2

Póki co, to Thiago faktycznie może "wiązać buty" Sergiemu Roberto, biorąc pod uwagę, że jeszcze trochę czasu nie zagra z powodu kontuzji. "22 lata na karku", serio? Tylko Neymar, który jest wybitny, w tym wieku bryluje. W Barcelonie pomocnicy osiągają najwyższą formę w nieco późniejszym wieku, więc byłbym spokojny o ich rozwój. Jeżeli chcemy się wzmacniać w tej formacji, to powinniśmy zainwestować w kogoś "na już", a nie w gościa, z którego może coś będzie za 4-5 lat. Wszyscy gracze, których Korbel wymienił, są o wiele mniejszym ryzykiem niż 16-letni typ z Norwegii, który nagle dostał tyle kasy, że może skończyć jak Macaulay Culkin.

12

Nieco lepsza skuteczność jego kolegów wczoraj i na urodziny Xavi mógł pobić Figowy rekord asyst La Liga! :)

1

Postawię śmiałą tezę, że w obecnej formie (którą prezentuje już od dobrych kilku miesięcy, chociaż w ostatnich meczach, choćby z Atletico, to się szczególnie rzuca w oczy i więcej osób to dostrzegło) Pique jest w tym momencie najlepszym środkowym obrońcą świata :)

1

Messi - jak to Messi, ale Xaviemu asysty brakuje! I wczoraj ten rekord powinien pobić albo chociaż wyrównać, gdyby koledzy nie sknocili - podanie z ciekawie rozwiązanego wolnego do Alby w 13' minucie (tutaj było blisko i padłaby bardzo ładna bramka) i cudowne podanie prostopadłe w drugiej połowie przez pół boiska, gdzie chyba Pedro (możliwe, że Neymar) zepsuli.

Xavi nie gra tak "dynamicznie" jak kiedyś, ale to, co on na boisku widzi, dalej robi piorunujące wrażenie - jeszcze kilka jego dograń wczoraj było bardzo fajnych, takich "tuż-tuż" obok obrońcy, jakby od niechcenia. Hudson w ogóle zachwycał się jego grą i do zejścia z boiska Generał był dla niego najlepszy, ale z tym trochę przesadził :)

1

Ale sporo z tych głosujących piłkarzy też zapewne ma marne pojęcie o piłce nożnej - powiedzmy sobie szczerze, że grając w jakiejś baaardzo egzotycznej reprezentacji nie trzeba być asem taktycznym i wielkim analizatorem spotkań i graczy. Jak dla mnie może być jedna Złota Piłka dla najlepszego gracza, ale powinny być jasne kryteria wyboru, który powinien być dokonywany przez jury prawdziwych ekspertów, tak jak Złota Piłka Mundialu - oprócz samego werdyktu musieliby dodatkowo dokładnie określić, na jakiej podstawie wybrali tak a nie inaczej. Na MVP dla Messiego też była krytyka, ale jak dla mnie Houllier wybronił się z tego całkiem zacnie :)

1

Zablokował strzał łapami.

3

I tak są o niebo lepsze od poziomych pasków ;)

12

Przez moment się zawiesiłem i pomyślałem, że przez "białych" masz na myśli Real... :D

1

Hahaha, dzienniki piszą o rotacjach, po czym przewidują praktycznie taki sam skład jak na Atletico ;) Ja myślę, że dzisiaj Iniesta też odpocznie i w jego miejsce liczę na występ Sergiego Roberto albo chociażby Rafinhi. Pique pewnie nie zagra, skoro jest o jedną kartkę od zawieszenia, Pedro za Neymara to chyba niezła opcja.

3

Powiedziałbym, że bez Godina i Koke Atletico straci sporo swojej siły ognia przy stałych fragmentach gry, gdyby nie fakt, że w ostatnim meczu z nami bali się nawet w ten sposób atakować, żeby nie nadziać się na kontrę :)

7

A to zadaniem kapitana jest krzyczenie na kolegów? Busquets akurat w każdym meczu "rządzi" na boisku, dyskutuje i tłumaczy sędziom, uspokaja swoich kolegów - widać po nim, że ma spory autorytet, tylko na tej stronie wszyscy na niego najeżdżają za jakąśtam stratę na własnej połowie sprzed pół roku :)

5

Nawet danie kontraktu na 2 lata dla Daniego nie byłoby złe - nawet w gorszej formie jest po prostu lepszy od Montoyi i Douglasa. Jeśli później kupilibyśmy kogoś jeszcze na PO, po sankcjach transferowych, to Dani albo by był solidnym zmiennikiem, albo by się przyłożył i walczył o pierwszy skład.

1

Podoba mi się okładka MD, w końcu piszą coś z sensem (chociaż te prawie, że "homeryckie epitety" na graczy nie do końca trafione). Nasze defensywne trio prezentuje się bardzo dobrze, ostatnio nawet Mascherano na ŚO gra naprawdę pewnie. Podoba mi się też, że podczas rożnych dla przeciwnika to Sergio i Pique przejmują krycie najgroźniejszych graczy, bo Masche jednak jest w tym elemencie słaby. W obu meczach z Atletico Busi i Pique byli wiodącymi zawodnikami, Masche też trzymał niezły poziom.

4

Ale ta lista, co napisał Kona, jest oficjalna - może dzisiaj jadą już do Elche, albo coś. Rakitić odpoczywa tym razem - czyli jest szansa dla Sergiego Roberto! :>

1

No, też mnie to zaskoczyło z whoscored, bo przy poprzednich meczach trzeba było z tym kombinować - zobaczymy, czy Squawka kiedyś na to wpadnie.

3

Dawno się tak nie zgadzałem z notami, przynajmniej względnymi - Sergio i Pique byli dla mnie najlepsi na boisku i cieszę się, że w końcu zostają docenieni przez redakcję. Jedyne, z czym bym polemizował, to oceny Alby i Alvesa - mogę wyjść na przysłowiowego Paxa tutaj, ale Dani zagrał chyba swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie, natomiast Alba niczym szczególnym się nie wyróżnił. I moim zdaniem Alves zasługuje na nieco wyższą notę. Chociaż to mało miarodajne, to był drugim najlepiej ocenionym zawodnikiem przez whoscored!

2

Busquets był jak dla mnie najlepszy na boisku - pressing funkcjonował najlepiej w całym sezonie i za samo to należy mu się przynajmniej nota w górę, bo to właśnie on jest najbardziej odpowiedzialny za kierowanie pressingiem. Ale wisienek też parę było - zwykle "wyrastał jak spod ziemi" i kasował kontry, do tego raz popisał się bardzo efektownym wślizgiem. To, że jest "niewidoczny", tylko dobrze o nim świadczy, bo taka specyfika tej pozycji! A bonusem wywalczony rzut karny.

1

Zapiszę sobie ten post i jak coś wygramy, będę Ci codziennie o nim przypominał :)

1

Myślę, że wygrana Mistrzostwa Hiszpanii lub LM spowodowałaby, że nikt nie byłby na tyle głupi, żeby szukać nowego trenera ;)

6

Oj, nie prowokuj mnie, Stopo! :D Ja prędzej widzę kaktus na Twoim czole niż Sergiego w Stoke! :) Zobaczysz za parę lat, jak będzie wymiatał u nas i dyrygował grą środka pola!

13

Sergi Roberto! :>

1

Ja bym jednak trochę docenił zachowanie Busquetsa przy tym karnym - na początku uchylił się przed piłką, ale bardzo szybko zareagował po tym, jak odbiła się od kogoś, dzięki czemu ją przejął i pewnie gdyby nie faul, zdołałby oddać strzał. A strzały Busquetsa pojawiają się rzadko, ale jak już są, to mają zwykle bardzo dużą skuteczność!

1

Jasne, że spokojnie mogło być więcej wczoraj. A Atletico nie stworzyło pół groźnej okazji (była niby ta kontra 2 na 1, gdzie Pique zablokował piętą - ale do bramki była jeszcze daleka droga w tej akcji!).

2

Busquets oprócz paru spotkań na początku sezonu (niestety, w tym spotkania z Realem) cały czas gra na niezłym poziomie, tylko ciężko to dostrzec przez specyfikę jego pozycji i tego, że nie gra zbyt efektownie... Ale ostatnio gra wybitnie, więc nie dziwne, że ludzie zauważają progres (choćby w obu meczach z Atletico!).

1

Wczoraj nie miał kiedy dostać kartki, bo nawet nie powąchał piłki :P

2

Z Elche nie trzeba zagrać najmocniejszym składem, chociaż to spotkanie na wyjeździe, trzeba dać najważniejszym zawodnikom odpocząć przed rewanżem z Atletico. Elche w trzech spotkaniach z nami w tym sezonie nie potrafiła kompletnie postawić porządnego autobusu i nie strzeliło nam nawet jednej bramki.

37

Ty piszesz serio czy to jest jakaś ironia? Busquets dzisiaj wywalczył karnego, a poza tym był moim (i nie tylko ;) ) zdaniem najlepszy na boisku, to w dużej mierze dzięki niemu pressing funkcjonuje tak dobrze w ostatnich spotkaniach, do tego dzisiaj wyglądał, jakby się teleportował po całym boisku, wyrastał spod ziemi. A Ty go krytykujesz, że robi dokładnie to, co 90% piłkarzy? On przynajmniej miał słuszne pretensje, bo rzeczywiście był kilka razy faulowany, do tego jest jednym z kapitanów, więc normalne, że zabierał głos częściej - ale co w takim razie powiesz po dzisiejszym meczu choćby o Suarezie czy Masche, którzy dostali kartki za to?

2

Właśnie to miałem na myśli z tym "stłamszeniem" ;) W końcu rożne to ich statystycznie najlepsza szansa na gola, ale bali się jej spróbować, żeby się nie nadziać na kontratak.

1

Alves dzisiaj zagrał lepiej moim zdaniem, jak dla mnie był w trójce najlepszych graczy meczu po Busquetsie i Pikeju. Na whoscored ma drugą najlepszą notę po Messim, zdecydowanie lepszą od Alby. Tak czy siak, dzisiaj był chyba najlepszy mecz Daniego w tym sezonie.

4

Żeby być drobiazgowym, to tej ręki nie gwizdnęłaby połowa sędziów, a druga połowa by gwizdnęła, a Cos nie napisał też nic o faulu na Rakiticiu w polu karnym ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?