Leito
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
jaco78 - Ja bym się nie obraził jak by Van der Vaart do nas doszedł ale bezpośrednio z Realu tak jakoś dziwnie. Lepiej żeby przeszedł gdzieś do La Liga żeby można go było kupić.
0
zawszebarca - To, że Ozil nie przyszedł do Barcy to raczej zasługa Pepa i brawa dla niego a nie żadna wina.
0
Przynajmniej po transferze Ozila do Realu wyleci od nich Van der Vaart który zjada Ozila na śniadanie. Mam duży sentyment do holendrów i cieszę się, że nie zagrzał tam miejsca. Teraz jak prawdopodobnie odejdzie to będzie kluczowym graczem swojego zespołu a nie jednym z wielu.
0
Dokładnie tak jak pisze Mazi i nie ma nad czym panikować, a w sumie Abidala można zaliczyć jeszcze do środkowych obrońców bo Adriano na lewej i prawej gra wyśmienicie a ta jego jedna asysta to palce lizać. Skład prawie idealny tylko w sumie Senna albo jakiś doświadczony DM by się przydał a przecież Pep transferów nie wyklucza.
0
Gonsales - Tak bardzo próbujesz wszystkich przekonać do tego, że nic nie wygramy jakbyś sam tego chciał i nie rozumiem takiego podejścia chyba, że jesteś kibicem Realu.
0
Szkoda, że nie ma tutaj profili bo nie da rady już odróżnić kto czyim jest kibicem a sporo nowych twarzy podnieca się transferami Realu nie wiadomo po co jak co roku robią po 6-7 transferów i nic z tego nie mają. Real znowu nakupował piłkarzy i znowu nie będzie zgrany. Tego meczu z Bayernem nie dało się oglądać na tak słabym poziomie był.
0
Gonsales - Jak dla ciebie Adriano to kiepski transfer to słabo oglądasz mecze La Liga.
0
arab1989 - Teraz jest inaczej i wystarczy, że ktoś zagra w europejskich rozgrywkach bez różnicy czy to Puchar UEFA czy LM.
0
kruszol - A pamiętasz jak Real się wzmocnił w tamtym okienku czy już zapomniałeś: CR, Kaka, Benzema, Xabi Alonso, Albiol, Arbeloa, Garay, Granero. My kupiliśmy jedynie Ibre, Maxwella i Czygre. W tym sezonie idealne dwa transfery Villi i Adriano i do kompletnego składu brakuje tylko zmiennika dla Busquetsa.
0
Ja tam niczego nie żałuje i jestem wręcz wniebowzięty, że Ozil trafił właśnie do Realu.
0
W końcu nie będzie tych plotek na temat Ozila, nie marzyłem dziś nawet o przeczytaniu lepszej wiadomości od tej.
0
Nie będę typował wszystkich pozycji bo są mocno obsadzone ale wśród napastników nie mam żadnych wątpliwości, że zgarnie ją Messi czyli król strzelców ubiegłorocznej LM z ośmioma bramkami na koncie i nie pamiętam już z iloma asystami skończył.
0
W Argentynie byli dobrzy piłkarze tylko Maradona nie wykorzystał odpowiednio ich potencjału i nie potrafił zrobić z nich drużyny. Nie zabrał kilku ważnych zawodników na MŚ którzy mogli dać więcej tej reprezentacji niż ci co tam grali. Krytyka słabo trafiona a na Messim jest za duża presja.
0
W sumie dla mnie wadą to nie jest bo Barca gra zawsze ultra ofensywnie a jeśli dla Ciebie wadą były dryblingi i niepotrzebne straty to Toure także je zaliczał ale jakoś mi tam to nie przeszkadza bo zarówno on jak i Busquets mają inne zalety. W meczu City - Tottenham też miał ze dwie straty po dryblingach z czego pamiętam, że jedną piłkę odzyskał po takiej stracie. Nie będę tu wchodził w żadne porównania alb był często impulsywny ale to tylko szczegół.
0
Zubi wyciągnął za Czygre 15 baniek czyli tyle za ile Real opchnął Sneijdera to i Hleba sprzedamy.
0
No ja też w sumie wolałem grę Toure bo wydawał się pewniejszy ale także miał kilka wad i teraz można go tylko dobrze wspominać.
0
arek182 - Skąd wiesz, że nie szukamy kogoś w miejsce Toure jak zarząd nie wykluczył transferów. Dla mnie nie jest dziwne to co wyprawia Pep bo Busquets jest fantastycznym graczem i pasuje jak ulał na pozycję w Barcy na której gra. Pep popełnia wiele błędów w defensywie a kto ich nie popełnia, tym bardziej iż gramy na dużym ryzyku i obrona jest ustawiona bardzo wysoko bo tak od dawna gra Barca. Szkoda, że nie pamiętasz tego iż tylko dwa mecze drużyna Pepa przegrała różnicą dwóch bramek i to jeszcze z Sevilla przeciwko której byliśmy zmuszeni grać takim składem. Jak przyjdzie def. pomocnik to będzie dobrze i nasza kadra będzie wystarczająco dobra. Fontas spokojnie może siedzieć większość sezonu na ławce i zagrać 10 meczów z lepszym skutkiem niż Czygra i Marquez którzy odeszli.
0
Był czas kiedy obawiałem się o to samo ale to minęło i się przekonałem, że Sergio jest zawodnikiem na miarę pierwszej jedenastki na tą chwilę. Chce tylko porządnej alternatywy jako zmiennika Busiego na angielskie i włoskie drużyny i po to żeby się Busquets nie obijał.
0
constantine16 -To nie był tylko jeden udany mecz Busquetsa w którym zatrzymywał takich przecinaków jak CR. Od zatrzymania Drogby jest jeszcze Puyol i Pique. I nie mówię, że krytykujesz Ibre bo widzę, że go bronisz tylko mówię o tym iż krytyka Sergio jest podobna do krytyki Ibry. A z tym, że CR brał na wymach Busiego to bym nie powiedział bo nic oprócz tej siaty nie pamiętam żeby się odbiło na naszej grze w destrukcji. A pod tym co powiedział Przyro akurat się podpisuję ale przydał by się w składzie jeszcze jakiś twardziel ale to na ławkę żeby
"W Barcelonie potrzebny jest wlasnie taki def, pomocnik jak Busquets. Czyli dobry w obronie, ale rowniez musi dorbze operowac pilka, byc kreaywny i wyszkolony technicznie. Taki zawodnik jest potrzebny do ataku pozycyjnego"
0
Dlatego pewnie czeka nas jeszcze jeden transfer a młodzież będzie tylko głęboką rezerwą i będzie się powoli ogrywać u boku Xaviego, Puyola i reszty. Na atak nie można narzekać bo jest chyba idealny i przydałby się jakiś silny privot na angielskie i włoskie drużyny.
0
Dos Santos nie będzie grał na privocie to tylko takie gadanie a i tak będzie inaczej.
0
kampos25 - Wielkie brawa dla Ciebie, że nie potrafisz czytać albo za to, że uważasz iż tylko Mascherano może przyjść na pozycje defensywnego pomocnika.
"Dyrektor techniczny zespołu Mistrza Hiszpanii nie ukrywa, iż transfery nie są wykluczone"
0
Transfery nie są wykluczone a niektórzy narzekają i twierdzą, że nie będzie transferów. Nie chcą gadać o konkretnych nazwiskach i dobrze bo przynajmniej będzie mniej newsów i nie podbije to ceny za piłkarzy.
Jak nie Mascherano to Senna, Javier Martínez lub ktoś z Ligue 1. Dużo jest opcji i na Mascherano świat się nie kończy.
0
dominik1502 - Wszystkich cieszyło mistrzostwo i transfer Villi który był dobry ale jeśli to wszystko co było dobre to nie mam pytań. W tamtym sezonie Real się jeszcze bardziej wzmocnił a nasze obawy były dużo dużo większe i co? Co z tego, że Real znowu kupił 5-6 zawodników jak znowu będzie się zgrywał od nowa. Ale u nas "bieda z nędzą" bo odeszło czterech zawodników z których tylko Toure wnosił bardzo dużo a przyszło dwóch zawodników którzy wnoszą bardzo dużo i jestem zdania, że tylko twardego def pomocnika nam trzeba i nic więcej.
0
No tak Ibre stać na wiele ale nie można go oceniać na podstawie tego co grał w Interze czy Juventusie a pisanie, że jest "słaby" "drewniany" jest wkurzające bo można to zrobić zupełnie inaczej jak zagra gorszy mecz a nie walić z grubej rury. Co do Przyro to nawet jeśli on nie chce gadać o Ibrze to wiele osób go do tego prowokuje nawet jak nic jeszcze nie powiedział.
Pierwsza część sezonu jak na grę w nowej lidze i nowym zupełnie inaczej grającym zespole była dobra. Po wyjazdowym meczu z Saragossa jest pewny, że jego problem tkwi w psychice a on sam potrzebuje bramek i pewności siebie żeby się odblokować i jestem przekonany do tego, że po przyjściu Villi ta presja z niego zejdzie. W tamtym mecz z Saragossa grał katastrofalnie, zmarnował przynajmniej cztery setki w dodatku dosłownie dwie minuty po jednym pudle z trzech metrów, Messi pokazał mu jak się strzela i zszedł ze skrzydła strzelając w okienko. Zaraz potem Messi znowu wystawił setkę Ibrze którą Zlatan zmarnował i zaraz potem poszła akcja w której straciliśmy bramkę. Chwilę potem Messi wywalczył karnego którego oddał Ibrze którego Zlatan wykorzystał ale było widać jaki był podirytowany swoją gra.
A po tamtym meczu Ibra odrodził się jak fenix z popiołu i w następnych kilku meczach grał jak z nut i ratował nas ze sporych tarapatów w meczach z Osasuna, Mallorca i Arsenalem i grał tak do czasu kontuzji po której zaczął grać na tyle słabo iż powędrował na ławkę. Jak tamten Zlatan wróci to będę go chwalił co mecz ale niestety od tamtego czasu nie ma go za co chwalić jeśli chodzi o grę a krytykować nie cierpię bo dość narzekań na tej stronie i nie pisałem tego po to żeby mu pojechać za tamten mecz tylko zwrócić uwagę na to, że jak schodzi z niego presja to gra dobrze.
Mówiłeś, że nie wyobrażasz sobie tego żeby Busquets zatrzymywał CR to podałem najlepszy mecz w którym to było najbardziej widoczne. W meczach ligowych przeciwko Realowi też grał świetnie oprócz jednej siaty którą mu CR założył. Może jego gra nie była tak widoczna jak w meczu z Portugalia ale jednak wygrywał pojedynki 1 na 1 w obronie w GD.
To prawda, nie wmówię Ci, że Busi wygrywa większość pojedynków główkowych ale żeby podtrzymać to iż krytyka Ibry do Busquetsa niczym się nie różni. To nie wmówisz mi, że Zlatan wygrywa większość pojedynków główkowych i zdobywa w ten sposób dużo bramek a jako typowa "9" jest to dość ważne. Ale sam jakoś nie przykładam do tego większej wagi bo gramy zawsze po ziemi i wygranie główki w środku pola dużo nie zmieni bo rzadko takie sytuacje się zdarzają a bramek po rzutach rożnych tracimy bardzo mało i wystarczy dobra gra Valdesa w polu bramkowym do tego Puyol, Pique i dobre krycie reszty zawodników. A bramki zdobywamy częściej po kombinacyjnych akcjach co też mi się podoba. Dla mnie Busquets potrafi wszystko co trzeba żeby u nas grać a to czy przywali komuś z łokcia, przegra główkę w środku pola nie jest dla mnie istotne. Potrafi szybko i zdecydowanie doskoczyć do przeciwnika i odebrać mu piłkę a jak sędzia podyktuje faul na nim mimo że "przegrał walkę fizyczną" to plus dla nas a, że kogoś to wkurza to mało ważne bo korzyść jest dla nas. Ale sam jestem zdania, że przydałby się jakiś walczak na mecze z angielskimi i włoskimi drużynami i mógłby to nawet być Senna który też nie jest asem w powietrznych pojedynkach ale mi to nie przeszkadza.
0
Zupełnie nie to miałem na myśli, powiedziałem, że krytyka Ibry na temat tego co potrafi również jest nietrafna. To co grał w Interze czy Juventusie jest kompletnie nie ważne bo przecież wiemy na co go stać, problem w tym, że Ibra jak to słusznie zauważył challenger nie radzi sobie z presją i ta presja prawdopodobnie zejdzie po tym jak dołączy do nas Villa. Dlatego uważam, że Zlatan miał dobry sezon ale na pewno nie taki jak wszyscy byśmy tego chcieli. Te częste straty i nieudane dryblingi Busquetsa to już historia i powinno się go oceniać na podstawie tego co gra i czy wywiązuje się ze swojej roli. Ja myślę, że przynajmniej od początku drugiej połowy ubiegłego sezonu wywiązuję się z tej roli bez żadnych zarzutów. Każdy kiedyś zaczynał i miał słabsze początki. Natomiast krytyka Ibry i Sergio na temat walorów estetycznych jest tutaj najgorsza.
"Sergio się przewraca, niepotrzebnie drybluje, nie wygrywa górnych piłek, nie rozpycha się łokciami. Ibra strzela za mało bramek głową, mało wychodzi do prostopadłych piłek, nie stara się, często fauluje przyjmując piłkę."
Ja stoję pośrodku tego ale krytyka tych dwóch zawodników jest taka sama. Od Ibry wymagamy żeby zachrzaniał jak Villa ale on ma inne zadania i miał być takim dopełnieniem do idealnego składu którego nie do końca było widać w pierwszym sezonie. Ale strzelił swoją ilość bramek i miał także sporo asyst czasem kluczowych. Pierwsza część sezonu dobra, druga część bardzo słaba. A z kolei z Busim jest podobnie tyle, że odwrotna sytuacja. Pierwsza część sezonu taka sobie ale na pewno nie bardzo słaba a druga część sezonu dobra. Busquets ma się przestać przewracać mimo, że sędzia gwiżdże bo jest on faulowany. Ma przestać dryblować mimo, że robi to sporadycznie i z korzyścią dla drużyny bo robi się przewaga w środku pola i może sam pociągnąć kilka metrów dalej i podać do Xaviego który czeka na 20 metrze na piłkę z którą wie już co zrobić. Ma być rzeźnikiem i się rozpychać mimo, że nie ma do tego warunków.
Taki zawodnik jak opisał to NKKKPK3W nie istnieje i nie jest nim Toure którego stawiałem ponad Busquetsem a sam Busi ma kilkach wymienionych tam cech. Constantine16 mówisz, że chcesz widzieć jak ktoś się odbija od Sergio i nie jesteś pewny tego czy wygra pojedynki z Drogba i CR. Powiem tak Drogba to inna bajka i sam jestem zdania, że powinniśmy kupić jakiegoś twardziela do takich zadań ale i tak posadziłbym go na ławie bo wolę Sergio z tymże lepiej kogoś takiego mieć. A co do CR to jestem ogromnie zdziwiony tym co napisałeś, bo podczas meczu z Portugalia i gwarantuje Ci to jak obejrzysz powtórkę meczu zobaczysz jak kilka razy CR odbijał się od Busquetsa i odebrał mu na prawdę sporo piłek, nawet powiedziałbym iż czyścił go jak chciał. A teraz muszę kogoś na kompa puścić na jakiś czas to nie odpisze szybko.
0
Jak mamy się dziwić Iniescie jak nic takiego nie powiedział.
0
Nie da się nie zauważyć pewnych zależności:
1. Jak kupujemy to jesteśmy tacy sami jak Real
2. Jak nie kupujemy to jest obawa, że nic nie wygramy
3. Jak nie stawiamy na młodzież to jest obawa, że skończy jak Fabregas
4. Jak stawiamy na młodzież to Barca jest jak Arsenal i jest obawa, że nic nie wygra
Co by nie było to zawsze, ale to zawsze są jakieś narzekania. A wejdźcie sobie na strony klubów które gorzej od nas wypadły w LM i bardziej się osłabiły i słabiej wzmocniły od nas. Jakby tak każdy zrzędził swojej dziewczynie to by go po tygodniu rzuciła.
0
Ta krytyka Busquetsa jest identyczna jak Ibry tylko odrobinę mniej trafna. Dryblingi Sergio robią różnicę i są potrzebne ale przecież nie robi to po kilkanaście razy na mecz jak Messi tylko ogranicza się do minimum.
0
Na początku miał sporo strat ale z każdym meczem grał coraz lepiej i jeszcze w pierwszej części sezonu to poprawił. W drugiej części sezonu grał bardzo ale to bardzo przyzwoicie i najważniejsze jest to, że ciągle robi postępy mimo iż doszedł do tego że ja niczego więcej od niego nie wymagam i chce żeby to on i nikt inny był podstawowym def pomocnikiem.