2

Ale przecież nikt nie pisze, że był winny takiemu wynikowi, wiadomo, że Real zagrał lepiej i tyle. Na mnie największe wrażenie zrobiło jego przygotowanie kondycyjne do spotkania, gość parę razy wracał za kontrą Realu szybciej niż nasi gracze! :P Jednak te żółte kartki rozdawał jak na mój gust dosyć randomowo i błędy wytknięte w tym artykule miały miejsce. A miano "najlepszego arbitra klasyku od X lat" brzmi zaszczytnie, ale powiedzmy sobie szczerze, że zbytniej konkurencji to on nie miał, biorąc pod uwagę na jakim poziomie stoi w ogóle poziom sędziowania w La Liga ;)

1

O stary, niezłe. Mógłbyś pracować w mediach, serio. Nie no, nie o to mi chodziło, tylko jak statystyka wieku ma się do analizy taktycznej?

1

Ktoś tu nie ogląda Barcy w tym sezonie... Z Realem Messi najlepiej z wszystkich graczy pierwszej linii uczestniczył w odbiorze, może ewentualnie wracający pod własne pole karne Suarez mu nie ustępował.

1

Ale skoro mówisz, że nie śledzisz - to co, jakbym Ci powiedział, że Koke i Di Maria zawalili kluczowe bramki dla swoich zespołów? :P Tego nie przytoczyłeś w statystykach, a zakładam, że tylko na tym bazowałeś. Nie mówię, że zawalili, to tylko przykład oczywiście. W sumie Koke nie jest jak dla mnie ofensywnym pomocnikiem i bardziej pasuje do tej drugiej kategorii - jak dla mnie to jedno wyróżnienie jak najbardziej należy się Realowi i Di Marii. Ale te wszystkie wyróżnienia są tak irracjonalne, że nie ma sensu się tutaj odnosić do jednego - jak zobaczyłem listę, to sam chciałem napisać komentarz, ale to wszyscy tutaj w sumie widzą. Wiesz, z takimi nagrodami to mam czasem wrażenie, że to jest coś w stylu "tego kojarzymy, to mu damy, ten ma uznaną markę, to też niech ma, z tego klubu jeszcze nikogo nie wyróżniliśmy, to niech się typ załapie".

1

"Pośród szczegółowych analiz taktycznych sobotniego spotkania, statystyką, która przede wszystkim powinna skłonić do refleksji nad przyszłością obecnego projektu sportowego, jest średnia wieku wyjściowych „jedenastek” obu zespołów." - błagam, niech to będzie błąd w tłumaczeniu :D

2

Oddał spodenki M'Bii w meczu MŚ! :)

2

Ale czemu znowu tylko na Iniestę najeżdżasz? :( OK, moim zdaniem też zły wybór i powinien wygrać Di Maria, ale tutaj wszystkie wybory są tak absurdalne, że nawet nie wiem, jak to skomentować. Ramos lepszy od Godina? Navas od Courtois? Bacca lepszy niż Messi, Di Maria, Neymar...

Teraz tylko czekajmy, aż trójka złotej piłki to będzie Neuer, Ronaldo i Bale.

1

W ogóle dziwna sprawa z tym, bo Dani zagrał najbardziej "defensywny" mecz w całym sezonie i praktycznie nie miał asekuracji. Ale zgodzę się z Tobą tutaj - patrz, nawet noty Inieście i Alvesowi zmieniłem! :)

1

Sytuację z rożnym ciężko ocenić - mi to bardziej na krycie strefowe wygląda. Busquets z niewiadomych przyczyn idzie do przodu i Daniemu zostaje i Ramos i Pepe, którzy go zdeptali w tej sytuacji. W sumie ciężko winić gościa metr siedemdziesiąt, że przegrał walkę w powietrzu z nimi, ale w całej tej sytuacji jakaś wina jego też jest. Jeżeli było tak, jak mówisz i krył Ramosa, to też nic dobrego z tego nie wynikło, bo jest daleko za nim i równie dobrze to Ramos mógł to strzelić.

Przy pierwszej bramce chyba masz rację, wygląda to, jakby żaden z nich nie wiedział, co ma robić - ani Dani nie podbiegł, ani Iniesta nie ruszył za Marcelo.

1

Wiesz co, myślę, że Lucho uznał, że najlepsi na ten mecz będą sprawdzeni i doświadczeni zawodnicy. No, Suareza za Pedro musiał wpuścić, bo to gracz o 10 klas lepszy, a w obronie pomimo tych transferów jednak bida... Alba grał tragicznie z PSG i jednak Mathieu na pozycji LO spisał się lepiej, tylko przez ustawienie go tam powstała dziura w środku. Pique po dwóch słabych meczach zagrał moim zdaniem na dobrym poziomie, Alves był pewniakiem, tylko ten Mascherano... Gdyby zagrał na DM (gdzie Busi spisywał się dobrze w pierwszej połowie, a w drugiej... no, pałętał się gdzieś tam), byłoby jednak lepiej. Bartrze brakuje doświadczenia, ale moim zdaniem wystawiając Mathieu na lewej, para Pique - Bartra byłaby najbardziej odpowiednia, bo już tak grali i Marc radzi sobie ustawiony w ten sposób.

1

Jak dla mnie najlepszy był Suarez, który (ok, grał dosyć krótko, ale po jego zejściu właściwie Barca nic nie zrobiła już) miał asystę, kluczowe podanie na dołożenie nogi w sumie, do tego to jak wkomponował się w drużynę, mimo przerwy, debiutu i klasy rywala - no świetne spotkanie. Nikt inny na to nie zasługuje.

Z obrony najlepiej zagrał - uwaga - Pique. Pomimo karnego (chociaż jak dla mnie, to ciężko go winić za tę sytuację, bo w 90% takich akcja dośrodkowanie by poszło równolegle do linii i wtedy wybiłby na rożny, ale Marcelo chciał wycofać i trafił w rękę) i tej nonszalanckiej straty z Benzemą w polu karnym w drugiej połowie. W pierwszej połowie czyścił wszystko, w drugiej też prezentował się jednak najlepiej. Do Mathieu też nie mam pretensji, chociaż gra z przodu wyglądała... różnie. Ale był groźny strzał i podanie zakończone strzałem Messiego, więc i tak sporo.

1

Alves zawalił przy bramce Pepe, bo przewrócił się w bardzo dziwny sposób a to on był odpowiedzialny za krycie no i przy pierwszej bramce, gdzie dopuścił do dośrodkowania Marcelo - ale fakt, że z przodu grał bardzo dobrze, bo w pierwszej połowie wychodził tylko do gry wzajemnej, a w końcówce jego wrzutki dały rzut rożny i generalnie były lepsze niż płaskie dośrodkowania z rożnych Rakiticia. Do tego kilka razy naprawdę dobrze odebrał piłkę. Jeszcze poprzeczka i sytuacja sam na "pustą" bramkę Benzemy w 10. minucie po dośrodkowaniu, któremu nie zapobiegł Alves. Zgodzę się, że Xavi grał bardzo słabo w defensywie, niemrawo i nie nadążał i nie był pomocą dla Daniego. Tak samo zresztą Iniesta, który jest moim zdaniem głównym winowajcą trzeciej bramki. Mascherano na pewno nie dostanie ZM, bo był najsłabszy w naszej obronie - ale to trochę wina ustawienia, bo po prostu był za mały (choćby sytuacja, gdzie przegrał główkę z Benzemą) i do tego miał problem z wyprowadzeniem piłki z tej strony - zwróciłeś uwagę, że praktycznie tego nie robił, a jak robił, to przestawiał na prawą nogę i próbował dalekiego podania górą, które było bardzo czytelne?

1

Wiem wiem, ale mam nadzieję, że aż takich przekrętów nie będzie :( Fakt, że sędzia (który swoją drogą tylko kondycyjnie był przygotowany do El Clasico, bo kompletnie nie potrafił tego spotkania ogarnąć) nie dał Realowi karnego po efektownym padzie Ronaldo w polu karnym Barcy (akcja z Busquetsem w pierwszej połowie) może napawać optymizmem. Szkoda, że Suarez szybko odpadł z walki o ZP, bo po swoim sezonie w Liverpoolu miałby na pewno szansę, tylko to ugryzienie i kara na 4 miesiące raczej ją przekreśliły. Ronaldo nie grał niczego wybitnego przez pierwsze pół roku 2014, CdR wygrane bez jego udziale w finale, w CL co prawda pobił rekord strzelców - ale w finale grał kiepsko i tylko wykorzystany karny na 4:1 jakoś ten występ mu ratuje, a Mundialu szkoda gadać... Czyli na dobrą sprawę, okazuje się, że Złotą Piłkę wygrywa się za rozegranie kilku świetnych spotkań z ogórami w La Liga na początku sezonu? :/

1

Nie mówię, że to jest niemożliwe - ale to będzie kpina i tyle, bo taki Balotelli też potrafi dobrze strzelać karne :P

2

Popatrz, co robił Alba w meczu z PSG, a jak grał Mathieu z Realem. Jednak to było moim zdaniem dobre posunięcie, szkoda tylko, że osłabiło środek defensywy :(

1

Pamiętaj, że głosują kapitanowie i trenerzy egzotycznych reprezentacji i bardziej prawdopodobne jest, że oglądali i śledzili oni Mundial niż jakieś mecze La Liga. A kto był najlepszy na Mundialu? ;) EDIT: no dobra, Niemcy byli najlepsi. Ale jaki zawodnik, żeby była jasność? :P

1

"Lider, chociaż kontuzjowany, reprezentacji Portugalii na mundialu w Brazylii." - nie dość, że kontuzjowany, to jeszcze przecież on jest skrzydłowym! :D

A tak serio, to każdy inny rezultat niż wygrana Messiego będzie kpiną. Lider Argentyny na Mundialu, który bądź co bądź był najważniejszą imprezą sportową roku, do tego nagroda MVP tego turnieju. No i to jest Messi, piłkarz kosmiczny. Jak dla mnie pierwsza trójka powinna wyglądać tak: 1) Messi 2) Cristiano Ronaldo 3) Neuer.

A jakbym mógł zagłosować, to w ten sposób: 1) Messi 2) Suarez 3) Neymar :)

1

Szkoda, że Daily Mirror, bo informacje warte tyle co nic. A o ile przy poprzednich doniesieniach na temat transferu Pedro sam bylem temu przeciwny, mając na uwadzę zakaz transferowy - tak na ten moment brałbym te 25 baniek w ciemno za niego, nie zważając na sankcje. Nie chodzi o samą formę Pedro, tylko po prostu on się kompletnie nie odnajduje w naszym nowym systemie gry z wąsko grającymi napastnikami. To jest skrzydłowy, który potrzebuje mieć przed sobą pas startowy, żeby cokolwiek zwojować, a w tym sezonie mam wrażenie, że nie ma pojęcia, co robić na boisku.

9

100% racji, w końcu jakiś głos rozsądku tutaj. I dobrze, że piszesz o Suarezie, bo przez tę porażkę wszyscy zapomnieli, że w końcu unleashowaliśmy krakena, a wczoraj Luis zagrał bardzo dobry mecz, oprócz tej asysty i kluczowego podania, musi się podobać sposób w jaki zabiera się z piłką i jak potrafi sobie znaleźć miejsce, a to przecież dopiero pierwszy mecz!

1

Faktycznie, te kartki wczoraj to była kpina. Rozumiem kartkę dla Neymara, bo trochę faulował w ramach "rewanżu", mogę zrozumieć dla Pique, bo ręka w polu karnym - chociaż to zależy od arbitra i ligi, bo sam bym za to nie dał kartki, ręka dosyć przypadkowa jednak i karny to wystarczająca kara. Ale żółte kartki dla Iniesty i przede wszystkim dla Messiego za pierwszy popełniony faul to kpina, szczególnie, że taki Carvajal zanim w końcu dostał tę kartkę to ze 3 razy faulował dużo brutalniej. Do tego brak kartki dla Modricia - sędziowanie w jedną stronę. Przynajmniej karny podyktowany słuszny, ale gdyby nie to zagranie, to jestem pewien, że Real i tak miałby jakiegoś karnego, może wynurkowanego. Jak widzę tutaj spiny kibiców Realu, którzy bronią Manzana, to zastanawiam się, gdzie podziałem mój domowy zapas napalmu (który stosuje, jasna sprawa, do usuwania chwastów w ogródku!).

16

"Pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił mu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego (...)" - po co pisać, że Cristiano Ronaldo i z rzutu karnego? Masło maślane :P

1

Masz rację. A teraz przypomnij sobie debiut Ancelottiego w klasyku. I drugi mecz Ancelottiego w klasyku :P

2

Może "zanotował 12 asyst"? :)

1

Haha, widać, że Polacy tam byli. Ale te głosy internautów to chyba nie ostateczny werdykt, więc spoko. Ja stawiam na Sterlinga, bez dwóch zdań najlepszy z tej listy. Nasza trójka to jeszcze nie ten poziom, zresztą Milik też ich wciąga nosem póki co.

2

Czekam na ten mecz jak dzieciak na prezenty podczas Wigilii :) Nie dość, że El Clasico, to jeszcze debiut Suareza, który jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie :3

3

Fajny tekst, podkręca atmosferę przed jutrzejszym meczem w taki może trochę patetyczny i "patriotyczny" sposób, ale podoba mi się to. Lepsze niż napinki w stylu "jak interpretować słowa Ancelottiego" albo "czy Messi nie szanuje Luisa Enrique", po prostu tekst przypominający naszej publice o historii klubu i zagrzewający do kibicowania.

3

Zastraszani byli już przed pierwszym gwizdkiem, po przerwie nawet nie chcieli wychodzić na murawę. Jeśli naprawdę uważasz to, jako kibic Realu, za powód do dumy, to gratuluję - bo nawet władze Realu, z Perezem na czele, wolą nie wspominać o tym, co wtedy wasz dyktator i wasz klub odwalił.

1

A co, jak by się przestraszyli żołnierzy Franco i też dali sobie strzelić 11 goli? ;) Może lepiej nie kusić losu!

5

On nie ma zarozumiałego wyrazu twarzy, tylko zdziwiony. Zawsze. Myślisz, że kto był pierwowzorem emotikonki " o.O "?

2

Celta powinna bez problemu opykać Levante, chociaż oczywiście nie takie dziwy widzieliśmy już w tym sezonie LL. Ale oczywiście trzymam kciuki za tę "małą Barcę" w jasnoniebieskich strojach, pomyśleć sobie, że jeszcze wcale nie tak dawno byli "pupilkami" Realu :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?