36

Chciałbym zobaczyć mecz gwiazd ligi hiszpańskiej przeciwko gwiazdom ligi angielskiej. Coś takiego byłoby marketingowym strzałem w dziesiątkę i przyniosłoby na pewno kupę kasy! W jednej drużynie Messi, Ronaldo, Neymar, Suarez :o Chyba jedynym powodem, dla którego nikt czegoś takiego jeszcze nie zorganizował jest fakt, że byłoby to raczej bardzo jednostronne widowisko :P

1

Akurat Adriano w tym sezonie jest, delikatnie mówiąc, mocno przeciętny, żeby nie powiedzieć więcej - nie wnosi do gry absolutnie nic, o ile w obronie nigdy jakimś orłem nie był, tak teraz nie wychodzą mu nawet jego firmowe strzały czy dośrodkowania.

Ale Xavi, serio? Wiadomo, że nie gra teraz tak, jak parę lat temu, ale to nadal gracz z absolutnego topu i wiele razy okazał się bardzo przydatny w tym sezonie - choćby w spotkaniu z PSG, gdzie jego wejście uspokoiło grę i pozwoliło na spokojne dobicie rywala.

3

Atletico wczoraj nie zagrało źle, to była typowa gra Atletico - po prostu Barca zagrała perfekcyjnie, wszystko funkcjonowało i śmiem twierdzić, że tak grająca Barca jest w stanie wygrać z każdym zespołem (obiektywnie patrząc, to Atletico jest w top 5 klubów Europy teraz przecież). Co do Pique, to gra na bardzo wysokim poziomie odkąd wrócił do podstawowego składu po tych 3 meczach "kary" od trenera, ale wczoraj zagrał wprost wybitnie. Sytuacja, gdzie dostał siatkę, to bardziej problem z brakiem asekuracji, ale oprócz tego, gdzie widziałeś te jego babole? 10 wybić z okolic pola karnego, 6/6 wygranych pojedynków główkowych, 3/3 odbiory bezpośrednie - statystyki na jego pozycji wręcz nieskazitelne!

Do tego Busquets wczoraj przypominał swoją grą manitę z Realem, to samo lajtowe wychodzenie spod pressingu, jakby od niechcenia.

2

Drugi mecz z rzędu, gdzie wszyscy zaliczyli trafienie, oby teraz tak było w każdym spotkaniu! :>

4

Czy ja źle widzę, czy Ty na serio właśnie określiłeś Xaviego "przeciętniakiem"?! O.o

2

A jak tam dryblingi, Paxie, je też zliczasz? Bo wg Squawka Messi miał dzisiaj 12/15 udanych dryblingów, wyczyn niespotykany i niebotyczny - z tego, co pamiętam, to około 2 razy tyle, ile ma średnio na mecz w tym sezonie, a jest w Europie drugi po Hazardzie w tej klasyfikacji (przynajmniej był!) - może też jakiś rekordzik w związku z tym jest, hę? :)

3

"Dzisiaj miałem zgoła odmienne wrażenie, była komunikacja na linii sztab-piłkarze. Być może to zagrywka a'la Mou? Enrique stworzył wroga, uosobił go w czymś i tym samym wytworzył w drużynie poczucie bezinteresowności - bo to właśnie taką postawą Barca wygrała dziś mecz - aż chce się powiedzieć " Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". (Być może tym wrogiem zostały gazety, dziennikarze, prasa? Kto to wie? A być może sam się "poświęcił" i drużyna zjednoczyła się przeciw niemu? No, może to ostatnie byłoby dobre tylko na krótki okres czasu...)" - a wiesz, że miałem dzisiaj takie samo wrażenie? :) Dzisiaj piłkarze gryźli trawę i pokazali pełne zaangażowanie, do tego widać było wyraźnie, że to nie jest typowa barcelońska gra - obnażyliśmy słabości Atletico, wchodziliśmy skrzydłami, gdzie grał niedoświadczony Gamez. Dodając do tego wypowiedzi Messiego po meczu, gdzie jasno dementuje wszystkie ploty o tym, jakoby miał chcieć "głowy Lucho" i ostatnie konferencje prasowe trenera, gdzie po prostu jasno odcina się od wszystkich spekulacji - ani nie potwierdza, ani nie dementuje niczego dotyczącego prasy, może właśnie o tym świadczyć. Wykorzystanie tego całego burdelu dla dobra drużyny - a pamiętajmy, że Lucho z Mourinho są za pan brat i jakby nie było, to mają wcale nie tak różny od siebie charakter.

No cóż, miejmy nadzieję, że ta wygrana i styl, w jakim została dokonana, przynajmniej na jakiś czas uciszą wiecznych malkontentów i trenerów na tym forum.

4

Barca dzisiaj pokazała, że żadnego konfliktu z trenerem nie ma. Taktyka ustalona na mecz była perfekcyjna - atakowaliśmy skrzydłami, głównie prawym, przez co Jesus Gamez nie dawał kompletnie rady, do tego graliśmy z kontry, pressing działał wybornie. Cała drużyna zagrała znakomite spotkanie, nie można mówić dzisiaj, że wynik uratowało MNS czy jakiś pojedynczy gracz. Nie dopisywałbym też ideologii do tego, że to Unzue tłumaczył Albie rzeczy, w poprzednim meczu z Elche to Lucho mówił Rakiticiowi, co "robi źle", zwykle Alba, Masche i Rakitić są wzywani podczas spotkań "na dywanik" do trenera.

2

Tylko Pique gra na bardzo wysokim poziomie odkąd powrócił do pierwszego składu po tych 3 meczach pauzy "za karę", wcześniej też był niesprawiedliwie oceniany, bo nie grał źle, ale od tamtej pory gra perfekcyjnie.

1

Właśnie też mi ktoś o tej sytuacji wspomina, ale w ogóle tego nie pamiętam, a Squawka też milczy na ten temat - widocznie mi padła/ścinała transmisja akurat :)

20

Gerard Pique dzisiaj: odbiory bezpośrednie 3/3, pojedynki główkowe 6/6, 3 przejęcia, 10 wybić z okolic pola karnego, 1 zablokowane podanie. Ani razu nie minięty.

7

Bo jak po nich za długo skaczesz, to wyłażą sprężyny :D

1

To ile kasy postawionej na Atletico wtopiłeś? :P

1

Chyba sobie jaja robisz, ten gość jest kompletnie wypalony, widziałeś, jaki burdel był w Rosji na MŚ? :/

3

W momencie ogłoszenia składów, jakie by nie były - liczba hejterów rośnie w postępie logarytmicznym!

3

...obok Rakiticia najbardziej "fizyczny" z naszych pomocników? :)

2

Co wywołuje Twój śmiech, kiedy stoisz pod prysznicem? :o

2

Barcelona będzie zaskakiwała autobusy, sama wychodząc na mecz autobusem! :)

1

Ale jak się nie angażuje? W tym sezonie gra lepiej od Masche, serio, tylko Jefecito "jedzie na fejmie" za MŚ :P Brak zaangażowania - zobacz, co Masche robi przy bramce Zlatana w meczu z PSG na Camp Nou, zamiast iść za nim, to odpuszcza i się gapi, co zrobi Mathieu. Busi miał parę głupich strat (gol z Espanyolem, chociaż tam był faul), ale to tyle, jak gra dobrze, to cała gra środka boiska wygląda lepiej, bo lepiej kieruje pressingiem niż Masche, do tego bardziej się przydaje do oblężenia "zamkiem hokejowym", które musimy stosować w 90% meczów, jak są autobusy. A odstawianie nogi to jakiś mit, pokaż mi, kiedy rzeczywiście to robi ;)

A na zbieranie piłek, to starczy popatrzeć na mecz z RSSS, gdzie Busi zgarniał każdą "bezpańską" piłkę, w ogóle w tym meczu pomoc całkiem nieźle funkcjonowała, tylko atak zawiódł.

A dzisiaj nie miałbym nic przeciwko środkowi pola Masche - Busi - Iniesta i patrząc na formę Rakiticia, pewnie tak to będzie wyglądało. Chociaż wolałbym Roberto zamiast Masche i bardziej ofensywne zestawienie.

1

Biorąc pod uwagę, ze nie było dla niego miejsca w składzie, to jak dla mnie dobry deal. Też chciałem, żeby został, ale bez kitu, jak zamiast niego miał przyjść Suarez, to po Sanchezie nie płakałem :)

2

"In 2011, he was signed by Barcelona for £25 million"
"Sánchez signed for Arsenal in July 2014 for a fee reported to be around £30–35 million".

Czyli 5-10 milionów funtów.

3

Nie, został sprzedany z zyskiem dla Barcy :)

2

"Pytanie, czy piłkarze chcą umierać na boisku za trenera, jest jak najbardziej zasadne"
"Piłkarzom będzie można wybaczyć niekorzystny wynik, ale ciężko będzie zrozumieć brak zaangażowania."

Nie rozumiem, jak te dwa zdania mogły się jednocześnie znaleźć w artykule. Albo są profesjonalistami, zarabiającymi gruby hajs, albo nie powinni grać u nas i tyle. Chociaż nie ma co wierzyć w bzdury wypisywane przez prasę, dzisiejszy mecz trzeba wygrać, nie ma innej opcji!

2

Nie da się patrzeć bo? Bez niego tracimy płynność gry, do tego wraca do wysokiej formy i ostatnio z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej.

3

Liczę, że w obronie zagra Bartra i Pique. W pomocy na 100% można spodziewać się Iniesty i Sergio Busquetsa. A kto oprócz nich? Ja bym postawił albo na Mascherano, ustawienie z dwoma DM i do tego Iniestą, który mógłby być bardziej swobodny, z mniejszą ilością zadań defensywnych, mogłoby wypalić lepiej niż ustawienie z Xavim, jakie było z Valencią. Inna opcją jest Sergi Roberto, który prezentuje najlepszą i najrówniejszą formę z dostępnych pomocników w tym momencie, do tego o ile w poprzednim sezonie grał, jakby miał zakodowane "nie stracić piłki", tak teraz gra w stylu "zagrać do przodu i z klepki", a po każdej stracie rzuca się do odbioru.

3

Do tego tydzień temu oklepali Espanyol na Cornella, takimi akcjami się zawsze plusuje u kibiców Barcy! ;)

3

Zapożyczył czy nie, ale kopiował komentarze z tej strony. "Mój" sobowtór, czy też jak wolisz "zapożyczający" sobie mój nick, robił o tyle siarę, że oprócz nicku "pozyczał" sobie komentarze innych użytkowników z tej strony, zapewne tak samo jak mój nick - bez pytania, przez co robił mi zły PR, że tak powiem (również wśród najwyższych kapłanów na tej stronie!), dlatego jestem zadowolony z tego, co tamta redakcja z nim zrobiła :)

7

Kompletnie się nie nadaje do Barcelony i całe szczęście, że do nas nie przyszedł. Zresztą wystarczy zobaczyć, jak bardzo nie pasuje do reprezentacji Hiszpanii :P

3

Tamten "Ledsbourne", podszywający się pode mnie, zarobił już bana :) Napisz mejla do tamtej redakcji, to twojego sobowtóra też uwalą.

1

1) Ale zauważ, że te gole w meczach z PSG czy Realem były zazwyczaj tracone po indywidualnych błędach technicznych naszych graczy, niż wynikały z samego ustawienia czy braku krycia. Jako całość defensywa wygląda naprawdę coraz lepiej, zresztą przemawiają za tym statystyki. Zobacz, jakie błędy robiła obrona Realu w meczach z Valencią i Atletico!
3) Problemem nie jest zagęszczenie, tylko mniejsza mobilność naszych napastników i wychodzenie do piłek, oprócz Suareza. A Messiemu odpowiada chyba rola wolnego elektrona i atakowanie z głębi. Neymar też jest lepiej wykorzystywany teraz, takiego gracza nie można marnować przyklejeniem go do linii. Tak czy inaczej, nad atakiem jeszcze trzeba sporo popracować.
4) Pressing w 90% zależy od Busquetsa. Z Realem Busi zagrał słabo, do tego Iniesta i Xavi kompletnie nie brali udziału w pressingu ani nie asekurowali obrońców (choćby odpuszczenie Marcelo przez Andresa przy pierwszym golu). Busquets po przeciętnym poprzednim sezonie wraca do formy i choćby w rewanżu z PSG był kluczowym graczem, chociaż tam też nie do końca pressing zaskoczył, to było już nieźle. Przy autobusach, które tylko się bronią, faktycznie nie można mówić o pressingu, ale Sociedad w pierwszej połowie wbrew pozorom próbowało się ruszyć, ale jedyne, co mogli robić, to grać długie piłki.
5) Podałem te dwie sytuacje jako pierwsze z brzegu przykłady tylko, ale pewnie możnaby więcej tego wyszperać ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?