0

Ja tam wolę słuchać takich pojedynczych wpadek komentatorów z TVP niż widzieć codziennie w studiu ekspertów Polsatu z Kowalczykiem na czele.

0

lczarencki i folorek81 - Nie udała się wam prowokacja. Silva nie wywiązał się z swoich zadań ofensywnych w żadnym stopniu, sprawiał wrażenie jakby się męczył na tym boisku i od 30 minuty prosił o zmianę. Busquets miał zabezpieczać środek pola i to właśnie robił, Del Bosque wystawiając dwóch defensywnych pomocników nie chciał stracić bramki. A ta padła i tak po kuriozalnym nieporozumieniu bramkarza z obrońcami. Zluzujcie bo nie jesteście na swojej stronie, obrażać to możecie na swojej stronie, nie tej.

0

Hiszpania i tak się rozkręci, dziwie się temu iż Silva tak późno został zmieniony. Od kilku dobrych meczów gra chyba najgorzej z całej drużyny. Torres powinien grać od początku z Villą kosztem słabo grającego Silvy albo dobrze grającego Busquetsa. Hiszpania była za bardzo defensywnie nastawiona i mimo tego straciła kuriozalną bramkę. Nie ma co, wielka niespodzianka a bramka to jednym słowem bez wahania fuks roku. Casillas zamiast się rzucić i złapać piłkę rękoma to wjechał w piłkę wślizgiem podcinając napastnika który znokautował potem Pique w momencie gdy piłka się odbiła od Pique. Nieporozumienie bramkarza z całą linią obrony i ta sytuacja to fuks roku.

0

Silva w tym jak i kilku wcześniejszych meczach to totalne nieporozumienie, Navas grał o wiele lepiej. A tan gol to fuks roku chyba heh.

0

Łykacie wszystko co się napisze, podobno to 2 tygodnie temu już miał wstępnie podpisany kontrakt z City i co z tego wyszło? Jestem pewny, że na bank zostanie. OD początku to była tylko plotka.

0

Skoro Alves jest w RPA to nic nie odrzucił ponieważ nawet nic nie dostał do podpisania.

0

Obawiałem się tego, że Holandia zacznie za dobrze te mistrzostwa i będzie tracić na skuteczności. A tu jednak zaczęli od wygranej po słabszej grze. I tak stawiam na to, że Oranje dojdą do półfinału. Włosi słabo, powinni się cieszyć z tego remisu. Będą jaja jeśli Włochy zajmą drugie miejsce i w 1/8 zagrają z Holandia. Może Pirlo coś zmieni w grze Włochów.

0

Sport ma dopiero fantazje i wyczucie w pisaniu newsów. Już to widzę to, że Laporta świeżo po wyborach leci specjalnie do RPA zaproponować Alvesowi nowy kontrakt mimo iż Dani ma ważny kontrakt do 2012 roku.

0

Pomijając to, że prasa musi coś pisać i Barca się nim tak naprawdę nie interesuje to Gerrard to żadne wzmocnienie, to było by osłabienie. Pewnie news się ukazał żeby podbić cenę Realowi który się o niego stara i nic więcej bo po co w Barcelonie którykolwiek Anglik.

0

GunnerS - I pisałem przecież, że to jest tylko i wyłącznie jego opinia a Ty wyskakujesz od razu z pytaniem żeby traktować ją wyżej niż decyzje zarządu, czytaj uważniej.

0

Nie musisz przytaczać tutaj Stoiczkowa, wystarczy zapytać o Keowna. Nie był bym zadowolony z tego i nie jestem ale na pewno bym jego zdania nie porównał do zdania masażysty. Keown nie powiedział, że Fabregas musi odejść tylko on powiedział iż jest przekonany co do tego, że Cesc raczej odejdzie i Wenger go nie zatrzyma. I sam Keown wolałby zatrzymać Fabregasa w Arsenalu ale pewnie sądzi, że nic na siłę i tyle.

0

Zawsze są obawy co do nowego prezydenta klubu a program Rosella niczego konkretnego nie przedstawia jeśli chodzi o to co tutaj możemy czytać. Być może bardziej szczegółowy program znali socios przed wyborami a zwykli kibice muszą się zadowolić czymś innym. Podoba mi się to co powiedział o Guardioli i to, że jego ewentualny następca będzie kimś związanym z klubem. Wcześniej albo mi się wydawało albo rzeczywiście była jakaś niechęć albo niepewność co do Cruyffa ale to chyba już minęło mam nadzieję. Co do transferów myślę, że nie będzie żadnych cięć budżetowych jak to niektórzy się obawiają. Po prostu nie będzie wydawał za dużo na niepotrzebnych zawodników którzy nie są tyle warci. Plusem będzie też to, że Katalonia nie będzie podzielona politycznie i będzie dla wszystkich. I to, że chce kontynuować obecny model sportowy i jedynie może go próbować ulepszyć. I mam nadzieję, że będzie bardziej cichym i przyjaznym prezydentem niż Laporta. Oby był dał radę z tym wszystkim.

0

To co Keown powiedział nie musi znaczyć, że będzie to od razu brane pod uwagę. Ale porównywać jego opinię (podkreślam opinię a nie żadną decyzję z jego strony) z opinią masażysty to jawny brak szacunku a nawet obraza. Nie obchodzi mnie co powiedział okube ale to co powiedziałeś. Nie wydaje mi się żebyś szanował jego opinię pisząc takie teksty. Takie porównanie znaczy tyle co porównanie zdania Kenowna do zdania kogoś kto nie kibicuje nawet Arsenalowi. Brak szacunku i tyle, nawet się nie wykręcaj bo sobie zaprzeczysz.

0

GoonerS - Tak to prawda, tylko i wyłącznie Wenger decyduje o transferach. Keown i Wood o tym nie decydują jednak oburzyło mnie to co powiedziałeś, że to tak jak by spytać o opinię masażystę. Sam Keown zrobił dla Arsenalu o wiele więcej niż Fabregas i ma prawo do własnej opinii czy tego chcesz czy nie.

0

Dobrze, że strzelili bo w rewanżu na wyjeździe było by ciężej.

0

Znalazłem tylko w tych linkach ten mecz, lepszej jakości chyba nie będzie.

http://www.ustream.tv/channel/filemontv4#flashWrapper

http://www.elsesports.cat/directes/33/#directe_embedat

0

Za 20 minut gra Barca Atletic.

0

Tak jak myślałem, remis w meczu Anglia - USA był najbardziej prawdopodobnym wynikiem. Anglia pewnie wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu. Ale myślę, że nie dojdą nawet do półfinału. W sumie 4-4-2 to obecnie dobre ustawienie dla Anglików i coraz mniej gra się takim ustawieniem. Brakuje mi tutaj szczególnie Scholes'a. Heskey chyba pojechał do RPA łamać kości innym zawodnikom a o tym kiksie Greena lepiej nic nie mówić. Rooney mało widoczny a czepiają się Messiego który zagrał dobry mecz. Moim zdaniem to Korea powalczy o pierwsze miejsce z Argentyną chociaż może nawet Nigeria się włączy do walki. Jednak bardziej mi zaimponowała Korea niż Nigeria. Dziwnie to brzmi ale mają szybkie buty.

0

Ciekawy mecz, Argentyna miała od groma sytuacji i swoje akcje miała Nigeria. Nie taki zły ten Maradona jak go malują przynajmniej w tym meczu. Domenech zdecydowanie gorzej wypadł z doborem składu. Tylko ta obrona z Demichelisem i Gutierrezem taka słabiutka trochę. Brakuje mi Gabiego Milito i Zanettiego albo chociaż Burdisso w miejsce któregoś z tej dwójki która dziś grała w obronie. Najlepszy na boisku Messi i Nigeryjski bramkarz. Brakowało szczęścia Messiemu przynajmniej w tej sytuacji sam na sam. Większość akcji zaczynał Messi i jak ktoś powie, że w reprezentacji nie istnieje to jest po porostu głupi. Jedynie w eliminacje chyba mu nie poszły a w meczach o stawkę gra dobrze. Wygrana w pierwszym meczu po dobrzej grze to wymarzony początek mistrzostw dla Argentyny. Messi się jeszcze rozkręci i nic na siłę, na razie można być z niego zadowolonym. Powoli wkurzają mnie te trąbki, wygląda to jakby RPA to był jakiś niemy naród. Jedni kibice odśpiewują hymn a drudzy trąbią ehh może się czepiam ale po trzecim meczu mam już trochę dość tego.

0

Najlepszy zawodnik na boisku w meczu z Polska, szkoda żeby stracił te mistrzostwa i szkoda żeby stracił kolejny sezon. Ma szansę zostać jedną z gwiazd tych mistrzostw. Nie jest to na szczęście jakiś bardzo poważny uraz i widać to było jak schodził z boiska z lekkim uśmiechem a nie z grymasem bólu.

0

Do West Ham Utd nigdy by nie przeszedł, prędzej do jakiegoś klubu MLS. Szkoda Titiego ale jego czas w Barcy jednak minął i gdy odejdzie trzeba mu życzyć powodzenia.

0

GoonerS- Co do Twojego pierwszego akapitu to napisałem to w swoim komentarzu niżej i wiem o co tam chodzi ale chyba nie muszę od razu wykładać całości nie wiadomo po co skoro o tym wiesz i zawsze można sobie doczytać. Do tego zostały tam jakieś szczegóły o których nie wiadomo i może się jeszcze parę rzeczy zmienić zanim przepis zostanie wprowadzony.

I bardzo dobrze, że tak będzie i skończą się takie transfery do 100 mln i tym lepiej dla Barcy. Messi nie jest wyjątkiem, oj na pewno nie. Za nim powiesz o sprawiedliwości co do udzielania kredytów innym klubom to pomyśl, że te inne kluby też są zadłużone. Arsenal też jest zadłużony co prawda nie tak bardzo jak MU ale jest i te 100 mln to też nie jest mało. I należy także dodać, że zarząd Arsenalu nie chce takich kredytów na transfery i nie chce podjąć ryzyka bo już ma wzięty kredyt za stadion to po co mówisz o tej sprawiedliwości. Zarząd Arsenalu ostatnio dba tylko o to żeby spłacać, dług, spłacać stadion ale o wygrywaniu czegokolwiek nie myśli. Wenger się już o to musi martwić i musi robić coś z niczego. Nie inwestujesz odpowiednio, nie wygrywasz, proste, taka ostatnio stała się piłka. Nie mówię o wielkich sumach ale o sumach zapewniających trenerowi to czego potrzebuje. Nie powiesz mi, że wszystko jest ok. W przypadku gdy Robin miał kontuzje i było wiadomo że odszedł Adebayor i RvP nie będzie grał prawie do końca sezonu Wenger nie kupił nikogo w zimowym okienku. Nie mówię tego po to żebyś mi podawał pozytywne strony zarządzania Arsenalem bo wiem iż są tego plusy. Ale tu nie chodzi o to żeby klub traktować poważnie tylko w aspekcie finansowym i wyjść na zero do 2033 roku nie działając odpowiedni na rynku transferowym. Jesteśmy w końcu ekspertami do spraw finansowych czy kibicami. Mówisz, że obecnie Arsenal jest najlepiej zarządzanym klubem jak by Cię to zadowalało. Tutaj trzeba podjąć jakieś ryzyko i tyle. Ten przepis to tylko same plusy dla Barcy a nie minusy. To bardziej Arsenal musi się obawiać tego przepisu bo musi coś zacząć działać na rynku. To Arsenal ma mniejsze dochody od Barcy mimo długów obu klubów i będzie mieć mniejszą kasę do wydania na transfery z racji mniejszych zysków. Barca ma skompletowany skład i dużo transferów nie trzeba więc można uzupełniać to wychowankami. A ten ostatni akapit to nie wiem w jakim celu został przez Ciebie użyty. Gdy zaczynałem kibicować Barcy to było dużo gorzej niż obecnie, nie wychodź z założenia że każdy jest za Barca od sezonu 08/09. Barca może dla mnie mieć słabszy okres i odpadać nawet w fazie grupowej LM i nic się nie zmieni a inni kibice mnie nie obchodzą. I ja też mam prośbę skończmy już to bo Twój pierwszy post w tym temacie to nic więcej jak częściowa prowokacja i ciągłe szukanie złych stron Barcelony.

0

GunnerS - No ja wiem, że ten przepis ma na celu zmniejszenie wydawanych pieniędzy na transfery i zastopowanie zadłużania się klubów. Ale jest w tym uwzględniony też brak możliwości występu w LM. A kluby występujące w tych rozgrywkach najczęściej wydają największe kwoty na transfery. Zresztą czytałem o tym tylko dwa artykuły na dwóch stronach, ligamistrzow.com i na stronie UEFA i dopiero w czerwcu miało być to opisane dokładniej i jak na razie nic chyba nie ma nowego o tym. No i zgadza się więcej klub zarobi na koszulkach znanego zawodnika niż wchodzącego do zespołu wychowanka. Ale nie powiesz mi, że na wychowankach z tego powodu nie da się zarobić bo w Barcy koszulki Messiego i innych zawodników się świetnie sprzedają. Nie widzę problemu aby po tym przepisie się to tak bardzo zmieniło skoro chodzi o wydawanie kasy tak żeby nie przekroczyć zysków. A wiadomo, że Barca ma obecnie jedne z największych zysków w europejskich klubach. Nie chodzi tylko o koszulki ale także o sukcesy odnoszone przez klub. Ten przepis nie zaszkodzi Barcy a pomoże bo po prostu transfery będą bardziej przemyślane i nie będzie się wydawać takiej kasy jak w zeszłym sezonie bo w pozostałych sezonach już tyle nie wydawaliśmy. A zarobić na koszulkach to można nawet tańszymi transferami. Arsenal ściągając Chamakha za free zarobiłby tyle samo a może i nawet więcej na jego koszulkach niż Chelsea na koszulkach przykładowo Aguero lub kogoś sprowadzonego za wielką kasę. Dlatego nie wydaje mi się żebyśmy to odczuli bo będzie tylko lepiej po wprowadzeniu tego przepisu. Nie będzie miała miejsca sytuacja gdy klub kupi zawodnika tylko i wyłącznie żeby jego koszulki się sprzedawały jak świeże bułeczki tylko po za tymi koszulkami zawodnik będzie musiał być kupiony też po to żeby grał. Przy wysokiej wartości zawodnika wiadomo że klub kupuje zawodnika na raty ale nie jest tak iż toniemy w długach i wszystko bierzemy na kredyt i jesteśmy na skraju bankructwa. Skoro klubów które nie mają żadnych długów jest bardzo mało jeśli taki w ogóle jest to także kupują zawodników na kredyt przy wydawaniu większych kwot a przy mniejszych kwotach płacą od ręki to chyba normalne. Zresztą Rosell raczej będzie bardziej uważał niż Laporta na to ile wydaje kasy. I wrócimy do takich transferów jak Deco za 21 mlne euro Eto'o 27 mln euro czy też Giuly 8.5 mln euro a koszulki się sprzedawały znakomicie. Nie widzę problemu po wprowadzeniu tego przepisu i widzę w większości same plusy niż same minusy.

0

nie koniecznie w zbyt wygórowanej liczbie meczów chyba lepiej brzmi

0

Czego chcieć więcej, dobry zawodnik który chce zostać nawet jeśli w poprzednim sezonie grał strasznie mało. Nie przeszkadza mu rola rezerwowego i chce po prostu grać więcej ale nie koniecznie w nie wiadomo ilu meczach.

0

GoonerS- Wiem, że dług za nieruchomości został spłacony i stadion jest regularnie spłacany. Nie musisz mi tego mówić, nie tylko Ty kibicujesz nie wiadomo ile i nie zdziw się jeśli ktoś kibicuje dłużej od Ciebie Arsenalowi. Nie musisz mi także przytaczać polityki transferowej bo dokładnie wiem co się dzieje. Mówisz o życiu na kredyt Barcy a nie ma żadnego klubu który tego nie robi łącznie z Arenalem dlatego to mówię, czy to takie trudne? Co do tego przepisu to właśnie chodzi w nim o wyrzucanie klubów z LM bo jeśli tego nie zaakceptuje to po prostu nie zagrają w tych rozgrywkach. A jak klub złamie ten przepis to po prostu będzie grał w pozostałych rozgrywkach więc nie jest to żaden zakaz którego trzeba będzie koniecznie przestrzegać tylko trzeba będzie się liczyć brakiem gry w LM. I jak już mówiłem to Barcelonie wielkiej różnicy ten przepis nie robi a tylko pomoże więc obawy o to co stanie się wtedy z Barca są zbędne jak już się o to przyczepiasz.

0

Szkoda Francji, liczyłem na to, że jakimś szczęśliwym trafem dojdą do półfinału. Wiem, że to mało realne, Domenech rzeczywiście jest fatalnym trenerem ale nie sądziłem iż posadzi na ławce Maloude. Konflikt Gallasa z zespołem i brak zgrania z Abidalem wydaje się nie być tylko plotką. Sagna i Govou grali momentami fatalnie. Pierwszy mecz jest zawsze ważny o ile nie najważniejszy i nikt nie chce tam przegrać. A Francja znowu ma w grupie gospodarza i dwie poza Europejskie drużyny. Nie zaglądałem dokładnie w drabinkę mistrzostw i nie wiem czy może się tak zdarzyć. Ale od początku chciałem widzieć półfinał z Holandią, Francją, Hiszpanią i Argentyną. Oczywiście to tylko taki mój wymarzony półfinał i nie mówię, że tak będzie.

0

GoonerS - Stadion Arsenalu także jest wzięty na kredyt jak coś i nie mów, że obojętnie jaki angielski klub nie żyje na kredyt. Co prawda w mniejszym stopniu ale jednak. A co tego przepisu to już się nie martw. Zadłużone kluby przez ten przepis i tak będą grały w LM, jedynie nie będą mogły wydawać więcej w sezonie niż wynosi zysk. Szczególnie od przyjścia Guardiolu klub stawia na wychowanków i dokupuje do tego gwiazdy więc wystarczy jeden lub dwa transfery i nie będzie żadnej tragedii przez ten przepis. To Real będzie się martwił najbardziej bo u nich nie ma wykreowanej drużyny i ciągle zmienia się skład i sprawdzają co raz to innych piłkarzy. Jeśli jesteś zadowolony z tego zarządzania to gratulacje, rzeczywiście oszczędzamy na wszystkim ale długo tak dalej nie zajdziemy. Stadion stadionem ale finanse to nie wszystko, daleko już Wenger nie zajdzie stawiając na zbyt młodych, tanich i niedoświadczonych zawodnikach. Jeśli ma się coś zmienić w przyszłym sezonie to musi kupić kogoś doświadczonego bo inaczej przy tak licznych kontuzjach znowu będzie to samo.

czarna wołga - No tak wydawało się kibicom Arsenalu, że mogą awansować w meczu z Barceloną. Coś w tym dziwnego? Co każdy miał gadać, że przed tym meczem już przegrali? Tak samo Barca miała wygrać z Interem a stało się inaczej. Bije o zakład, że Van Persie zostanie do końca kariery w Arsenalu a jak już to co najwyżej wróci do Feynoordu pod koniec kariery. Zachowujesz się co najmniej jak gimnazjalista a pieprzysz z wielkim przejęciem o dzieciarni.

0

kanonierom*

0

czarna wołga - Naucz się najpierw poprawnie pisać nazwy klubów. Arsenal nigdy nie był, nie jest i nie będzie klubikiem i jest na równi z Barcelona chociaż od odejścia dawnego prezesa idzie kanonierzy o wiele gorzej. Ponieważ obecni prezesi skupili się tylko na spłacaniu długów zamiast inwestować więcej na rynku transferowym. Sam się obawiam co będzie z Rosellem lub innym nowym prezesem w Barcelonie. To do Arsenalu należy rekord 49 meczów w Premiership bez porażki. Klubikiem nazywaj sobie Chelsea a nie Arsenal. A ślinić, to ty się chyba ślinisz żeby Fabregas dołączył do Barcelony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?