1

Czemu średnia ocena podana w artykule, przynajmniej u niektórych zawodników, różni się od rzeczywistej średniej ocen? I nie mam tu na myśli tego, co jest podane w profilach zawodników, bo zdaję sobie sprawę, że mecz z Rayo był w październiku, nie jest wliczany i powoduje pewną rozbieżność... Ale biorąc pod uwagę mecze w sierpniu i wrześniu, które są brane pod uwagę (bo z tego, co widzę, to tak to funkcjonuje, patrząc na liczbę rozegranych spotkań przez graczy podawaną przy ocenie) to choćby Pique ma średnią 6.625 a Bartra 6.375, czyli zgoła inaczej, niż jest w artykule - i to sprawiałoby, że jednak Pique jest najlepszym obrońcą miesiąca!

1

Jodłowiec zagrał dzisiaj fatalnie, kompletnie nie potrafił wyprowadzić piłki z obrony, jak dla mnie najsłabszy z Polaków. Co do obrony, to trochę zgodzę się z Cosinusem, bo grali słabo jako cała formacja, ale Glikowi jednak należy się wyróżnienie. Nie możemy od niego wymagać, żeby grał na światowym poziomie, ale dzisiaj swoją ofiarnością i zaangażowaniem zaimponował. Dobrze, że w ataku Lewy z Milikiem zrobili dzisiaj robotę i Szczęsny był w formie na bramce.

Ale cóż, jakie to zwycięstwo by nie było, to cieszy! Teraz wiemy, jak czuli się w tamtym sezonie kibice Valladolidu czy innej Granady po wygranych z Barcą :>

11

Mam wrażenie, że niektórzy kibice Barcy na tej stronie to tak niby są za tym klubem, ale jak tylko ktoś go zaatakuje, to zamiast wspierać, przyłączają się do oskarżeń. Jak pojawił się choćby pierwszy news, że Barca może sprowadzić Suareza, to nikt w to nie wierzył (oczywiście, przyznam się, że sam myślałem, że to kolejna ściema, bo wiadomo, ile pojawia się tego typu informacji podczas okienek transferowych), bo "to na pewno ploty z gazet", nawet na chwilę przed oficjalką pełno jeszcze było sceptyków i niedowiarków. Ale jak tylko pojawi się tysięczny artykuł typu "Neymar kosztował miliard", "Pique może odejść do United" czy "Luis Enrique krzywo popatrzył na Bartrę, na pewno jest konflikt", to zaraz wszyscy hurmem rzucają się i nadają, że to już nie "Mes que un club" i zarząd paskudny.

Oczywiście, rozumiem, że można krytykować zarząd i za nim nie przepadać, ale niech to będzie chociaż odrobinę konstruktywna krytyka, a nie najazd na nich za ściemy i ploty, które ukazały się w jakimś szmatławcu. Póki komuś się nie udowodni winy, to zwykle działa "domniemanie niewinności", tymczasem tutaj panują raczej zasady rodem ze średniowiecznego palenia wiedźm i inkwizycji... chociaż nie, na inkwizycji oskarżony miał prawo się bronić.

1

Dalej się napinają :P Nieważne, że klub dementuje, fama poszła i trzeba sobie poużywać. Zresztą to samo tyczy się niektórych naszych kibiców...

2

Gdyby coś było na rzeczy, to już dawno by wszyscy o tym trąbili. Po prostu media szukają taniej sensacji i rozdmuchają każdy temat. Swoją drogą, nie dziwi Cię, że im bliżej do klasyku, tym więcej tego typu bzdurnych wiadomości pojawia się w mediach? ;)

2

Ale w materiałach promocyjnych się pojawia i do tego Barca zyskuje dzięki niemu na rynkach brazylijskim i (przede wszystkim!) chińskim/japońskim/koreańskim. Myślisz, że te nowe kontrakty reklamowe to dzieło tylko zaradnego dyrektora? ;)

2

Nawet, jakby wszystko się skończyło na 200 bańkach, to kwota transferu wyniosła 57, bo tyle zabuliliśmy Santosowi etc. za niego. Ale póki co, to informacje podane przez prasę, a nie oficjalnie przez klub, więc wstrzymajcie swe konie, dzielni jeźdzcy.

A inna sprawa, że Neymar to jeden z najlepszych piłkarzy świata i warto było dać za niego każdą kasę. Ten gość ma papiery, by przejąć po Messim pałęczkę pierwszeństwa

1

Taka asysta Ivana, jak gol Suareza z Arabią :P Ivan "asystował" Oliciowi, ale później się srogo odbiła piłka od obrońcy jeszcze. Ale samo podanie było świetne, nie ma co, strzał średni, no ale weszło.

1

Poza tym ma 22 lata :P Ale to fakt, widać, że komunikacja u MATS-a jeszcze szwankuje i to całkiem poważnie, liczę, że do zimy się porządnie tego hiszpańskiego nauczy (albo przynajmniej odpowiednich wiązanek i kombinacji przekleństw :P ).

2

Oj, igrasz z ogniem... :D

2

A może by tak iść na kompromis - w przypadku spalonego kończymy akcję i tak (chyba, że zawodnicy drużyny atakującej zdają sobie sprawę, że byli na spalonym i i tak nic z tego nie będzie) i jeśli padnie gol czy tam będzie sytuacja na karny albo rożny, to jest dyktowany spalony - w tym momencie trener może zarządać powtórki, taki challenge, jeśli uzna, że sędzia się mylił. Ale jest tu haczyk - jeśli powiedzmy 2 razy w ciągu meczu trener zarząda powtórki i okaże się, że nie miał racji, to nie może więcej robić tego "video challenge", przez co nie będzie bezsensownego darcia się i wykłócania przy każdej sytuacji, tylko trener będzie musiał ocenić, czy rzeczywiście sędzia się pomylił.

Inna sprawa, że w takiej sytuacji pewnie trzeba by doliczać więcej minut do spotkania, bo będzie więcej przerw. Ale to nie będzie wyglądało tak jak w siatkówce, gdzie jest więcej przerw i powtórek niż samej gry!

2

No Afellay odżył od przenosin do Grecji, bramka i asysta w LM z Atletikiem, a wczoraj jeszcze dodatkowo bezpośrednia czerwona za faul na nim dla gracza Kazachstanu i to przy 1:1.

2

Belgowie mają kupę gwiazd, ale w Brazylii ich gra nie wyglądała jakoś super, każdy ich w końcu traktował na poważnie i mieli od początku łatkę "trochę więcej niż czarnego konia, ale jeszcze nie faworyta" - ale mnie osobiście trochę rozczarowali.

7

Dla odmiany kibice Bułgarii to nadinterpretują i oprócz ciągłego wrzeszczenia i dopingu, dorzucili podczas meczu z Chorwacją całą kanonadę racy, aż Mateu Lahoz musiał na chwilę przerwać mecz, a piłkarze uspakajali swoich kibiców :P

2

No zależy, jak na to patrzeć... Bo teraz ekipy często też grają tym "stylem Chelsea", czyli grając pierwszy mecz u siebie przede wszystkim, żeby nie strzelić. Z kolei jak komuś uda się uzyskać w pierwszym meczu remis bramkowy na wyjeździe, to w drugim meczu u siebie się muruje. Dwumecz to dwumecz, bramki na wyjeździe mogłyby ewentualnie pozostać tylko jako któreśtam kolejne kryterium do wyjścia z grupy w przypadku równej ilości punktów, różnicy bramkowej, goli strzelonych i wyniku meczów bezpośrednich, bo wtedy nie ma szansy na dogrywkę, ale oczywiście taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko.

1

Pół-asysta, bo jeszcze rykoszet od obrońcy... Aż, ci gracze Barcelony dzisiaj - samobój po strzale Suareza, samobój po asyście Rakiticia :P

11

Pierwszy raz od dłuższego czasu Blatter gada coś sensownego. Moim zdaniem w ogóle ta przewaga goli na wyjeździe jest bez sensu i w przypadku remisu w dwumeczu powinna być dogrywka niezależnie, czy było dwa razy po 1:2, czy w jednym meczu 2:0 a w drugim 4:2. Przez to kluby tylko kalkulują.

9

Nie bezpośrednio, ale i tak. Jakby to była La Liga i Ronaldo, to tylko Marca by uznała, że to nie samobój :P

5

Skoro Barca już całkiem oficjalnie popiera dążenia niepodległościowe Katalonii, to nie ma się co obawiać, że nie grałaby po uzyskaniu tej niepodległości w lidze hiszpańskiej, bo nikt sobie nie strzela w stopy, przynajmniej nie pociskami z moździerza. Skoro poszło oficjalne poparcie, to albo zarząd już jest dogadany z władzami ligi, albo pewne jest, że do tego uzyskania niepodległości nie dojdzie, a Barca sobie tylko robi kampanię społecznościową w regionie.

3

Ale daliśmy póki co 10, 5+4 to są zmienne :P

2

O proszę, jednak ktoś rozpoznał znaczek w avatarze, propsy dla Ciebie, "podwójna" Stopo! :)

Co jak co, ale Ihsahn z Emperora jest dla black metalu tym, czym Pink Floyd dla rocka!

2

Kolejny artykuł z serii: zgadnijmy przekaz podprogowy w gestach i minach Lucho i zinterpretujmy go po swojemu na podstawie krótkiego materiału z meczu pokazanego przez realizatora? :P

1

Agger odszedł z Liverpoolu przegrywając rywalizację o miejsce na ławce z Kolo Toure... :P

2

Aż się podłączę, bo wywiązała się widzę ciekawa dyskusja na rozmaite tematy! Turasów bardzo dobrze wspominam z MŚ 2002, jak skopali tyłki tym powalonym, brutalnym i przepychanym na chama przez sędziów Koreańcom w meczu o 3. miejsce! Hakan Sukur, to był gość! No i fenomenalny na tej imprezie Rustu w barwach bojowych na twarzy, szkoda, że w Barcy nie odpalił, bo w reprezentacji grał świetnie!

A muzycznie, cóż - osobiście wolę "trochę" cięższe klimaty (o czym Endless się przekonał na własnej skórze ostatnio zdaje się), ale Bowiego też czasem słucham, szczególnie lubię Outside, świetna płyta!

2

Nie przesadzaj, bramkarz tej klasy powinien wybronić piłkę lecącą w środek, którą ma już na rękawicach.

1

Alves przez 80% meczu bierze udział w akcjach ofensywnych, więc myślę, że Cuadrado też by się specjalnie nie zniechęcił, jakby mu u nas przyszło grać na pozycji prawego obrońcy, bo u nas to bardziej jest "prawy wahadłowy", że tak zaetykietkuję :P Myślę, że bardziej poszło o kasę, a szkoda. Gość byłby wypisz-wymaluj idealnym następcą Alvesa.

@Gustav11: Jesteś pewien, że wczoraj oglądałeś ten mecz? Bo to zdaje się już parę dni temu było, w weekend jakoś! :P

3

Jesteśmy kibicami Barcelony - gnoiliśmy Mourinho, bo to był trener rywala i podjudzacz, a z naszego punktu widzenia było lepiej, jak bronił Iker niż ktoś lepszy :P Pasuje?

2

E tam, zaraz stoi w miejscu, ja na jego miejscu sto razy bardziej wolałbym być trzecim bramkarzem Barcy, zagrać powiedzmy nawet 2 mecze z ogórkami w sezonie i dokładać sobie kolejne medale do kolekcji, niż całe życie tułać się po przeciętniakach i wyciągać po 4 razy na mecz piłkę z siatki w meczach z Barcą i Realem :P A jako bramkarz, to pewnie kasy by i tak większej nie dostał, niż ma u nas jako numer 3, ewentualnie w Sociedad, Sevilli czy Granadzie (w której swoją drogą Oier też siedzi :P ).

2

Zawsze są jeszcze Włochy. Oni jak źle by nie grali, to mają jednakowe szanse na odpadnięcie w fazie grupowej albo dojście do finału :P Francja też może mieć niezły zespół, a do tego następne Mistrzostwa są u nich - Pogba, Griezmann, Varane, Sakho, Mangala akurat trochę dojrzeją.

2

Trochę się z Tobą zgodzę - ale wiesz, my sobie możemy analizować i spekulować, jak byśmy ustawili zespół, ale wiadomo, że nie mamy ani warsztatu trenerskiego, ani nie przebywamy z drużyną na codzień, nie widzimy treningów... I nikt nam nie płaci za to :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?