Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Godin był dzisiaj bez dwóch zdań najlepszym graczem Atletico, to lider ich defensywy, więc dobrze się złożyło, że udało nam się go w końcówce wyeliminować :> Miranda dzisiaj nie zagrał źle, ale jednak nie ma chyba jeszcze tej pewności, co Godin, bo wraca do składu. A Gimenez pokazał w poprzednim meczu, że jest dosyć nieopierzony.
A co do rożnych - zauważyliście, że Atletico dzisiaj rozgrywało krótko, pomimo, iż wrzutki z rożnych to ich najgroźniejsza broń? Możemy być tylko zadowoleni, bo Pique ostatnio jest panem przestworzy w swoim polu karnym, a i Busquets chyba poprawił swoją grę głową - tak czy siak, defensywnie na tyle "stłamsiliśmy" Atletico, że boją się korzystać ze swojej najgroźniejszej broni! :D
5
Najlepszy doping od dłuższego czasu, jaki widziałem (no... słyszałem!) na Camp Nou! Wiadomo, że frekwencja nie była idealna, bo późna pora i środek tygodnia. A obrazkiem meczu dla mnie jest kibic, który wrzeszczy czerwony ze zdenerwowania po nieodgwizdaniu ręki Mario Suareza, po czym w akcie istnej furii i desperacji wyciąga schludną białą chusteczkę i zaczyna szaleńczo machać na sędziego.
3
Świetny post, 100% zgody! :) Dobrze widzieć tutaj użytkowników, których wcześniej nie kojarzyłem, piszących do rzeczy w tym potoku bzdur :)
1
Świetna wiadomość, bo ten mecz to było nieporozumienie... Stadiony mają tam super, albo przynajmniej będą mieli, ale nie ma sensu rozgrywać takich spotkań w środku sezonu.
3
Jak widać w klubie go doceniają i bardzo dobrze, bo akurat Sergio nigdy nie narzekał na swoje zarobki i nawet nie bierze udziału w kampaniach reklamowych, bo uważa, że nie potrzebuje tego robić :) Tylko tutaj Busi jest krytykowany, bo "przecież Mascherano zagrał taki fenomenalny Mundial!", ale jak Busquets gra dobrze, to cała drużyna gra dobrze, a nasza gra zyskuje niesamowitą płynność. Absolutnie kluczowy zawodnik, całe szczeście, że ani on, ani klub nie rozważają możliwości transferu.
5
Niekoniecznie sprzedać, ale jeśli nie ma nic przeciwko bycia numerem 3 i grania dwóch spotkań w sezonie, to niech będzie! Przynajmniej w razie jakiejś kontuzji nie będzie strachu jak w zeszłym sezonie, jak Valdes zerwał więzadła a Pinto w którymś meczu przywalił o słupek - bo Oiera bym sobie nie wyobrażał wchodzącego na bramkę, natomiast Masip to niezły bramkarz i bardzo barceloński.
6
Nie powiem, chciałbym zobaczyć ten "atak totalny" Atletico, bo takie zestawienie zapewne oznaczałoby poświęcenie Koke albo któregoś z defensywnych pomocników :>
Co do Odegaarda, to trzeba mu życzyć powodzenia na hiszpańskich boiskach - pewnie już za kilka lat ujrzymy go biegającego w koszulce Getafe :)
1
Pewnie to sam Simeone podsyca te komentarze, licząc, że sprowokuje Lucho do zdradzenia mu swojej taktyki! :D
2
Najłatwiejsza droga do PIERWSZEGO tytułu w tym sezonie - po nim jeszcze wygrywamy lige i zdobywamy puchar LM :)
1
"Ma swoją rangę, oczywiście większą dla tych, którzy wciąz grają w rozgrywkach niż dla tych, których już w nich nie ma, ale wciąż jest atrakcyjny." - piękna szpila, Lucho! :D Rośnie nam prawdziwy, barceloński Mourinho, oczywiście w ulepszonej i bardziej eleganckiej wersji :)
2
Zdjęcie idealnie pasuje do tytułu artykułu... :D
1
W Marce TYLKO 5 powodów tym razem? Oj, na łatwiznę idą! :D Ciekawe, czy jest w tym artykule coś o jego rzekomej tyranii w szatni...
Podobają mi się słowa Barto odnośnie Luisa Enrique w MD :)
1
Jak dla mnie, to mało odkrywcze te metody - na pierwszą raczej żaden zawodnik nie pójdzie, a o tej drugiej już dawno się mówiło w kontekście zabezpieczenia czyjegoś transferu. Przecież wiadomo, że kluby mogą dogadywać się między sobą nie do końca oficjalnie w takich sprawach. Ale pasowałoby zaklepać w ten sposób paru zawodników, zanim zrobi to ktoś inny!
1
Ciężko wybrać bramkę kolejki, bo oba gole Messiego przedniej urody, tak samo jak akcja Denisa. Zagłosowałem jednak na gola Suareza, bo przypomina mi najlepsze, barcelońskie, koronkowe akcje!
Co do interwencji Tytonia, to nie napisałbym, że "wyczuł intencje strzelca", ale popisał się świetnym refleksem w tej sytuacji, że zdążył machnąć nogą, pomimo, że rzucił się w drugim kierunku! Swoją drogą, karny dla Elche jak dla mnie kompletnie niezrozumiały, wygląda to na zwykłą walkę o piłkę w powietrzu i chyba nawet gracze Elche byli zaskoczeni, że zagwizdał karnego w tej sytuacji... A przy karnym dla Levante ciężko ocenić, bo żadna powtórka nie pokazuje zbyt dobrze, co tam się stało.
6
Oprócz Iturraspe, którego jeszcze parę miesięcy temu określało się "nowym Busquetsem"? :P
Busquets gra na DM, bo się po prostu bardziej przydaje Barcelonie. I tak przez jakieś 80% czasu spotkania to my napieramy na przeciwnika, a Busi podejmuje najlepsze decyzje w rozegraniu.
5
4
Z tego co pamiętam, to zanim United podpisało zarąbisty kontrakt z Chevroletem, to Barcelona miała najwięcej kasy z reklamy na koszulkach... A co do Intela, to Cię zaskoczę, bo ich logo już jest na naszych koszulkach - tylko od wewnętrznej strony... :P
1
Powinniście dopisać (zwłaszcza, że nie pisze nic o źródle artykułu - więc zakładam, że to "praca własna" autora), czym IFFHS się kierowało przy sporządzaniu tej listy, bo jak widać jest teraz sporo wątpliwości. Wiadomo, że to nie są wybory jakiegoś jury czy efekt głosowania, a coś wyliczone na podstawie statystyk, pytanie tylko, jak było punktowane? Tego typu informacja naprawdę by się przydała.
2
Masche źle zaczął niecelnym podaniem do Busiego we własnej strefie obronnej, ale potem było nieźle. Busquets miał dwie straty wynikające właściwie z nonszalancji - w pierwszej połowie za długo holował piłkę no i ta piętka zaraz po przerwie, jeszcze jedna strata w pierwszej połowie wynikała z chaosu po tym, jak ktoś mu źle podał - ale zagrał dzisiaj i tak nieźle, chociaż obstawiam, że dostanie notę w granicach 4-5 od redakcji :P Pique na przyzwoitym poziomie jak zawsze, ale musiałem mu trochę obniżyć tym razem - i tak jego forma i koncentracja mi się bardzo podoba i jest na ten moment naszym najlepszym ŚO i śmiem twierdzić, że w ogóle jednym z najlepszych na świecie.
3
A ja bym wolał Roberto, a nie Rafinhę :D Moim zdaniem Sergi gra po prostu mądrzej od Rafy, więcej z jego gry wynika.
13
Dzisiaj nie było autobusu (a jak był, to bardzo nieudolny i trwający 10 minut :D ) i gra wyglądała dużo lepiej. Okazje strzeleckie tworzyliśmy na potęgę, szkoda dzisiaj tego Suareza, że nie trafił nic. Podobały mi się rozwiązania rzutów rożnych - na początku to podanie do Messiego po ziemi no i potem przy trzeciej bramce szybkie wejście w pole karne. Widać w tym sezonie, że wiecej pracy na treningach jest poświęcane SFG zarówno w defensywie, jak i w ataku - nawet, jak przez długi czas nie wpadały gole po rożnych, to było sporo ciekawych rozwiązań.
Najlepszy dzisiaj wiadomo kto, a zaraz za nim Crackitić :D Niezły mecz Masche na obronie dzisiaj, co cieszy, Pique dla odmiany trochę słabiej (też nieźle, fajnie wyjął piłkę Cuence w końcówce, ale w pierwszej połowie raz dał się głupio minąć) - przy Gerardzie cieszy, że robi się z niego pan przestworzy i czyści wszystko, co leci górą, tak samo mam wrażenie, że Busi poprawił zdecydowanie grę głową ostatnio. Sergio nieźle, zwłaszcza w rozegraniu, ale nonszalancja też była. Iniesta pojawił się chyba 2 razy w pierwszej połowie, bardzo mizerny mecz Andresa znowu, za mało jak na niego pod grą. Na duży plus jeszcze Alves dzisiaj - "asysta" przy samobóju, kilka fajnych wymian piłki z Messim i najwięcej odbiorów spośród wszystkich obrońców (w tym wiele na połowie przeciwnika)! Trzeci dobry mecz Daniego z rzędu.
1
Problem w tym, że to były jedyne dwie sytuacje, kiedy Iniesta się pokazał w tym meczu... Strasznie mnie mierzi, że jest bardzo mało pod grą.
0
Dzisiaj liczę na spokojne 3:0 dla Barcy i jakieś minuty dla Sergiego Roberto. I będę ukontentowany :)
14
Oceny dosyć dobre, chociaż biorąc pod uwagę, że wygraliśmy 4:0 grając kompletnie rezerwowym składem, to wszystkim dałbym nieco wyższe. Jedynie nad Adriano i Munirem bym dyskutował - pierwszy jak dla mnie za nisko, bo to był chyba najlepszy mecz Brazylijczyka w tym sezonie (nie, żeby miał specjalną konkurencję), chociaż jego słabe strzały z dystansu dalej kłują w oczy, to gra z Roberto wyglądała nieźle. Z kolei Munir, pomimo wywalczenia karnego i pressowaniu, wydawał się strasznie niepewny i niedokładny, nic z tego nie wynikało i nie sądzę, by zasługiwał na taką samą notę jak Adriano. Bartra popełnił w obronie jeden "błąd" w pierwszej połowie, który rzucił się w oczy - został wyprzedzony i minięty przez gracza Elche, akcję skasował Mathieu, który był chyba pewniejszym punktem defensywy.
Cieszy, że ZM wybraliście Roberto, zdecydowanie na to zasłużył - świetne spotkanie.
1
Reus wziął przykład z trollującego Iniesty i zrobił to samo. A i tak pójdzie do Bayernu :D
2
Ale jak już gra, to wygląda słabo na boisku :/ Strasznie chaotycznie, mam wrażenie, że średnio ogarnia, jak ma się ustawiać - czy to w ataku (chociaż to chyba nieco poprawił) czy w defensywie.
1
Nie wiem, co to ma do rzeczy, ale według przepisów FIFA, za parę lat może zostać wychowankiem Barcy ;)
18
"Kiedy przegramy lub zremisujemy, znów zacznie się zabawa." - uwielbiam podejście Lucho do tych całych nagonek i chaosu, jaki wokół klubu ktoś niepotrzebnie wszczyna. Z całym szacunkiem i sympatią do Taty Martino, ale mam wrażenie, że on byłby kompletnie przytłoczony tą medialną nagonką.
5
Halilović za dużo akurat nie pokazał, wyróżniłbym prędzej Sampera, który w każdym meczu zagrał dobrze i dojrzale, chociaż oczywiście nie bezbłędnie.
1
W zeszłym roku strzelił w meczu Argentyny gola, dobił piłkę po strzale Messiego z wolnego - może na jutubie znajdziesz jakieś powtórki ;)