Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Neuer - Felipe Luis, Cahill, Pique (tak jest!), Lahm - Mascherano, Cesc, Di Maria - Messi, Suarez, Neymar.
Wiem, że nie ma podziałów i pod względem piłkarskim na pewno powinien się tam znaleźć Cristiano Ronaldo - ale jak miałbym po każdej bramce oglądać jego rozdziawioną japę, no to sorry, ale nie cieszyłbym się grą takiego zespołu, to za bardzo wkurza i pewnie denerwowałoby mnie nawet, jakbym był kibicem Realu :P
1
Co do pozycji Suareza, tak na szybko kilka heatmap:
Suarez w meczu z Celtą: http://la-liga.squawka.com/barcelona-vs-celta-de-vigo/01-11-2014/spanish-la-liga/matches (trzeba wybrać Luisa Suareza po lewej i kliknąć zakładkę Events w górnym pasku, żeby przejść do heatmapy)
Suarez w 4 meczach Liverpoolu z zeszłego sezonu: http://sfcplayerstats.files.wordpress.com/2013/03/suarez-heat-map.jpg
1
Ajjj no przecież okładka Marcy bardzo bystrze pije do "Siedmiu Wspaniałych", a nie żadni "niesamowici z numerem 7"! :P
A co do wypowiedzi Cruyffa, to fajnie by było, jakby redakcja przytoczyła tutaj całość, bo tak, to nie wiadomo, jak się do tego odnieść. Johan jest legendą klubu, ale czasem plecie takie bzdury ostatnio, że zdziwiłem się, że teraz broni gry Barcy.
1
Też widziałem tego twittera i się za głowę złapałem. Ktoś sobie założył randomowe konto, zero wiarygodności, żadnych referencji i wypisuje takie bzdury, a "wybitni i obiektywni dziennikarze" pokroju Kręcidły to podłapują i robią sensację. Nie wiem w sumie, czy ze strony autorów tego twittera to bardziej trollowanie czy walka o dużą liczbę odwiedzin :P
5
Martin Montoya płacze, jak widzi, że po jednym meczu, na który Pique - grający w pięciu poprzednich spotkaniach - nie został powołany, MD trzaska wielgachny artykuł na ten temat, a o nim jest cicho :D
2
Xavi nawet trochę podobny do Tsubasy, przy odrobinie żelu mógłby nawet sobie ułożyć włosy w jego firmowy "kaczy kuper" ;)
4
Marca, czego się spodziewasz. Jak ja zobaczyłem, że "Pique przeżywa zły okres" - no tak, bo został po 5 meczach odesłany na trybuny dla odpoczynku, "Alves najsłabszym ogniwem, bo Celta" - ok, a co wyczyniał Masche z Realem albo Alba z PSG? Albo trudności Suareza - zagrał 2 mecze, w 4. minucie pierwszej zapodał asystę, do tego powrócił po 4 miesiącach bez gry - ale nieeee, powinien już mieć 50 hat-tricków.
Nawet nie ma co się odnosić do tak bzdurnych artykułów, bo ręce opadają. Marca, tak samo jak AS - a w drugą stronę, oczywiście, Sport i MD - jak widzi g... w obozie przeciwnika, to wkłada w nie kij i zaczyna rozsmarowywać po okolicy. Real wtopił 2 mecze z rzędu, w tym z RSSS, gdzie wygrywał już 2:0, a do tego z Atletico na własnym boisku i po drugim golu, gdzie chyba czterech zawodników defensywnych Realu odwaliło mananę na całego - wszyscy już zapomnieli, bo wrócili na właściwe tory - nie było tematu i nikt tego teraz nie przypomni w kontekście słabszych spotkań Barcy.
9
Gdzie ty masz człapiącego Messiego? Nagrałeś sobie na VHS spotkania z poprzedniego sezonu i teraz oglądasz, czy jak? Messi rozgrywa, asystuje, do tego uczestniczy w odbiorze - zobacz choćby żółtą kartkę z Realem - ale oczywiście, trzeba się do niego przyczepić, bo taka moda teraz. To jest jakieś przegięcie, skoro madryckie dzienniki piorą mózgi dzieciakom w Polsce :P
1
I Douglas. Popatrz, jakie ten gość ma piorunujące statystyki: podczas gdy był na boisku w naszej drużynie, Barcelona NIGDY nie straciła nawet bramki! :D
1
To, że "zawinił" przy największej ilości bramek to żaden argument, bo po prostu miał okazję zawinić, biorąc pod uwagę jego pozycję. Nie chodzi o to, że DM wystawiany na stoperze etc., tylko o to, że jest ostatnią deską ratunku. Głównie mecz z Realem mu nie wyszedł (chociaż tutaj został ZM...), za bramki z Celtą i Ajaxem bym go jednak nie winił. Przy pierwszej bramce PSG to też nie był duży błąd, po prostu Luiz dostał świetną piłę i to wykorzystał jak napastnik. Wiele razy też ratuje nam tyłek, więc nie przesadzaj z tym najsłabszym ogniwem - wiesz, nie jest najlepszy, oczywiście, ale zobacz na Busquetsa z ostatnich meczy czy Iniestę, nawet ostatnio Rakiticia. Albo przysłowiowego Pedro :P
1
Bartra i tak zdążył zepsuć bramkę z Ajaxem :P
1
Nie zagrał przez zawieszenie w jednym meczu na Mundialu, 8 meczach w lidze i 3 w LM - w sumie 12 spotkań. Biorąc pod uwagę, że i tak byłyby jakieś rotacje i nie grałby co mecz, to wychodzi, że stracił około 8-9 spotkań z powodu zawieszenia - czyli wcale nie tak dużo. Chyba, że chodzi Ci o brak gry Liverpoolu w pucharach, ale to żaden argument, bo nie zależne od formy/zachowania piłkarza. Cristiano miał kontuzję i też wypadł na parę spotkań, Messi w tamtym roku pewnie jeszcze więcej stracił przez kontuzje.
3
Niestety, ale ciężko tutaj z tym dojść do ludzi, bo skoro Orłowski powiedział, że grał na skrzydle, to na pewno tak musiało być :P Może redakcja się zlituje i napisze jakiś artykuł o ustawieniu napastników w tym sezonie, najlepiej ze zdjęciami albo obrazkami, gdzie naprawdę grali, bo grafiki realizatorów ani teksty komentatora nie pomagają, a nawet jak 100 razy to napiszemy w komentarzach, to dotrze do małego procenta "nieuważnie oglądających" :P
1
Pique nie odejdzie, spokojnie. A co do Pedro na prawej obronie, to był żart Lucho do dziennikarzy, z którego wyszło trochę strollowanie, bo potem wszystkie gazety o tym pisały. Pedro jest dobry w pressingu, szybki, potrafi nawet dośrodkować, ale nie ma charakterystyk obrońcy i pogubiłby się na tej pozycji ;)
18
Jakby Suarez powiedział, co o tym myśli, to może nie poszedłby do więzienia, ale najwyżej dostał kolejnego czteromiesięcznego bana... :(
2
Jest naszym pechowym amuletem :P
1
Mały błąd w artykule, bo nie było meczu Olympiakos - Real, pewnie chodził o Atletico! ;)
Co do sędziego, to kojarzę go jako niezłego arbitra, tylko czasem za bardzo "pozwalającego grać" - ale gramy z Ajaxem, który nie ma jakiegoś rzeźnickiego zacięcia, więc nie powinno być źle.
1
Proszę: https://www.flickr.com/photos/the_shape_of_despair/6776864994/sizes/l/in/photostream/
Chyba o tę fotkę chodzi, nie jestem pewien. Ten na pierwszym planie to chyba Montoya.
4
Zgodzę się z wami, że sytuacja nie jest taka prosta i czarno-biała, że dajemy Javiera na DM i wszystkie problemy w drugiej linii znikają (albo Bartrę na stopera, hehehe :D ). Masz rację, że Javier pod presją czasem się gubi mając piłkę, chociaż na stoperze też jest z tym problem czasem.
Pax, winienie Masche za bramkę z Celtą jest moim zdaniem już nieco naciągane. Oczywiście, popełnił błąd, ale to był błąd w środku pola (chyba, że masz na myśli sam fakt, że znajdował się tam a nie na pozycji stopera), ale za nim w końcu było 4? zawodników, więc ktoś to powinien naprawić. To tak, jak redakcja czasem obniżała notę Messiemu po stracie piłki w środku pola, po której padł gol... No stracił, to stracił, taka gra, ale gdzie była reszta drużyny, żeby tę piłkę odebrać? Z Realem tak jak mówiłem, wtopa przy trzecim golu, przy drugim też masz rację, że go przepchnęli - a do tego jeszcze przegrana główka (cóż...) z Benzemą w 10. minucie, gdzie był strzał w poprzeczkę i jedna z lepszych sytuacji Realu. Dlatego naprawdę nie wiem, jakim cudem za tamten mecz został wybrany przez redakcję ZM. Ale ogólnie, błędy przy bramkach były spowodowane złym ustawieniem bądź warunkami fizycznymi - w tym pierwszym i tak Masche moim zdaniem dokonał sporego postępu, bo 2 sezony temu to pewnie z tych 6 goli, 3 by sam wbił do naszej bramki, a wzrost to cóż, "mniejsze zło" wybierane przez trenera. Ale chyba w żadnej sytuacji nie była to kwestia tego, że ktoś go po prostu ograł i to tutaj leży największa siła Mascherano.
2
Chyba nie rozumiesz, na czym polega wartość marketingowa piłkarza dla klubu. To, że ma 100% praw do wizerunku to znaczy, że klub nie dostaje "haraczu" od tego, jak sobie reklamuje żelki albo head'n'shoulders. Ale będąc w klubie musi np. występować w reklamach QA i tak dalej. Poza tym, klub zyskuje więcej fanów na "egzotycznych" rynkach - brazylijskim, japońskim, pewnie więcej w Azji, gdzie Ney jest bardzo popularny, co wiąże się oczywiście z kolejnymi kontraktami z korporacjami z tamtych regionów. Przez ostatni rok widziałem kilka newsów na temat nowych sponsorów z krajów azjatyckich, myślisz, że to zasługa naszego superutalentowanego dyrektora do kontaktów z tym rynkiem, że tak nagle się rzucili na Barcę? :P
To samo masz w Realu, myślisz, że Perez dał 80 baniek za Jamesa, bo liczył, że mu się z koszulek zwróci? Dziwnym zbiegiem okoliczności, niedługo po dokonaniu transferu jego firma dostała kontrakt na budowę autostrad w Kolumbii za 600 baniek ;)
1
Pierwszy mecz w Bayernie zdaje się Alonso zagrał na środku obrony, a Modrić to nie jest defensywny pomocnik :P
3
Patrząc na te dwa komentarze, zastanawiam się, który z nich jest głupszy :D Jeden chce sprzedać najlepszego strzelca zespołu, który jest marketingową kurą znoszącą złote jaja i za parę lat pewnie będzie najlepszy na świecie, do tego chce powrotu Laporty, a drugi uważa, że nie dostalibyśmy za niego 150 baniek przy obecnych stawkach i jego formie, jak prawie tyle sam Floro oferował rok temu.
4
Do nas się nadaje na obrońcę tylko kiedy gra jako taki "libero", ostatni przed bramkarzem, do czyszczenia - tak było chyba tylko za Guardioli w sumie, gdzie naprawdę mieliśmy piłkę prawie cały czas i Masche jako ostatni ubezpieczał tyły. Zgadzam się z Paxem, że ma problemy z trzymaniem ustawienia w linii defensywnej, gra głową to też u niego problem, ale czytanie gry, do tego szybkość i skuteczność w grze 1 na 1 ma bez dwóch zdań najlepsze z naszych defensorów (no, oprócz szybkości, chodzi o to, że ją MA). I tutaj znowu - to, co jest atutem Mascherano, jest też trochę jego przekleństwem na tej pozycji, bo co z tego, że wyczyści 10 sytuacji na mecz, skoro jego jeden mały błąd kosztuje w takim układzie zwykle sytuację sam na sam i to błędy będą zapamiętane? U Martino i Tito stawianie go na obronie było moim zdaniem średnio trafionym pomysłem, u Enrique to wygląda trochę inaczej i na razie ciężko ocenić.
4
Masz rację co do gry Busquetsa i ten filmik jest bardzo trafny, Sergio daje niesamowitą płynność w grze Barcy... Tylko problem jest taki, że to filmik sprzed ponad roku, a od tamtej pory Sergio gdzieś zgubił formę, oprócz małych przebłysków. Dlatego też zresztą kuleje gra całej Barcy, może dobrze byłoby wystawić Sergio na pozycji Xaviego i tam go wypróbować. Co do Masche, to on przez te 4 lata nauczył się już sporo barcelońskiej filozofii i gra o niebo szybciej od Songa, zresztą zobacz jego grę z Ajaxem choćby na pozycji DM - chyba druga bramka (Messi po podaniu Iniesty) pada dzięki odbiorowi i bardzo szybkiemu oddaniu piłki do przodu przez Masche, oprócz tego jest sporo klepy w jego grze. Na ten moment wolałbym widzieć jego niż Sergio, który nie może znaleźć formy, na pozycji DM... Tylko problem jest wtedy z pozycją stopera. O ile w meczu z Realem Masche zagrał moim zdaniem słabo na tej pozycji (choćby błędy, które opisał Pax) i miał problemy z wyprowadzaniem piłki, bo był ustawiony po lewej (wydaje się, że na tej pozycji to nie powinno mieć aż takiego znaczenia, ale widzieliście, jak Masche wyprowadzał piłkę, szczególnie w pierwszej połowie? ZAWSZE musiał stracić chwilkę, żeby sobie przełożyć na prawą, przez co piłkarze Realu mogli skutecznie poblokować mu opcje, to bardzo kulało!). CD
4
...Ale nie grał wtedy w Barcelonie! :P
1
Nic tylko życzyć Sportingowi i Abelardo sukcesów i awansu do pierwszej ligi, fajnie byłoby zobaczyć w przyszłym sezonie dwóch kumpli z czasów "stuletniej" Barcy stających naprzeciwko siebie na czele swoich drużyn!
2
A może nie słusznie? Uznany trener może być wypalony, mógł popaść w marazm i stawiać na sprawdzone pomysły, które nie działają już i są przeżytkiem. W Barcelonie potrzebne było odświeżenie naszego stylu gry - Lucho wydaje mi się dobrym człowiekiem do tego, grał w naszym klubie, jako zawodnik występował na praktycznie każdej pozycji na boisku, jako trener osiągnął sukcesy z Barcą B. Myślę, że trzeba mu dać czas i na spokojnie go oceniać, tak jak mówisz, to nie jest "pstryk" i działa. Osobiście wolę, jak początek sezonu jest słabszy i końcówka zabójcza, a ostatnio to niestety było na odwrót, 2 sezony pod rząd - ligę z Tito wygraliśmy świetnym początkiem, później różowo nie było, bo i Tito nie było, z Martino świetny start, a mniej więcej od odpadnięcia z LM się nie dało patrzeć na grę. Celta w zeszłym sezonie miała słabą pierwszą część, a w drugiej była jednym z najlepszych klubów LL.
3
Czyli po kiepskim sezonie z "dobrym" trenerem byłoby lepiej, bo nie możnaby go winić za kiepski sezon? Czyli jakby był trener z uznaną marką, a Barca i tak by nic nie wygrała, to powiedziałbyś "ok, to nie wina trenera" i zadowoliłbyś się tym? United zatrudnili van Gaala, czyli gościa z "uznaną marką", wydali na transfery nawet więcej niż my i... sukcesem dla nich są 4 mecze bez porażki, w tym dwa remisy :P
2
Diametralna zmiana ustawienia w pierwszej linii - zamiast dwójki szeroko rozstrzelonych skrzydłowych, dwóch klasycznych napastników i cofnięty Messi. Dzięki temu zobacz o ile lepiej gra Neymar i jak dobrze wygląda jego współpraca z Messim. Do tego lepsza gra samego Messiego, tak jak powiedziałeś - lepszy pressing (chociaż tutaj jeszcze dużo do poprawy i tak), defensywa jednak wygląda lepiej - mimo wszystko tracimy bardzo mało bramek, w tamtym sezonie rzadko były czyste konta. Nie wszystko jeszcze działa, jak powinno, ale z pewnością poprawa jest.
3
Alves wczoraj grał słabo, chyba jego najsłabszy mecz w tym sezonie, więc nawet Pax raczej nie powinien go specjalnie bronić ;) Przy bramce był moim zdaniem głównym - nie jedynym, ale głównym - winowajcą, do tego w ofensywie często za bardzo się chyba zapalał i nie podawał, gdy mógł, zapamiętałem dwie takie sytuacje, jak holował piłkę w środkowej piłce przy szansie na kontrę. Wrzutek ciekawych też nie zapamiętałem - po jednej strata, po jednej wybicie obrońców i chyba Alba nie poradził sobie z przyjęciem. W obronie różnie - kilka razy odbierał piłkę przy pressingu, w środkowej strefie boiska.