Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Aj, odwalcie się od tego Kesha. Widać, że ma problemy i to nie jest powód, żeby się z niego nabijać, jeżeli pomaga mu dzielenie się tym z innymi tutaj, to niech to robi. Do tego zwykle pisze i tak sensowniejsze komentarze niż większość użytkowników na tej stronie (chociaż czasem też pisze wierutne bzdury, ale któż tego nie robi?), więc nie rozumiem tego całego jeżdżenia po nim, które dość często tu widzę.
13
Deulofeu zaliczył asystę nie tylko przy golu Vitolo - przy pierwszej bramce M'Bii to on dośrodkowywał z rożnego, do tego przy golu Bacci podawał z głębi pola - chociaż to nie zostanie uznane za asystę, bo jeszcze były flipery z obrońcą, to jak na mój gust to było jego najlepsze z tych zagrań!
Co do jedenastki kolejki - jak dla mnie brakuje Pique, który zagrał świetny mecz z Rayo, asysta i do tego kluczowe podania, do tego pewnie z tyłu. Marcelo z tego co widziałem też wczoraj nieźle sobie pomykał na skrzydle, na gre Pepe nie zwróciłem specjalnie uwagi, a Espanyolu nie oglądałem, ale nie wiem, czy któryś z nich bardziej zasłużył na miejsce od naszego Gerarda.
W głosowaniu na bramkę kolejki byłem przekonany, że zagłosuje na Medunjanina po obejrzeniu skrótu meczu, tymczasem Saul diametralnie zmienił moją opinię :) Obie bramki piękne, ale Bask przyłożył z woleja aż miło!
2
Myślisz, że w tym roku to Ronaldo zgarnie ZP? Mimo, że strzela ostatnio jak najęty, to jednak jak na mój gust w tym roku większe szanse ma Messi, który w tym sezonie znowu wrócił do bycia najlepszym co mecz, a do tego ma za sobą bardzo udany Mundial, na którym został MVP. Cristiano wygrał co prawda LM i pobił rekord strzelonych goli, ale jednak pierwsze pół roku miał dosyć słabe jak na siebie, Messi swoją drogą też. Chociaż inna sprawa, że w maju pisali, że Sergio Ramos jest kandydatem do ZP :D Ale jak na mój gust, to wielu głosujących jednak będzie bardziej patrzyło na Mundial, w sumie nie wyobrażam sobie, żeby kapitan reprezentacji piłkarskiej Wysp Św. Tomasza i Książęcej czy innego Swazi śledził osiągnięcia jednego i drugiego w lidze krajowej, natomiast Mundial oglądali wszyscy, a trzeba pamiętać, że głosy właśnie takich no-namów są tyle samo warte, co głosy Guusa Hiddinka czy Joachima Loewa.
17
Ja najbardziej pamiętam ten jego gol w Superpucharze Hiszpanii w pierwszym meczu z Realem w sezonie 2011-12. Pep kompletnie zlał to trofeum i potraktował mecz jak trening, Barca sobie wyszła od tak, Real cisnął od początku, wygrywali 1:0 i wszystko wskazywało na to, że nas łatwo pokonają - a tu brama Villi z niczego w samo okno, potem jeszcze Messi i do przerwy było 2:1 dla nas, chociaż nie graliśmy praktycznie nic :)
2
Jak dla mnie "uwikłać się z tymi kontuzjami" mogłoby znaczyć coś w stylu "mieć kolejne komplikacje przy kontuzjach" albo "zakałapućkać się i nie wiedzieć, jaki jest stan zawodników", chociaż sam bym w ogóle takiego zdania nie użył. Oczywiście, że sens jest zrozumiały, bo z kontekstu wiadomo, o co chodzi, ale po prostu poprawiłem źle użyte słowo...
PS.
Wiesz, że źle użyłeś słowa "poligloci" tutaj, prawda? :D
2
Dalej ma! Iniesta to Iniesta i liczę, że się rozegra, bo nawet bez formy daje więcej od Rafinhi i Sergiego Roberta ustawionych na jego pozycji. O ile z Malagą zagrał katastrofalnie, tak z PSG i Rayo jak na mój gust wcale źle nie grał, chociaż wymagam od niego oczywiście więcej.
3
Większość asysta ma po stałych fragmentach gry, wczoraj jedna z rożnego - ale z drugiej strony, praktycznie 3 asysty we wczorajszym meczu robią wrażenie. Jednak wypożyczenie go to nie był zły pomysł, może za rok wróci jako zawodnik przydatny dla drużyny.
3
Delikatnie mówiąc, to w meczach United, które widziałem, Rojo nie zachwycał :P Ale może to kwestia aklimatyzacji. Jordi przez najbliższe parę lat jest nie do ruszenia, w obronie może nie jest bezbłędny, ale od swojego pierwszego sezonu w Barcy bardzo poprawił grę defensywną i jest pod tym względem o niebo lepszy od Adriano, nie mówiąc już o Grimaldo. Za parę lat też mam nadzieję, że o pozycję z Jordim walczył będzie Grimaldo, póki co wydaje mi się, że starczy Mathieu, który sobie naprawdę dobrze radzi na tej pozycji i Vermaelen a do tego Adriano (chociaż nie wydaje mi się, żeby Brazylijczyk długo u nas jeszcze został).
3
Ale póki co trzeba przydać, że na razie trochę szkoda odejścia Fabregasa. Przy obecnej formie Don Andresa, mógłby spokojnie pograć na jego pozycji mając zabezpieczenie w postaci bardziej bezpośredniego Rakiticia i defensywnego Busquetsa czy Mascherano. Na fałszywej dziewiątce by go raczej już nikt nie wystawiał, skoro gramy innym systemem, a naturalnym zmiennikiem Messiego jest (aktualnie kontuzjowany) Rafinha.
3
Mi się wydaje, że to jest świadoma decyzja trenera z ustawieniem Messiego głębiej. Wcześniej nasi pozostali napastnicy grali ustawieni szeroko, jako skrzydłowi, tymczasem teraz na dobrą sprawę gramy z dwójką środkowych napastników i to nie Messi jest tą centralną postacią ataku (znaczy może w dosłownym znaczeniu jest w centrum, ale nie jako ŚN), tylko jak w starym systemie 4-4-2, dwóch równorzędnych. Jak dla mnie takie rozwiązanie póki co wygląda bardzo dobrze, a będzie wyglądało o niebo lepiej jak tym drugim, obok Neymara, będzie Suarez zamiast randomowych Munirów czy Pedrów. A Neymar też się chyba lepiej czuje ustawiony w ten sposób niż przyklejony do linii, gdzie marnowało się jednak sporo z jego potencjału, póki co może nie gra jakoś oszałamiająco, ale imponuje skutecznością, na ciasteczka przyjdzie jeszcze czas.
1
No to Mathieu może dostanie szansę pokazania swojej siły przeciwko Cristianowi :>
1
To wszystko niechybnie kolejny spisek Pereza.
2
Nie rozegrał 90 minut, po godzinie był zmieniony. Ale w tym meczu to właściwie nie musiał ani jednego sprintu zaliczać, truchtał sobie na lewej obronie i więcej był aktywny w rozegraniu niż w defensywie.
1
A teraz co się Koscielny z kimś zderzy, to z nerwów obgryza paznokcie, bo nie ma na ławce żadnego ŚO :P
2
Dobrze napisane, tylko się przyczepię, że słowo "uwikłać" kompletnie tu nie pasuje - może lepiej "uporać"? :P
2
Jak Real będzie tak bronił przy SFG, jak z Atletico, to my im też coś po rożnym strzelimy ;)
2
Sposobem na autobusy jest rozegranie piłki na tyle szybko, że żaden autobus nie wystarcza i udaje się wejść w pole karne - wtedy albo dobra sytuacja, albo autobus musi faulować. Swego czasu nam to wychodziło, pierwszy gol w meczu z PSG to też dobry przykład, chociaż tam nie było autobusu.
3
A ja myślę, że do GD się może jeszcze sporo zmienić. Mathieu jest raczej pewniakiem, chyba, że zagra na lewej obronie znowu. Mascherano w GD zwykle średnio wychodzi gra na środku obrony, więc nie wiem, czy to byłby dobry pomysł. Ale trenerem jest Lucho, więc przewidywanie w tym momencie składu na mecz, który jest za 3 tygodnie i na który wróci Luisito byłoby wróżeniem z fusów. Jeszcze się okaże, że zagra Samper, Bartra i Sandro :P
4
Ale po co testować kolejnego defensywnego pomocnika na środku obrony, skoro mamy 4 nominalnych obrońców i do tego Mascherano, który często tam gra? Busquets jest świetny w środku pola, chociaż ostatnio ma sinusoidalną formę i dobrze by mu zrobiło trochę odpoczynku, ale jak miałby grać stricte na pozycji ŚO, to wyglądałby o wiele gorzej od całej tej piątki, bo już takie warianty były kiedyś testowane.
3
Od powrotu do Barcy B miał zdaje się w presezonie jakieś problemy z paluchem u nogi i teraz kontuzja mięśniowa, która okazała się niedoleczona - tyle. Żeby mówić, że jest szklanym graczem, musiałby co chwilę wylatywać na długi czas - tak jak choćby jego brachol w Bayernie.
2
A mi się dzisiaj Munir podobał! Asysta do Neya pierwsza klasa, miał wokół siebie 3 obrońców. Przy akcji 2 na 1 mógł się lepiej zachowac i podać, owszem, ale z drugiej strony, może bał się, że sędzia znowu odgwiżdże spalonego z... rękawa, chociaż Neymar pilnował linii piłki idealnie. Moim zdaniem czasem lepiej, że połasi się na gola niż zawsze będzie podawał - a tutaj w sumie błędu nie popełnił, tylko był faulowany. Ba, gdyby sędzia to odgwizdał, to nie tylko mielibyśmy karnego, ale też przewagę jednego zawodnika!
O ile Munir z Villarrealem, Granadą czy Malagą grał totalny piach - był przepychany, marnował setki albo był niewidzialny - a z Bilbao marnował setkę za setką (chociaż znowu, niby tego gola strzelił, tylko randomowy spalony), tak dzisiaj i po wejściu z PSG zagrał na całkiem przyzwoitym poziomie. Ja tam nie oczekuję od niego jakichś fajerwerków, tak samo od Sandro, ale w tych meczach zagrał lepiej niż Pedro... w którymkolwiek chyba meczu tego sezonu, a od Kanaryjczyka można więcej wymagać!
2
Lucho nie był crackiem jako piłkarz? Ojjj, dalibóg, żeby okazał się tak dobrym trenerem, jak świetnym był piłkarzem, wtedy o tytuły możemy być spokojni.
PS. Co jest nie tak z Twoim pisaniem, serio? :/
3
Szybkościowo jest, co zadziwiające, porównywalny do Alby - a do tego potrafi z takim impetem zaatakować od tyłu, że dwóch Jordich Albów nie byłoby w stanie tego powtórzyć :)
3
Akurat przy nieuznanej bramce Messiego w pierwszej połowie spalony był, o dziwo, słusznie odgwizdany... Na 3 próby randomowego machania chorągiewką przez tego sędziego, jeden raz zdarzyło mu się trafić :')
2
Real nie grał jeszcze z Eibar, żeby wyjaśnić sprawę :P
3
Karny i czerwona powinny być, ale dobrze, że nie było, bo Rayo by kończyło mecz w... ósemkę? :) Nie ma co się spinać, widać, że nasi dzisiaj nie chcieli wdeptać graczy z Vallecas w murawę i grali sobie po czerwonej kartce właściwie na pół gwizdka. Pewnie jakby Rayo jakimś cudem strzeliło, to skońćzyłoby się z 5:1.
A Munira bym nie krytykował, dzisiaj zagrał swój najlepszy mecz od debiutu - asysta naprawdę pierwsza klasa, a w tej sytuacji bądź co bądź wywalczył nieodgwizdanego karnego. Mi dziś bardziej przeszkadzała nieskuteczność Leo, od którego można trochę więcej wymagać jak ma w końcu takie okazje.
1
Nie byłoby, bo wtedy w drugiej połowie nasi nie graliby na pół gwizdka :P
3
Jeden i drugi zawalił, myślę, że szwankowała komunikacja między nimi. Ter Stegen wygląda na gościa, który jeszcze "nie do końca" ogarnął hiszpański, takich nieporozumień miewa więcej...
11
Na zdjęciu: Trashorras razem ze swoimi kolegami grającymi w linii defensywnej Rayo :P
13
Błąd, to kolory koszulek Barcelony są dobrane pod kolor czapki Alvesa :)