1

Ty też słuchałeś Orłowskiego wczoraj? :( No proszę Cię :P

2

Gramy bez skrzydłowych, Suarez rzadko kiedy ustawiał się poza bocznymi liniami pola karnego, po prostu gramy dwójką napastników + Messim nieco cofniętym. Wiadomo, że w takim ustawieniu wymienność pozycji jest i czasem ktoś się znajdzie w akcji na skrzydle, ale to nie jest skrzydłowy, który z definicji ma być przyklejony do bocznej linii, tylko po prostu prawy napastnik/lewy napastnik.

2

Z Ajaxem bramkę zawalił Bartra, więc błąd już też się przydarzył :P

3

Akurat w pierwszej połowie, z chusteczką, Busquets był jedynym pomocnikiem, który coś robił na boisku, bo Rakitić szlajał się na skrzydle, a Rafinha sam nie wiem gdzie. W drugiej racja, że miał duży udział przy bramce, ale z Realem wyglądał jeszcze gorzej.

5

Mi się wydaje, że to efekt strollowania kibiców przez Orłowskiego, który wczoraj koło 15. minuty meczu stwierdził, że Suarez gra na skrzydle, bo akurat tam jakąś akcję miał. Czasem mam wrażenie, że większość osób tutaj albo kompletnie nie ogarnia, co się dzieje na boisku, albo oglądają jednym okiem i większość wniosków wyciągają z paplaniny komentatora. Aż specjalnie zwróciłem uwagę, jak gość to powiedział i pomyślałem "no to teraz będzie hejt w komentarzach tutaj, że gra na skrzydle" - i proszę! Tymczasem Suarez rzadko kiedy ustawiał się szerzej niż poza liniami bocznymi pola karnego, do tego w końcówce pierwszej połowy na jakiś czas w ogóle zamienił się pozycjami z Neymarem i poszedł na "lewyśrodek" :P

12

Real Madryt też przegrał dwa mecze z rzędu w lidze w tym sezonie, do tego wcześniej wtopił SPH i też były nastroje grobowe, zwalnianie Pereza, Ancelottiego i połowy składu. Naprawdę, lepiej mieć nierówną formę teraz niż w kwietniu-maju.

1

Luis Enrique miejmy nadzieję.

2

Jeśli Orłowski - szczególnie w "formie" z tego sezonu - jest dla Ciebie jakimkolwiek punktem odniesienia, to nie ma co, autorytet pierwsza klasa!

1

Suarez nie grał na skrzydle! Tylko Orłowski tak powiedział ni stąd, ni zowąd w 15. minucie, sugerując się jedną jego akcją. Grał po prawej, po lewej, na środku - ale rzadko kiedy szerzej niż poza bocznymi liniami pola karnego! Ustawiał się tam tylko jak sytuacja tego wymagała, czyli przy schodzeniu Neymara do środka i akcji Messiego, żeby było gdzie podać.

27

No to teraz garść statystyk:
- za każdym razem, gdy Barca wygrywała 6 trofeów za sezon, ponosiła dwie porażki w lidze z rzędu;
- Barca zawsze przegrywa, jak na boisku jest Luis Suarez;
- Celta Vigo w ostatnich 3 meczach z wielką trójką La Liga zdobyła 7 punktów;
- Pedro nawet wchodząc na ostatnią minutę spotkania wygranego przez Barcę 5:0 otrzymałby od użytkowników tej strony notę poniżej 5.

1

Ancelotti jednak przyszedł po Mourinho, a Lucho po dwóch latach kolejno braku trenera i składu przewidywalnego w 99% przypadków.

2

Ale jak to, przecież już październik, a my jeszcze nie mamy żadnego tytułu! Przynajmniej tę ligę powinniśmy już byli sobie zaklepać...

Wiesz co, nie ma sensu tutaj cokolwiek argumentować, ręce opadają, jak się czyta komentarze :( Połowa osób powtarza bzdety, które im tłukł do głów Orłowski przez 90 minut - że Suarez na skrzydle, że Busquets taki fatalny mecz (druga połowa faktycznie była słaba, ale w pierwszej zdecydowanie najlepszy z trójki pomocników). Popatrz, jak mało jest narzekania np. na Rafinhę, który kompletnie przeszedł obok meczu, albo Rakiticia, który nie ogarniał. Albo zobacz na ocenę Pedro - gość wchodzi z ławki na dwadzieścia parę minut, zapodaje 2 świetne dośrodkowania, cośtam próbuje strzelać - najniższa ocena w zespole :D

3

To wiersz biały miał być? :)

1

A najlepsze, że akurat dzisiaj Sergio gra naprawdę dobrze, może ta chusteczka mu pomaga :P

6

Orłowski troll roku - powiedział w 15. minucie, że Suarez gra na skrzydle i teraz w przerwie pewnie sobie wcina popcorn i czyta oburzone komentarze tutaj, że "jak to go tak może ten Enrique marnować na skrzydle?!" :D Najlepsze jest to, że ciężko byłoby nawet powiedzieć, czy gra na lewym czy na prawym skrzydle :P

1

Pasowałoby, żeby ktoś w pomocy grał - Rakitić dzisiaj nie umie się dobrze ustawić, a do Rafinhi nawet nikt nie podaje :/

2

Nie trzeba odpowiedniego podejścia, albo kibicujesz naszej drużynie, albo sobie wkręcasz jakieś teorie spiskowe. Mi się w poprzednim sezonie też nie podobał styl, ale gardziłem ludźmi, którzy pisali, że "lepiej, żebyśmy nie wygrali żadnego tytułu, bo będą zmiany", bo to jest idiotyczna postawa, jeśli się komuś kibicuje. Mimo tej fatalnej gry i tak powinniśmy byli wygrać Mistrzostwo i przegraliśmy przez błąd sędziego - jak na życzenie...

3

Bo w końcu ktoś nie postawił z nami autobusu. Mi też się to o niebo lepiej ogląda niż zamki hokejowe - nasza gra nie jest najlepsza, ale przy lepszej skuteczności mogłoby być już z 3:0, jakby wykorzystali przynajmniej połowę dobrych okazji.

1

Postawa godna prawdziwego kibica! :')

1

Tevez wygrywa nagrodę dla najzłośliwszego piłkarza tygodnia: Juventus prowadzi 2:0 z Empoli, ostatnia minuta doliczonego czasu - wychodzą kontrą 2 na 1, Tevez ma piłkę, zamiast dogrywać na czystą pozycję do kolegi, to wypuszcza obok obrońcy, który musi go faulować i dostaje bezpośrednie czerwo :D Nie ma to jak osłabić rywala na ostatnie sekundy :P

1

Wyszło, jak wyszło. Nikt nie wie, czy w innym składzie by się inaczej skończył mecz, nie ma co gdybać. Ale naprawdę, nie ma się co doszukiwać jakichś spisków w strukturach Barcelony - ci ludzie naprawdę zarabiają zbyt duże pieniądze, żeby mieli coś takiego kombinować... To tak jakby będąc zatrudnionym w ciekawej pracy, z dobrą pensją, podkradać cichaczem drobne z automatu z napojami licząc, że nikt nas nie zauważy, nie sądzisz? :P

2

Może uznał, że lepiej będzie, jak zagrają zawodnicy doświadczeni, którzy już w tym meczu grali? Możemy sobie tylko gdybać, dlaczego grał taki skład, też mi się to nie podobało, ale takie agresywne krytykowanie Lucho w tak wczesnej fazie sezonu, po dwóch nieudanych meczach i to z bardzo silnymi przeciwnikami wydaje mi się bez sensu. A jak już przytoczyłeś tego Pepa, to przypomnij sobie, jak on zaczynał! :)

2

No i przecież gra. Od początku sezonu wałkowane jest ustawienie z dwoma środkowymi napastnikami, ustawionymi równolegle i na szpicy, a nie snującymi się gdzieś przy bocznej linii, gdzie olewają ich i partnerzy i przeciwnicy. Na "lewym środku" masz Neymara i na "prawym środku" teraz będzie Suarez, a Messi cofnięty, żeby mógł rozgrywać z głębi, oczywiście wszystko się będzie mieszało w międzyczasie, bo to za dobrzy zawodnicy, żeby mieli grać w jednym miejscu. To, że realizator dalej pokazuje ustawienie z szeroko rozstawionymi "kropami" w ataku i że parę razy Suarez, Messi czy Neymar zbiegną na skrzydło to nie znaczy, że tam grają ;)

Ad. PS: Tak, z Athletic Bilbao, Villarrealem i Ajaxem.

2

Mi się wydaje, że to kwestia krótkiego stażu w naszym klubie. Pracuje z piłkarzami od 3 miesięcy i to moim zdaniem nie jest wystarczający czas, żeby zrobić jakąś wielką rewolucję i wprowadzić hardkorowe zmiany, jak Masche na stałe w pierwszym składzie na DM. Może po prostu trener chce, żeby Busquets w takich meczach odbudowywał formę?

2

A widziałeś w tym sezonie w Barcy napastnika grającego na skrzydle, przyklejonego do bocznej linii...?

2

Dziwne czasy nadeszły, skoro jedyny głos rozsądku pod newsem pochodzi od kibica (kibicki?) Realu. Mecz się jeszcze nie zaczął, a tutaj tradycyjnie same negatywne komentarze i jechanie po trenerze i drużynie, bo "wystawił innych zawodników, niż ja chciałem" :( Też bym wolał zobaczyć Mascherano na DM, ale bez przesady - zresztą wtedy zostalibyśmy bez stopera na ławce, bo Pique odpoczywa.

2

Pique poszedł na trybuny, bo grał w pięciu poprzednich spotkaniach, więc teraz jego kolej na odpoczynek - prosta sprawa.

2

Też mi się właśnie wydaje, że czymś podpadł i to nie względy sportowe decydują. Widocznie Lucho chciał pokazać twardą rękę i akurat na niego padło, pewnie zrobił coś głupiego i za karę siedzi na trybunach, jako przykład dla innych.

3

Co do dawania ZP bramkarzom, to jak dla mnie to ogólnie poroniony pomysł - rola bramkarza diametralnie różni się od zawodników z pola, tak diametralnie, że zaryzykuję stwierdzenie, że oni po prostu nie grają w piłkę nożną :P W 2010 mógł wygrać Snejider za osiągnięcia, owszem - ale wtedy Messi grał taki kosmos, że nawet bez tytułów wszyscy widzieli, że był po prostu najlepszy na świecie. W tym roku: Cristiano Ronaldo - zwieńczenie dobrego sezonu, z tym się zgodzę, chociaż królem strzelców i rekordzistą LM został głównie przez gole strzelone w 2013; słaby mecz w finale LM i gol tylko z... karnego. W meczach z Barcą 2 gole, oba z karnych. Brak udziału w finale CdR. Fatalny występ na MŚ, gdzie człapał, marnował setki i nawet nie wyszedł z grupy - do tego blamaż z Niemcami. Świetny początek tego sezonu - to fakt, chociaż i tak pewnie 1/4 goli strzelana z karnych i tylko jedna czy dwie asysty. Messi: w tym roku ma chyba więcej goli w lidze niż Cristiano, do tego DUŻO więcej asyst. Fenomenalne MŚ, doprowadzenie przeciętnej Argentyny do finału i nagroda dla MVP imprezy. Hat-trick z Realem na Bernabeu (chociaż 2 gole z karnych). Drugie miejsce w La Liga, mogło być pierwsze, gdyby sędzia uznał jego prawidłową bramkę w meczu z Atletico. Finał CdR, czyli de facto ten sam poziom w tych rozgrywkach, co Ronaldo. Suarez: król strzelców BPL i europejski Złoty But, bez karnych. 2 gole na MŚ z Anglią i wyprowadzenie Urugwaju z grupy. Dociągnięcie prawie w pojedynkę Liverpoolu do drugiego miejsca na koniec sezonu - zobacz spadek jakości, jaki drużyna zaliczyła po jego odejściu. Do tego rekordowy transfer lata. Na minus zawieszenie, przez które stracił +/- 10 meczy tak naprawdę, więc nie ma co mówić, że 4 miesiące go eliminują.

2

Ja bym powiedział, że BPL jest po prostu najlepsza marketingowo i najbogatsza (biorąc pod uwagę wszystkie drużyny, nie tylko dwie najlepsze). Czy najciekawsza - często w tych hitach BPL wieje nudą niestety i ciężko się to ogląda, chociaż zwykle i tak znajdzie się sporo smaczków (choćby mecz Chelsea z City, ciężko się to oglądało, ale gol Lamparda dający wyrównanie dla City i już jest ciekawie). Gdyby La Liga miała taką kasę i taką oprawę jak liga angielska, to pewnie byłaby najciekawsza :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?