1

Oby tak samo było z formą i dynamiką zespołu w całym sezonie w makroskali, jak wygląda to w meczowej mikroskali... Czyli rozkręcać się z każdym miesiącem i szczyt formy trafić na kwiecień/maj :>

2

Jeszcze się okaże, że po tych 10 spotkaniach dla Melbourne zostanie królem strzelców ligi :P

1

Początek sezonu 2011/12 faktycznie miał słaby, pamiętam hejty na niego tutaj. Ale to nie była taka gra, jak teraz Pedro, tylko dochodzenie do sytuacji i marnowanie ich, po kilka w każdym spotkaniu. Może rywalizacja z Alexisem/Pedro mu na dobre nie wyszła, bo musiał się więcej udzielać w pressingu, żeby dawać w tym elemencie tyle, co oni - chociaż w porównaniu do swojego pierwszego sezonu u nas, to i tak pod tym względem się poprawił wtedy!

Ale jeszcze przełom sezonu 10/11 miał wcale niezły - bramka w finale LM, a później trafienie, które pozwoliło zdobyć Barcy Superpuchar Hiszpanii z Realem. Po kontuzji dostawał bardzo mało szans, więc jak już wchodził, to starał się dawać z siebie wszystko, zresztą w poprzednim sezonie w Atletico też - ale to był zupełnie inny typ zawodnika, niż przed kontuzją, bez tego błysku.

1

I Villa miałby pensję 10 baniek za sezon na rękę za siedzenie na ławie :P

6

Zestawienie tytułu "najlepszy atak na świecie" z koszulką Chicharito na pierwszym planie wygląda jak głupi żart :P

1

Dobra, dobra, tak czy siak już się tu cieszymy, że Mascherano zagra na DM, a tymczasem Lucho znowu zaskoczy i ustawi go w obronie, a na DM wstawi Pique :P

1

Widzę, że gazety już mają kompletnie gdzieś te przewidywania dotyczące składu Barcy, bo im się i tak nie sprawdza, więc tak olewają, że dzisiaj nawet Valdes się pojawia :P Lucho pewnie jeszcze zaskoczy i nie wypuści Pedro w pierwszym składzie, mimo, że zapowiadał.

1

Ale grać - grał, nie pisałeś, że chodzi o pełne spotkanie! :P

1

Z Granadą, po zejściu Busquetsa koło 60? minuty i wejściu Bartry.

4

Trafienie na taki zespół jak Barca jest dla takiej drużyny jak wygrana losu na loterii. Wiadomo, że szanse na awans nikłe, ale za to świetna okazja do wypromowania się, zarówno dla zawodników jak i dla samego klubu. W końcu niecodziennie ich mecze są transmitowane na całym świecie!

BTW, jak przeczytałem sam tytuł newsa, to pomyślałem, że kolejna wypowiedź przed GD, tym razem Ivana Helguery :P

1

Jakbym był znanym piłkarzem, to całe wakacje spędzałbym jeżdżąc po większych miastach Europy i paradując po ich centrach w koszulkach lokalnych zespołów, żeby strollować media :>

2

Zrobi swoje kółeczko z piłką i nikt mu nie podskoczy, nie bój żaby ;) Ale wątpię, żeby Xavi się gdziekolwiek przenosił.

1

"Chryste Panie, niech jeszcze ktoś napisze że Manchester City. "
"jaki united ? manchaster $ity tu chodzi"

Hahaha, mówisz - masz :D

2

No tak, bo u nas się już nie rozwinie i jego kariera stanie w miejscu... Oh wait :D Co Ty wygadujesz, człowieku? Xavi ma prawie 35 lat i jest już u schyłku kariery, nie ma kondycji, żeby grać co tydzień a jak wchodzi w tym sezonie, to daje jakość w środku pola. Zarabia grubą kasę, jest związany z klubem od początku swojej kariery, ma tu przyjaciół i szansę na trofea, a do tego zapewne przyszłość wiąże również z Barceloną... Więc jaki sens miałaby wyprowadzka, żeby przez rok pokopać piłkę w USA? :P

2

Te nominacje do nagród to są jakieś jaja, Iniesta nominowany w swoim najsłabszym sezonie, to samo Busquets, ale brak nominacji w swoich kategoriach dla Messiego, Di Marii czy Ardy Turana. Wygląda na jakieś mega nagrody pocieszenia...

3

Wiesz, jeden kibic Realu tu ostatnio zabiegał o Nobla z fizyki, teraz może celują w literacką?

3

Masz rację, też pamiętam nastroje u kibiców Realu w poprzednim sezonie - Carlo był zwalniany po parę razy w każdym tygodniu. Sezon mieli bardzo podobny do naszego, tylko im się udało wygrać trofea. No zobacz, u nas była walka o ligę do ostatniej kolejki i nieuznany prawidłowy gol Messiego z Atletico, ale nikt nie robił z tego szopki, bo wszyscy uznali, że graliśmy cienko i nie zasługujemy na wygranie Mistrzostwa :D Tymczasem pierwsza część sezonu była świetna, do tego 2 wygrane w lidze z Realem, łatwe objechanie "potężnego" Manchesteru City, w LM minimalna porażka z Atletico po strzale życia Ribasa, finał PK przegrany 1:2 po golu w ostatnich 10 minutach i słupku w ostatniej akcji, walka o ligę do ostatniego meczu... Ale mimo to, każdy kibic Barcy (w tym ja) uważam, że to nie był dobry sezon i tyle, bo nasza gra nie porywała.

Tak samo Real - tracenie punktów w lidze ze słabiakami w ostatnich kolejkach, gdyby wtedy się przyłożyli, to mieliby szansę na tytuł i tryplet, bo przecież Barca i Atletico też niemiłosiernie te punkty rozdawały na prawo i lewo! Ostatecznie ile zabrakło Realowi, 5 punktów? Czyli pokonanie Celty, z którą przerżnęli i wyciągnięcie jeszcze jakichkolwiek 3 punktów zamiast remisu...

2

Z siedzeniem na piłce od rugby jest ten problem, że trzeba sprecyzować, jak ma być ustawiona... Bo chyba wygodniej siedzieć, jak jest na "leżąco" :)

3

Tym, czego on najbardziej potrzebuje, jest ogranie się w Hiszpanii, w stylu Barcy. Sunderland to drwale i tam jego cała finezja by się na nic nie zdała, więc bez sensu, żeby go obwieźć po Europie, za sezon może dołączy do pierwszego zespołu.

4

Lucas Silva będzie odpowiedzią Florentino na sprowadzenie przez Barcę Douglasa? :P

3

0:28 Pedro jednak nie wygląda na niedysponowanego... :D

1

Ribery przeszedł na islam po to, żeby się chajtnąć z muzułmanką zdaje się. Zresztą, wątpię, by piłkarze byli tak fanatycznymi i ortodoksyjnymi muzułmanami, religijny fanatyzm jest raczej "pożywką" dla biednych mas w krajach arabskich, pozwalającą na większą kontrolę ze strony szejków.

2

Zdefiniuj słowo "powszechny" :P

1

Widać, że to już takie mydlenie oczu przed klasykiem, Pedro będzie naszą tajną bronią :)

5

"Guardia Urbana" to nie jest policja, tylko coś na kształt polskiej straży miejskiej. Pique oczywiście przegiął, ale z drugiej strony, z tego, co u nas widzę, strażnicy miejscy to trochę tacy goście, co nie dostali się do policji i leczą kompleksy, w Hiszpanii pewnie jest podobnie. Nie wiemy, jak zachowywali się strażnicy względem Pique, więc nie ma co go wyzywać od najgorszych od razu... W końcu to jest nasz piłkarz, skrytykować - owszem, ale bez przesady!

1

Plot twist: a może ten drugi to nie jest brat Pique... No popatrz na to pierwsze zdjęcie, kto jest +/- takiego wzrostu i nosi dziwne kapelusze...? :D

1

W rozgrywkach międzynarodowych też pojawiają się różni sędziowie, na przykład zespół Kolumbijczyków, którzy zabrali 2 prawidłowe gole Meksykowi z Kamerunem na MŚ - kpina a nie liniowy... Bardzo za to cenię takiego gościa jak Damir Skomina, Uzbeka Ravshana Irmatova też kojarzę z dobrej strony (chociaż na chyba swoim ostatnim spotkaniu na MŚ sędziował słabo), do tego byłem pod wrażeniem sędziowania gościa chyba z WKS, który prowadził mecz Chile - Australia. Widzisz, pomyślałbyś, że ci sędziowie z egzotycznych krajów się nie nadają, a tu proszę! ;)

1

Oczywiście, że powtórki byłyby remedium na problemy z sędziowaniem. Ale z drugiej strony, to jest zarąbiście odpowiedzialny zawód i do tego wcale nieźle płatny, więc może sędziowie powinni mieć jakąś konkretną odpowiedzialność za swoje błędy, a nie zesłanie na jedną kolejkę do niższej klasy rozgrywkowej, to może bardziej by się przyłożyli... Po prostu nie wszyscy się nadają do tej profesji i tyle, jak do każdej innej zresztą. Ja z kolei Lahoza uważam za niezłego sędziego porównując go z innymi w lidze, bo przynajmniej wiadomo, jak sędziuje i potrafi ogarnąć spotkanie, nie ma z nim takiego chaosu - zresztą piłkarze też go cenią, bo tłumaczy swoje decyzje i jest jasność. Ale też nie uważam, że to dobry sędzia tak ogólnie. W Hiszpanii w prawie każdym meczu, jaki oglądam, jest kilka grubych błędów sędziego głównego, a liniowi to w ogóle, sygnalizują te spalone na alibi, co jest bez sensu. W BPL widziałem kilka meczów, gdzie sędziowanie faktycznie było fatalne (choćby właśnie to spotkanie, o którym wspomniałeś z wywaleniem złego zawodnika z boiska, czy mecz MU - Chelsea chyba 2 sezony temu, jak Torres dostał czerwoną kartkę - chyba Clattenburg sędziował wtedy), ale ogólnie mam wrażenie, że poziom sędziowania jest tam wyższy niż amatorszczyzna w Hiszpanii. Memy z Webbem - no cóż, jak dla mnie to był bardzo dobry sędzia, nie bezbłędny, ale dobry. Po prostu fani na wyspach wszystko bardzo wyolbrzymiają (jak choćby to, że ich liga jest lepsza od hiszpańskiej :P ).

9

Busquets w formie zasługuje na wszelakie laury piłkarskie, ale w poprzednim sezonie ta jego forma zdecydowanie spadła, nie wiem, czy było to efektem pubalgii czy czego tam jeszcze. W tym sezonie też nie gra wyśmienicie i jestem za tym, żeby dać szansę na tej pozycji Mascherano (przynajmniej ostatnie kilka meczów Sergio było słabych, bo początek sezonu miał naprawdę niezły). Ale w formie Busquets to jeden z najlepszych pomocników świata, taktycznie doskonały i z wizją gry dorównującą Xaviemu.

A obiektywnie, to nagrodę powinien dostać Gabi. O ile nie pójdzie siedzieć, bo wtedy nie będzie w stanie jej odebrać :) Modrić grał świetnie, ale Real skończył ligę dopiero na trzecim miejscu a rozumiem, że ta nagroda jest głównie za rozgrywki krajowe.

1

Gabi w tamtym sezonie prezentował się moim zdaniem lepiej od Koke, po prostu jest mniej ofensywny a do tego już dosyć wiekowy, więc nie było za niego ofert. Za to w tym nie wygląda już dobrze, może to kwestia afery z ustawianiem meczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?