0

Pewnie się powtarzam ale mam nadzieję, że Marquez zostanie i będzie grać jako zmiennik Busquetsa i od czasu do czasu gdy będzie trzeba na środek obrony. Wielu zawodników może się od niego sporo jeszcze nauczyć. Waterman, do pewnego momentu nie byłem zwolennikiem Busquetsa ale w końcówce sezonu się do niego przekonałem. A po tym co pokazał na mundialu już jestem spokojny o to czy sobie poradzi w najcięższych meczach o stawkę. Marquez spokojnie może u nas pograć nawet 2 sezony albo nawet więcej.

0

Po tym mundialu myślę, że potrzeba nam jedynie zmiennika Busquetsa. Mascherano to taki rzemieślnik i gra za twardo jak na La Liga.

0

Powiem tak, to co Remi mi się nie podoba i uważam to za żałosne bo gość jest zakręcony ale negatywnie. Ale Jimmy Jump jest zakręcony ale jak najbardziej pozytywnie. Przynajmniej sprawdza zabezpieczenia i to czy ochrona nie śpi ;d

0

Bardzo dobra wiadomość, nie chciał bym nawet za darmo takiego piłkarza.

0

Busquets zagrał świetny turniej i gra coraz pewniej, będzie wielki pożytek z niego.

0

"Hiszpanie faulowali tak samo.. Trochę obiektywizmu" - napisał PaweŁk.

Ja już powiedziałem swoje na temat meczu i nie mam najmniejszych powodów aby zmieniać zdanie. Pewnie bym się kłócił gdybyś nie napisał takiej bzdury jak ta którą zacytowałem i gdybyś się nie przyczepił do mojego zdania które uważam za obiektywne. Zresztą cały Twój komentarz to nieporozumienie jakieś i nie chce mi się tego komentować ;)

0

Ten finał miał dwóch cichych bohaterów i jednego wielkiego bohatera. Tym pierwszym cichym bohaterem był Iniesta któremu nie zabrakło zimnej krwi jako jedynemu w tym meczu a drugim cichym bohaterem był Casilla który bronił w sytuacjach 1na1. Jednak tym największym bohaterem była dziś jak i przez cały turniej cała reprezentacja i dzięki temu wygrali. Fajnie było widzieć chociaż raz na cztery lata ściskającego się Casillasa z Puyolem i Valdesem. Na nic się zdały brutalne faule Holendrów którzy i tak dostali za mało kartek. Marzyłem o takim finale od początku mistrzostw ale się przeliczyłem. Kilka dni przed finałem byłem minimalnie za Holendrami ale przed samym meczem podobnie jak Cruyff stawiałem na Hiszpanię. Hiszpania mistrzem europy i świata. Cieszy to, że prawie wszyscy zawodnicy grają na hiszpańskich boiskach i La Liga znowu pokazuje jak jest silną ligą. Może i nie wyrównaną ale silną o czym świadczy wygranie tych MŚ i Pucharu UEFA.

0

Bardzo dobra wiadomość ale jeszcze lepszą było by przejście Ozila do obojętnie jakiego klubu byle nie do Barcy. Na jego miejsce można poszukać innych, tańszych i lepszych zawodników.

0

Ja się tylko pytałem czy się dobrze czujesz bo myślę, że jednak nie. Nie wiem gdzie wyczytałeś w moim komentarzu coś o Villi. Ty się znasz na wróżeniu i napinaniu więc nie smuć tu już.

0

rivaldo89 - Dobrze się czujesz ?

0

kamil9040 - Wszystkie mecze są ważne a Pep nie musi nigdzie odchodzić żeby ci coś udowadniać. Tu jest jego miejsce i mam nadzieję, że zostanie jak najdłużej. Drużyny Mou nie tracą dużo bramek? Dobre, uśmiałem się do łez, obejrzyj przegrany mecz z Catanią 3:1 i wiele innych. Inter stracił 34 bramki w słabszej Serie A natomiast Barca straciła 24 bramki w mocniejszej La Liga. Nie mówię, że Real nie ma tytułów, nigdzie tego nie powiedziałem. No tak, oni mają gruntowne przetasowania, co sezon. Kaka udanym transferem? Nawet nie żartuj, kompletnie nic nie pokazał w tym sezonie. Nawet kibice realu nie wierzą, że coś z niego jeszcze będzie a tak się cieszyli z ostatnich transferów. Ja się nie martwię o to żeby nasi piłkarze "pouciekali" do Realu bo po co miałbym się martwić. Mieli by przechodzić do klubu z którym nic nie osiągną w najbliższych latach?

0

kamil9040 - Mourinho nie odszedł sam tylko Abramovich go zwolnił po fatalnym sezonie. Mourinho wygrał dziesięć razy tyle co Pep? Zaraz, zaraz 7 x10= 70 co nie? Mourinho nie wygrał 70 trofeów tylko 20 ale zdobywał to przez aż osiem lat i nie zdobył nawet połowy tego co miał do zdobycia. Czyli nie licząc trzech trofeów zdobytych przez Mourinho ma on tylko dwa razy więcej trofeów od Pepa który jest trenerem zaledwie dwa sezony.Więc Mourinho to żaden geniusz, tacy nie istnieją i się o tym przekonasz w tym sezonie. Powiadasz, że Mou udowodnił jak rozpracować Pepa? No nie wiem, nie wydaje mi się to prawdą. Pep był do tej pory górą nad Mourinho w dwóch meczach, raz był remis i tylko raz przegrał. Więc to Pep udowodnił, że potrafi rozpracować Mourinho :) Gdzie ten geniusz Jose który odpadł w pierwszym sezonie w 1/8 LM z Interem. Bardzo możliwe jest to, że znowu Real odpadnie w 1/8 i dalej będzie śrubował ten haniebny rekord. No tak Kaka kosztował 65 baniek zarabia krocie, nie gra prawie nic i to jest czysty zysk dla Realu, no nie mam pytań. Może przez trzy sezony się spłaci, prędzej nie, zresztą pewnie znowu będzie wyprzedaż zawodników w Realu. Pedro został wychowany i nic za niego nie płaciliśmy. Nie jest medialny i chwała mu za to bo robi furorę grając w piłkę a nie reklamując żel do włosów. Na pewno sprzedaje mniej koszulek ale na pewno nie miało a do tego zarabia skromnie i potrafi grać w piłkę w odróżnieniu od niektórych gwiazdek z Realu które nic nie pokazały w Gran Derby. Real to instytucja a nie klub martw się o sukcesy Realu i napawaj dalej sprzedanymi koszulkami ale wszyscy będą się śmiać z polityki tego klubu która jest niemalże przeciwieństwem naszej.

0

kamil9040 - No tak Real wydaje kasę na piłkarzy medialnych i przynoszą im spore zyski ale jeszcze więcej za nich zapłacili i muszą im płacić wielkie pensje więc są bardziej na minus niż my. A ci piłkarze nic nie wnoszą do zespołu i nic nie wygrywają. Real to obecnie bardziej instytucja niż klub, nie to co kiedyś. Co niby Mourinho zrobił w Interze, wygrać Serie A i Puchar Włoch to prawie nic. Bez Mourinho też to wygrywali bo Włoska piłka sięga dna i Inter prawie nie ma z kim rywalizować w lidze po aferze Calciopoli. Jedynie wygrał LM i za to ma plus bo reszta to tyle co nic. Benitez też pewnie wygra Serie A bo nie ma innego klubu który może poważnie zagrozić Interowi od 5 lat. W Chelsea Jose miał nieograniczone środki finansowe a LM nie wygrał i został zwolniony więc kwestia szczęścia a nie geniuszu którego nie ma. Może jedynie z Realem przejdzie 1/8 LM ale pewnie i to się nie uda i zostanie zwolniony tak jak w Chelsea jak większość trenerów bo kibice Realu nie będą mogli patrzeć na defensywny styl ich drużyny. Mówisz zupełnie to samo co mówiłeś przed meczem Hiszpanii z Niemcami i Holandii z Brazylią a i tak to tylko zgubna nadzieja bo wygrywa najczęściej ten kto utrzymuje się przy piłce i kontroluje mecz dlatego to Barca będzie rozdawać karty jak zawsze. Inter grał dobrze w LM ale w lidze grał kiepściutko 4 porażki i 10 remisów co na La Liga nie wystarczy bo tutaj trzeba zdobyć zdecydowanie więcej pkt a grając defensywnie sezon dla Realu zakończy się dużo gorzej niż poprzedni i jeszcze zatęsknią za Pellegrinim który chociaż nawiązał walkę z Barca w lidze. Zobaczysz jaka krytyka spadnie na Mou po jakimś remisie, zawodnicy zostaną wygwizdani jak zawsze. Albo tak jak w sezonie 05/06 na Santiago Bernabeu będą robić owacje na stojąco dla Ronaldinho i wychodzić ze stadionu w końcówce meczu. Tam kibice długo nie wytrzymają. Zawsze jak co roku transfery Realu robią wrażenie jeśli chodzi o nazwiska i można było się obawiać nowych sezonów ale teraz już się da przyzwyczaić do tego, że nic z tego nie wynika.

0

kamil9040 - A czemu Real ma coś wygrać, zeszłego lata wydali 257.5 mln euro i nawet Pucharu Hiszpanii nie wygrali i odpadli tradycyjnie w 1/8 LM. Co tam Mourinho może zmienić, jedynie przejdą 1/8 LM i koniec wycieczki. Żaden bank nie daje kredytu mając na uwadze to, że klub ma stadion bo kto ci to kupi. I nikt nie wyda za żadnego piłkarza 100 mln euro oprócz Realu który psuje rynek. Dostaniemy kredyt bo mamy podstawy żeby go spłacić i tyle. Real wydaje 2x więcej na transfery i dług się im bardziej powiększa niż nam co roku.

0

Gallas prawdopodobnie idzie do Juventusu i będzie grał w miejsce Cannavaro. Marquez raczej na pewno zostanie po odejściu Czygry.

0

kamil9040 - Ja się nie martwię o sukcesy sportowe Realu bo nie jestem kibicem Realu i Interu jak ty. I nie rób sobie nadziei na to, że Real coś wygra. Kredyt głównie idzie na to co napisałem niżej ale jeżeli nadal myślisz, że 150 mln euro pójdzie na pensje zawodników. I myślisz, że dostaniemy kredyt za ładne oczy to gratulacje. Jesteśmy drugim najlepiej zarabiającym klubem na świecie i w poprzednim sezonie zarobiliśmy 365.9 mln euro. Gdybyśmy nie mieli podstaw do spłacenia kredytu to byśmy go nie dostali. Zarząd Realu tak bardzo się zna na biznesie, że sprzedał Szneijdera po identycznej cenie co my Czygre, pozazdrościć. Spłacimy szybciej długi niż Real który wydaje dwa razy więcej niż my. My także sprzedajemy koszulki, nie wiem czy na prawdę jesteś taki głupi żeby myśleć, że Real zarobił na koszulkach CR około 100 mln euro.

0

kamil9040 - Za Ibre też się prawdopodobnie zwróciło wszystko tym bardziej, że kosztował o połowę mniej od CR. Real ma ogromne długi a to, że nie mówią jednocześnie o długach Barcy i Realu, nie znaczy iż ich nie ma. Real jest zadłużony chyba na ponad 327 mln euro. Do tego Barca sportowo ma się o wiele lepiej od Realu który inwestuje i nic nie wygrywa. Real też brał kredyt ostatnio i wydał wszystko na transfery. Rosell mydli tylko oczy wszystkim próbując oczerniać Laporte. Zgrupowania reprezentacji do mistrzostw świata zaczęły się około 20 maja więc wiadomo, że są piłkarze którzy mogli nie dostać kasy za poprzedni miesiąc tak jak w innych klubach. Jak myślisz, że to kredyt na same wypłacenie pensji piłkarzom to gratulacje. Jak byś chciał wiedzieć to po awansie Barcy B do Segunda Division podjęto decyzję o modernizacji Miniestadi. Camp Nou też modernizują i już zaczęli prace odnawiając toalety, a do tego była też kiedyś mowa o zadaszeniu Camp Nou ale o tym nic nie wiem jak na razie. Do tego Rosell sam pozwalniał pół zarządu więc teraz musi wypłacać pracownikom wysokie odszkodowania. Do tego ustanowił kilka nowych stanowisk. Jeżeli woli pracować ze swoimi ludźmi a nie ze sprawdzonym zarządem to trudno się mówi. Za to też trzeba zapłacić ale nie każdy na to pójdzie i da sobie mydlić tym oczy, że cały kredyt pójdzie na pensje zawodników. Gdyby Barca miała tak wielkie długi i do tego nie notowała wysokich zysków co sezon to nie dostałaby kredytu, takie to trudne?

0

dowi8 - Naucz się czytać ze zrozumieniem, Cruyffowi chodzi o to w jaki sposób to się wszystko odbyło a nie chodzi o sam fakt odebrania mu tego tytułu. Następny razem sam myśl co piszesz bo śmieszne rzeczy gadasz. A ty khorne masz prędzej coś z głową niż Cruyff z ego. Dla ciebie to pewnie zupełnie ktoś anonimowy.

0

Barcel83 - Gratulacje za najbardziej beznadziejny komentarz dzisiejszego dnia jaki widziałem.

0

Busquets jest lepszy od Mascherano, Pep na niego stawia bo warto jak się okazuje oglądając mundial.

0

Dobrze, że Messi dostał więcej wolnego, należy mu się w zupełności. Ale tak jak kilka osób wspomniało to długo tak nie wytrzyma i zacznie szybko trenować. Xaviemu też przydał by się odpoczynek bo obaj grali w tym sezonie za dużo meczów.

0

kamil9040 - Żeby ten Keirrison był kiedyś chociaż taką gwiazdą jak Bojan obecnie.

0

Nie dziwie się Cruyffowi po tym jak został potraktowany przez Rosella więc teraz niech się Sandro buja. Powinien to załatwić inaczej ale oczywiście musiało to być nagłośnione medialnie jak Cruyff oddaje insygnia sekretarce.

0

kamil9040 - Ty już się o to nie martw o długi, przecież mówiłeś, że ci jest obojętne to czy Barca zbankrutuje czy nie więc wracaj do kibicowania swojemu klubowi kogo tam wolisz.

0

kamil9040 - Ty masz pojęcie, z piłkarzy Barcy B będzie ogromny pożytek i na pewno większy niż z Henrique i to spokojnie wystarczy na ten sezon.

0

A kto powiedział, że Zlatan out, po za tym przyszedł Villa, Henry out i nie inaczej jak na razie.

0

kacperfcb - Ale tutaj chodzi tylko i wyłącznie o same mistrzostwa świata i nic więcej. Nagroda o której myślisz jest osobnym wyróżnieniem.

0

O kuźwa co za ort, czasem się zdarza heh.

0

Na tą chwilę się trochę waham między kilkoma zawodnikami:

1. Villa

2. Forlan

3. Sneijder

4. Schweinsteiger

I wszystko może się pozmieniać w zależności od tego co pokarzą w ostatnich meczach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?