1

Rakitić zagrał dobre spotkanie z Atletico. Iniesta i Chorwat jutro raczej pewni, chyba, że trener oszczędzi ich na Atletico. Chciałbym zobaczyć Iniestę z Roberto, może przy kimś, kto nadąża za szybkimi klepkami Andres odzyskałby trochę formy a w tym aspekcie Sergi wymiata.

5

A co miał powiedzieć, że do jedenastki wybierze tych graczy, którzy będą mieli opony terenowe na butach? :D

1

Bo Getafe było zmiażdzone, tylko nic nie wpadło. To naprawdę nie był zły mecz Barcelony, po prostu zawiodła skuteczność, a Getafe też się całkiem nieźle broniło - ale praktycznie nie wychodzili ze swojej strefy obronnej.

Bartra, dobrze mówisz. Deportivo od paru lat co sezon albo spada do drugiej ligi, albo awansuje do pierwszej od przynajmniej 5 lat, w tym sezonie pół składu im się zmieniło, więc nie sądzę, że będą w stanie postawić zarąbisty autobus z nami, co udaje się niektórym bardziej doświadczonym zespołom. Takie mecze są do jednej bramki, jak coś w miarę szybko strzelimy, to skończy się kosmicznym wynikiem. Ale w sumie, to Depor poszło praktycznie na wymianę ciosów z Realem, skończyło się 2:8, ale nawet do stracenia pierwszej bramki to nie było autobus.

1

Tylko ten "kryzys" w Barcelonie to bardziej nadmuchały katalońskie dzienniki... Więc może dobrze, że teraz się zajmują Madrytem ;)

2

Chciałbym zobaczyć taki skład (zakładając, że Neymara lepiej oszczędzić po tym, co mu zrobili z kostką)! Tylko pewnie zamiast Roberto zagra Rakitić :/

5

Świetny artykuł, dodaję do ulubionych! I czapki z głów (tak, mam ich kilka) dla Korbela za przetłumaczenie tego molocha i zachowanie sensu całości! Niektóre wykresy (dryblingi! prostopadłe podania!) po prostu miażdżą i depczą pozostałych graczy, nie miałem pojęcia, że jest AŻ TAKA różnica (a zapewne w obu tych aspektach statystyki Lio jeszcze wzrosły w tym sezonie - choćby przez 12/15 udanych dryblingów przeciwko Atletico)!

2

Ajax, Eibar, Valencia, Elche i trochę z PSG - 5 razy. Ale Busquets go wciąga nosem na DM w naszym systemie gry, więc nie dziwne, że nie gra.

2

Dani teraz aż tak słabo nie gra, więc nie przesadzaj - Montoyę, Douglasa i Adriano na lajcie wciąga nosem dalej, wiadomo! Ale po banie transferowym pasowałoby kogoś sprowadzić.

1

Widocznie nie miał potencjału. Co z tego, że jest dobry w obronie 1 na 1 i potrafi się czasem podłączyć z przodu, skoro w ogóle nie czuje taktycznie gry Barcelony, a jego powroty to jest jeden wielki chaos :/

1

To fakt, Adriano w tym sezonie gra bardzo słabo - ale akurat wczoraj nieźle się zaprezentował, to był zdecydowanie jego najlepszy mecz (pomijając oczywiście klasę rywala) - w końcu udało mu się parę razy zrozumieć intencję Sergiego Roberto i rozegrać z nim piłkę. Strzał dalej szwankują i to jest niepokojące, bo to był jego największy atut...

1

W pierwszym meczu z Huescą Douglas też zapodał taką patelnię do Munira, że trudno uwierzyć, że tego nie wykorzystał.

1

Montoya, Rakitić, Busquets, Xavi, Pedro, Iniesta, Suarez, Messi, Neymar, Rafinha, Bartra, Douglas, Alba, Sergi Roberto, Adriano (tego nie jestem pewien na 100%), Dani Alves, Munir, Samper (pół-asysta, bo odbiło się od przeciwnika - w drugim meczu z Huescą). Pique nie jestem pewien, kojarzy mi się, że z Rayo miał, ale to mogło być tylko otwierające przedostatnie podanie.EDIT: O Alvesie zapomniałem!

6

A z kim lepszym grał? Jak wszedł w końcówce meczu z Realem w tym sezonie, to pokazał się z lepszej strony niż pozostała czwórka naszych pomocników, którzy dostali szanse w tym meczu...

3

Sergi Roberto w tym sezonie gra zupełnie inaczej niż w poprzednim. Wcześniej mnie kompletnie nie przekonywał, bo był na tym boisku jakiś taki bardzo pospinany i zeschizowany, ale w tym sezonie pokazuje, co potrafi, w każdym meczu - zawsze jest pod grą, gra do przodu, stara się przyspieszać tempo akcji. Wczoraj najlepszy na boisku moim zdaniem, w pierwszej połowie faktycznie mniej widoczny niż zwykle (chociaż rozegrał do Montoyi na samym początku, gdzie Adriano nie strzelił z bliskiej odległości), w drugiej połowie pan i władca w pomocy!

1

Dziwne, że tym razem nie mówią o Złotej Piłce dla Ramosa, przecież znowu strzelił gola Atletico! :D

27

Sergi Roberto wczoraj najlepszy na boisku :) Chociaż Rafinha grał bardziej efektownie, to z gry Roberto było więcej pożytku, grał mądrzej. Oprócz strzelonej bramki napędzał większość najgroźniejszych akcji: przerzut Sergiego na początku meczu do Montoyi w pole karne, zgranie głową Martina i strzał Adriano; w drugiej połowie świetnie dostrzegł wchodzącego w pole karne Adamę, znowu przerzut i "centrostrzał" Adamy po ziemi, do którego nie doszedł Pedro; kluczowe podania do Montoyi (piętą!) na początku drugiej połowy i strzał Martina minimalnie obok słupka; rozegranie z Haliloviciem, po którym ten strzela w słupek; wypuszczenie Munira w końcówce prostopadłym podaniem, które ten zepsuł oczywiście; dobra gra wzajemna w całym spotkaniu z Adriano; kilka ciekawych akcji z szybką wymianą piłek (zwłaszcza na końcu spotkania, gdzie ostatnie zagranie mu tylko nie wyszło); jedno wejście dryblingiem w pole karne. Do tego tradycyjnie niezła gra w odbiorze.

2

Zawsze wypowiada się z sensem i w punkt, po prostu większość "kibiców" jest za mało ogarnięta, żeby to dostrzec zwykle ;)

1

Pedro i Adriano też ich mijali jak pachołki :)

1

Barca z każdą drużyną ciśnie przynajmniej tak, jak Real wczoraj z Atletico, a też czasem przegrywa. To, że Atletico postawi autobus, było wiadomo jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, ale Real kompletnie nie potrafił znaleźć na to sposobu, grali na aferę w pole karne, drugiego gola wypracowali, przy pierwszej błąd bramkarza, który się wywalił wpadając w Godina i zostawił pustą bramkę. A w niedzielę Barca pokazała sposób, jak można kompletnie rozmontować Atletico.

5

Po wczorajszym spotkaniu Barcy, w końcu mogłem z czystym sumieniem wybrać Sergiego Roberto zawodnikiem meczu :)

3

To ja już kupuję koszulkę Barcy z jego nazwiskiem :)

1

I do tego 13 różnych strzelców!

15

Kolejna ciekawostka: w końcówce spotkania w Barcy grało 6 zawodników lewonożnych: Adriano, Mathieu, Gumbau, Rafinha, Munir i Halilović :)

1

Jeden z nich zaliczył asystę, a drugi nie potrafił porządnie podać :>

1

Raczysz kpić :D Roberto dostaje i tak za mało minut, a Halilović gwiazdorzy w drugiej drużynie, więc jaki byłby sens zmieniania ich?

1

Może Bartra, ma urodziny :)

1

Laporta wszystkich strolluje i jednak NIE wystartuje w wyborach :>

2

Atletico też mogło zdobyć więcej punktów w meczach z ogórkami, ale wtopili choćby z Almerią (0:2 z tego, co pamiętam). Mecz o mistrzostwo był z Barceloną na Camp Nou i trzeba przyznać, że sędzia nie uznał prawidłowego gola Messiego, który prawdopodobnie dałby Barcy to mistrzostwo. Nikt nie płacze o to ani na tej stronie, ani w klubie, wszyscy przyjęli to na klatę - nie wiem, czy tak samo byłoby, gdyby zamiast Atletico to Real zdobył mistrzostwo, ale na szczęście tak się nie stało :) Nie ma co płakać o to, ale też nie można zapominać, w jakich okolicznościach przegraliśmy to mistrzostwo.

7

Ale przecież to nie zależy tylko od dyrektora sportowego, że były wyniki. Txikiego nikt nie atakuje, bo były lepsze wyniki niż u Zubiego, ale przy Zubim też nie były złe. A skoro Zubiego atakuje się za Vermaelena, który jeszcze zagra u nas i Douglasa, czyli raptem 15 baniek, to czemu pomija się przy Txikim kwestie tych nieudanych transferów, które kosztowały dużo więcej?

Zubizarreta nie był idealną osobą na dyrektora sportowego, ale nie można przesadnie i bez sensu go oczerniać, tak samo, jak nie można za bardzo wybielać Txikiego.

1

Ogólnie te katalońskie brukowce lubują się w artykułach typu "10 różnic..." "8 powodów...", "5 podobieństw...", "7 celów..." :D Najśmieszniejsze, że chyba najpierw wymyślają sobie, do jakiej liczby zmierzają, a potem zwykle na siłę wymyślają połowę, żeby się zgadzało!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?