Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Terry'ego faktycznie trzeba powoli zastępować, ale Cahill wcale taki stary nie jest i obecnie to jeden z najlepszych stoperów w Europie ;)
1
To może by tak następnego wziąć na tapetę naszego Lucho? W końcu skoro Rivaldo już jest sepią, to Asturyjczyk chyba też, a przydałoby się chyba przedstawić jego sylwetkę w tak malowniczy sposób akurat teraz, bo mnie osobiście szlag trafia jak widzę wylewane na niego pomyje w komentarzach ostatnio... No i przy okazji, byłaby pewna ciągłość po Quinim, w końcu oboje zaczynali w Sportingu Gijon!
3
Niech Cię diabli, Eoren! :) Zamiast pisać pracę magisterską, bo powoli wisi nade mną topór, to człowiek siedzi i czyta to z wypiekami na twarzy, jak tu po takim czymś powrócić do szarych obliczeń? Świetny tekst, promyczek nadzieji w całym tym bagnie beznadziejnych, przerwonareprezentacyjnych artykułów traktujących plus-minus o kremach do golenia nóg stosowanych przez graczy Barcy :)
3
Jestem pewien, że ci chłopcy woleliby latać po afrykańskiej dżungli z maczetami i kałachami niż grać w piłkę w Barcy, mieć dach nad głową i zapewnioną edukację. W końcu ostatnio jest jakaś moda na różne survivale... ;)
2
No, stary, w końcu się mogę z Tobą w czymś zgodzić! :P 42 miliony to świetna cena za Alexisa, nie przesadzajmy, że to był niewiadomo jaki crack - solidny gracz, ale trochę jeździec bez głowy, fajnie, że strzelał bramki w ważnych meczach, ale nie porównujcie go z Neymarem, który teraz jest w wieku jak Alexis kiedy przychodził do Barcy i gra o 5 poziomów lepiej. Jeśli zostałby w Barcy, byłby tylko zmiennikiem, bo każdy z naszego trio wciąga go nosem, 42 bańki za gościa, który grzałby ławę, to dobry interes. A w Arsenalu jest wiodącą postacią, bo nie ma praktycznie innych gwiazd obok siebie, w BPL ma pas startowy to sobie może hasać do woli, u nas by grał tak samo jak w poprzednich sezonach, czyli nieźle, ale bez szału.
2
Albo się robi konto na stronie klubu rywala i używa go na tyle długo, że nawet dostaje się możliwość wstawienia sobie avatara :>
7
I pisze to ktoś z takim nickiem? Serio? :D
1
Jasne, że najbardziej zawalił Iniesta, który dziwnie podał i Mascherano, który niepotrzebnie wybiegał. Ale to nie znaczy, że fatalnie wykonany rożny przez Rakiticia był bez wpływu na tę akcję - lepiej już wrzucić tak jak Alves, górą, bo w takim wypadku przynajmniej nie skończy się to łatwym przejęciem piłki, tylko obrońcy wybiją i ewentualnie będzie można zebrać "drugą" piłkę pod polem karnym.
3
W Barcy grał na obu bokach obrony, Adriano ma tę wyjątkową cechę, że jest naprawdę obunożny i szczerze mówiąc nie widzę różnicy w jego grze po lewej czy prawej stronie... W obronie nie jest jakimś asem, często kryje na radar i nie trzyma ustawienia, ale z przodu daje sporo, przede wszystkim strzały z dystansu - ot, taki rezerwowy :P
2
Ale Rakitić wykonał rożnego tak, że właściwie sprezentował Realowi kontrę, nawet nie musieli się męczyć z opanowywaniem piłki :P
1
Jakoś żaden z poprzednich 3 trenerów również na niego specjalnie nie stawiał, więc to nie tylko kwestia Enrique. Nie mogę uwierzyć, że ludzie na tej stronie krytykują trenera za nie wystawianie gracza, który nie grał w Barcy chyba nigdy 3-4 meczów pod rząd :D
2
Adriano jest nominalnie bocznym pomocnikiem ;)
1
Może do maja 2020...
1
Special One Kenobi? :o
1
Ale Sergi nie gra gorzej od Rafinhi choćby, na którego nikt nic nie powie, ba, w tym sezonie oprócz kilku lepszych spotkań nawet Iniesta nie daje więcej od niego. W meczu z Realem po jego wejściu środek pola wyglądał lepiej, tymczasem jest najbardziej hejtowanym pomocnikiem obok Busquetsa.
2
Oj, literówka Ci się wkradła ;) "Messi" zamiast "Cristiano" chyba powinno być!
1
Praktyka to jedno, statystyka to drugie, a tutaj mówimy o statystyce. Barca ma najlepszą obronę w lidze = najmniej straconych bramek w tym momencie i nie ma co z tym dyskutować. A akurat w spotkaniu z Celtą, to klub z Vigo stworzył jedną dogodną sytuację i strzelił z niej bramkę - akurat to spotkanie nic nie obnażyło.
3
Nie rozumiem takiego hejtu na Roberto, gra mało, w tym sezonie nic nie spieprzył - ok, nie pokazuje zarąbistych podań prostopadłych, ale Iniesta czy Rakitić też tego nie robią. A Sergi przynajmniej biega od jednego do drugiego pola karnego i się angażuje, a dostaje tyle hejtu co Pedro. Ja tam na niego liczę, póki Iniesta jest kontuzjowany, na tej pozycji podoba mi się bardziej od Rafinhi, który byłby dobry do zastąpienia... Messiego najwyżej.
1
Z Thiago i tak byłoby mniej pożytku, bo wiecznie kontuzjowany ;)
18
Świetnie, że z nami został. Może to nie jest już zawodnik na grę w każdym meczu, ale w tym sezonie i tak prezentuje się zwykle bardzo dobrze. Liczę, że zakończy u nas karierę (i że stanie się to dopiero za jakieś 2 sezony). A w przyszłości, trener dla nas jak znalazł.
1
Widocznie Montoya jest tak słaby, że go Lucho nie widzi w pierwszej jedenastce, to nie jest tak, że dwóch poprzednich trenerów na niego stawiało... Albo może po prostu decydują sprawy pozasportowe.
2
Liczę, że wobec kontuzji Iniesty i piachu, jaki na jego pozycji ostatnio gra Rafinha, Sergi Roberto zagra w podstawowym składzie w kolejnym spotkaniu obok Xaviego.
3
Widzę progres w stosunku do tego, co się działo mniej więcej od marca-kwietnia, kiedy nie dało się patrzeć na grę Barcy w meczach z jakimiś Valladolidami czy Getafe - ale masz rację, to dalej nie jest to. Nowy trener, sporo nowych zawodników - ja tam z optymizmem się na to zapatruje, Lucho dokona ewolucji naszego stylu, ale nie zmieni go. Zresztą, z tymi zawodnikami bez sensu byłoby grać coś zupełnie innego. Wyniki są ważne, ale zobacz choćby na poprzedni sezon - nieuznana prawidłowa bramka Messiego z Atletico, która dawałaby nam tytuł, nikt na to nie psioczył, chociaż obiektywnie patrząc gruby skandal, nie? Po prostu wszyscy jakoś uznali, że graliśmy słabo i nie zasłużyliśmy na ten tytuł, nie w takim stylu, i bez problemu przeszli nad tym do porządku dziennego ;)
5
Messi nie odejdzie, możecie być o to spokojni. Prędzej dostanie kolejną gargantuiczną podwyżkę czy coś - nie, żeby nie zasługiwał, bo jednak jest najważniejszym graczem Barcy. Sprzedanie Messiego przez ten czy kolejny zarząd byłoby strzeleniem sobie w kolano, i to z granatnika. Polityczne samobójstwo, po takiej akcji Cules wywieźliby ich z Barcelony na taczkach.
2
Nie wiem, jak Ty, ale dla mnie ważne jest to, żeby Barca dalej była Barcą, czymś więcej niż klubem. Nie obchodzi mnie, że mamy reklamę na koszulkach, ale mamy grać jak Barca - atakować, utrzymywać się przy piłce, kontrolować spotkanie, bronić wysoko, stosować intensywny pressing, zamęczać rywali. Oczywiście, że trzeba wprowadzić kilka innowacji do tego wszystkiego, ale nie zmieniać styl, broń boże! Masche na DM sobie radzi, owszem, powinien tam grać na zmianę z Busim teraz, ale jak Sergio jest w formie, to nikt nie ma startu do niego na tę pozycję w Barcy.
1
Nie prowadził lepiej, na początku sezonu jechał na oparach po Pepie i Tito, a w końcówce wszystko się posypało. Z Lucho nasza obrona, pomimo tego, że jeszcze nie wszystko gra, wygląda całkiem przyzwoicie (5 straconych goli w 11 kolejkach, yo!), do tego widać zmiany (więcej czasu dla młodych, wąskie ustawienie "bocznych" napastników). Barca z Lucho jeszcze odpali, zdziwicie się wszyscy.
5
Serio? Zostać z Fabregasem, który gra przez pół sezonu i Alexisem, który kompletnie do Barcy nie pasował, a w taktyce Lucho z wąsko ustawionymi napastnikami sprawdziłby się pewnie tak, jak Pedro, zamiast MESSIEGO?! I do tego dać Mascherano na DM na stałe, którego uwielbiam, ale który nie daje tej płynności gry co Busquets w formie... Nie no, może w ogóle zmieńmy nazwę klubu przy okazji, skoro mamy porzucać wypracowany, unikatowy styl i pozbywać się najlepszego piłkarza świata.
Całe szczęście, że Messi jest tak uwielbiany przez kibiców, że może trzymać cały zarząd za jaja i nikt nie odważy się go sprzedać, bo to byłoby polityczne samobójstwo. Niech mu dają nawet co roku podwyżkę, ale to bez dwóch zdań kluczowy piłkarz i w tym sezonie gra znakomicie, chociaż może w ostatnich paru spotkaniach w lidze grał nieco słabiej.
1
Spojler: 5 goli straconych po 11 kolejkach ligowych to też jest najlepszy wynik Barcy, jaki pamiętam, więc nie marudźcie tak...
1
Trzeba by to sprawdzić, bo jednak 5 goli straconych po 11 kolejkach ligowych też robi wrażenie i nie przypominam sobie takiej sytuacji z przeszłości ;)
2
Myślę, że chodzi tutaj po prostu o to, że to nie jest rozwiązanie, które robisz tak hop-siup, tylko wymaga pewnego przygotowania, nie sądzisz? Jakby Tata nagle chciał ustawić Neymara na środku obrony i nie udałoby mu się to, też byś uznał, że to wina zarządu? :P