6

Nie mówię, że wolę Zubiego, po prostu przypominam, że Txiki też wcale taki kryształowy i idealny nie był i jeśli chodzi o same transfery, to wypadał jednak dosyć blado nawet przy Zubim, który też parę razy zawiódł. Sam ciągle mówisz o tym, że nie chcesz nikogo z "DNA Barcy" (a Txikiego w sumie to nikt nawet nie wymienia w kontekście powrotu do Barcy), więc może Monchi byłby lepszy, skoro podobno sam chce u nas pracować?

1

Liczę, że przedłuży kontrakt na ten kolejny rok, do końca sankcji, bo inaczej zostajemy z Douglasem i Montoyą, a oni nawet w dwójkę nie dadzą takiej jakości jak Alves. W tym sezonie Dani miał różne okresy - na początku grał całkiem nieźle, później obniżył loty - pod koniec zeszłego roku, listopad-grudzień, gdzie grał słabo. Ostatnie 2 mecze zagrał bardzo dobre, więc oby ten poziom utrzymał.

1

A najlepsze, że sankcje są za nieprawidłowości w latach 2009-2013, czyli "błędy" popełniano już za kadencji Laporty :) Nie zgodzę się z Tobą tylko w kwestii tego, że inne kluby też powinny dostać kary - jak bardzo nie lubię Realu czy innych Chelsea i do tego rozumiem Twoją argumentację, to w tej sytuacji i tak mamy poparcie innych klubów, wrogiem jest tutaj FIFA, nie chcę, żeby więcej klubów i dzieciaków ucierpiała z powodu absurdalnych przepisów.

1

Żaden trener z zewnątrz, bo to kolejny rok stracony, zanim on się przestawi do nas lub piłkarze pod niego. Biela to też nie jest dobre wyjście, za bardzo konfliktowy i zajeździ naszą drużynę. Ale miejmy nadzieję, że po sezonie nikt nawet nie będzie zastanawiał się nad zmianą trenera, bo Lucho zamknie usta wszystkim krytykom :)

4

Txiki, serio? I mamy znowu sprowadzać za gruby hajs Keirrisonów, Henriqów, Hlebów i Caceresów, którzy nawet murawy nie powąchają? :/ To ja już wolę Douglasa i Vermaelena...

4

Roberto > Sandro i Samper razem wzięci.

1

Mówię o lepszych umiejętnościach, statystyk mi się specjalnie nie chce w tej chwili sprawdzać, ale pewnie mieli podobne + Tello jak zagrał z RM, to był niewidzialny, Cuenca w półfinale LM miał asystę, jak pisałem wyżej. Tello nie potrafi dryblować, wszystko, co robi, to zejście na bok i rogal po długim rogu... Wyobrażasz sobie, jak robi cokolwiek z tego:

? :D Przy tej rulecie, to chyba by się zabił!

3

Mecz, w którym kompletnie zmieniliśmy/udoskonaliliśmy naszą taktykę i nastawiliśmy ją pod przeciwnika, a Ty mówisz, że to nie jest zasługa trenera? No proszę Cię :D Wszyscy gracze zagrali na bardzo dobrym poziomie nie dlatego, że ktoś miał lepszy dzień ani dlatego, że się sami zmotywowali, tylko dlatego, że trener ich doskonale poustawiał, normalnie nie gramy tak często kontrami, nie wykorzystujemy tyle skrzydeł etc.

A co do zmian, to w tym sezonie widać zdecydowanie poprawę gry w obronie (i przy SFG - widziałeś, jak świetnie było przygotowane bronienie rożnych z Atletico? Nawet Busquets, który nie jest asem gry w powietrzu, odpowiadając za Godina i nawet przegrywając pojedynek w powietrzu, potrafił go na tyle skutecznie zablokować, że strzał nie miał szans powodzenia), powrót wyższego pressingu i większe zaangażowanie w niego graczy (Messiego! Iniesty! Iniesta gra ostro i agresywnie jak nigdy!), przywrócenie najlepszej wersji Messiego i Neymara (oraz ich współpracy) a także Pique, myślę, że można też mówić o tym, że Busquets wraca do najwyższej dyspozycji bez żadnych wahań formy... Do tego - moim zdaniem - lepsze ustawienie graczy w ataku, Messi ustawiony bardziej na skrzydle/atakujący z głębi, gdzie daje tyle samo jakości co będąc na środku, najbardziej mobilny Suarez coraz lepiej zadomowiony na '9', do tego płynna wymienność pozycji. Długo by mówić!

2

Nie masz żadnych konkretnych argumentów więc walisz ogólniki :D A ile tych kluczowych zagrań łapią Iniesta czy Rakitić, którzy grają nieporównywalnie więcej od Roberto? Halilović póki co musi przestać gwiazdorzyć w rezerwach, zresztą to zupełnie inna pozycja i inny typ zawodnika niż Roberto.

2

Konkretnie, co robi źle w tym sezonie Roberto? Jakąś listę jego złych zagrań z przykładami poproszę :) Zrobił kolosalny postęp (chyba głównie pod względem psychiki - nie gra już tak asekuracyjnie) względem poprzedniego sezonu. Chociaż dalej gra moim zdaniem za mało, to jak już gra, pokazuje świetny refleks, zaangażowanie, próbę gry do przodu i przyśpieszania (klepki), dobrą grę w odbiorze, świetne ustawianie się na boisku.

2

Ja bronię Enrique, bo ktokolwiek chciałby zwalniać trenera w połowie sezonu, zwłaszcza po tym, że ostatnio co roku zmieniamy szkoleniowców, kompletnie nie ogarnia piłki nożnej. Mamy szansę na 3 trofea, po przyjściu nowego trenera nie wygramy nic. Gdzie tu logika, hejtusie?

3

Roberto za 2-3 lata będzie stanowił o sile naszego środka pola.

11

Jutro skład to Sergi Roberto i 10 innych.

3

Drewno? Isaac był jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie piłkarzy Barcelony, więc pleciesz głupoty. Nie dla każdego zerwanie więzadeł kończy się przewlekłymi, dwuletnimi problemami z powrotem na boisko.

2

Oczywiście, że dawał więcej, bo umiejętnościami wciągał Tello nosem. Szkoda, że 2 poprzednie sezony to praktycznie ciągłe pasmo kontuzji, w ostatnim sezonie Pepa był objawieniem, mało kto go traktował poważnie, a pamiętajmy, że zaliczył chociażby asystę do Busiego w półfinale LM z Chelsea :)

1

Trochę tak, ale i tak Messi to z gracją zrobił. Ciężko powiedzieć, czy koleś poleciał na glebę, bo przysymulować chciał, czy po prostu się przy tym opanowywaniu wywalił ;)

5

Jeszcze co do tego karnego "sprokurowanego" przez Messiego, to ewidentny błąd sędziego i moim zdaniem (bardzo nieobiektywnym, ma się rozumieć) Messiego trzeba wyróżnić za tę interwencję, ale in plus - nie dość, że włączył się w grę defensywną i to we własnym polu karnym, to jeszcze wyłuskał typowi tę piłkę w sposób iście profesorski, niestety sędzia nie ogarnął. Kontakt był, ale nawet bez powtórki widać, że od czegoś takiego nie byłby w stanie się przewrócić, to nie było kopnięcie, co po prostu dotyk.

12

Najlepszy piłkarz świata (a wg statystyk - najlepszy strzelec w historii LM i La Liga), najlepszy piłkarz i król strzelców poprzedniego sezonu BPL oraz niekwestionowany lider reprezentacji Brazylii, który w wieku 22 lat ma 42 gole w reprezentacji i jest na 5. miejscu w klasyfikacji strzelców (średnia lepsza niż choćby Il Fenomeno Ronaldo). Jak dla mnie, to na papierze bez dwóch zdań najlepsze ofensywne trio na świecie, więc redaktor nie powinien mieć problemów z wybronieniem tego stwierdzenia :)

2

Oceny generalnie w porządku, ja dałem wszystkim nieco wyższe noty, ale względnie mniej więcej grają - tylko Busquetsowi bym zwiększył mimo wszystko, bo przypominał swoją grę z manity z Realem - mimochodem i na stojąco ośmieszał przeciwników spokojnym wychodzeniem spod pressingu, co poskutkowało choćby rozpoczęciem akcji na 3:1. No i świetne funkcjonowanie całego pressingu to też w dużej mierze zasługa Busiego, nawet komentatorzy na C+, którzy rzadko go zauważają i doceniają, co chwila go chwalili. Jego statystyki jako suche liczby nie powalają na kolana, ale zagrał na najwyższym poziomie.

5

Co roku po ogłoszeniu wyników ZP są jakieś jaja: a to jeden mówi, że nie głosował tak, jak jest w protokole FIFA, drugi nie wiedział, że to jest za rok a nie za sezon, trzeci nie wiedział, do kiedy może głosować a czwarty zrobił błąd w nazwisku i zamiast "Xaviego" dziwnie dużo osób zagłosowało na "Xabiego Alonso" :)

Najlepszym rozwiązaniem tego byłoby, gdyby rzeczywiście jakaś ogarnięta komisja, która nie kieruje się sympatiami członków, tylko patrzy chociaż trochę bardziej obiektywnie od przeciętnego kibica, wybierała laureata ZP. Na Mundialu to jakoś dało radę i pan Houllier potrafił jasno i rzeczowo wyjaśnić, czemu dostał akurat Messi i "wybronić" się przed falą krytyki malkontentów. Tymczasem wybierają m.in. kapitanowie reprezentacji tak egzotycznych, że przeciętny kibic musi sprawdzać na mapie, czy coś takiego w ogóle istnieje :P

1

Ale problemem nie jest to, że akurat on gra słabo (też specjalnie Barcy B nie oglądam), tylko, że "gwiazdorzy", za dużo drybluje i nie wraca do defensywy. Taki mały Deulofeu :)

1

Halilović jest jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy rezerw, więc wątpię, żeby nagle dostał szansę w pierwszym zespole. Messi pewnie zagra, jak będzie chciał, a jak uzna, że nie musi, to na jego pozycji zagra Rafinha.

2

Problem z sędziami w Hiszpanii jest taki, że jakby dostawali kary zawieszenia za każde tego typu odpały, to po 2-3 kolejkach nie miałby kto sędziować ;)

1

Dyrektor sportowy teraz jest potrzebny po to, żeby uporządkować kontrakty zawodników i ewentualnie przedłużyć te, które zbliżają się do końca (Dani Alves!) - chociaż tym chyba zajmuje się głównie Sanllehi - i do załatwienia ewentualnych powrotów i kolejnych wypożyczeń odpowiednio dla zawodników, którzy mogą się przydać albo którzy nie mają szans na grę. Nie dziwię się, że chcą kogoś z "DNA Barcy", bo znajomość struktur klubu i rozeznanie w szkółce będzie kluczowe!

Ale czy Bakero naprawdę ma tak dużo wspólnego z naszym klubem w ostatnich latach, po zakończeniu kariery zawodniczej? Może lepszą opcją tymczasową byłby choćby... Roura?

1

Ronaldo tym okrzykiem i pozą dał pożywkę swoim internetowym fanom i antyfanom na najbliższe miesiące, to takie jego podziękowanie dla kibiców :') Nic, tylko do tego zdjęcia, na którym stoi rozdziawiony i z zaciśniętymi pięściami dopisać coś o trzech niewidzialnych lizakach :)

1

Konflikt Arbeloi z Ikerem akurat chyba nie był zmyślony i nikt tego nie ukrywał, skoro nawet w tunelu przed meczem sobie piątki nie przybiją :P

1

Lucho znowu strollował hiszpańskich pismaków :) Jak tu go nie uwielbiać :D

2

Brak Busquetsa i Pique? Widać, że Mareczka wybierała! :D

2

Na tej stronie panuje opinia: jak wygrywamy, zasługa piłkarzy, jak przegrywamy, wina trenera :) To się prędko nie zmieni niestety.

1

Jasna sprawa, że mniej więcej tak by to wyglądało, chociaż paru graczy z Atletico (Godin, może Koke czy Arda) też by się pewnie załapało. W drużynie "angielskiej" też byliby gracze Chelsea i dwóch Manchesterów plus ewentualnie Alexis, a w Bundeslidze, to w sumie sam Bayern :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?