0

Hmmm "Zamiast siłować się z wszystkimi powinniśmy dogadać się z Izraelem i zrobić wspólną kampanię o większym wydźwięku nie wyglądającą jak dzieło mentalnego 15-latka, bo przecież my i oni wspólnie cierpieliśmy podczas wojny." Tylko żeby przeprowadzić taką kampanię potrzeba chęci obu stron, a Izrael ma skłonności do narzucenia własnej narracji i tylko własnej uwzględniając być może drobne postulaty innych stron. Pierwsza fala konfliktu o ustawę IPN była wykorzystana w Izraelu na pożytek polityki wewnętrznej. W tym kraju mieszka wielu wpływowych Żydów polskiego pochodzenia którzy potracili tutaj swoje majątki i ich nie odzyskali. Nie będę już się rozpisywał o ich antypolonizmie, który jest faktem. Oni mają głęboko zakorzenioną niechęć do nas od czasów 2 wojny światowej. Jeszcze jednym ważnym aspektem jest ich edukacja, a zwłaszcza wycieczki do naszego kraju gdzie młodym ludziom wmawia się, że wyjeżdżają do wrogiego kraju...

8

Jutro niezły dzień jest o 16:15 Barca vs ATM, 17:00 Man City vs Chelsea, 18:00 Legia vs Lech, a o 20:45 derby Mediolanu;)

1

Legia, Lech i ...

4

Co nie zmienia faktu, że sprawa jest skandaliczna. Wyobrażasz sobie sytuację gdyby coś takiego miało działać ale na odwrót? Zaraz wrzawa by się podniosła, gromy byłyby ciskane:/

3

Władze RPA przyjęły prawo które umożliwi wywłaszczanie białych farmerów bez możliwości ubiegania się przez nich jakichkolwiek rekompensat. Robią to jak twierdzą by walczyć z nierównością rasową... Projekt został złożony przez skrajną lewice. Niestety nie jest to żaden clickbait. Link do artykułu poniżej:/

http://fakty.interia.pl/swiat/news-rpa-wladze-chca-skonfiskowac-ziemie-bialych-farmerow,nId,2552395

0

Nom na pewno tym bardziej, że to podczas rządów PiS został osadzony, a na youtube wyzywał ich od najgorszych;)

0

A czy ja coś pisałem o AgustachWestlandach? Czy pisałem coś, że to cudowne helikoptery? Co ma piernik do wiatraka?

0

Duża część zwolenników PiSu określa Macierewicza jako wyjątkowego szkodnika i pozytywnie odebrała jego dymisje co zresztą było i nadal widać po sondażach. Poza tym on był na prawdę kiepskim ministrem MON. Jedyny plus jest taki, że "wykończył" Caracale o których potem się dowiedzieliśmy że to niezły szrot. Minusów ma więcej między innymi brak przetargu na śmigłowce bojowe, masowe odchodzenie generałów, konflikt z prezydentem czy też jego dziwne teorie i jak widać można do tego dorzucić niespotykaną rozrzutność (wydał 7 razy więcej niż wszystkie inne ministerstwa razem wzięte...).

0

A nie było czasem artykułu o tym, że Barca zamierza latem wydać maksymalnie 60 mln euro? Budżet płacowy i tak już jest napompowany do granic możliwości:/ Oby to nie pękło jak bańka mydlana...

0

Faktycznie mój błąd, w każdym bądź razie chodzi o finał z Sevillą;)

1

Co do Lahoza i jego sędziowania to zobaczcie kto będzie prowadził mecz z ATM na Camp Nou i co ten sędzia wyprawiał w zeszłorocznym finale PK z Sevillą;) Jak dla mnie dobór arbitrów nieprzypadkowy. W niedzielę też będzie ciekawie jeżeli chodzi o ten aspekt;)

0

No cóż trzeba jutro wygrać i za wszelką cenę pokonać ich na Camp Nou. Dobrze by było gdyby również real się z nimi rozprawił, do czego to doszło...

1

Oglądałem niedawno film dokumentalny francuskich dziennikarzy o Putinie, który oczywiście w dużej mierze go ośmiesza (zresztą słusznie), ale najbardziej rozwalił mnie fragment "I ta Unia europejska wiecznie selektywnie oburzona" XD

0

Komentarz usunięty

0

Jak to możliwe, że skończył tylko podstawówkę? Obowiązek szkolny jest do 18 roku życia. Co on przez 11 lat uczęszczał do szkoły podstawowej?

0

Szaleniec to siedzi, ale na Kremlu jak na razie jest jednak pragmatyczny na nasze szczęście;)

0

No właśnie znam, a ty? Przeczytaj jakie nastawienie panowało wśród europejskich elit jeszcze w marcu, a potem zobacz co napisałeś;)

2

Zbliżają się wybory to i nowelizacje są;)

1

Chciałbyś żeby był to tekturowy karton... W 1939 też mało kto spodziewał się konfliktu na taką skalę;)

0

Rosja wyda dodatkowe ponad 30 mld dolarów do obowiązującego już budżetu na zbrojenia stricte ofensywne i to do 2020 roku! Pytanie kto się tak zbroi jeżeli nie zamierza wywołać żadnego konfliktu na większą skalę...:/ Patrząc na obecną sytuację geopolityczną i na nasze położenie nie trudno zgadnąć, że po błyskawicznym uporaniu się z Ukrainą i krajami bałtyckimi następni będziemy my:/ Politycy skupiają się na wewnętrznych konfliktach, a lada moment bo już za kilka lat możemy stanąć przed śmiertelnym zagrożeniem i to z zewnątrz. Przypominam, że zarówno w 2009 jak i 2017 na manewrach zapad ruscy ćwiczyli atak nuklearny na Warszawę...

0

No teraz to już po ptokach, a szkoda;) Istniały przypadki w Wawie gdzie deweloperzy wykupili od ludzi ich mieszkania i to czasem sporo za kwotę przekraczającą ich wartość. Niestety te długie wagony w centrum są tak wielkie i stoją w takiej lokalizacji gdzie dla potencjalnego chętnego będzie to nieopłacalne. Nie wspominając już o ryzyku, że jedna osoba się nie zgodzi czy o normach doświetlenia:/

0

Wiesz to że tam wieje opozycją wiadomo nie od dziś;p Ale jak tak patrze na to co się dzieje w sieci to wygląda na to, że wyszła jakaś kompletna żenada;p

0

No racja, ale wiesz jak się patrzy na inne stolice i się w nich bywa to budzi się taka trochę zazdrość;p

1

Tak patrzę na Warszawę i nie za bardzo rozumiem czym się kierowali i kierują stołeczni planiści w kwestii rozmieszczania wieżowców czy też wydawania na nie pozwoleń. Co prawda lubię drapacze chmur, ale stawianie ich koło komunistycznych bloków wygląda przekomicznie;D Powinno wydzielić się przestrzeń gdzie te wieżowce powinny powstawać tworząc dzielnicę biznesową, a tak wygląda to bez ładu i składu;p

0

Co zrobili?

0

To Atletico zaczyna mnie wkurzać tak mocno, że zrobię coś niewyobrażalnego jak na mnie i w derbach Madrytu będę kibicował białym...

3

Ktoś napisał, że oczy krwawią jak oglądało się ten mecz, zgadzam się oczy krwawią ale gdy się patrzy na te lamentujące komentarze. Ogarnijcie się we wtorek mecz z Chelsea co wy myślicie, że będę dawali siebie wszystko z Eibar?

0

Przecież wysoko ograli Sociedad

0

To raczej tobie polecił bym lekarza, może okulista?:)

0

Przeczytałem i?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?