1

Z tego, co ostatnio słyszałem, to nie jest tak źle i to jednak kwestia tygodni! :)

5

Chyba żartujesz, Pique dzisiaj zagrał świetny mecz, czyścił wszystko aż miło. Jeśli chodzi Ci o tę interwencję z końcówki, gdzie wybijał na rożny w dość łatwej sytuacji - to myślę, że zawiodła komunikacja z Ter Stegenem i Pique nie wiedział, że nie ma za nim nikogo z PSG.

7

W sumie, to dzisiaj zanurkował w jednej sytuacji - może nie tak jak Ronaldo, bo przewrócenie się było OK, ale później lekkie pretensje zgłaszał do arbitra :) Tak czy siak, Ibry nie da się nie lubić!

4

Dokładnie, właśnie gadamy, że Busi dzisiaj zagrał świetny mecz, wchodzę tutaj, czytam pierwszy randomowy komentarz - oczywiście hejt na Busiego :> Masche zawalił przy golu i przy akcji ze strzałem Cavaniego, gdzie wchodził z drugiej linii i powinien to zaasekurować DM. A to, co Busquets w końcówce robił w defensywie - poezja! No i przez cały mecz podwajał przy pressingu w środku pola.

1

A pamiętasz, co Alba odwalał w pierwszym meczu z Paryżanami? Może jeszcze ma traumę, bo to było jego najgorsze spotkanie w Barcelonie.

1

Biorąc pod uwagę, że Alves dostał za ten mecz 6, a za lepsze mecze miał zwykle około 4, to i tak jest nieźle! :P

3

A ja się z Tobą zgodzę co do ocen, o których wspomniałeś, też mnie to kłuje w oczy. Iniesta, który po wejściu na boisko nie pokazał nic ponad przeciętnego, oprócz doprowadzenia do płaczu Salva Sevilli na spółę z Neymarem w ostatniej minucie spotkania dostaje taką notę, jak Rakitić, który też nie zagrał wybitnego spotkania, ale w końcu nie zamulał tak gry jak wcześniej i zaliczył asystę. Suarez, który oprócz asysty do Messiego psuł akcje, aż bolała głowa - tak samo. A taki Neymar, który mijał graczy Espanyolu jak tyczki i wyprowadził akcję na 2:1 - tylko pół stopnia więcej. Pique tak samo, za nisko - zawalił przy bramce, to fakt, ale zrehabilitował się strzelając, do tego oddawał jeszcze jeden strzał po rożnym - a w defensywie jednak jak na mój gust wyglądał pewniej niż Masche. Zresztą tak jak wspomniałeś - ma jedne z najwyższych not w drużynie na portalach piłkarskich.

1

Jakie konflikty z Messim, Xavim i Pique?! Z Pique to może jeśli łykasz to, co pisze prasa... Ale z pozostałymi, serio? :D

A Montoya nie gra, bo nie ma odpowiedniego profilu na prawego obrońcę Barcelony i tyle. Znaczy Barcy Luisa Enrique. Jest zbyt defensywny, a w ofensywie klepie tylko utarte schematy. Douglas nie zaadaptował się jeszcze do gry w Europie, ale lepiej od Montoyi ogarnia taktykę i wie, co ma robić na tym boisku, taka prawda.

1

Po meczu z Czechami na ME, Błaszczykowski zapytany przez dziennikarzy, co to się podziało z kadrą, zaczął gadać, że nie grali dobrze, bo byli zdenerwowani, że ich bliscy nie dostali frikowych biletów, a mieli dostać i oni sami musieli te bilety załatwiać, zamiast porządnie trenować. Mniej więcej tak to wyglądało :P

3

"Jedną sytuację" - ale jaką?! Skopać bez żadnego powodu leżącego gościa, do tego jeszcze potem mu wykręcić rękę - trzeba być naprawdę powalonym. Zresztą, oprócz tego było jeszcze stawanie na dłoni Messiego, kopnięcie Arbeloi (!) czy słynny wjazd wyprostowaną nogą w Daniego Alvesa w półfinale LM. To tylko z tych, co widziałem, Realu nie oglądam regularnie ;)

34

Faktycznie silny ten wiatr, aż Messiego na zdjęciu powala! Aż strach pomyśleć, co by było, gdy na boisku był C. Ronaldo! :>

2

Myślę, że Neymar też ewentualnie na koniec kariery pójdzie gdzieś, ale nie wcześniej. W wieku 25-26 lat on będzie najlepszym piłkarzem na świecie i tym bardziej go nigdzie nie puścimy. Będzie dostawał horrendalne podwyżki, ale marketingowo będzie się spłacał dzięki nowym kontraktom z egzotycznych i nie tylko rynków dla klubu.

1

Mascherano, oby to był Mascherano! :)

3

Pomimo błędu przy golu z Espanyolem i tak odkąd wrócił do gry jest naszym najlepszym obrońcą bez dwóch zdań, zresztą przed ławkowaniem też wcale tak źle nie grał. Pique jest jednym z naszych najbardziej hejtowanych piłkarzy na tej stronie i nie zależnie, jak by nie grał, zawsze znajdzie się ktoś, kto się do niego uczepi. Tymczasem jeśli Gerard utrzyma taką formę do końca sezonu, to znowu będzie można go spokojnie wymieniać jednym tchem z najlepszymi stoperami na świecie.

1

A dodając do tego, że Busquets był w tej sytuacji faulowany... To wina spada na sędziego :P I druga sprawa, Bravo też mógłby nieco lepiej interweniować, to nie był strzał nie do obrony dla bramkarza!

1

Neuer może dostać ZP za to, że jest najlepszym bramkarzem świata, ale nie za sam Mundial - bądźmy szczerzy, to nie było tak, że co mecz ratował Niemcom wygraną, jak Navas czy Howard. Z drugiej strony, Cannavaro dostał w 2006 ZP kompletnie od czapy...

2

2/2

Od paru meczów mamy po dwa spalone z kapelusza przy sytuacjach, gdzie padły bramki lub zawodnik byłby sam na sam, w całym sezonie nie uznali nam niesłusznie już pewnie z 7 bramek. 1 karny w 14 meczach, biorąc pod uwagę, że pewnie jesteśmy w polu karnym przeciwnika z piłką dłużej niż jakakolwiek drużyna i sytuacje, jak choćby w niedziele z Xavim, do podyktowania by się znalazły.

Ciekawi mnie w obecnej sytuacji, z tymi przesadzonymi sankcjami dla klubów za zachowania kibiców, jak to się odbije na Barcy, ale mogę sobie wyobrazić dość apokaliptyczną wizję...

Wybaczcie, że się trochę rozpisałem.

2

1/2

Fajnie widzieć, że nie tylko ja mam takie wrażenie, i to już od dłuższego czasu. Messi musi zrobić o wiele więcej niż CR, żeby wygrać ZP, nie wiadomo, czy to kwestia wysoko ustawionej poprzeczki przez niego samego i przyzwyczajenia ludzi do tego, że gra kosmicznie, mediom "znudzonym" jednym graczem będącym ponad pozostałymi i specjalnie nakręcającymi walkę pomiędzy Leo i CR, czy czyichś nieczystych interesów (ZP dla kogokolwiek to marketingowy strzał w 10, nie bójmy się tego powiedzieć).

Ale w sumie ta "nagonka" jest nie tylko na Messiego, ale na całą Barcelonę - takie rozwlekanie jakichś "afer", po czym gdy wyjdzie na jaw, że jednak nic się nie stało - zamiatanie ich pod dywan, ale bez sprostowywania. A złe wrażenie zostaje. Transfer Neymara został przewałkowany na dziesiątą stronę i wyjaśniony co do kosztów skorzystania z publicznej toalety przez agenta, ale i tak nawet na tej stronie czasem widzę, jak ludzie piszą o "150 milionach", bo gdzieś tak przeczytali. Do tego hardkorowe sankcje FIFA, absolutnie niewspółmierne do "przestępstwa", 4-miesięczny ban dla Suareza (OK, może nie był wtedy jeszcze graczem Barcy - ale i tak, Zidane za zdzielenie przeciwnika w finale MŚ 2006 nie dostał podobnej kary, a portugalscy piłkarze w 2000 po skopaniu i opluciu sędziego na ME dostali średnio po 7 miesięcy).

2

Przecież nie oglądałeś na żywo, tylko retransmisję! :P

1

"Przebieg meczu na Estadio de Vallecas mógł doprowadzić do zupełnie odmiennych rezultatów, jednak... nie doprowadził.

W 8. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił duet Amaya i Álvarez."

Coś tutaj chyba pokićkaliście - tymi gospodarzami w końcu było Rayo, na którego stadionie grali, czy Sevilla, która wyszła na prowadzenie? ;)

1

Szpakowski emocjonuje się meczem i ma "gadanę", chociaż mnie ostatnio też denerwuje. Żewłakow nie umie dwóch zdań poprawnych stylistycznie sklecić i pomimo gry przez tyle lat w Belgii, dalej wymawia "Kuyt" jako "Kałt" :P Jedynie Laskowski i Jońca naprawdę trzymają poziom w TVP, chociaż ten drugi to od święta komentuje i na piłce też się średnio zna, ale przynajmniej zdaje sobie z tego sprawę.

1

Ale Di Maria i tak zagrał w większej liczbie finałów niż Ronaldo! Messiego nie porównują tylko do Maradony, przecież wszędzie trąbi się o tym, że jest najlepszy w historii...

1

Powinien dostać Niemiec... Bo? Kto z drużyny Niemiec się na tyle wyróżniał, żeby dostać tę nagrodę? Jak w 2010 dostawał Forlan (4. miejsce) a w 2006 Zidane (2. miejsce, czerwo w finale!) to jakoś nikt nie protestował.

2

A niech sobie wygrywa. Di Maria drużynowo wygrał to samo, dając drużynie więcej w finale LM i w finale CdR, w którym przecież CR nie grał. Do tego doszedł do finału MŚ, czyli najważniejszej imprezy w roku.

Ronaldo może sobie być maszynką do strzelania goli, ale nie jest najlepszym piłkarzem, proste. To Messiego porównują do Pele i Maradony.

1

Wiem przecież. Ale za Montoyę nie będą mogli nikogo kupić, więc lepiej trzymać "zapasowego" obrońcę, niż mieć potem problem.

1

Jakby się tak zastanowić, to już jak wszedł z Celtą, to rozruszał trochę nasza ofensywę! Ale to dobrze, bo Pedro w formie i głodny gry, do tego nie plujący się, że nie gra, to bardzo solidny rezerwowy.

3

Dodaj jeszcze Montoyę, który ze "szrotu" stał się najlepszym prawym obrońcą i ofiarą zarządu :P

2

A co miał powiedzieć, że Montoya jest szrotem i nie ma szans na grę, bo jest za słaby, a nie sprzedają go tylko dlatego, że są sankcje transferowe?! :D

4

Cała dyskusja i spekulacje na temat Złotej Piłki są w tym momencie bez sensu, za miesiąc poznamy zwycięzcę. Jeśli będzie to Messi, to będzie należało przyklasnąć głosującym za dokonanie jedynego obiektywnego wyboru, jeśli kto inny, to będzie to skandal, bo jest tylko jeden gracz, o którym w wieku 27 lat mówi się, że jest najlepszy w historii i sam ten fakt przemawia za tym, że powinien zdobywać Złote Piłki co roku :)

4

"o 3 punktach decydujących o lidze" - wiem, że to trochę temat tabu na tej stronie, ale w poprzednim sezonie w dosyć bezpośredni sposób właśnie o tym zadecydowało, w meczu Barcy z Atletico :x Zmiany póki co nie widać, sędziowie dalej są świętymi/ślepymi krowami i trzeba czekać na powtórki, innej opcji nie ma.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?