1

No przelicznik faktycznie nie jest dokładnie 1:1, ale przyjmijmy, że Polak zarabiający 2500 zł, to Anglik, który ma 2000 funtów. Tak to mniej więcej wygląda. Druga sprawa. Przecież przytaczając przykład tej knajpki za 10 funtów to pokazałem właśnie, że to było mega tanio. I teraz nie, nie przeliczaj tego na złotówki, tylko pokaż knajpkę u nas, w której równie tanio za 15 zł najem się do syta. ;)

2

Szkoda, że tam auto kupisz taniej niż w Polsce. Tu oczywiście masz racje, że ubezpiecznie i nieruchomości mega drogie, ale i tak żyją na wysokim poziomie. Elektronike mają za grosze, podczas gdy my wydajemy na nią krocie.

4

Nie przeliczam, tylko pokazuje zależność między tym ile ja kupie jedzenia za 2000 zł w PL, a ile Anglik kupi za 2 tys funtów w Anglii.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

8

W jednym z postów wywiązała sie dyskusja nt. euro. Chciałbym do niej troszkę bardziej nawiązać. a dokładnie zarobkach i cenach w PL a zagranicą.



Ostatnio byłem w Anglii i byłem wręcz zszkowany jak tam tanie jest chociażby jedzenie. Za obiad w chińskiej knajpce, w którym mogłem jeść ile chce zapłaciłem 10 funtów. Wyobraża sobie ktoś taką sytuacje w Polsce? 10 zł za obiad, w którym kosztujesz czego chcesz i ile chcesz? Bo ja nie. Idzmy dalej. Duża czekolada 300 gram w centrum Londynu 3 funty, a w tańszych sklepach można wyhaczyć nawet za 2 funty. Pokażcie mi sklep w PL, w którym taką samą znajdę za mniej niż 10 zł.

Piwo - 1,2 funta, a u nas powiedzmy ok. 2,50.

Cóż dla Anglika jest 2 funty? A no tak samo, jak dla Polaka 2 zł.

To samo komunikacja. Poruszanie się busem kosztuje 1,5 funta, podczas gdy u mnie na śląsku bilet kosztuje 4,80 zł.

Zrobki wschodnie, ceny zachodnie. Jeśli to nie zmieni, nigdy nie dogonimy Europy. Nigdy.

Zapraszam do dyskusji

2

Wciaż na CN.

7

Naprawdę wolałbyś mówić np po niemiecku bo tal byłoby wygodniej?

0

Do tego dział sportowy ponad 600 osób, co daje ponad 1000 pracowników klubu :)

0

Bodajże czerwiec 2018.

1

Co mamy powiedzieć, my, Polacy? Dla nas 100 euro to kupa kasy

0

Jak każdy z nas, aczkolwiek nie to jest dla Barcelony najważniejsze. Trzeci tryplet, a chociaż dublet jest w zasięgu ręki.

0

Smak na początku niezbyt ciekawy. ;p

13

Sezon bez porażki to byłaby miazga, ale do tego daleka droga. ;)

2

Nie. Otwarta sprzedaż dla wszystkich będzie póżniej

16

Prison Break

1

Każdy człowiek o zdrowym rozsądku wie, kto jest najlepszy i nie musi patrzeć na wyniki ZP.

0

A z przyszłych to miejmy nadzieje, że Oriol

15

Po co nabijać kieszenie pośrednikom, skoro można taniej na oficjalnej?

10

Przypomina się od razu Sara Carbonero ;D

9

Na jego miejscu wstydziłbym się wyjść na konferencje bo pokazał swoją drużynę z najgorszej strony. Nie pokazali nawet chęci walki.

0

Stoch ma jeszcze brąz w drużynie na IO

1

Szkoda Alenii, powinien zagrać mimo wszystko

1

Spacerek. Athletic ładnie się stoczył na dno po odejściu Ernesto

0

Barca - Roma ;)

0

Zawsze byłem za Stonerem. Pozostaje wspaniałe widowisko z udziałem VR ;)

5

Skończyłem technikum i niczego nie załuję. ;)

0

WhoScored.com

0

Jak można zmieniać zasady w trakcie trwania turnieju/zawodów? Kompromitacja FISu.

12

Denis już zmarnował sobie pół roku. Miał okazję odejść w styczniu to łudził się, że coś się zmieni. Szkoda mi go, ale Barcelona to dla wielu za wysokie progi.

0

O co chodzi?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?