0

kamil9040 - A Włochy, Anglia i Niemcy już ci się odwidziały? Po za tym tak jak mówi weniu5, Argentyna gra lepiej od Brazylii. Strzeliła tyle samo bramek co Brazylia i straciła mniej. A co do Kaki to rzeczywiście zagrał słabo ale kartka dziwna. Nigdy bym nie pomyślał, że wielebny i święty Kaka wyleci z meczu za czerwień. Sędzia był zakręcony trochę i powinien pokazać jeszcze kilka kartek i pokazać wcześniej, że nie pozwala na taką twardą grę.

0

Znowu Silva, nie wiem co Del Bosque w nim widzi, od kilkunastu meczów gra fatalnie. Powinni nastrzelać Hondurasowi sporo bramek bo zanosi się na to, że trzy drużyny mogą mieć po 6 punktów ale oczywiście trzeba wygrać swoje mecze.

0

Mam nadzieję, że Rafa zostanie jednak gdyby miał grać pod wodzą Rijkaard'a to mogło by to mu wyjść bardziej na dobre. Świetny gracz, bardzo dobrze wyprowadza piłki, najlepiej się ustawia w obronie, ma dobry odbiór i wiele może nauczyć niektórych młodszych graczy. I chyba najlepiej grający głową zawodnik z całego naszego składu.

0

Skreślić słowo "by" w końcówce komentarza.

0

tusaback - Ale Ty pieprzysz aż słuchać się nie da, rób licencję trenerską i zobaczymy czy chociaż dojdziesz do tego żeby poprowadzić Arkę Gdynia. I zdziwisz się ale Keita w przyszłym sezonie będzie tak jak zawsze zmiennikiem Iniesty. Tylko, że on nie będzie narzekał na to ile będzie grać. Szkoda Toure bo uważam, że stał się u nas najlepszym i najbardziej uniwersalnym defensywnym pomocnikiem na świecie. Ale skoro sam chce odejść to nie można go trzymać na siłę. Guardiola przychodząc do Barcy niczego nie zapewniał. I tak jak nie mógł zapewnić tego, że coś wygra tak nie może zapewnić Toure tego ile będzie grał bo nawet Messiemu tego by nie może zapewnić. Toure był za dużo razy pomijany i jest to błędem dlatego wielka szkoda jeśli odejdzie ale opanujcie się. Na pewno większą strata było pozbycie się Rivaldo do Milanu przez Van Gaal'a.

0

kretoszczurfcb - Teraz nie ma trenera a jest manager? Zauważ, że poprzednicy Guardioli również byli managerami więc nie wiem po co to wspominasz. Nie mówię, że nie ma sukcesów ponieważ zaszliśmy bardzo daleko. Uważam, że w brew pozorom ten sezon był lepszy od poprzedniego. Wcale nie mówię tylko o tych sześciu pucharach. Mówię o dwóch sezonach Guardioli w Barcelonie. Skąd Ty możesz wiedzieć, że drugi trener o wiele więcej od niego działa. Owszem Vilanova jest bardzo dobrym i pożytecznym asystentem. W Barcy B też był asystentem Guardioli jednak głupota jest wszystkie zasługi przelewać na Vilanove tak jak by Pep nic nie robił. Podaj chociaż jakieś argumenty a nie od razu wypalasz taką rzecz. Guardiola żyje tą drużyną i robi ogromne postępy i to nie jest żaden przypadek. Real zatrudnia co roku wybitnych trenerów i żaden z nich nic znaczącego nie osiąga z wielkimi gwiazdami w drużynie. A taki Pep w dwóch pierwszych sezonach pokazał, że można. Nie bał się podjąć ryzyka i wywalić gwiazdy i postawić na młodzież w tak wielkim klubie z tak wielkimi oczekiwaniami.

Co do Rijkaarda to uważam, że jest świetnym trenerem i zrobił dla Barcy ogromnie dużo. Tak jak po odpadnięciu Holandii podczas Euro 2000 tak teraz nie mogłem się pogodzić z jego odejściem. Gdyby kiedyś była możliwość jego powrotu to bym się cieszył jak dziecko bo darzę go ogromnym szacunkiem. Jednak głupotą jest to, że Guardiola nic nie zrobił bo gdyby tylko ustalał skład z zawodników których miał do dyspozycji to by nic nie wygrał. Pozbył się kilku gwiazd i kupił kilku dobrych zawodników takich jak Pique, Alves, Keita, Maxwell i przesunął do pierwszej drużyny Pedro i Jeffrena ale oczywiście robi same złe transfery według niektórych. Dawał nam powody do dumy gdy Barca wygrywała mecz za meczem mając w większości meczów aż ośmiu wychowanków w podstawowym składzie a czasem nawet więcej. Pep zrównoważył ten zespół i gramy dużo lepiej w defensywie. Gdyby nie taki Alves i Pique to pewnie byśmy co sezon sprowadzali nowych obrońców. Także nie mam ochoty porównywać dwóch trenerów których bardzo lubię. Jednak wbrew pozorom to co powiedziałeś, że pogadamy za 5 lat o Guardioli jest dziwne. Czemu już teraz nie możemy o tym pogadać. Przecież Pep w dwóch debiutanckich sezonach w roli trenera Barcy zdobył więcej niż Rijkaard. I nie chcę się kłócić bo dla mnie obaj zrobili ogromnie dużo. Pep może i kontynuował dziwło Rijkaarda jednak przejął zespół w rozsypce po słabym sezonie w którym Barca zajęła trzecie miejsce w La Liga tracąc 18 pkt do pierwszej drużyny i 10 pkt do drugiej drużyny. Możliwe, że Rijkaard by sobie poradził w następnym sezonie gdyby został jednak niech nikt nie mówi, że Guardiola zawiódł i jest słabym trenerem. Przecież poradził sobie lepiej niż każdy się po nim tego spodziewał. Zamiast krytykować to daj mu czas i dopiero jak będzie odchodził to go krytykuj jeśli masz sumienie.

No tak biliśmy głową w mur podczas meczu z Interem jednak wygraliśmy ten mecz. Ale to jest piłka nożna i najlepsi trenerzy na świecie nie potrafią w podobnych sytuacjach nic zmienić. Mourinho również bił głową w mur w meczach grupowych z nami i co z tego. Ferguson na własnym stadionie gdy wygrywał 3:0 dał sobie wbić dwie bramki i odpaść z LM i nikt nawet przez chwilę pomyśli o jego zwolnieniu. Założę się, że poprzedniego postu nawet nie czytałeś w całości. A jeśli się mylę to mógłbyś się odnieść do całości a nie tylko dwóch zdań.

Staram się czytać ze zrozumieniem ale jak inaczej można to rozumieć: "Nie szanuje tego trenera i tyle, o wiele bardziej lubiłem Franka. Pep gdy coś nie idzie to sędziowie go wysyłają na trybuny." To może to rozwiniesz bo to tak jak by powiedzieć, że nie szanuje kogoś "bo tak i koniec". Rijkaard też wyleciał na trybuny parę razy jednak ja lubię obu trenerów a Ty tylko Rijkaard'a?

A cały tekst kierowałem nie tylko do Ciebie ale od pewnego momentu po części do kamila9040.

0

kamil9040 - Coś ci się pomyliło bo w sezonie w którym CR strzelił 42 bramki zdobył złotą piłkę. Z kolei jeśli chodzi o MŚ to akurat Zidane i Ronaldo w tamtych sezonach zasłużyli na złotą piłkę za cały sezon a nie tylko za mistrzostwa świata. Po za tym oni w mistrzostwach świata gdy zdobywali złote piłki to ciągnęli swoje reprezentacje w każdym meczu robiąc cuda na boisku tak jak w całym sezonie. ME mają podobny prestiż co MŚ i żaden Hiszpan, Grek i wcześniej Francuz nie zdobyli za to złotej piłki.

0

kamil9040 - No jeśli ci piłkarze których wymieniłem zagrają mundial życia a Messi będzie zaliczał słabe występy to jeszcze to jeszcze ujdzie. Ale bez przesady, że musi koniecznie dojść z Argentyną do finału i go wygrać. A co jeśli Chile wygra MŚ albo jakiś czarny koń. To któryś z piłkarzy którzy wcześniej nic nie osiągali zapewnią sobie siedmioma meczami złotą piłkę? A piłkarze którzy przez cały sezon czarowali i może nie wygrali wszystkich rozgrywek ale osiągali sukcesy z drużyną i sukcesy indywidualne jak złoty but i inne tego typu osiągnięcia nie mają szans na złotą piłkę jeśli nie wygrają MŚ? Przecież sezon to nie tylko MŚ. Jeśli któryś z tych piłkarzy co wymieniłem wygra MŚ i przyczyni się temu w dużym stopniu grając mundial życia to zasłużą na tą złotą piłkę. Ale jeśli nie zajdą dużo dalej niż Argentyna to praktycznie nie mają na to szans a piłkarze z poza tej listy nawet jeśli wygrają te mistrzostwa to na to nie zasłużą bo to przecież jedyne 7 na MS a sezon był długi. Może któregoś piłkarza jeszcze pominąłem ale mniejsza o to. I tak jestem zdania, że Argentyna nie musi koniecznie wygrać i Messi w tym sezonie miał na tyle dużo sukcesów w tym sezonie żeby ćwierćfinał lub półfinał wystarczył na złotą piłkę e przypadku gdy wyżej wymienieni piłkarze nie wygrają tych mistrzostw.

0

Spalonego na pewno nie było, przecież gościu wybiegał do tej piłki będąc z 3 metry przed obrońcami i wbiegając na piłkę.

0

rafal20 - Ludzie z Milanu rozmawiali z kolegami po fachu z Interu ?;d

Tacy oni są kolegami, że razem z Juventusem podkopują Inter szukając dowodów na to żeby udowodnić to iż Moratti również brał udział w aferze korupcyjnej i kupował mecze.

0

Hleba trzeba się pozbyć jak najszybciej, kompletnie się wypalił i do tego za dużo papla w mediach niepotrzebnych rzeczy jak by zapominał w jakim klubie jest.

0

kamil9040 - Jak zawsze piszesz bzdury, złota piłka to nagroda indywidualna a nie drużynowa. Messi ma już prawie złotą piłkę w kieszeni. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów i rozgrywki ligowe to zdeklasował jak na razie wszystkich nie zostawiając suchej nitki w tym kto jest najlepszy. Za raz po nim najlepszy sezon miał Drogba potem następni w kolejności Rooney,CR, Sneijder,Xavi,Robben i Lampard musieli by rozgrywać w każdym spotkaniu mecze życia żeby wygrać złotą piłkę. Tylko jak na razie Drogba po kontuzji nie zagrał zbyt dobrego meczu. Xavi i Snejder zagrali tak sobie a Rooney i CR kompletnie zawiedli. Robben nie grał a Messi pokazał najwięcej z nich wszystkich. Więc wystarczy, że Argentyna dojdzie przynajmniej do ćwierćfinału i jak tak dalej będzie Messi grał to ma złotą piłkę jak w kieszeni.

0

lukasoon15 - Navas nie wykonał nawet dobrej roboty? A co Silva który gra od kilkunastu meczów słabiutko wykonał dobrą robotę? To była dobra zmiana która rozruszała Hiszpanów, Navas grał o wiele lepiej od Silvy który nic nie pokazuje. Jeśli dalej w podstawowym składzie będzie wychodził Silva to nie wróże Hiszpanii nic dobrego. Co do Fabregasa normalna sprawa, że chwali Messiego bo od dawna są przyjaciółmi.

0

kamil9049 - To, że Szwajcarzy doszli pod bramkę nie oznacza, że od razu musi paść gol z niczego. To jest niczyja wina tylko przypadek ale jeśli już ktoś się nie popisał to był to Iker.

0

kamil9040 - A tydzień temu mówiłeś, że objęcie władzy W Barcelonie przez Rosella będzie oznaczać cięcia budżetowe i nie kupi żadnej gwiazdy. Czyżby intuicja zawiodła ?

0

kamil9040 - Marnujesz się na tym forum, już dawno z taką wiedzą powinieneś był być trenerem wielkiego klubu i odnosi sukcesy. Jeszcze nigdy nie widziałem żebyś napisał coś z sensem nie ośmieszając się. Ale są i tacy jak ty i można się z kogoś pośmiać studencie. Szkoda Toure i jeśli odejdzie życzę mu tylko powodzenia ale ciągle mam nadzieję, że zostanie. Takie akcje były nawet z odejściem Puyola, do puki Yaya nie będzie zawodnikiem nowego klubu to traktuje to tylko jako plotkę.

0

kretoszczurfcb - Łatwo krytykować trudniej coś zrobić, wszystko o czym mówisz to bezpodstawna krytyka. Jedynie to co powiedziałeś, że Pep nie jest doświadczonym trenerem to racja jednak wcale Cie to nie broni bo jak on może być doświadczony skoro dopiero zaczyna karierę trenerską. To trzeba było go nie zatrudniać, bo przecież nie jest doświadczonym trenerem. To trzeba było go zwolnić po wygraniu sześciu pucharów, bo przecież nie jest doświadczonym trenerem. Czemu wtedy milczałeś? Bo były sukcesy? A teraz ich nie ma to od razu adios ? Czemu wtedy wszystko było idealne?

Odnoszę wrażenie, że oglądasz tylko mecze LM w tv raz na miesiąc i od razu masz takie założenie iż cały sezon tak jest. Gdzie byłeś po meczu z Athlecic B. i kilku innych w których Pep mocno eksperymentował wystawiając tylko trzech ofensywnych graczy i wygrywał 4:1 dodam, że byli to Jeffren, Bojan i Messi. Wtedy nawet nikt nie mówił o zawodnikach tylko o geniuszu Guardioli. Tutaj masz jakim składem graliśmy tylko usuń spację i było takich meczów sporo http://www.fcbarca.com/index.php?goto=pd&mid=2076 Przed meczem po usłyszeniu składów była krytyka, a po meczu zachwyt nad geniuszem Guardioli. Ironią losu jest fakt jak wszystko się zmienia u takich kibiców jak Ty. Przez cały sezon, oczekiwania były wielkie a Pep nie bał się ryzykować, Barca pokonywała coraz to innych rywali. Wszyscy krzyczeli, Pep jest wielki, wygramy LM, co tam Inter. Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie i właśnie dopiero po dwumeczu z Interem kibice sukcesu zaczęli najeżdżać na Pepa. Fajnie było by gdyby jeszcze to robili mając na uwadze jego wady i zalety a nie tylko to co chce się widzieć czyli wady, bo przecież nie wygraliśmy wszystkiego w tym sezonie!

Jak w ogóle można traktować poważnie takie teksty "Pep nie poradzi sobie nigdzie po za Barca", "Każdy trener z LM poradził by sobie w Barcy" i powtarzany tekst przez największego znawcę tego forum kamila9040 "Pep to żółtodziób" "Barca to drużyna kurdupli i artystów a nam trzeba robotników". Ręce opadają jak to się czyta.

Mówisz żebyśmy zobaczyli na mecz z Interem, że zawodnicy odbijali się od zawodników Interu. Czemu tylko ten jedyny mecz potrafisz wymienić. Jeśli uważasz, że Pep jest słabym trenerem to podaj co najmniej 10 takich meczów. Aha zapomniałem, przecież Ty oglądasz tylko to co w tv leci. Pewnie uważasz Mourinho jako tego najlepszego bo dał o sobie przypomnieć w tym roku. To teraz powiedz mi, jaki ten Mourinho miał pomysł w meczach grupowych z nami gdy był bezsilny i ledwo Inter wyszedł z grupy i mało brakowało żeby miał ujemny bilans bramkowy. Nie wiem czy wiesz ale to bardziej Inter i Mourinho nie mieli pomysłu w meczach z nami i nie wiedzieli co robić na boisku. Dwie wygrane Barcy, jeden remis i jedna przegrana wszystko mówi za siebie.

Najśmieszniejsza jest krytyka Guardioli po dwumeczu z Interem. Po pierwszym meczu było tylko mówione, że Inter miał fuksa i zdobył bramkę ze spalonego i w rewanżu im dowalimy. A po meczu rewanżowym z Interem o wielcy znawcy krytykowali Guardiole za mecz w którym wygrał. Oczywiście to my nie mieliśmy pomysłu na grę! Inter miał pomysł, tylko czemu tego meczu nie wygrał tak jak z Chelsea w rewanżu? Jedyny ich pomysł to było rozpaczliwe murowanie się jak w obronie Częstochowy albo Westerplatte i przegrali ten mecz. Udało im się obronić co prawda korzystny rezultat z pierwszego meczu i awansować. Ale co było by gdyby sędzia nie uznał bramki ze spalonego Milito albo uznał bramkę Bojana? Wtedy Pep był by wielki dla Ciebie.

Zabawne jest to co mówisz, że nie szanujesz Guardioli za to, że jak mu nie idzie to sędziowie wysyłają go na trybuny. Pep nie przyzwyczaił się jeszcze do tego, że nie jest już graczem i jest trenerem. Raz czy dwa wysłali go na trybuny i od razu go nie szanujesz? Guardiola jest jednym z najskromniejszych i niekonfliktowych trenerów jakich znam, oczywiście nie jedynym. Maradone też mogli wysłać w ostatnim meczu na trybuny za to, że wszedł na boisko. Ile razy Ferguson, Wenger, Manchini, Mourinho wylatywali na trybuny to byś nie był w stanie policzyć. Guardiola jeśli chodzi o zachowanie to powinien być dla Mourinho autorytetem. No ale może dla Ciebie jest odwrotnie może podoba Ci się takie coś

albo gdy wychodził w meczu z Barcą za swoją linie i prowokował Guardiole. Albo chociażby finał Interu z Roma o puchar Włoch gdy wciskał nos w monitor sędziego technicznego łamiąc przepisy.

Ale pisząc, że Guardiola jest słabym trenerem i NAWET The Special One by takiego czegoś nie osiągnął jest totalną głupota. To jedno słowo "nawet" robi wielką różnice, czy Mourinho wygrywa wszystko w każdym sezonie? Ba, czy Mourinho w każdym sezonie wygrywa chociaż jedno trofeum? Nie. Broni go tylko to, że jest dłużej trenerem niż Guardiola i zdobył odpowiednio dużo sukcesów ale przecież nie wygrywał wszystkiego a nawet połowy tego co miał do zdobycia. Już się boje co to by było gdyby Pep nie wygrał w tym sezonie La Liga, pewnie byśmy musieli go zwolnić. W United dla przykładu nikt nawet nie myśli o zwolnieniu Fergusona mimo tego iż nic nie wygrał w tym sezonie. A to, że Guardiola wygrał w pierwszym sezonie dosłownie wszystko oznacza jego słabość? Zastanów się nad tym bo to jakaś niedorzeczność co mówisz.

Co za ludzie, raz Barca wygrała wszystko co możliwe do zdobycia i myślą, że tak będzie zawsze. Inne kluby by były zadowolone po takim sezonie jak nasz, mowa o sezonie 09/10. Ale oczywiście mamy słabego trenera bo nie wygrał wszystkiego i wy wielcy znawcy ustawilibyście zespół inaczej. Nie można mieć wszystkiego i Pep popełnia błędy tak samo jak inni trenerzy bo jest tylko człowiekiem.

0

pawelk94 - Nie dopowiadaj sobie bo bardzo dobrze wiesz, że nie chodzi tutaj o bezproduktywne podania tylko o dążenie do wygranej poprzez nieustanny atak i dominację w meczu. Drużyny które grają z nami otwartą piłkę najczęściej kończą swoje mecze już w pierwszej połowie. Broniące się drużyny są świadome swoich słabości i wiedzą, że tylko w ten sposób mają szansę na korzystny wynik. W ten sposób liczą na szczęście i czekają na 1-2 akcje w meczu z kontr. I niby czemu miałby Cię ktoś obrażać skoro do tej pory nikt tego nie zrobił. Powiadasz, że cechą prawdziwego kibica jest obiektywizm, ja jestem obiektywny ale mam całkiem inne zdanie niż Ty. Bo po prostu nie mogę się zgodzić z tym, że najważniejsze dla kibica są sukcesy bo dla najprawdziwszych kibiców to jest rzecz drugorzędna. Nie zgadzam się absolutnie z tym, że Barca musi zmienić swoją grę bo jest przewidywalna. Jest przewidywalna tylko i wyłącznie dlatego, że nie było prawdziwej szybkiej "9" z prawdziwego zdarzenia w tym sezonie. Nie chcesz chyba mi powiedzieć iż z Eto'o byliśmy przewidywalni i słabi bo jeśli tak to pytam się dlaczego tak ciężko było z nami wygrać. Z Ibra byliśmy tak samo przewidywalni jak Inter był przewidywalny w meczu z nami. Zresztą pod wodzą Guardioli przegraliśmy tylko jeden mecz różnicą dwóch goli a w dodatku bramka dla Interu padła ze spalonego. Co do Hiszpanii to grała zbyt defensywnie a akcja po której padł gol to ogromne szczęście Szwajcarów a nie żadna wypracowana akcja. To Hiszpanie i Barca rozdają karty w swoich meczach. To co powiedziałeś dobrego o Interze również bardzo dobrze można powiedzieć o Barcy w ten sam sposób. Sprawiasz wrażenie jak byś mówił cały czas o meczu Hiszpania - Szwajcaria i Inter- Barcelona bo te mecze nam właśnie nie wyszły. Czemu nie wspomnisz o tych dobrych meczach w naszym wykonani , czemu nie weźmiesz pod uwagę słabych meczów Interu. Czy oni cały czas grają tak idealnie? Czy 10 remisów i 4 porażki w Serie A to jest coś nadzwyczajnego? A jak Inter grał we wszystkich tegorocznych meczach z nami? Dwie wygrane Barcy, jeden remis i jedna porażka. Czy my jesteśmy na prawdę tacy słabi i przewidywalni a drużyny takie jak Szwajcaria jednym meczem pokazują, że są jakieś świetne, nieobliczalne? Przykładowo Grecy potrafili na Euro 2004 się fantastycznie bronić a w momencie gdy zaczęli grać otwartą piłkę to zauważ co się z nimi stało. A jak grał Inter z Romą albo innymi Włoskimi drużynami.

0

tusaback - Po pierwsze tylko ja pochwaliłem tych zawodników więc nie wiem po co piszesz do wszystkich jak jakiś wieszcz ludu. Po drugie, cały komentarz napisałem o reprezentacji Francji więc można się domyślić, że chodziło mi tylko o to iż tylko ci dwaj zawodnicy nie zawiedli w tej reprezentacji. Po za tym Toulalan to nie żaden przeciętny grajek tylko porządny i solidny zawodnik. Nie obchodzi mnie to, że Yaya go zje na śniadanie. Toure i Busquets nie grają dla trójkolorowych więc to, że według ciebie są lepsi nie ma kompletnie nic do rzeczy bo grają dla innych reprezentacji.

0

Jestem zdruzgotany, nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Kibicuje na tych mistrzostwach tak jak od Euro 96 roku Holandii i Francji a tu już po fazie grupowej jedna z moich drużyn musi się praktycznie pakować do domu. Za Hiszpanie i Argentynę jeszcze trzymam jako tako kciuki ze względu na Messiego i ośmiu graczy Barcy w reprezentacji Hiszpanii. Ale tak na prawdę od zawsze kibicuje tylko Francji i Holandii. Jest co prawda matematyczna szansa na awans trójkolorowych i nadal gdzieś tam w to wierze ale będę w takim samym szoku jeśli awansują w jakim jestem teraz po tej porażce. Chyba po 6 latach pójdę do kościoła jeśli trójkolorowi awansują. Domenech zniszczył wszystko. To Zidane cztery lata temu dobierał skład i ciągnął całą reprezentację razem z Henrym. Gdzie te lata gdy Barthez bronił karniaki przesądzające o wynikach i słynne pocałunki Blanca w łysinę Bartheza. A Zizu strzelał wolniaki jak na zawołanie w najważniejszych momentach. Gdzie Barthez, Thuram, Blanc, Sagnol, Lizarazu, Vieira, Deschamps, Djorkaeff, Dugarry, Trezeguet, Wiltord, Henry, Zidane. Na tym mundialu jedynie Toulalan i Lloris nie zawiedli. Brawa dla Meksyku i przede wszystkim Marqueza który dzielił i rządził na boisku. Jestem zaskoczony, że Blanco nie skończył jeszcze kariery, żywa legenda Meksykańskiej piłki. Ehh niech już Blanc przejmuje tą reprezentacje, w nim nadzieja.

0

Ot$ - Może trochę spokojniej co? On wziął Cię za kibica Barcy a pewnie jesteś kibicem Liverpoolu ale nie każdy o tym wie więc nie musisz tak najeżdżać na kogoś.

0

Zwycięzców się nie sądzi, akurat Argentyna jest zespołem który nie zawodzi i któremu spora część osób w skrajnych przypadkach nie dawała nawet szans wyjścia z grupy. W pierwszym meczu faktycznie Higuain nie wykorzystał zbyt wiele zbyt dobrych sytuacji ale w tym już zrobił swoje i więcej od niego nie można wymagać. Szkoda, że nie ma Gabiego Milito bo spokojnie był by lepszym pomysłem na środek obrony niż Demichelis. Po obejrzeniu drabinki tych mistrzostw od początku twardo stawiam ten sam skład półfinału. Francja - Holandia i Argentyna - Hiszpania. Każdy może mieć swoje zdanie ale Anglia, Włochy, Portugalia i Brazylia niczym mnie nie przekonują.

0

Guardiola ma o czym myśleć, nie ważne co by się nie stało to mu ufam tak samo jak Rijkaardowi. Mam tylko nadzieje, że nie podejmie złych decyzji i żeby ewentualnie ryzykowne ruchy transferowe się nie zemściły. Nie kupować nic na siłę, a przede wszystkim nie sprzedawać najlepszych zawodników, to było by najlepsze rozwiązanie według mnie. Nazwiska potencjalnych wzmocnień są mi obojętne, każdy by kogoś chciał ale i tak wszyscy naraz grać nie będą. Dlatego wszystko w rękach mistera.

0

KanonierTH1411 - To, że zrobiłeś jakiś filmik nie znaczy żebyś wklejał to pod każdym newsem, wystarczy pod jednym a nie pod pięcioma. W ogóle mi się nie podoba, jedna z wielu nie wyróżniających się niczym kompilacji, muzyka znowu fatalna.

0

poiuyt - A co Torres już przeszedł do Barcelony, że krytykujesz? Gdybyś pomyślał to byś wiedział, że to tylko plotka i do tego transferu na pewno nie dojdzie.

0

Ja się z tym nie zgodzę bo to po porostu głupota co piszecie. Szwajcaria nic kompletnie nie pokazała, wygrali bo wygrali, fuks roku. Nie potrafię wymienić kompletnie nic ciekawego oprócz tego słupka co pokazali. Pokazali jedynie, że da się pokonać pięknie grającą drużynę tylko takie coś dzieje się okropnie rzadko. Wymieniacie ciągle ten Inter i teraz Szwajcarię nie wiem po co bo przecież tego dnia gra Hiszpanii była daleka od tego co pokazywali zawsze. Ale tego od ilu meczów Hiszpania jest niepokonana i ile pokonała drużyn które się murowały to już nie pamiętacie. Wypominacie tylko jakieś wyjątki próbując udowodnić jakąś regułę która w ogóle nie istnieje. Hiszpania nie raz i nie dwa ograła taką Anglię, Włochy, Niemcy ale jak przegrała pierwszy raz od kilkudziesięciu meczów to od razu głupie gadanie jak by ciągle przegrywali.

0

Świetna robota, przydał by się jeszcze artykuł z wczorajszych meczów Portugalii i Brazylii. Nie chce mi się szukać po innych stronach artykułów a tutaj jest wszystko elegancko opisane razem z statystykami i skrótem itp

0

Korea się murowała tak jak dziś Szwajcaria miało być.

0

pawelk94 - Jeśli kibicuje swojej drużynie to nie jest dla mnie najważniejsze to żeby wszystko wygrywała tylko żeby grała ładnie. Masz rację w piłce nożnej liczą się wyniki a nie styl jednak zdecydowanie wolę to drugie. Ale jest u nas na tyle dobrze, że mamy i ładnie grającą drużynę i wygrywającą. I pojęcie anty futbol istniej, tak się mówi na drużynę która się muruje z mocniejszą bo tylko w taki sposób może wygrać i nie przegrać wysoko, dlatego jest to oznaka słabości. Spójrz na wczorajszy mecz Brazylia - Korea i porównaj z dzisiejszym. Korea murowała się idealnie w pierwszej połowie i grała zachowawczo, tak jak dziś Hiszpania w pierwszej połowie. Brazylia strzeliła bardzo szczęśliwie bramkę i Korea musiała się otworzyć i mimo tego iż Brazylia nie ma takiej siły ofensywnej co Hiszpania to już bez problemu wbiła Korei drugą bramkę. I co, każdy narzeka, że Brazylia grała słabiutko i nikt nic nadzwyczajnego z tego wygranego meczu nie pamięta. Podobnie było dziś, tylko, że przy murowaniu się Szwajcarii dopisało im szczęście i po wielkim nieporozumieniu Hiszpanów wbili bramkę i do końca się nic nie zmieniło. To nie Szwajcaria wygrała ten mecz, to Hiszpania przegrała ten mecz o tak by to ujął. Wiem, że wydaje się to dziwne ale tak jest. Nikt nie mówi, że anty futbol jest zły, nikt nie mówi, że to jest nie fair play, niech sobie tak grają inne drużyny ale gdyby tak grała Barca to bym się wstydził tego.

0

florek81 - Dziś dał ciała cały zespół a nie tylko zawodnicy Barcy więc nie gadaj głupot bo już sam nie wiesz do czego się masz przyczepić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?