0

Orientuje się z was lub macie przypuszczenia o co chodzi z tym aneksem do raportu ws. likwidacji WSI? Przyglądając wątek o rekonstrukcji natknąłem się na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że lepiej by teraz nie ujrzało to światła dziennego. Jestem ciekaw czy był on dostępny dla poprzednich rządów i dlaczego wtedy ani dzisiaj nadal treści tego aneksu nie ujawniono. Co tam się takiego znajduje, że zwykły obywatel nie może o tym wiedzieć. Jako ciekawostkę podam, że USA po kilkudziesięciu latach ujawniły akta, które ujawniły eksperymenty na obywatelach tego kraju przez rządowe agencje;)

0

Ja mam nadzieję, że jednak w PiSie przejrzeli i on już nie wróci. Wiem może naiwne, ale warto mieć nadzieję;) PiS prawdopodobnie będzie rządził samodzielnie drugą kadencję i nie chciałbym by Macierewicz w tym uczestniczył.

0

Swoją drogą prezydent Duda nazywany złośliwie przez niektórych Adrianem pokazał, że przynajmniej w tej chwili nazywanie go w ten sposób jest ośmieszaniem nie jego osoby, a ośmieszaniem tych którzy tego pseudonimu nadal używają. Oczywiście można się spierać czy dymisja Macierewicza była przedmiotem handlu między nim a Jarosławem Kaczyńskim tylko, że usunięcie byłego już ministra obrony popieranego bardzo przez środowisko radia maryja jest nie lada osiągnięciem. Pokazał, że wpływ na obóz rządzący to on jednak ma;)

1

I to jest niestety smutna rzeczywistość tylko jest jedno ale, nasz zachodni sąsiad zmierza w przedziwny sposób do samo destrukcji. Każdy nawet średnio zorientowany wie, że w wielokulturowych społeczeństwach dochodziło, dochodzi i będzie dochodzić do konfliktów. Co więcej jeżeli polaryzacja będzie duża, a pewna diaspora będzie na tyle spora by mieć siłę rażenia to całkiem prawdopodobna jest wojna domowa. Wielu ekspertów już nie zadaje sobie pytanie czy, ale kiedy do takiego konfliktu dojdzie w Niemczech. Ideologia multi-kulti wcale nie jest zła, ma szczytne założenia, sęk w tym, że jest ona utopijna, a my w utopii nie żyjemy;)

0

Wiesz akurat ja sobie z tego świetnie zdaję sprawę;) Nie na darmo wydają kilkadziesiąt mld dolców rocznie i obawiam się, że kiedyś będą chcieli przetestować swoją armię na większą skalę;/

16

Żeby było lepiej trzeba by zlikwidować sporą część bandyckich podatków (żeby nie było nie wszystkie) i wspierać ludzką przedsiębiorczość a nie blokować tak jak teraz i poprzednio biurokratyczną machiną;)

1

Apropo rekonstrukcji rządu i bardzo politycznego dnia na la rambli to pojawił się sondaż dla Rzeczpospolitej, który to prezentuje takie wyniki: PiS-43% (wzrost o 7%), PO-19% (spadek o 1%), Nowoczesna-8% (spadek o 2%), SLD-7% (bez zmian), Kukiz-6% (bez zmian), PSL-5% (bez zmian), niezdecydowani-7%. Badanie przeprowadziła pracownia IBRIS w dniach 5-7 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów.

0

Jest jeszcze szansa, że oni się rozpadną i będą musieli przerzucić siły do zbuntowanych "republik" czego im życzę, ale nie jako społeczeństwu ale jako państwu;)

0

W sumie racja;D

0

Zgadzam się może idea i słuszna, ale kompletnie niemożliwa do zrealizowania. Praktycznie przy każdej sprawie widać rozbieżność interesów i doprawdy nie widzę jak można byłoby na tym zbudować jakikolwiek sojusz.

1

Lubię ją i gonciarza;)

0

Neymar tak samo ogólnie brazylijscy piłkarze ci z obecnej generacji bardzo dbają o uzębienie;)

6

Cou jaki hollywoodzki uśmiech;D

1

Hehe nie wiem czy troll, ale jeżeli nie to nie wiem w jakim świecie żyjesz? Owszem w stanie wojny nie jesteśmy, ale patrząc na działania Rosji tylko niepełnosprawni umysłowo by się nie dozbrajali;) Rozumiem, że według ciebie armię się dozbraja jak już wybucha wojna tak?:D

0

Do końca świata i o jeden dzień dłużej!;)

6

Tylko, że wojsko w obecnych czasach trzeba unowocześniać, a nie zamieniać w skansen. Nie chodzi już o te caracale bo prawdopodobnie była to słuszna decyzja, ale o to że miały być inne helikoptery tego typu a jak wiemy do tej pory się nie pojawiły. Były szereg innych obietnic których nie zrealizował. Gdyby wybuchła wojna będzie ona toczyła się w internecie i w powietrzu, a te dwie sfery są obecnie mocno zaniedbane. No i na koniec jest to decyzja polityczna nie oszukujmy się Macierewicz był najbardziej kontrowersyjnym ministrem tego rządu i najbardziej nielubianym. Po jego dymisji część społeczeństwa odbierze ten aspekt bardzo pozytywnie i w PiSie dobrze o tym wiedzą.

0

Jak oceniacie rekonstrukcje rządu? Szczerze powiedziawszy jestem zaskoczony, że pozbyli się oni praktycznie całego balastu. Na minus jedynie dymisja Streżyńskiej, a tak przynajmniej na początku trzeba przyznać, że rekonstrukcja całkiem udana;)

2

To, że Ronaldo zdobył ZP w 2017 śmiało można nazwać skandalem, a co do realu niezwykle cieszy mnie ich sytuacja;) Wygrywali ponad stan, więc czas by w końcu zajęli swoje miejsce w szeregu czyli 1/8 LM, a w lidze za Barcą;)

3

Że też to walijskie drewno musiało przełamać się właśnie w meczu z Celtą...

1

Tylko, że to zaczyna być już tendencją i to jest niepokojące...

3

Hit z notatnikowej;D

"Messi jak zwykle na farcie, jak nie sędzia pomaga to wpadają takie bramki"

0

Teraz wygrywamy, ale jak wiemy z doświadczenia takie błędy często rzutują na wynik;)

0

A skąd ty wiesz co będzie za pół roku...

0

Tragedia ta frekwencja, trzeba się zastanowić czy przy przebudowie Camp Nou na pewno jest powiększać. W tej chwili nie ma to kompletnie sensu.

0

Ty czytasz to co piszesz? Wrócił po kontuzji, zagrał w zaledwie kilku niepełnych meczach i oczekujesz gwiazdki z nieba? Zejdź na ziemię;)

14

Wyciągnąć jak najwięcej i zapakować do samolotu w jedną stronę jak najszybciej;)

0

Porażające jest to, że Milan wydał tyle na transfery a okupuje miejsce w środku tabeli ligi włoskiej i ledwo wyszedł z grupy LE...

1

Ale każdy ma nadzieje, że jednak te punkty straci;)

0

Za trudne to jest chyba dla ciebie pojęcie pewnego faktu, że we Francji nie ma klauzul to raz. Dwa Ipic wycofało się z umowy na nazwę stadionu realu. Trzy myślisz, że oni są wstanie zapłacić za jednego piłkarza 400 mln nie myśl sobie, że PSG nawet dla zabawy będzie wysłuchiwało niższych ofert. Dotarło?

3

Za dużo fify;) Ty na prawdę myślisz, że PSG kupowało Neymara tylko po to by po roku jak pieski oddać go do realu? Zejdź na ziemię. Wydali na niego grubo ponad 200 mln do tego podatki, pensja i bonusy w tym dla ojca i co myślisz, że od tak go teraz sprzedadzą? Nie ma na to szans nawet 1%. W ogóle wątpię, że Neymar będzie chciał odejść dostając takie pieniądze, a jakby co szejk zawsze może sypnąć dodatkową gotówką na którą real po prostu nie stać;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?