Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
A widziałeś, jaką ma ładną partnerkę? :)
2
Głowa Messiego na tym zdjęciu jest prawie takiej wielkości, jak herb Realu na koszulce Benzemy! :)
2
Dużo za Zubizarrety, powiadasz? W sensie Douglas i kto jeszcze...? Douglas przyszedł za 4 miliony, a za ile przychodziły za kadencji poprzedniego zarządu takie asy jak Henrique czy Keirrison? OK, możesz jeszcze dodać "aferę" z Neymarem, ale on był wart każdych pieniędzy, zresztą to nie Zubi, tylko Rosell osobiście załatwiał.
Zarząd przypisujący sobie wszystkie sukcesy... Ale chyba nie ten zarząd, przynajmniej nie do końca. Czytałeś ostatnie wywiady z Laportą? To on wyraźnie podkreślał, jak to sukcesy Barcelony Pepa i Ryjka są zasługą JEGO zarządu.
Nie chcę bronić zarządu, bo dla mnie nie nadają się na kolejną kadencję tak samo, jak nie nadaje się Laporta, ale Zubi jednak zbiera na siebie sporo nieuzasadnionej krytyki i wielu zapomina, że jest bądź co bądź legendą tego klubu.
2
A mi się to zachowanie kibiców nie podobało. OK, sam też nie przepadam za zarządem, ale w sytuacji, gdy celebrujemy wybitne osiągnięcie Messiego, po prostu nie wypada gwizdać, nawet jak pojawiłby się tam C. Ronaldo czy Figo z gratulacjami.
1
Żadnego wysokiego kontraktu nie ma, funkcja prezydenta Barcelony jako taka pełniona jest za darmo.
1
Konkretnie co takiego, co zrobił Zubi, budzi w Tobie taką odrazę i absmak?
1
Co Ty gadasz? Czyli jak wygrywamy, to zasługa piłkarzy, a jak przegrywamy, to wina trenera...? :/ A wymienność pozycji Messiego i Suareza dzisiaj, Rakitić wystawiony wyżej, gdzie mu znacznie lepiej szło, dobre przygotowanie SFG, Busquets i obrona doskonale ustawiona w prawie każdej sytuacji? Dzisiaj nasz zespół nie miał praktycznie słabych punktów, Sevilla nie miała najmniejszych argumentów, wszyscy gracze zagrali świetnie jako kolektyw - a to moim zdaniem zasługa trenera.
2
Zapomniałeś dodać, że Messi dzisiaj był również świetnym obrońcą, pamiętasz odbiór na Krychowiaku pod własnym polem karnym? ;)
10
Przy bramce zawiniło pół drużyny, znaczy Pique, Alves, Alba i nawet Bravo. Ale oprócz tego Pique był dzisiaj bez dwóch zdań jednym z najlepszych na boisku, taki Pique to jeden z topowych obrońców świata.
6
Miał więcej w statystyce fauli, to się liczy? :D
1
To samo miałem napisać, moja morda się na tym meczu tak samo cieszyła z naszej gry, jak z przypominania sobie katastroficznych postów niektórych użytkowników tutaj :)
2
Dzisiaj na początku Suarez był na skrzydle i to moim zdaniem "bardziej" niż w poprzednich meczach, ale dosyć szybko się zamienił z Messim - chociaż wiadomo, że to jest bardzo płynna wymienność pozycji. Fajnie to wygląda, jak jeden się zmęczy na skrzydle, to drugi idzie - a Messi dziś w defensywie nawet haruje, jak odebrał Krychowiakowi piłkę przed naszym polem karnym!
2
Minimum to dwa razy tyle, jeśli zarząd zgodzi się negocjować i sprzedać bez klauzuli, tak jak Thiago - bo klauzula niby 250, ale podatek drugie tyle ;) Dobra, wiadomo, że go nie sprzedają, bo wylecieliby na taczkach i strzeliliby sobie w stopę i kolano jednocześnie harpunem ;)
4
Skoro starcie Eibaru z Realem zapowiadane jest jako pojedynek Dawida z Goliatem, to znaczy, że... Eibar na lajcie wygra? :)
3
Bo pomocnicy nie mają jak grać prostopadłych piłek. Ale od Roberto wymaga się tutaj więcej niż od Iniesty czy Rakiticia, mimo, że jest młody i dostaje najmniej minut... Jak jest Roberto na boisku, to przynajmniej angażuje się i goni od bramki do bramki, daje większą płynność w grze niż np. Rafinha, nie popełnił żadnego poważnego błędu w tym sezonie. Ba, śmiem stwierdzić, że z puli Busi, Xavi, Iniesta, Rakitić i Roberto, którzy dostali minuty w GD, SR pokazał się najlepiej w tym spotkaniu ;)
3
Z Almerią grał Rafinha, nie Iniesta ;)
1
Może po prostu rotacja? Masche grał od paru meczów bez przerwy, do tego w spotkaniach towarzyskich Argentyny, skoro mamy 3 zdrowych ŚO, to można mu też dać trochę odpoczynku ;)
1
Ma klauzulę 20 baniek, więc jak Barca go nie będzie chciała sprzedać, to po prostu zostanie. A jak ktoś by tyle dał, to z pocałowaniem ręki! ;)
1
Uważasz, że Montoya jest mocniejszym punktem zespołu od Roberto w tym momencie? ;) Montoya nie gra i tyle, widocznie nie nadaje się do projektu Mistera. A Roberto w tym sezonie prezentuje się wcale nieźle, wolę zobaczyć jego z Rakiticiem niż Xaviego albo Rafę...
1
O Luisie Enrique nawet sam myślałem, żeby napisać co nieco w ramach tego "okiem kibica", od dziecka to był mój ulubiony zawodnik :) Dobrym pomysłem w dobie dzisiejszego hejtu byłby również Zubi, na którego ludzie psioczą bardziej niż na zarząd i którego wyzywają od skorumpowanych i niehonorowych, że aż serce się kraja, zapominając lub może nie wiedząc, że był kiedyś barcelońskim Davidem Seamanem...
6
Teraz z pewnością Messi pluje sobie w brodę...
2
Liczę jutro w środku pola na Sergiego Roberto w parze z Xavim bądź Rakiticiem!
2
I gdyby nie Mascherano, to nie padłaby trzecia bramka, a być może również druga (chociaż tu cała drużyna zawaliła w kryciu przy rożnym) dla Realu ;) Do tego jeszcze fatalne zachowanie Masche w 10. minucie, jak Benzema strzelił w poprzeczkę. Pique w pierwszej połowie czyścił wszystko z Realem, karny to nie jego wina, w drugiej popełnił jeden poważny błąd (strata w polu karnym na rzecz Benzemy) - tylko jeden jest tutaj oceniany przez pryzmat błędów, a drugi przez pryzmat dobrych interwencji ;)
1
Ale Barcelona musiała ich rodzicom zapewniać pracę, nawet na jakichś fikcyjnych etatach, żeby w ogóle taki "transfer" mógł dojść do skutku - FIFA przyczepiła się dlatego, że zaczęła przy tym węszyć i jej wyszło, że jednak nie oferta pracy dla rodzica była powodem przeprowadzki, tylko gra w piłkę syna, a pracę opiekunowie dostawali "na alibi" ;)
3
No cóż, przy Mancinim raczej zbyt dużo by się nie nauczył, ewentualnie kilku artystycznych sposobów na wiązanie szalika ;)
1
Ja wierzę, że zostanie tutaj na długie lata. Jak chcesz zwalniać trenera co sezon, to możesz zacząć kibicować Manchesterowi United albo Valencii :)
1
A co chcesz od Zubizarrety? OK, może nie jest najlepszym dyrektorem sportowym (chociaż nie jest też wcale taki zły, jak go przedstawiają media), kocha nasz klub, był z nim związany przez 8 lat, przez chyba 13 lat grał w reprezentacji Hiszpanii i przez długi czas był jej kapitanem (chociaż u jego boku grali tacy zawodnicy jak Hierro, Guardiola, Lucho...), bierze na klatę całą zasłużoną i niezasłużoną krytykę za politykę zarządu.
Rozumiem, że można się ponabijać z Zubiego za jego owijanie w bawełnę w oficjalnych wypowiedziach, ale tylko i wyłącznie za to - pamiętaj, że to również legenda naszego klubu.
2
Alves odpowiedzialny za zatwierdzanie projektów strojów zespołu... ;)
1
Bardzo dobrze, że jest kolejny kandydat ze swoimi ludźmi, potrzebujemy ludzi z zewnątrz, a nie kolejnej kadencji Bartomeu albo Laporty. Liczyłem, że Benedito może być ciekawy, zresztą dalej uważam, że jest lepszym kandydatem od tej dwójki, ale też plecie sporo oszołomskich bzdur... Poczekamy do wyborów, jak wyklarują się rzeczywiści kandydaci ze swoimi pomysłami i programami. Odrzucenie QA z koszulek nie musi oznaczać braku sponsora, bo z pewnością znajdzie się ktoś, kto zapłaci nam równie dużą kasę.
1
Jak w Niemczech czy Anglii podają dokładne kwoty transferu? Nic nie podają "dokładnego", podają, ile jeden klub zapłacił drugiemu, ale o prowizji agentów i wszystkich kosztach pobocznych nikt nic nie wspomina, mogą takie rzeczy ewentualnie nieoficjalnie wyjść, ale kluby same to olewają, bo wtedy wszystkie kwoty transferów byłyby pewnie ze dwa razy większe. Nasz zarząd podał WSZYSTKIE koszty transferu Neymara, czego normalnie się nie robi i zobacz, jakie jest halo z tego, bo nagle wychodzi, że nie kosztował 57, tylko 86 baniek, skandal i tragedia! Tak samo jak Bayern kupował od nas Thiago, gość miał klauzulę 20 baniek, ale Bayern zapłacił 25?, dlaczego? Bo jakby się nie dogadał z nami i kupował za klauzulę, to musiałby zapłacić o wiele większy podatek i wyszłoby mu dwa razy drożej.