1

Nie tylko ten sezon, bo od lat sędziowanie w Hiszpanii jest tragiczne, z małymi wyjątkami. Sędzia GD jest młody, więc może jeszcze nie tak spaczony jak pozostali i liczę, że nieźle posędziuje. Pamiętam kiedyś takiego gościa jak Turienzo Alvarez i kojarzy mi się, że on był niezłym sędzią, ale skończył karierę. Tak to do każdego hiszpańskiego sędziego można się o sporo rzeczy przyczepić. Jak wczoraj zobaczyłem, jak Undiano Mallenco wyprowadza piłkarzy na murawę, to od razu wypaliłem do kumpla, że na pewno będą jakieś jaja z sędziowaniem - i proszę!

1

Mecz Hiszpania - Luksemburg to generalnie proste starcie do sędziowania, ale z tego, co widziałem, to też podobała mi się postawa Polaka. W Hiszpanii byłby topowym sędzią (chociaż tam to żadna konkurencja, co by nie mówić).

3

Szukała w tym dwumeczu pokazał, że jednak nie nadaje się do gry w kadrze. Jego jedyną mocną stroną są powietrzne pojedynki, wyprowadzenie piłki kompletnie kuleje, a to, co zrobił przy pierwszej bramce Szkotów - masakra, krycie na radar mając JEDNEGO przeciwnika?! Co się stało z Perquisem, który wsadzał głowę tam, gdzie inni bali się wsadzać nogi, znowu kontuzjowany?

Jędrzejczyk nie był jakimś pewniakiem w obronie, ale i tak wciąga nosem Wawrzyniaka, nie jest tak "chimeryczny" no i plusior za asystę, zagrania idealnie w tempo. Mączyński lepiej wyglądał od Jodłowca, ale o to nie trudno, dodatkowo ładna bramka - na początku z kumplem myśleliśmy, że mu zeszła piłka i dlatego tak poleciała, ale powtórki pokazały, że chyba tak mierzył, więc nieźle! Do tego Mila pokazał, że powinien być podstawowym graczem, bo wygląda o niebo lepiej od Rybusa czy Soboty, ciekawe tylko, czy starcza mu sił na całe spotkanie. Straszne wiązanki szły po tej cudnej akcji ze słupkiem Grosickiego!

Ogólnie, Szkoci przez większą część spotkania prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało, mieli 3 groźne sytuacje i dwie zakończyły się bramkami... U nas nieźle wyglądały akcje ze strzałem Lewego no i tego Grosickiego, do tego parę sytuacji po rożnych. Mogli to wygrać, no ale cóż :( Szkoda remisu Niemiec, bo Irlandia może być poważnym rywalem do wyjścia z grupy.

2

Czekaj, czekaj, masz na myśli Messiego, Neymara czy Suareza? :D

9

57 milionów trafiło do Santosu i spółek, które były współwłaścicielami karty zawodniczej Neymara. I to jest koszt transferu. Reszta to koszty pośrednie (30 milionów), które trafił do ojca Neymara (agenta) i samego Neymara oraz zostały zapłacone za prawo do pierwokupu paru innych graczy (koło 8 milionów). To są normalne praktyki stosowane w świecie futbolu, np. Lewandowski i jego agent zainkasowali około 20 baniek za podpisanie kontraktu z Bayernem, ale oficjalnie przeszedł za darmo. 70-72 miliony, o których mówi Faus, to te 57 milionów powiększone o ten "bonusowy" podatek, który musieliśmy zapłacić ze względu na rozbieżności w interpretacji przepisów, ale to też się nie wlicza do kwoty transferu, bo trafia do skarbu państwa (znaczy te 13-15 milionów ekstra).

3

Z Luisito to lepiej nie zadzierać, bo gryzie :) A Mathieu przez to całe peer-pressure aż zaczął palić, żeby wydać się fajniejszy :)

Ale już Munirowi się nie upiekło. Popatrz, jak mu pomalowali czuprynę na czerwono!

3

W sumie Messi jest tak dobrym piłkarzem, że nie miałbym do niego pretensji nawet, jakby bił i upokarzał w szatni młodszych piłkarzy, tudzież robił im jakieś inicjacje i kocenia :P

3

Z wyjątkiem Ter Stegena i Pique, to chyba wszyscy lepiej wyszli w PES-ie. Wydaje mi się, że FIFA wzorowała się na jakichś starszych zdjęciach niektórych zawodników, np. Dani Alves, Mascherano czy Iniesta wyglądają jak swoje młodsze wersje sprzed paru lat, gdzie te łysiny, zmarszczki i siwizny (chociaż Iniesta w PES-ie z kolei wygląda jakby miał 50 lat :D ). Tylko ten MATS wyszedł w PES-ie jak ciocia Bożenka :)

2

Endless jak dla mnie wszystko przedstawił spot-on tutaj, jakbym siebie czytał (tylko z mniej fajnym nickiem i bez avatarka :P ). To, że piłkarz ma 100% praw do swojego wizerunku to małe piwo na dobrą sprawę, zresztą i tak płacimy olbrzymią kasę naszym zawodnikom, więc jaki sens miałoby zabieranie im np. 20% z reklam i za to płacenie większej tygodniówki? Wartośc marketingowa piłkarza to nie reklamy Laysów i przyrządu do... ćwiczenia szczęki (?!) tylko dotarcie z marką klubu na nowe/mniej eksploatowane rynki, a Neymar jest może nie najbardziej marketinowym piłkarzem świata (bo jednak do Leo i Cristiano mu chyba jeszcze brakuje trochę), ale idolem i bożyszczem w Brazylii i Japonii/pewnie większej liczbie krajów azjatyckich, czyli rynkach, gdzie gospodarka działa prężnie (Brazylia mimo bidy i niedostatku na ulicach jest bogatym krajem, po prostu jest duże rozwarstwienie społeczne, tak samo zresztą jak np. w Chinach). Ostatnio nasz klub podpisał chyba ze dwie albo trzy umowy sponsorskie na rynku azjatyckim, myślę, że już kasę idącą z tego tytułu można dorzucić na konto Neymara. Beko jest chyba tureckie, więc nie będę analizował, jak z nimi to wygląda :P

1

Skubany, nawet Ci w spokoju nie dał posta napisać ;)

1

Guardiola odpada (patrz mój poprzedni post tutaj :P ). I tak jak napisałem - stawiam na Caparrosa. Simeone jak odejdzie z Atletico, to albo do mocnego klubu, albo do reprezentacji Argentyny.

2

Zapomnijcie o Pepie na stanowisku trenera reprezentacji Hiszpanii... Przecież sam Guardiola powiedział otwarcie, że żałuje swojej gry dla tej reprezentacji i jest bardziej kataloński, niż sam Pique, ani on by tej posady nie zaakceptował, ani kibice by go nie chcieli.

W La Liga jest cała masa świetnych trenerów, którzy mogą go zastąpić, ja obstawiam Caparrosa. Wielu z nich się marnuje w swoich klubach (choćby Paco Jemez) i z chęcią przyjęliby taką posadę, ale co by nie mówić, mimo, że jeszcze 2 lata zostały, to Caparros mi się wydaje najbardziej prawdopodobnym kandydatem.

3

Na początku u Martino była rotacja i co mecz siedział kto inny z trójki Iniesta/Fabs/Xavi... A nagroda jest za całą karierę a nie jedynie za poprzedni sezon.

1

Hehehe, najlepszy w tej kwestii to był Peter Crouch, którego żona jest piękną modelką. Na pytanie dziennikarza "kim byś był, gdybyś nie został piłkarzem?" odpowiedział "prawiczkiem" :)

Ale nie powiedziałbym, że wszystkie panny piłkarzy to takie top modelki, choćby u nas w Barcelonie, oprócz przepięknej Antonelli, która Messiemu była pisana od dzieciństwa, Shakiry, dziewczyny Busquetsa no i partnerki Vermaelena, to reszta pań wygląda bardzo... "zwyczajnie", choćby żony Mathieu i Mascherano - typowe panie, które mógłbyś spotkać na porannych zakupach w warzywniaku :)

7

Ale to nie jest powrót po kontuzji, tylko po zawieszeniu, Suarez od 2 miesięcy trenuje z zespołem i może być tajną bronią Lucho, bo nikt nie wie, jak nasz trener poustawia zawodników pierwszej linii razem na boisku. Poza tym, nie ma się co czarować, Suarez z nogą w gipsie byłby lepszy od Pedro, Munira i Sandro razem wziętych :D

1

Skoro ta nagroda jest czymś w rodzaju uhonorowania całej kariery zawodnika, to zasługują na nią właściwie tylko Iniesta, Henry i Pirlo z tych zawodników, którzy są wymienieni. Neuer i Rooney jeszcze dosyć młodzi, Cristiano walczy o Złotą Piłkę, Yaya jest świetnym graczem, ale nie tak utytułowanym, Thiago i Ribery w pzekroju całej kariery to jednak nie to, moim zdaniem. Za to dziwi mnie brak na liście Philipa Lahma czy Schweinsteigera, chyba, że już tę nagrodę otrzymali. Szczególnie ten pierwszy zasługuje na takie wyróżnienie, zwłaszcza, że zakończył reprezentacyjną karierę, czyli pewien etap i podsumował ją zdobyciem MŚ.

1

No na szczęscie chyba wychodzą na prostą pod względem finansów, fajnie byłoby widzieć Valencię znowu w ścisłej czołówce ligi i grającą na poważnie w Europie, a nie max 1/8 finału.

4

Pod względem sponsora koszulki jesteśmy na drugim miejscu za United (chociaż oni mają niebotycznie większy kontrakt od Chevroleta teraz), więc to nie taka hańba znowu...

2

Jaja sobie robisz? Mamy mieć tego samego sponsora, co biali? :/ A inna sprawa, że Qatar Airways płaci nam więcej niż Fly Emirates Realowi, więc pleciesz bzdury :)

1

Noże i widelce do mięsa... z Barcy? Cóż, dziwne rzeczy tam się je! A na obrazku dla niepoznaki umieścili chyba jakiś staroświecki przyrząd ginekologiczny :)

3

Swoją droga, zauważyliście, że pod zejściu Iniesty Busquets przejął opaskę kapitana? :)

2

Może specjalnie strzelali w niego i liczyli, że się odbije do bramki? :P

1

Oby Carvajal zachował dzisiejszą "formę" do spotkania z nami :>

4

Przed chwilą posłał świetną piłkę z głębi pola do Costy na sam na sam, ale Diego nie atakowany przez nikogo przelobował bramkarza i... nie trafił w bramkę :)

1

Chyba, że w ten sposób :( A to nachalne spolszczanie może nie było najgorsze, przynajmniej nie było 50 wersji wymawiania nazwisk - teraz nie mielibyśmy Daniego "Alwesza" albo "Alłisa" ani mojego ulubionego Dirka "Kałta" :P

1

"Florentino Pérez jest jedynym Hiszpanem oraz jedynym prezydentem klubu wchodzącym w skład komisji FIFA. Ten przypadek można porównać tylko z osobą Karla-Heinza Rummenigge, jednak Niemiec jako prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) pełni funkcję tylko i wyłącznie doradcy komisji."

Po co znać wszystkich, starczy chyba ta informacja... Podane w artykule, tu masz na tacy, voila!

1

Swoją droga, to śmiesznie by to wyglądało, jakby dalej się zamieniało imiona na ich polskie odpowiedniki... Nasza drużyna wyglądałaby jak jakaś arystokracja, z Ksawerym Hernandezem, Sergiuszem Busquetsem, Ludwikiem Suarezem, Jerzym Albą czy Klaudiuszem Bravo :) No i ulubieńcem kibiców, Piotrem Piotrusiem :D

1

Jak zobaczyłem listę rezerwowych Hiszpanii, to myślałem, że mi się dwoi w oczach - dopiero po chwili zauważyłem, że to jest kolejno "Casillas" i "Casilla" :)

1

W końcu VdB ogarnął, że skoro w Barcelonie Pique gra z Bartrą w parze, to nie ma sensu wpuszczać Raula "Wóz z węglem" Albiola :P

5

Może to była przemyślana strategia Realu, kupili kiedyś za grosze jakiegoś randomowego Congo tylko po to, żeby strzelił kiedyś zwycięskiego gola Barcy w meczu weteranów? Może taki sam los kiedyś czeka Douglasa? :D Albo Hleba czy jakiegoś Keirrisona?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?