1

Tylko Arsenal ma 3x więcej straconych bramek w lidze od nas... My tracimy 3 gole z Realem, a oni ze Stoke, nie wiem, jak możesz to porównywać w ogóle :P

1

Tam ogórki się nie murują, w PD z Barcą nawet Almeria jest w stanie postawić autobus i liczyć na łut szczęścia. Gdybyśmy grali w BPL, to przez pierwsze parę sezonów, zanim te słabsze zespoły by się nauczyły z nami grać, zdobywalibyśmy mistrzostwo nawet wypadając słabo w meczach z Chelsea czy City (chociaż z nimi pewnie też byśmy wygrywali), bo po prostu wjeżdżalibyśmy równo w zespoły spod egidy "dzida do przodu na wysokiego napastnika i wybijanie piłek na pałę w defensywie". Do Arsenalu z La Liga to bym w tym momencie mógł porównać Sevillę czy Valencię.

1

Tak może nimi rządzić, jak jeszcze 10 lat temu rządził nimi jako kapitan zespołu na boisku ;)

1

Gdybyś był fanem od 92' roku, to miałbyś więcej szacunku do Lucho, a nie "wyrzucał" go, bo posadził przeciętniaka Montoyę ;)

2

Dalej, rezerwy Barcy grają w drugiej lidze hiszpańskiej i od awansu plasują się w pierwszej piątce? tabeli. Nawet nie będę Ci przypominał, gdzie są rezerwy Realu. Lucho dał już zadebiutować w oficjalnych meczach 4 wychowankom, dostawali nawet szanse w LM. Potrafisz wymienić choćby 4 graczy ze szkółki Realu, któych widziałbyś jako rzeczywiste wzmocnienie pierwszej drużyny w kontekście najbliższych 5 lat?

3

Kompletnie nie zrozumiałeś, o co chodziło Wpwelementowi. Skoro Messi jest najlepszym piłkarzem w historii (zakładam, że jesteś skłonny to przyznać, bo wydajesz się być jednym z bardziej rozgarniętych kibiców Realu na tej stronie), to znaczy, że La Masia stworzyła "coś" lepszego od każdego z transferów Realu, simple as that.

Co do braku ciągłości - na razie bym nic nie przesądzał. Alba (może nie do końca wychowanek) 25 lat, Busquets 26, Pique 27 - wszyscy prezentują (albo są w stanie prezentować) najwyższy piłkarski poziom. Co do młodzieży - jest Bartra, Sergi Roberto, Rafinha, a w odwodzie jeszcze Samper, D. Suarez i Halilović, tudzież n skrzydłowych i napastników z Deulofeu na czele. Pierwsza trójka jest już graczami pierwszej drużyny, ale są jeszcze na tyle młodzi, że nie ma co oczekiwać, że przebojem wedrą się do pierwszej jedenastki. Tylko Busi faktycznie w bardzo młodym wieku osiągnął poziom topowy. Pamiętam początku Xaviego - przyznam się, że jak wchodził do pierwszej drużyny, to nie robił lepszego wrażenia od Gerarda Lopeza. Puyol? Przez jego pierwsze sezony jego rozwichrzone loki śmieszyły równie mocno, co klopsy na boisku. Dzisiaj na tej stronie, z niewiadomych przyczyn, Sergi Roberto ma fatalny PR, tymczasem nie zdziwię się, jak za 2-3 sezony to będzie nasz kluczowy zawodnik. Po sezonie 2012-13 byłem pierwszym, który sprzedałby Bartrę choćby za 2 bańki, tymczasem za Martino się ogarnął, a teraz jest praktycznie równorzędnym rywalem do walki o pierwszy skład z Pique i Mathieu.

3

Czapki z głów, że próbowałeś im wytłumaczyć przez tyle czasu, o co Ci chodziło i nie straciłeś cierpliwości! :P

1

Ale bzdury pleciesz :) A co ma na konferencji prasowej powiedzieć dokładnie, co Montoya robi źle i czego wymaga od swoich prawych obrońców? Może jeszcze dokładnie całą taktykę rozrysować trenerom drużyny przeciwnej?

Montoya był rezerwowym u Pepa, u Tito, u Roury i u Martino, w wakacje połowa osób tutaj uznawała go za "szrot", którego możnaby się pozbyć, a teraz nagle biedny, bo nie gra. A dlaczego nie gra? Bo taktycznie nie ogarnia kompletnie gry na pozycji PO w Barcy. Nasi boczni obrońcy mają atakować i ustawiać się wysoko, Montoya tego nie robi, nawet Douglas po paru miesiącach lepiej ogarnął, jak się ustawiać (wiadomo, brakuje mu jeszcze zgrania z zespołem i adaptacji w europejskiej piłce), Montoya jest cały czas zbyt defensywny i chyba pospinany jak gra, że boi się wyjść wyżej.

1

Pedro? :D Serio? Pewnie zagra Adriano, chociaż ja bym wolał Mascherano.

3

Chyba lepiej grać co tydzień w drużynie rezerw, jak ostatnio Sandro czy Adama, niż być zapasowym graczem pierwszej drużyny i przesiadywać na ławie, nie? ;)

3

Halilović to w tym wieku nawet jeszcze nie był, bo jest młodszy o parę miesięcy od Asensio :D

9

Następny po Isco i Modriciu... Niedługo zawodnicy Realu będą mogli własną penyę Barcelony założyć :D

2

Wiesz, o co mi chodzi - po Mundialu to jak dla mnie Leo był murowanym faworytem do ZP, przyszedł początek sezonu, Cristiano nastrzelał bramek z ogórkami i nagle okazuje się, że skandalem będzie, jeśli tej nagrody nie dostanie. Ludzie mają niestety krótką pamięć, chociaż ja tam liczę, że jednak Mundial będzie miał kluczowe znaczenie w tym roku i gracze/trenerzy z tych mniej "renomowanych" krajów, nie śledzący europejskiej piłki klubowej, jeszcze zaskoczą bukmacherów i Portugalczyka :>

1

Gdzieś ostatno to widziałem w czyjejś wypowiedzi (chyba kogoś z FIFA czy UEFA, ale nic sobie nie dam uciąć) dotyczącej rekordów Leo, że to juz idzie na konto ZP za rok 2015. Ale wiadomo, że za rok nikt nie będzie o tym pamiętał, chyba, że Barcelona pójdzie w ślady Realu i wyda oświadczenie z podsumowaniem osiągnięć Messiego i czemu zasługuje na ZP :)

1

Podobno liczy się również grudzień i te ostatnie kilka dni listopada, od zakończenia głosowania, na następny rok - ale w praktyce, to i tak liczy się tylko okres wrzesień-listopad (bo akurat wtedy ludzie głosują, więc nikt nie pamięta, jak grali wcześniej) + jakie trofea wcześniej były :P

2

A jaki miałby sens głosowania przez niego na Messiego i Ronaldo? Czyli co, tak naprawdę dawałby 1 punkt Messiemu, bo do tego to by się sprowadzało. Ja jakbym miał możliwość głosowania, to też oprócz Messiego wybrałbym Neymara i pewnie Mascherano albo kogoś innego z Barcy, bo nie ma sensu głosowanie na bezpośrednich konkurentów swojego faworyta. Na dobrą sprawę, to najlepsze byłoby oddawanie głosu tylko na jednego zawodnika.

3

Żeby się nie okazało, że znowu ten pewny pan dostanie, bo coraz więcej osób jednak na niego głosowało jak widać ;)

2

Chyba limit w rozgrywkach jest 5 w jedenastce i iluśtam w kadrze, więc ciężko będzie o tę większość ;)

2

Alexis w 34 meczach ligowych poprzedniego sezonu 10 asyst, Suarez po 4-miesięcznym rozbracie z piłką w 4 ligowych meczach 4 asysty... Alexis to dobry zawodnik, ale za bardzo jeździec bez głowy na Barcę i potrzebuje miejsca, żeby pokazać pełnię swoich możliwości. Suarez jest w top 5 najlepszych piłkarzy świata, nie ma co do tego wątpliwości.

2

Abidal - gra piach w Olympiakosie i na ten moment nie byłby żadnym wzmocnieniem w defensywie Barcy, Thiago - połamany, Alexis - nie zgodziłby się na siedzenie na ławie, a zamiast niego przyszedł Suarez, który jest o niebo lepszy. A Montoya nigdy nie miał nawet takiego miejsca w drużynie jak Thiago, więc o czym w ogóle mówimy w tym kontekście...

2

Proszę bardzo. Popatrz na podania i heatmapy (events) jednego i drugiego w ligowych spotkaniach, w których występowali w tym sezonie: - Montoya vs Bilbao: http://la-liga.squawka.com/barcelona-vs-athletic-club/13-09-2014/spanish-la-liga/matches - Douglas vs Malaga: http://la-liga.squawka.com/malaga-vs-barcelona/24-09-2014/spanish-la-liga/matches Widzisz różnice? A teraz pomyśl, jak ma grać boczny obrońca Barcy w tym systemie - na własnej połowie, czy atakować?

3

"Wyglądało to świetnie"? Człowieku, Martino bardzo polubiłem, to świetny trener, ale gra Barcy w tamtym sezonie wyglądała tragicznie i od kwietnia się tego oglądać nie dało!

2

E tam, żart całkiem OK, biorąc pod uwagę, że Lucho tym w sierpniu strollował dziennikarzy, a oni dalej to biorą na poważnie, a za nimi część kibiców :D

3

Pedro jest dobry w pressingu, ale nie w grze obronnej, nie przesadzajmy. To, że Lucho tak dla jaj powiedział na konferencji w presezonie, to nie znaczy, że ktoś go będzie tam próbował. Masche przynajmniej przez te 4 lata gry na ŚO ogarnął utrzymywanie linii...

3

Dokładnie to! Na boku obrony nie byłyby tak widoczne braki Mascherano, które wychodzą na ŚO (wzrost i słaba gra w powietrzu, gra na wyprzedzenie - bo miałby kogoś za sobą, więc w razie nieudanej próby nie byłoby sytuacji sam na sam), Masche jest szybszy od Bartry, chyba najlepszy z naszych obrońców w grze 1 na 1, o wślizgach nie trzeba nikomu mówić, do tego ma dobre, celne przerzuty. Jak w którymś meczu w tym sezonie graliśmy z trójką obrońców i Masche poszedł na prawą, to nawet się podłączał do akcji ofensywnych :)

3

Przecież Valdano wyleciał z Realu po tym, jak otwarcie krytykował Mourinho i Pereza ;) A poza tym był świetnym pomocnikiem Albicelestes!

3

Jasne, że został zrozumiany, bo tak się generalnie potocznie mówi - ja zwróciłem na to uwagę kiedyś w tramwaju, przy tym hamulcu bezpieczeństwa - "zbić szybkę i przekręcić w prawo" - że przecież to nie jest jednoznaczne, tak samo w programach graficznych jest "obróć obrazek w prawo". Ale zboczenie zawodowe mi kazało zwrócić na to uwagę, bo jakbyś się teraz uparła, to mogłabyś sobie w druga stronę odwrócić avatara i być do góry nogami - i powiedzieć, że przecież słuchałaś zaleceń Domasa! ;)

2

Avatar - avatarem, ja tu o poprawność językową i uświadomienie młodego społeczeństwa walczę! ;)

3

Czytając wypowiedź Matthausa myślałeś, że to normalny Niemiec? :D Graczem był znakomitym i całe szczęście, że grał praktycznie do czterdziestki, ale wszystko, co robi od zakończenia kariery to nieporozumienie - jemu powinno być wstyd za każdy zespół, który trenował - a zmieniał te miejsca pracy chyba tak często, jak partnerki! :P

3

Nie może być "obrócony w prawo"! Może być "obrócony zgodnie z ruchem wskazówek zegara" - "w prawo" jest potocznym określeniem, które jest błędne, bo przecież punkt znajdujący się na dole obrazka "obrócił się w lewo"! ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?