Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Iniesta, Rakitić czy Xavi nie posyłają prostopadłych podań do napastników - to spoko, Roberto wejdzie na 20 minut i pośle jedno - to "czemu tylko jedno?!" :P
3
Prawie by stykło na grzywnę za sankcje transferowe! :P
1
Nie ma obowiązku posiadania 3 bramkarzy w kadrze, ale chyba można mieć w sumie 22 zawodników z pola i trzech bramkarzy. W każdym razie, tylko kilka klubów w La Liga mają ten luksus i 3 bramkarzy, w Realu choćby tylko dwóch jest i w sumie, to chyba żaden klub nie ma pełnej kadry 25 zawodników nie wliczając rezerwowych.
Co do Masipa, dla mnie to też jest dziwne, ale może bardziej mu zależy na tym, żeby trenować z pierwszym zespołem, a trener też woli go widzieć codziennie na treningach i powoływać w razie kontuzji/zawieszenia któregoś z podstawowych bramkarzy, niż liczyć, że ogra się w drugiej drużynie.
3
Roberto na ten moment prezentuje lepszą formę od Iniesty i Rakiticia, ale spoko, nie ma to jak wyrobić sobie opinię o nim słabszymi występami w zeszłym sezonie, jak dostawał jakieś ochłapy minut i przestać się interesować ;) A Masip jest dobrym bramkarzem i gdybyśmy nie kupili Bravo albo Ter Stegena, to spokojnie nadawałby się na rezerwowego - a jednak przydaje się trzeci bramkarz w zespole w razie takiej sytuacji jaka była w marcu po kontuzji Valdesa, jak mieliśmy tylko Pinto i niby Oiera, od którego Martino by chyba prędzej na bramkę wpuścił Pique :P
2
Wrzutek Alvesa jest mniej, niż było w poprzednich sezonach - ale tak czy inaczej, myślisz, że to sam Dani sobie decyduje, że będzie wychodził i wrzucał i przez to i tak u piątego trenera jest pierwszym wyborem? ;) Opcja z PSG jest dobra jako alternatywa, ale raczej nie na stałe, bo nie ma w niej miejsca dla Alby.
@Lio: nie chce mi się teraz szukać i analizować tej sytuacji, niby można się przyczepić do Alvesa, ale nie on odpowiadał za krycie Pepe. Ogólnie tam działy się cuda w polu karnym Barcy i połowa drużyny mniej lub bardziej zawiniła, Pax gdzieś to dokładniej opisywał, możesz poszukać w jego komciach, albo może mnie tutaj wspomoże :P
4
Marcelo mijał Alvesa? Czyli Alves miał grać w GD sam na Marcelo, Isco i Ronaldo? Akurat do Alvesa ciężko się przyczepić o coś z GD.
5
Kilka świetnych wypowiedzi naszego trenera, pomimo tradycyjnie niektórych debilnych pytań dziennikarzy. Podoba mi się jego pewność siebie, zadowolenie z tej pracy no i zlewanie krytyki. Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na te słowa:
"Cantera to miska, z której powinniśmy się żywić."
W obliczu bana transferowego, młodzież ma ogromną szansę i na pewno ktoś ją wykorzysta. Cieszy mnie, że trener ma podobne podejście, to oznacza, że będzie jeszcze więcej stawiał na młodych. No nie, Gaspar? ;)
"Uważa pan, że nie macie już marginesu błędu?
Owszem, mamy margines, nikt nie wie, co będą robić rywale. Real i Atlético zdobędą jeszcze wiele punktów, ale nie wiemy ile. Mamy większe potrzeby niż Real, bo jesteśmy z tyłu, ale pozostało dużo spotkań. Dystanse będą się redukować i pojawią się możliwości, aby zbliżyć się do przeciwnika."
I to jest dobre podejście, a nie gadanie, że każdy mecz to finał i nakładanie dodatkowej presji na zawodników, co skończyło się tak, jak się skończyło w poprzednim sezonie - gracze albo nie pokazywali zaangażowania, albo byli pospinani, ale odkąd w marcu/kwietniu zaczęły się te "finały", to gra wyglądała tragicznie, a wystarczyło coś ugrać z Granadą czy innym Valladolidem, bo Real i Atletico pogubiły jeszcze więcej punktów od nas na wiosnę.
1
Strzałem w kolano z Valencią było, że oprócz nich był Xavi, ale już z PSG to wyglądało dużo lepiej, chociaż tam były płynne zmiany formacji i wchodzenie Masche w linię defensywy. Masche sam się nie sprawdza na DM, na ŚO tym bardziej, ale dawno nie grał, więc pasowałoby go wpuścić. Z kolei forma Busiego zwyżkuje w ostatnich meczach, a jak on gra dobrze, to nasza gra jest 10x bardziej płynna niż bez niego.
1
No za kasę po Suarezie mogli kupić kogokolwiek, a wybrali człowieka-bombę zegarową i do tego kilku niezłych, może przyszłościowych grajków (Marković, Moreno, Manquillo, Can), jednak na ten moment (na dany moment ;) ) zupełnie nieprzystosowanych do gry w BPL.
1
A ja bym jutro widział w pomocy Sergio Busquetsa i Mascherano + Rakiticia/Rafinhę ustawionego bardziej ofensywnie. Atak i obrona bez kombinowania :)
3
Perełki są, tylko nie ma drużyny...
5
Jak dla mnie czym innym jest obczajenie na fejsbuku dziewczyny, którą się poznało na imprezie, a czym innym dosyć obsesyjne - jakby wynikało z tego, co napisał Pax - wyszukiwanie kogoś, z kim się ma problem w dyskusji, czego wg słów Paxa dopuścił się wobec niego ów redaktor. Stalking stalkingowi nierówny ;)
5
Nie jestem fanem Twoich fraszek, ale ta jest wyjątkowo trafna patrząc na to, co się dzieje w tym sezonie :P
1
Haha, no widzisz, a redakcja 5.5. W tym sezonie to nie wiem, co by się musiało stać, żeby Busquets dostał wyższą notę od Mascherano, nawet za mecz z PSG, gdzie Sergio grał jak profesor i był jednym z najlepszych na boisku, a Masche był głownym winnym utraty bramki, to Masche miał wyższą notę :P
2
Patrząc z perspektywy "biednego", która zapewne jest trochę wypaczona, myślę, że Messiemu zwisa milion w tę czy w tę jeśli wiązałoby się to ze zmianą otoczenia, przyjaciół, miasta... Chodzą legendy o tym, jakim gość jest introwertykiem, nieśmiałym, że ciężko mu nawiązywać znajomości, czy o jakimś borderline zespole Aspergera - do tego ma małe dziecko i chyba drugie w drodze - więc to też nie jest dla niego takie hop-siup, dostanę trochę więcej, to przechodzę. Wyłożenie jakiejkolwiek kasy na takiego gracza to złoty biznes, bo marketingowo to diament i pewnie z samych koszulek i biletów by się w sezon góra dwa zwróciło, chociaż Barca go nie puści poniżej klauzuli, co z podatkiem wynosiło 580 baniek z tego co pamiętam.
1
Dzisiaj, to za taką bramkę Busi byłby hejtowany i tak :D
5
Autobus jest jedyną szansą na ugranie czegoś z Barcą przez tzw. ogórki. I to tylko szansą, bo zwykle i tak im się nie udaje - w tym sezonie wyszło Getafe i Maladze, którym udało się utrzymać 0:0. Celta nie postawiła autobusu i próbowała coś z nami grać, ale mieli ogromne szczęście i 4 poprzeczki naszych, a im weszła jedyna groźniejsza akcja. Ciekaw jestem, co Sociedad wymyśli, bo oni też z nami aż tak defensywnie raczej nie grali, tymczasem Moyes dosyć jasno wskazuje na taktykę, na którą postawi.
3
Don-Corleone to podobno nawet z samym Gamperem bordowo-granatową wódkę łoił, czujesz? :) A Kubalę w tym pociągu, to myślisz, że kto tak spił - Polak i Węgier dwa bratanki, wiadomo, a Hiszpanie z Samitierem na czele nie mieliby startu w piciu do naszego słowiańskiego cracka!
1
Bardzo podobny deal był przy wypożyczaniu Bojana do Romy choćby.
1
Tello niestety ma profil kompletnie nieodpowiadający Barcy, to gracz na kontry, który potrzebuje miejsca - ma szybkość, ale jego drybling opiera się na jednym zwodzie, a wykończenie to zawsze rogal po długim rogu.
4
Donie, widzę, że Ty jak zawsze czujny ze swoimi asami z rękawów! Faktycznie, z Kubalą Złota Jedenastka Węgrów to by dopiero wyglądała miażdżąco i imponująco, mieć takie pokolenie piłkarzy, to nieprawdopodobne, że nie zgarnęli MŚ w '54. W sumie z tego, co czytałem, to na dobrą sprawę właśnie od nich rozpoczął się "futbol totalny" i tłamszenie przeciwników, jeszcze przed Rinusem Michelsem.
7
Świetny artykuł, jak zawsze - dobrze coś takiego przeczytać w natłoku newsów pokroju ile km przejechał Neymar czy jak bardzo tragiczna jest sytuacja Barcy i kto będzie nowym kozłem ofiarnym :>
Swoją drogą - zawieszenie przez FIFA i mimo tego transfer do Barcy, w dodatku wydarcie gracza sprzed nosa Realowi - kogoś mi to przypomina z całkiem świeżej historii Barcy! ;)
2
Z Rafinhą jest ten problem, że Lucho jeszcze z niego nie zrobił środkowego pomocnika, Rafa najlepiej wygląda na fałszywej dziewiątce czy jak tę pozycję nazwiemy, a tam wiadomo, że nie ma szans na regularną grę, tylko jako zmiennik Messiego na jakieś 3-4 mecze w sezonie :P Dlatego przed młodym Alcantarą jeszcze dużo pracy, żeby na pozycji Iniesty dawał też więcej w defensywie i pressingu, Roberto pod tym względem wygląda dużo bardziej uniwersalnie i jednak dojrzale, do tego przy Lucho zyskał więcej pewności siebie.
1
Tylko jak się okaże, że Denis nie wypalił i Barca go jednak nie chce, to Sevilla płaci nam 6 baniek. Przy okazji, weź pod uwagę, że to jest część deala z Rakiticiem.
5
Dobrze mówicie z Wpwelementem. Ja bym ewentualnie w tym zestawieniu Wpw zamienił Afellaya, którego załatwiła kontuzja na Songa, który jednak okazał się niewypałem. Sprowadzenie doświadczonych obrońców (pomijając kwestię kontuzji Vermaelena) zamiast Laporte (który w tym sezonie gra słabo, a kosztowałby 2x tyle co Mathieu) i Marquinhosa, który pewnie i tak był nie do wyjęcia, to plus - bo rozwijać się może nasz oryginalny Bartra, którego na tej stronie wszyscy widzą w pierwszym składzie (moim zdaniem jeszcze mu sporo brakuje - głównie doświadczenia - ale potencjał jest).
1
Bez Luisito i Neymara na jednym z najtrudniejszych stadionów w Hiszpanii? :o
3
To pewnie nie będzie celebrował jak strzeli bramkę ;)
1
Właśnie o to chodzi - przeciwko Barcelonie odbywa się zmasowana kampania, wiesz, ja nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych, ale też nie będę mówił, że deszcz pada jak na nas plują. Podatki Messiego, jakieś straszenie więzieniem - zapłacił bonus i się rozeszło po kościach. Afera z Neymarem - jakieś randomowe sumy były podawane, nawet 150 baniek - okazało się, że jest drobna rozbieżność w interpretacji prawa podatkowego i Barca dobrowolnie dopłaciła dla skarbówki, rozeszło się. Do tego Barca musiała wyjawić szczegóły finansowe transakcji, co jest ewenementem w światowej piłce. Teraz ban transferowy za kompletną głupotę, 4 miesiące bana dla Suareza. Owszem, Barcelona jest atakowana, ale nie dlatego, że jest "niepoważna" tylko dlatego, że się nas boją i nie mogą nas pokonać na boisku.
1
Ja bym zagłosował na zatrudnienie Lucho w roli trenera, to było moje marzenie już od dawna :) Z wydarzeń podanych przez redakcję, zdecydowanie transfer Luisa Suareza! Jeden z moich ulubionych piłkarzy, napastnik kompletny, do tego nic nie wskazywało za bardzo, że do nas przyjdzie, miałem wręcz obawy, że kupi go Real - ale udało się! Nigdy się chyba tak nie cieszyłem z transferu jakiegoś piłkarza do Barcy, serio :)
2
Hehehe, "nikt Barcy w świecie futbolu nie traktuje poważnie", dlatego nawet topowe drużyny w meczach z nami stawiają autobus, poczwórne zasieki i modlą się, żeby ugrać remis :D