1

Właśnie oglądam powtórkę tej sytuacji i Alba faktycznie oberwał w wystający łokieć, więc masz rację, że powiększył powierzchnie. Co do trzymania rąk za sobą tak jak Ramos, Pique, Busquets etc. to robią, to akurat w tej sytuacji nie byłoby szans na to, Alba się odwraca od piłki bardziej, żeby nie dostać w twarz niż żeby to blokować, strzał jest z 3 metrów. Jak dla mnie kwestia interpretacji sędziego.

Sytuacja z Mascherano to oczywista sprawa, że żadnego karnego nie było, ja bym się tylko mógł zastanawiać, czy to w ogóle jest faul do odgwizdania, Juanfran założył mu siatkę, ale Masche stał jak słup, więc chyba powinien zrobić cokolwiek, żeby go ominąć, a nie wbiec na pałę w niego.

A co sądzisz o sytuacji Iniesty z 81'? Miranda go ciągnie za koszulkę i ewidentnie przeszkadza w tym momencie w oddaniu strzału, więc jak się uprzemy, to tez chyba mógł być karny? ;)

@Patryk:
Ale weź pod uwagę, że ci goście biorą całkiem przaśną kasę za sędziowanie spotkań, a od ich błędnych lub poprawnych decyzji zależy, czy jeszcze większą kasę zgarnie jeden lub drugi zespół. Do tego praktycznie nie mają żadnej odpowiedzialności, bo z większości błędów się wytłumaczą, a w najgorszym wypadku dostaną zawieszenie na parę spotkań czy posędziują niższą ligę. Albo robią coś dobrze, albo nie powinni brać za to kasy. A jak mają problemy, to niech postulują o wprowadzenie powtórek wideo.

2

Nie, po prostu na tej stronie czasem ciężko się przebić przez różne nagonki i bagna komentarzowe ;)

23

Jeszcze nie tak dawno tutaj wszyscy skazywali Lucho na pożarcie przez Atletico i pisali, jak to wielki taktyk Simeone go załatwi... Tymczasem po 3 meczach z Atletico mamy 3 wygrane, a 2 razy (w pierwszym spotkaniu i dzisiaj) nasz trener taktycznie wciągnął nosem Cholo i kompletnie go zaskoczył. Oddanie dzisiaj inicjatywy na początku spotkania (pomimo falstartu i szybkiej straty gola) i pozwolenie im na ataki pozycyjne było mistrzowskim zagraniem (pomimo, że moim zdaniem broniliśmy się momentami zbyt głęboko): zawodnicy Atletico czasem kompletnie się gubili i nie wiedzieli co zrobić, grając w ten sposób, natomiast kontry nam wchodziły jak w masło. Tak naprawdę to w tych 3 meczach straciliśmy jednego "prawidłowego" gola (po błędzie Mascherano dzisiaj na poczatku), a dwa pozostałe to błędnie podyktowane karne. Strzeliliśmy 7 :)

Dzisiaj dobre zmiany. Masche, który miał kartkę, oszczędzony, Neymar, którego butowali niemiłosiernie, uratowany. Do tego bardzo podobała mi się żywiołowa reakcja Lucho po faulu na ŻK Raula Garcii na Albie. Tak trzymać!

2

Myślę, że nie ma się nawet sensu zastanawiać, gdzie celował tym butem. To zachowanie było tak absurdalnie głupie, że nawet gryzienie rywali przez Suareza wydaje się przy nim jakoś uzasadnione :D

4

Jasna sprawa. Poza tym dyskusyjne jest, czy przez tę rękę Alba rzeczywiście "powiększył swoją powierzchnię", bo ta piłka pewnie trafiła by go gdzieś w bok tułowia tak czy siak. Ale tak jak napisałeś, kluczowe wydaje mi się to, że Alba nie miał "nienaturalnie" ułożonych rąk, po prostu wyskoczył, żeby zablokować strzał, jakby dostał taką piłką w twarz, to by się z 10 minut zwijał. Griezmann kopnął bardzo mocno i z bliska, takich rzeczy się nie powinno gwizdać - pamiętam, jakie było larum, gdy Levante parę lat temu miało karnego za podobne zagranie Busquetsa, zasłaniał twarz i oberwał piłką z bardzo bliskiej odległości - i wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była zła decyzja.

2

To nie chodzi o słabszą formę Masche, bo akurat ostatnio się dosyć ogarnął w grze na ŚO (chociaż dzisiaj był bardzo niepewny). Po prostu na DM Busquets daje 100x więcej niż Jefecito, z Mascheranem środek boiska nie funkcjonuje dobrze, co było widać choćby w meczu z Elche. Brakuje płynności. A Busi ostatnio prezentuje wybitną formę, to jeszcze inna sprawa.

4

Neymar był zażenowany graczami Atletico, którzy przy każdej sytuacji go kosili.

1

Jedną z kluczowych kwestii w meczach z Atletico było to, że Masche miał mniejszą odpowiedzialność przy SFG, większość czyścił Pique i ewentualnie Busquets.

3

Iniesta w meczach z Atletico grał nieźle. W pressingu wyglądał bardzo dobrze, w ogóle grę w odbiorze w tym sezonie poprawił. Wiadomo, że można krytykować jego grę w kreacji, bo brakuje tego Iniestowego błysku, chociaż i tak daje więcej od Rafinhi.

A Busi miał kilka słabszych meczów na początku sezonu (choćby z Realem), ale ogólnie prezentuje niezły poziom, na pewno daje więcej w środku boiska niż Masche. A od dłuższego już czasu - przynajmniej od spotkania z PSG na Camp Nou - gra świetnie, szczególnie w tych meczach z silniejszymi rywalami.

1

W sumie nie zdziwiło mnie, jak o tym przeczytałem. Wyznaje podobne wartości do nich, pasowałby do tych struktur jak ulał ;)

1

Ale przecież doliczony czas jest doliczany dlatego, że były przerwy w grze, czyli nie grali, czyli nie mogli mu strzelić... To tak, jakby doliczali te 15 minut przerwy w każdym spotkaniu :P

1

"Większość wolała Alexisa, zamiast Suareza."

KTOKOLWIEK wolał Alexisa od Suareza...? Serio? :D Rozumiem, że Sanchez to dobry gracz i też nie chciałem, żeby odchodził, ale jak się dowiedziałem, że zamiast niego przychodzi Suarez, to delikatnie mówiąc, nie płakałem po Chilijczyku...

5

Nie przesadzałbym, że to taki cienki skład. Zawsze mieli jakiegoś goleadora z najwyższej półki (kolejno Torres, Aguero, Falcao, Costa, teraz Mandżukić), para środkowych obrońców Godin i Miranda to światowa czołówka, bardzo dobrzy defensywni pomocnicy. Na bokach obrony mieli Juanfrana i Luisa Felipe, teraz po odejściu tego drugiego widać naprawdę spory spadek jakości na tej stronie, bo Brazylijczyk był jednym z najlepiej grających w defensywie bocznych obrońców. Koke jest bardzo dokładny z SFG, Arda Turan to walczak i kozak, do tego ma dobrą technikę, nie jest toporny. W poprzednim sezonie sporo też zawdzięczali wybitnie grającemu na bramce Courtoisowi. A teraz dla odmiany kupili świetnego Griezmanna. Może kadrowo nie wyglądają tak potężnie jak Barca czy Real, nie mają naszpikowanego medialnymi gwiazdami składu, ale to wszystko są gracze z najwyższej półki. Nie ujmując nic Simeone, który potrafił ich świetnie poustawiać i zmotywować.

1

Bez Godina może być więcej bramek dla nas, więc mecz zyska! :) Zresztą, przecież Urus nie wyleciał przez kontuzję tylko za kartki, z których ostatnią "wygrał" na nim Messi w końcówce pierwszego meczu, więc to tak jakby zasługa Barcy, że nie zagra. A bez niego obrona nie będzie wyglądała tak świetnie, jak dla mnie był najlepszym graczem Atletico w pierwszym spotkaniu.

6

Nie wierzę, że większość z was widziałaby Mascherano na DM zamiast Busquetsa w takim meczu :D Z Elche środek funkcjonował słabo, co z tego, że Masche efektowniej odbiera piłkę 1 na 1, jak potrzebujemy dominacji i płynności zapewnianych przez Sergio oraz żelaznego pressingu, którym Busi ostatnio po mistrzowsku kieruje.

1

Marcelo potrafi świetnie grać w ofensywie, ale defensywnie popełnia sporo błędów i jest bardzo chaotyczny, jakby nie do końca wiedział, co ma robić. Gaya to faktycznie świetny grajek, jedno z objawień tego sezonu. Co jak co, ale Valencia potrafi robić dobrych lewych obrońców! ;)

@Mario: Grimaldo po kontuzji trochę niestety przygasł, jego rzuty wolne robią wrażenie, ale defensywnie (zresztą jak cała obrona Barcy B) nie wygląda specjalnie dobrze, zobaczymy. Na razie jest Alba, może grać na tej stronie Mathieu, ewentualnie Adriano (chociaż w tym sezonie mu słabiutko idzie), a od przyszłego sezonu jeszcze Vermaelen, więc mamy spokój i tak.

4

"Zespół zdecydowanie polepszył swoją grę i wyniki w ostatnim czasie. Jaki jest klucz do tej poprawy?
Wydaje się wam, że to jest tylko jedna rzecz, którą włączam i wyłączam przyciskiem?"

Mam wrażenie, że spora część kibiców na tej stronie niestety właśnie w ten sposób widzi pracę trenera...

Znowu bardzo mi się podobała konferencja Lucho. Oby jutro znowu wciągnął nosem Simeone!

4

Przecież przez ten rok bez transferów ktoś dyrektor nie jest "bezrobotny", musi zajmować się wyszukiwaniem zawodników i przygotowywaniem nowych opcji na czas po sankcjach, to nie jest takie hop-siup podpisujemy kontrakt. No i przedłużanie umów, choć tym się chyba bardziej zajmuje Sanllehi.

2

Mi się wydaje, że AM to nie jest dla niego najlepszy klub, chociaż ostatnio gra bardzo dobrze. U nas niestety byłby tylko rezerwowym, a to chyba za dobry gracz, żeby grzać ławę. Strasznie mi się podoba jego gra, takie żywe srebro, wszędzie gościa pełno.

3

Wydaje mi się, że oceny dla Bartry i Montoyi są za wyskoie, obaj nie zaliczyli dobrego występu. Bartrę ratuje trochę asysta do Leo, ale w defensywie zagrał jeden ze swoich najsłabszych meczów, problemy z wyprowadzeniem (szczególnie sytuacja, jak nie opanował i stracił piłkę pod polem karnym na poczatku drugiej połowy wbiła się w pamięć). Montoya z przodu bardzo schematycznie, a z tyłu chaotycznie.

Z kolei wyżej oceniłbym Xaviego, który zagrał kilka bardzo fajnych podań otwierających, może nie był zbyt dynamiczny, ale to, ile on widzi na boisku, jest niesamowite!

3

W meczu z Elche widzieliście jak wygląda nasza gra bez Busquetsa, ostatnio Sergio ma świetną formę.

2

Dobra decyzja, gość na czym jak na czym, ale na pracy z młodzieżą zna się świetnie. No i to nasz człowiek.

1

Nie no, o Neyu chyba nikt nie mówił, że przepłacony, nawet 200 baniek za niego byłoby dobrym dealem, bo to złoty interes zarówno sportowo, jak i marketingowo.

3

W punkt. W Hiszpanii obecnie taktyka jest na dużo wyższym poziomie niż w Anglii, mówiąc skrótowo i pobieżnie. A Adama to cały czas jeździec bez głowy, zakręcony niczym Alexis, który za mało widzi na boisku. Jakiś średniak La Liga to o wiele lepsza opcja.

3

"Baskijski klub odrzuca możliwość włączenia do operacji Illarramendiego i „odsyła” do klauzuli odstępnego w wysokości 42 milionów euro." - może Barca przepłaca za piłkarzy, ale Real dotrzymuje ostatnio kroku ;) Klauzula Laporte była na poziomie 30 baniek w lecie, było brać. Do tego w tym sezonie trochę obniżył loty, a Baskowie nie negocjują, więc Real albo zabuli 42 bańki, albo nici z transferu.

"ankcja mogłaby wynosić od czterech do dwunastu spotkań, jeśli zaistnieje podstawa o agresji" - nie do końca to rozumiem... Czyli trzeba analizować, czy danie przeciwnikowi pięścią w twarz i skopanie go wynikało z agresji... Serio? :D Jakakolwiek kara poniżej 4 meczy za taki odpał to będzie jawna kpina - ale miejmy nadzieję, że presja na te całe Komisje Arbitrażowe zrobi swoje, cały świat im patrzy na ręce, więc odpuszczenie tego (po raz kolejny, choćby po akcji z Godinem z SPH!) śmierdziałoby na kilometr.

3

Busquets ma bardzo dobre strzały, po prostu rzadko ma okazję próbować. Ale przelicz sobie, jaki procent jego strzałów zamienia się na gole, myślę, że pod tym względem jest w czołówce ;)

5

Busquetsowi nie trzeba dawać żadnego kredytu zaufania, bo gra bardzo dobrze, tylko futbolowi janusze tego nie widzą. Zdarzyło mu się kilka słabszych meczy w pierwszej części sezonu, ale generalnie nie grał źle, a od dłuższego czasu prezentuje się bardzo dobrze. Ale może powoli się do niego przekonają, bo już nawet Orłowski zwrócił uwagę w meczu z Atletico, że zasługuje na wyróżnienie. Z Atletico w obu meczach grał po prostu wybitnie, więc może będzie tak samo jak z Pique, który też już od paru miesięcy jest w gazie i ma równą, dobrą formę, ale większość zauważyła to dopiero po tym, jak zagrał kilka meczów perfekcyjnie (Atletico).

2

Daily Star = ploty. Znaczy kluby BPL mogą sobie go chcieć, ale wiedzą, że jest nie do wyjęcia. Jeden z najważniejszych i najlepszych graczy Barcelony, wiadomo, że klub go nie sprzeda, bo nawet, jak był bez formy w zeszłym sezonie, to dawał więcej od Masche na DM. A teraz, jak prezentuje znowu świetną formę, to tym bardziej - zresztą, nawet w meczu z Elche było widać, że z Jefecito gra nie wygląda nawet w małej części tak płynnie jak z Busim.

2

Sergi Roberto jeszcze Cię zdziwi, zobaczysz ;) Za parę lat będzie filarem naszej linii pomocy.

3

Nie jak Iniesta, bo Iniesta chociaż gra dużo poniżej swojego poziomu, to w tym sezonie znacznie poprawił grę w odbiorze, natomiast Rafinha... Moim zdaniem nie jest jeszcze do końca typowym pomocnikiem, bo jego odbiory szwankują i to strasznie. Wczoraj 4 próby odebrania piłki rywalom, żadnej skutecznej. Tak jak pisze Pax, fajnie, że próbował brać grę na siebie, ale nic z tego nie wynikało.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?