1

Nie wiem, czy w tym "plebiscycie" ocenia się tylko grę w klubie, czy ogólnie, ale raczej to drugie wyjście - a Miranda jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności i randomowym wyborem Felipao nie pojechał na Mundial, na którym z kolei Ney brylował.

1

Przecież ojciec Messiego przeniósłby się do Barcelony z przyczyn zawodowych - jako jego agent! :D

A tak serio, to kolejny przykład, bardziej wyraźny od innych, jak poronione są te przepisy. Nawet nie chodzi o to, jakim graczem jest Messi - ale przez zablokowanie tego transferu, to na dobrą sprawę uniemożliwionoby mu w ogóle leczenie karłowatości, które zasponsorowała Barca!

2

Haha, Sergio został drugim Alvesem na forum, tylko jeszcze bardziej. Nagonka na niego na tej stronie to jest jakieś przegięcie, gość co by nie zrobił to i tak jest krytykowany - strzelił gola dającego 3 punkty z Valencią - źle, ma najlepsze statystyki podań - źle. O ile poprzedni sezon Busi miał słabszy (po raz pierwszy w karierze - może się zdarzyć każdemu) - i przez słabszy mam na myśli po prostu tyle, słabszy, nie fatalny i tragiczny - tak w tym sezonie kilka spotkań zagrał słabych, natomiast w większości był niezły, a ostatnio naprawdę bryluje (rewanże z PSG i Ajaxem, Sevilla, Cordoba - 4 znakomite mecze Busiego z ostatniego czasu). Pomimo, że jest defensywnym pomocnikiem, ma większy udział w golach od ofensywnych pomocników (Pax podawał gdzieś dokładniejsze statystyki). Ale oczywiście są równi i równiejsi, Mascherano pół roku po fenomenalnym Mundialu jest wysławiany pod niebiosa nawet, jak gra słabo, jemu się błędy wybacza - za Busim każdy błąd ciągnie się przez następne pół roku. W sumie nie tylko błąd, nawet ta akcja z chusteczką w meczu z Celtą...

2

Nie ma sensu robić takiego rankingu, bo wiadomo, że Don wygrywa w cuglach i niezaprzeczalnie, to tak jakby dać Barcelonę do polskiej trzeciej ligi :)

1

Koke by się moim zdaniem nie sprawdził u nas, nie ten typ zawodnika, którego potrzebujemy w środku pola - byłby gorszą wersją Fabregasa, starczy popatrzeć na to, jak nie pasuje do reprezentacji Hiszpanii. Sergi Roberto na szczęście jest spokojny i cierpliwy, nie pali się, żeby od razu grać co mecz, a w Barcelonie jednak w niego wierzą, więc raczej się go nie pozbędziemy.

1

A ja się zgodzę z Tobą. Ba, sam zachodziłem w głowę, co Roberto robi dalej w Barcelonie jeszcze w październiku, ale jednak przekonał mnie swoją postawą i grą w tym sezonie - nie ma asekuranckiej gry, tylko stara się cisnąć do przodu, potrafi dobrze rozegrać - przyspieszyć kiedy trzeba, ma dobrą technikę prosto z La Masii, do tego siłowo prezentuje się nieźle i bardzo angażuje się w odbiorze, zapieprza po tym boisku aż miło. I mam wrażenie, że lepiej od Rakiticia ogarnia, co ma robić jak już wejdzie na plac gry :P

2

O co byś go konkretnie oskarżył?

3

Przegrane mistrzostwo, po błędzie sędziego nie uznającego prawidłowej bramki Messiego na 2:1. Miałem wielkie nadzieje przed tym meczem, to byłoby najpiękniej zdobyte mistrzostwo, wyrwane Atletico w ostatniej kolejce - niestety się nie udało, i to przez absurdalny błąd.

Mocnym trzecim miejscem jest koniec kariery Puyola - ale cóż, to się musiało wydarzyć prędzej czy później. Odejście Martino to raczej nie jest złe wydarzenie - lubiłem gościa, ale musiał odejść, sam przyznaje, że nie dał Barcy tego, co powinien. Oby Lucho zagrzał u nas miejsce na lata i stworzył z Barcy najlepszy zespół na świecie :)

9

W klubach brazylijskich, jak jakiś gracz awansuje do pierwszego zespołu, to w ramach "chrztu bojowego" tudzież "kocenia" starsi koledzy golą go w jakiś obciachowy sposób. Jak widać na załączonym zdjęciu, Giva zostawił sobie tę fryzurę na stałe :)

2

Messi = najlepszy piłkarz w historii futbolu, Neymar = najbardziej perspektywiczny gracz, który w wieku 22 lat jest jedną z największych gwiazd, Suarez = killer - czegóż chcieć więcej? :)

1

Nieprawidłowości miały miejsce już za czasów Laporty...

1

Nie obchodzi mnie, czy Batomeu mówi to, żeby ratować swój tyłek, zwiększyć poparcie w wyborach czy dla jakichkolwiek prywatnych celów - ale ważne jest, że to zostało powiedziane! Popieram w 100% te słowa, w końcu ktoś otwarcie mówi w obronie naszego klubu i bez lizania tyłków leśnych dziadków z FIFA. Kara jest nieproporcjonalna do "przestępstwa", sam "występek" Barcelony raczej jest jak najbardziej OK z punktu widzenia obiektywnej moralności, w całej sytuacji największymi poszkodowanymi są te dzieci - nie poszkodowanymi przez Barcelonę, tylko przez FIFA. Cała sytuacja pokazuje absurdalność tego prawa i liczę, że inne kluby - nawet Real - nie dostaną podobnie chorej sankcji jak my, bo zapewne nie tylko u nas takie procedery miały miejsce, bo jest to kompletnie bez sensu.

2

Niech się śmieją, na koniec tego i następnego sezonu to my się będziemy śmiać. Mamy najlepszy atak w historii futbolu, jak nasz zespół się dotrze i wszystko zacznie trybić, to nawet autobusy będą pękały przy nas. A Ty byś chciał sprowadzić Mangalę, który w City gra słabiej niż u nas Bartra czy Mathieu albo Danilo, który nie jest jakiś wybitny, do tego pozbywać się przyszłościowego Roberto.

2

To są jakieś jaja, jak inne przepisy obowiązują w Hiszpanii, a inne są sankcjonowane przez FIFA. Wynika z tego tyle, że ukarany za nieprawidłowości Barcelony powinien być nie klub, a związek.

1

Wiem. Zaszedł w tamtym sezonie tak daleko, jak Real ;) Dlatego uważam, że głupotą było pozbycie się go, zwłaszcza, jak w odwodzie mieli Benzemę, który wtedy grał słabo i Gonzalo "1 gol na 10 setek" Higuaina.

4

Xavi zostanie do końca kontraktu i zapewne po przyszłym sezonie zawiesi buty na kołku - czyli zostanie kolejną legendą Barcy, która zakończyła u nas karierę, jak dla mnie to tylko powód do dumy - lepsze to niż jakby mieli się szwędać na ostatnie lata po jakichś Katarach czy Schalke :>

Kontrakt z Alvesem trzeba bez dwóch zdań przedłużyć na kolejny sezon, bo to nasz najlepszy prawy obrońca. Montoya jest szachowany przez klub klauzulą, której nikt nie zapłaci, więc jego agent sobie może machać pięścią ile chce, ale i tak nic nie zdziała. Może Douglas przez ten rok się ogarnie do tego :)

Co do młodzieży, to najbardziej potrzebni nam są pomocnicy. Liczę, że Samper będzie dostawał coraz więcej minut, jako naturalny zastępca i następca Busquetsa, przy obecnej formie Iniesty i nieograniu Rakiticia więcej minut powinien otrzymywać Sergi Roberto, który powinien powoli stawać się ważną postacią naszego środka pola. Może z Rafinhi też uda się zrobić środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, bo jak na razie to jest zmiennikiem Messiego na fałszywą dziewiątkę, ale Lucho stara się go ustawiać niżej. D. Suarez powinien wrócić w przyszłym sezonie, Deulofeu może też - do tego więcej szans dla Adamy, jeśli go nie wypożyczymy i Sandro.

1

Chyba w zeszłym sezonie, bo w tym póki co Roberto gra najbardziej do przodu ze wszystkich pomocników ;)

1

Nie ma co się załamywać, jesteśmy Barcą, nie z takimi rzeczami sobie radziliśmy. Mamy wielu młodych, przyszłościowych zawodników i w tej sytuacji trener powinien więcej na nich stawiać - liczę na więcej minut dla Sergiego Roberto, Rafinhy, w przyszłym sezonie też D. Suareza i Sampera, może nawet Halilovicia. Trzeba w końcu zaufać młodzieży, wiadomo, że to jest ryzyko, ale w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia!

2

Przyznaj się, wybrałeś sobie taki nick tylko po to, żeby w 3641. komentarzu napisać coś takiego? :D

4

A mi się wydaje, że z ostatnich 30 meczy, to około 5 miał słabych, kilka przeciętnych, ale większość na niezłym poziomie. W tych trzech, które wymieniłem, był bez wątpienia jednym z najlepszych na boisku.

4

Czyżby na okładce Mareczki Cristiano tradycyjnie stał na palcach, żeby być wyższym? :D Swoją droga, co oznacza nagroda dla "największej atrakcji medialnej" dla Ancelottiego? O.o

1

To samo miałem napisać, Ajax byłby dla niego świetny na tym etapie kariery, miałby tam szansę na w miarę regularną grę i mógłby pokazać, czy naprawdę jest taki dobry. A jako łakocie miałby pewnie okazję pogrania w LM z najlepszymi klubami, znając życie, to jak Ajax awansuje za rok do LM, to znowu trafią na nas :P

3

Przecież to było wiadome, z banem czy bez bana, Busquets jest w piątce najważniejszych zawodników Barcy, stanowiących szkielet drużyny i jest nie do ruszenia. Oby dalej trzymał formę jak z meczów z PSG, Sevillą czy Ajaxem.

1

Racja, Orłowskiego się fajnie słuchało w parze z Laskowskim, gość generalnie jest bystry i ładnie mówi, ale szczególnie od tego sezonu wygląda, jakby kompletnie zlewał pracę w C+ i albo opowiada takie głupoty, że głowa mała, albo czyta jakieś sensacyjne newsy sprzed paru miesięcy z tej stronki i nagle się dowiadujemy, że Xavi ma konflikt z trenerem albo że Ter Stegen zmienia klub...

2

Ciekaw jestem, ile razy przeczytam jeszcze bzdury o tym, jak to Ronaldo miał ciężej od Messiego i musiał więcej pracować, żeby osiągnąć dzisiejszy poziom. Messi zaczynał od karłowatości przysadkowej i cudem jest, że w ogóle udało się go wyleczyć, pomimo czegoś, co przekreślałoby u zwykłych śmiertelników choćby karierę sportową, potrafił stać się prawdopodobnie najlepszym piłkarzem w historii i to nie mając nawet 30 lat na karku. To, że Ronaldo poświęca więcej czasu na ćwiczenie mięśni swojego absa i depilacje miejsc, w których normalni ludzie nawet nie wiedzą, że mają włosy, nie sprawia, że pracuje ciężej od Messiego!

3

Trochę w stylu "Nazywam się doktor inżynier..." :D

3

Najgorszy transfer roku? Człowieku, gość kosztował 4 bańki, czyli tyle, co nic dla Barcy. Co ma powiedzieć Liverpool o Balotellim czy Atletico o Cercim?

0

I jeszcze dwumecz z Realem lub Atletico, jak awansujemy do 1/4 CdR!

2

Wy piszecie tutaj serio? :D Messi to najlepszy piłkarz świata, więc wiadomo, że zajmuje centralne miejsce w drużynie i na nim opiera się gra - problem jest tylko taki, że dobrzy piłkarze grają u jego boku lepiej, a przeciętni... pałętają się pod nogami. Alexis się nie grał tak dobrze w Barcelonie, bo tutaj nie ma tyle miejsca, nikt mu nie zostawia na skrzydle pasa startowego, gość ma drybling, szybkość i siłę, ale nie jest piłkarzem wybitnym, który intuicyjnie najlepiej się ustawi czy będzie potrafił płynnie wymieniać pozycjami z kolegami z ataku, w grze kombinacyjnej też tak dużo nie dawał. Chociaż i tak uważam, że w Barcy się poprawił, co zaprocentowało choćby piłami, jakie posyłał w reprezentacji z głębi pola, ale do klasy Neymara, Suareza czy Villi ze swojego "prime" to gdzie mu tam. Jak na boisku jest Suarez, to przynajmniej widać, że ogarnia jak ma grać z tym Messim, wiadomo, że jeszcze nie wszystko wychodzi, ale Luisito myśli 3x szybciej od Sancheza i pojawia się gdziekolwiek jest akurat potrzebny i ma miejsce w pierwszej linii, czy to po prawej, czy na środku, czy nawet po lewej stronie (asysty do Messiego z PSG i Espanyolem). U nas skrzydłowi przyklejeni do linii w ogóle się marnowali i dobrze, że w końcu trener to zauważył i wężej ustawia linię ataku, za to wymaga większej aktywności na bokach od bocznych obrońców.

2

Wina Zubiego na pewno. To przecież Bask, więc z pewnością konspirował, żeby Katalonia przegrała! :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?