Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie nazwałbym tego setkami, szczególnie sytuacji, gdzie oddał niecelny strzał po rozegraniu z Messim. Mógł to strzelić, no ale nie ma co, wysoka wygrana i zdobył gola!
2
Ale Montoya jest lepszy w defensywie od Adriano, a pamiętasz, co się działo na naszych flankach w poprzednim spotkaniu z nimi? Chociaż wydaje mi się, że i tak nie dostanie szansy, a Douglas to no... Wiadomo. Ewentualnie za to zastanowiłbym się nad ustawieniem tam... Mascherano :>
2
Jutro Real bezbramkowo zremisuje, bo Ronaldo będzie przy każdym kontakcie z piłką oddawał strzał, ma co nadrabiać! :D
1
Jakby go odwiedził w więzieniu, to mógłby co innego i czym innym posmarować, żeby... wywrzeć presję ;)
1
Genialnie i cudownie :) Tak jak cały zespół!
1
Bez Suareza raczej będzie ciężko o to ;)
3
No po tej patelni od Messiego niewiele brakło, żeby albo piłka wtoczyła się, albo Suarez dobił, ale fakt, że powinien to lepiej zrobić. W drugiej sytuacji jego jedyną winą jest to, że koniecznie chciał z lewej strzelić, ale ta kombinacja z Suarezem, cudo!
5
Po fatalnym spotkaniu Alby z PSG, trener musiał go nieźle zrugać, później brak gry w GD, ale od tamtej pory świetna forma, szczególnie w meczu z Ajaxem. Widać podziałało :)
3
Ale przecież wszędzie by dostał podobną kasę, więc co za różnica? :P
2
65', dobry rocznik! :)
3
Albo ich przewyższają o klasę, vide Sergio Busquets! :)
2
Ale Pique zrobił akcję na 3:1, więc wychodzi na 0, a przy bramce zawinił oprócz niego Alves, Bravo (w sumie to przede wszystkim Bravo chyba jednak...), Alba, a i Mathieu na bliższym słupku mógłby się pewnie lepiej zachować. Do tego Mathieu żółta kartka (pokazana kompletnie od czapy, za jedyny faul w meczu, ale jednak) i ryzykowne podania do Bravo, a Pique lepsze staty w obronie... Na plus Mathieu oczywiście ten wślizg z pierwszej połowy, ale moim zdaniem jednak Pique zasłużył na wyższą ocenę od Francuza, chociaż obaj zagrali dobre spotkanie.
2
Te niekończące się dyskusje SOM UN EQUIP! z BAJECZKĄ są ozdobą komentarzy na tej stronie :') Uwielbiam je czytać! Nie wiem, czy wy naprawdę tak za sobą nie przepadacie, czy po prostu lubicie się bawić w tę "logiczną" szermierkę, ale to jest przeurocze :) :) :)
4
No nie? Rakitić w tym sezonie co chwila bierze udział w konferencji prasowej, staje się powoli rzecznikiem zespołu, a połowa graczy w ogóle się nie odzywa!
2
Bravo też świetnie gra nogami - z jakiegoś powodu był na początku gry u nas krytykowany z tego powodu, ale choćby w meczu z Sevillą przy tym dziwnym podaniu Mathieu na wysokości uda, skleił bez zarzutu. Bardzo pewnie wygląda w tym aspekcie, tak samo jak Marc. Z Ter Stegenem problemem wydaje mi się póki co komunikacja, bo ewentualnie to szwankowało w meczach z PSG i APOEL-em. Niech podszkoli język na lajcie. Zobaczymy, kto będzie grał w fazie pucharowej LM.
21
W ramach przeprosin FIFA powinna uruchomić głosowanie po raz kolejny podczas następnego meczu, w którym Krisztiano będzie zdobywał hattricka. Żeby na pewno każdy zdążył zmienić swoje głosy.
3
A teraz sobie pomyślcie, że my taki sam numer, jak nam Arsenal, wykręciliśmy Bayernowi z Thiago, tylko za dwa razy większą kasę :D Vermę jeszcze poskładają, nie ma co panikować, póki co i tak wszyscy narzekają, że jest za dużo rotacji na pozycji ŚO.
1
Przyczepię się tylko do tych wrzutek - Alba na 3 próby 0 celnych, ok, ale Alves próbował 6 razy i ta jedna, którą zaliczono jako celną wrzutkę (56. minuta), to była piłka, która minęła wszystkich w polu karnym i bodajże Neymar ją opanował pod linią boczną dopiero ;) Więc albo bym tego nie zakwalifikował jako wrzutkę, albo nie jako celną.
4
Ej, ale biorąc pod uwagę, że jest kontuzjowany, to akurat sam w sobie ten Arsenal tu nawet pasuje :P
5
MD posiłkujące się Sunday Expressem to niezły kombos niewiarygodnych informacji :P
1
Do tego Zubiego należy pochwalić za działanie Barcy B - sprowadzenie Halilovicia, Denisa Suareza w ostatnim czasie i do tego kilku innych perspektywicznych graczy, do tego dobra polityka wypożyczeń (Suarez, Deulo).
I jeszcze ostatnia sprawa - sankcje transferowe. Zubi zaraz po ogłoszeniu werdyktu, w kwietniu, dobrowolnie wziął to na siebie i podał się do dymisji, której zarząd nie przyjął. To samo było, gdy chcieli zwolnić jego współpracowników - powiedział, że jeśli oni odejdą, to on też i zostali. To nie jest koleś, który kurczowo trzyma się stołka, jak niektórzy go tutaj malują. OK, nie jest idealny, można go winić za brak sprowadzenia stopera przed rokiem, można się nabijać z jego lania wody na wywiadach, ale tutaj gość jest bardziej znienawidzony niż zarząd albo Florek, no bez jaj! Ludzie zapominają, że był bramkarzem, z którym w składzie Barca wygrała pierwszy Puchar Europy, jest legendą klubu. Za parę lat pewnie tak samo będą mówili o Puyolu :(
Wybacz, rozpisałem się trochę - w sumie bardziej niż chciałem, liczę, że ktoś to doczyta do końca...
1
Teraz Bayern - dla nich cena była 28 milionów, ale myślisz, że Roma by nam go sprzedała za tyle? Wiadomo było, że potrzebujemy stopera na gwałt, więc dla nas by sobie zażyczyli 2 razy tyle i nie byłoby negocjacji. Druga sprawa, to czy Benatia u nas to byłby dobry wybór - ok, stoper pierwsza klasa, ale zobacz, jaki syf zrobił w szatni Romy. Nie wiem, jak Ty, ale jak dla mnie to jest ok, że nie przychodzi do nas zawodnik, który odwala takie akcje. Tak samo brak sprowadzenia np. Davida Luiza - ja się bałem jak ognia tego transferu, bo ten gość jest taktyczną bombą zegarową, gość jest na boisku jak dziecko, które nie ogarnia, co się dzieje, zobacz w jakich strefach boiska był podczas meczu półfinałowego MŚ z Niemcami, jak zabrakło Silvy, który go pilnował - i jak się ten mecz skończył :P Sprzedaż Thiago - dostaliśmy ponad 20 baniek, bo Bayern nie chciał płacić klauzuli, ale czy źle na tym wyszliśmy? Ile Thiago zagrał meczy w Monachium i kiedy następnym razem wyjdzie na boisko? Krytykujesz Vermę, że to szklanka, tymczasem z Thiago też pożytku na razie nie ma. Być może zarząd wiedział, że będą go prześladować urazy i nie miał nic przeciwko pozbyciu się go?
A teraz druga strona medalu - co było przed Zubim? Zamiana Eto'o z olbrzymią dopłatą za Ibrę, który pograł rok. Strata 10 baniek na Czygryńskiego. Keirrison i Henrique, czyli prawdziwe brazylijskie wtopy, przy których Douglas to małe piwo (swoją drogą, to Douglas już grał u nas więcej niż ta dwójka razem wzięta!).
1
Rakitić - na razie przyznam się, że trochę zawodzi moje oczekiwania, ale bez dwóch zdań ma potencjał i jest jeszcze stosunkowo młody. 18 baniek + zmienne, jak na dzisiejsze warunki to wcale niezła cena - tu negocjował właśnie Zubi. Obrońcy - Mathieu był priorytetem Lucho i póki co sprawdza się świetnie, z Valencią nie było negocjacji i tyle, ale zapewne nie tylko Zubi próbował. Verma za 10 baniek - no ok, póki co to jest niewypał, ale na razie nie jest niezbędny, bo w obronie pozostali dają radę. Douglas kosztował 4 bańki i był ewidentnie wyjściem awaryjnym, kupiliśmy go jak przeszedł obok nosa Cuadrado, a nam znowu wlepili bana transferowego. Ale na litość, to są marne 4 bańki, jak się nie sprawdzi, to można go nawet za darmo puścić i klub tego nie odczuje! ;)
1
Neymar - kosztował 57 milionów, bo tyle zapłaciliśmy Santosowi, a cała operacja wyniosła 86 milionów. Kluby nie podają takich informacji, bo wtedy miałbyś choćby Lewego za 20 baniek w Bayernie, bo tyle dostali z agentem za złożenie podpisu - ale oficjalnie poszedł za darmo. Barcelona jako jedyny klub wywlekła wszystkie koszty transferu Neymara, w sądzie już kilka razy się okazało, że jest wszystko ok, ale ktoś się dalej w tym babrze - zauważ, że ostatnio znowu ucichło i pewnie wyjdzie przed kolejnym meczem z Realem ;) Tak czy siak, za ten transfer odpowiadał sam Rosell. A Neymar był wart tej kasy bez dwóch zdań, bo marketingowo jest czystym złotem, a do tego w wieku 22 lat jest jednym z najlepszych napadziorów na świecie!
No i ostatnie okienko - wszystkie transfery, opróćz Ter Stegena, który był wybrany właśnie przez Zubiego, to piłkarze, których chciał Lucho (no, może oprócz Douglasa). A 12 baniek za perspektywicznego Niemca to cena ok. Przepłacony może był za to Bravo, który kosztował tyle samo, ale trener i podobno drużyna go chcieli, a RSSS jest stabilny finansowo, więc ciężko byłoby mniej ugrać. Suarez miał klauzulę 95 baniek i obniżyliśmy ją o 14, gdybyśmy go nie kupili, to zrobiłby to jakiś inny klub, może nawet Real. Ale to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i mimo zawieszenia był wart tej kasy. A transfer negocjował Sanllehi swoją drogą.
1
Transfery - które też nie są przecież tylko i wyłącznie w gestii Zubizarrety, tylko bardziej trenerów - a za negocjacje zwykle też kto inny odpowiada, zwykle Sanllehi, w tym sezonie Zubi przyznał, że osobiście negocjował tylko Rakiticia - od początku kadencji Zubiego. Mascherano - świetny transfer i jeden z naszych najważniejszych graczy, mimo, że nie gra na swojej pozycji, Adriano - solidny zmiennik, nie był drogi, godzi się z ławą, Villa - gol w finale LM, bramki z Realem, 40 baniek - tego, że złamie sobie hardkorowo nogę półtora roku po transferze nikt nie mógł przewidzieć. Później jeszcze sprowadziliśmy Afellaya za 3 miliony, który spłacił się samą asystą z Realem, niestety wiadomo jak skończył - też nie przewidzisz. Kolejny sezon, Alexis - jeden z najlepszych graczy Serie A, niestety u nas nie odpalił na dobre - ok, w poprzednim sezonie grał dobrze, ale nazywanie go najlepszym ofensywnym graczem to lekka przesada. Tak czy siak, sprzedaliśmy go z zyskiem i pograł u nas te 3 lata. Cesc - udało się go sprowadzić po wielu latach, grał 3 lata na wysokim poziomie, chociaż też lekko zawiódł. Odszedł ale wyszliśmy na tym na zero, sam chciał odejść, z niewolnika nie ma pracownika. Alba - za mniej niż 18 baniek, rozwinął się u nas, chyba nikt nie skrytykuje tego transferu. Song - ok, nie wypalił, ale kosztował tylko 11? baniek, pograł 2 lata.
1
No to po kolei, za ile z tych rzeczy tak naprawdę jest odpowiedzialny Zubi i jaka jest rola dyrektora sportowego właściwie? Przecież to nie on sam podejmuje decyzje, jego rolą jest bardziej łącznik zarządu z trenerem. Co do wyboru trenerów - tutaj faktycznie Martino i Lucho to zdaje się były jego propozycje, Tito był naturalnym następcą Guardioli i pomimo choroby, przez którą nie było go z zespołem pół sezonu, spisał się dobrze (rekordowa liga). Martino z reprezentacją Paragwaju ledwo odpadł na MŚ w 2010 w ćwierćfinale z Hiszpanią (Paragwaj nigdy dalej nie zaszedł), wywalczył również drugie miejsce na Copa America, w Argentynie z sukcesami trenował topową drużynę. Nie zapominajmy, że Martino był ściągnięty dopiero na początku sierpnia - który klasowy trener obejmie Ci zespół na takim etapie presezonu?
Co do Lucho, to jak na razie, wbrew hejtom gimbazy na tej stronie, robi w klubie świetną robotę i jeszcze wszystkim szczeny opadną na koniec sezonu. Zresztą publiczność na CN też ma o nim chyba dobre zdanie, sądząc po filmiku. Barca miała spore problemy, szczególnie pod koniec poprzedniego sezonu, ale to się nawarstwiało już od ponad dwóch lat, jeszcze w ostatnim sezonie Pepa się zaczęło - myślisz, że idzie to uzdrowić od tak, pstryknięciem palca? Celta dalej jedzie na taktyce Lucho, zresztą jak już przy niej jesteśmy, to zobacz, że też w pierwszej połowie poprzedniego sezonu, po objęciu jej przez LE, nie zachwycała, za to w drugiej połowie pyknęła i była chyba w trójce najlepszych drużyn La Liga (punkty w drugiej połowie sezonu). Przychodząc do Romy Lucho otwarcie stwierdził, że potrzebuje czasu na wprowadzenie swoich pomysłów i to nie jest projekt, który odpali w jednym sezonie, ale tego czasu nie dostał, bo chcieli rezultaty "na już" - ich strata. A o jego pracy w Barcy B chyba nie ma co pisać.
0
Wiesz, Dani jest już po 30-stce, mecz był w sobotę, a następny we wtorek, może warto dać mu odpocząć? Ja tam postawiłbym na Adriano ;)
2
Pique zepsuł fotkę, inaczej tak ładnie by wyszło: http://sietrenuje.przegladsportowy.pl/files/2014/11/3madremałpy1.jpg
2
Zgadza się, tym zdjęciem ten sędzia sobie póki co "kupił" sympatię kibiców Barcy! :) Zobaczymy, jak będzie po meczu. A co do najlepszego włoskiego arbitra, to myślałem, że za takiego uznaje się Rizzoliego?
1
Na tych filmikach z badań było kilka niezłych pań doktor, nie powiem - ale Verma sobie przywiózł swoją z Anglii... A co, planowałeś też dołączyć do Barcy, zgłosić kontuzję i iść na podryw do gabinetów lekarskich? :D