego podania do środka znajdowały adresata!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?