MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Skoro większość z nich krzyczy, że robią to w imię Allaha to nie wiem z czego robisz problem;)
1
Widzę że zakładasz, że ludzie w Madrycie mają mózgi, dosyć odważna teza;)
0
Możliwości dla Katalonii w tej chwili są dwie, albo negocjacje i o wiele większa autonomia albo jednostronna deklaracja niepodległości nieuznawana przez Madryt i resztę świata. W pierwszym wypadku mają sporo do ugrania na swoją korzyść w drugim prawdopodobnie czeka ich blokada gospodarcza przez Hiszpanię. Istnieje jeszcze możliwość taka, że w razie ogłoszenia niepodległości Madryt użyje siły, a wtedy mamy wojnę domową i rozruchy nie tylko w Katalonii co defacto oznacza rozpad Hiszpanii. W przypadku użycia siły i pogłębienia kryzysy co przy indolencji umysłowej Madrytu jest prawdopodobne skończy się dla nich sankcjami międzynarodowymi bo na rozlew krwi świat będzie musiał zareagować. Pytanie czy Rajoy jest na tyle głupi i się na to odważy mając świadomość, że czekałby go międzynarodowy trybunał;)
0
Taki klub jak Barca nie pozwoliłaby sobie zaczynać sezonu od 5 ligi. Z pewnością wybraliby katalońską
0
"Mówi Ci coś aspekt ekonomiczny" ty tak na serio czy trollujesz? Właśnie głównym czynnikiem za byłby aspekt ekonomiczny no ale wystarczy pomyśleć;) Czas faktycznie mógłby stanowić przeszkodę, ale przy sprawnej organizacji da się to obejść;)
0
Brednie piszesz podszyte ironią, ale jak się spojrzy jaka w tych czasach jest piłka to budzą one jedynie uśmiech politowania;) Państwo swoją drogą, a kasa swoją już kumasz?
0
Dziwię się, że niektórzy tak całkowicie odrzucają możliwość gry Barcelony w premier league. Abstrahując od tego czy Katalonii faktycznie stanie się niepodległa to angielska liga to odrębny i samodzielny byt, który sam o sobie decyduje. Oni jeżeli zechcą to mogą zaprosić drużynę nawet z Kamerunu i państwu nic do tego. Z całą pewnością gdyby była zgoda, a Barcelona dajmy na to nie miałaby nagle gdzie grać po tym sezonie to mogłaby otrzymać przy zgodzie wszystkich klubów status gościa. Byłby to z pewnością okres przejściowy, ale myślę że najbardziej realny bo chyba żaden z was nie wie jaki szum medialny zrobiłby się na całym świecie gdyby jeden z największych, najbogatszych i najbardziej popularny klub piłkarski świata przeniósłby się do innej ligi nawet tymczasowo. Ogromny skok zainteresowania taką ligą kibiców i sponsorów. Piłka to już nie jest to co wcześniej i myślę że ten scenariusz jest jak najbardziej realny
0
Nie wziąłeś w ogóle pod uwagę aspektu finansowego. Przejście Barcy do Ligue 1 = nowy kontrakt telewizyjny, nowe umowy sponsorskie z ligą, zainteresowanie oraz szum jaki nastąpiłby po takim "transferze" i zainteresowanie w dniach meczowych z Barceloną. Prócz olbrzymiego zastrzyku gotówki dla samej ligi jak i klubów ogromny prestiż i zainteresowanie.
0
Dla mnie wygląda to dziwnie, powinni częściej dawać Panią Pochanke lub Marciniaka o wiele lepiej mi się wtedy ogląda fakty i nie czuje wtedy zażenowania jak w przypadku Kajdanowicza.
2
TVN powinien coś zrobić z tą mimiką Kajdanowicza, gdy mówi o problemach PiS bo ten jego uśmiech pod koniec każdego materiału wygląda groteskowo i przypomina minę prezenterki państwowej telewizji Korei Północnej...
0
O proszę dokładnie to co przed godziną pisałem "Jeśli instytucje europejskie nie będą w stanie zareagować na przemoc w Hiszpanii, stracą resztki politycznej legitymacji do tego, by interweniować w sprawie łamania demokratycznych standardów i praw człowieka w naszym regionie. PiSowskie media, z niezmordowanym TVP Info na czele już z lubością eksponują krwawe obrazy z Katalonii, zarzucając Europie hipokryzję."
Cały tekst można przeczytać tutaj;)
https://opinie.wp.pl/jakub-majmurek-czemu-tusk-milczy-w-sprawie-katalonii-6172422861072513a
1
Po prawej stronie obok gwiazdki masz takie trzy pionowo ułożone kropki. Kliknij w nie wejdź w więcej narzędzi i dalej rozszerzenia. Tam wyświetli ci się lista i odhacz zbędne rozszerzenia.
0
A jakiej przeglądarki używasz?
3
Oni to by się przyznali nawet do zatopienia Tytanica, dostają ostatnio po tyłku i szukają wszelkich możliwych sposobów by było o nich głośno.
1
Ja miałem przez długi czas coś podobnego. Niby internet działał był zasięg, ale gdy wchodziłem w przeglądarki działało tylko parę stron gdy wchodziłem na nie przez yahoo. Działało głownie wp i youtube. Przez tydzień głowiłem się co jest. Próbowałem wszystkiego, a wystarczyło wyłączyć rozszerzenia. Dlaczego tak się działo to nie wiem, ale net nadal nie działa w 100%
0
Ja strasznie lubiłem Francję głównie przez szkołę gdzie głównym językiem obcym był francuski. Zawsze mi imponowali, ale nie poprzez styl działania ale poprzez styl bycia. Jak to się mówiło? Elegancja Francja byli po prosty dla mnie synonimem luksusu. Niestety zboczyli z tej ścieżki. Bardzo kibicowałem Macronowi, myślałem że znalazł się ktoś kto wreszcie popchnie UE do przodu, ale jak się okazuje jest jeszcze zbyt niedoświadczony. Robi sporo błędów, ale kto wie może w drugiej kadencji je naprawi i spełni oczekiwania które w nim pokładają;) Co do Niemiec trafiłeś w sedno "tykająca bomba" i ja się tylko zastanawiam czy napływ uchodźców tylko ten zegar spowolni czy przyśpieszy. Wiesz kiedy mi się zapaliła czerwona lampka i napisałem to co przed kilkunastoma minutami? Po rozmowie z pewnym Panem, niemieckim obywatelem popierającym SPD świetnie mówiącym po polsku, który miał gdzieś koło 50. Co prawda jak to Niemcy potępił zbrodnie nazistów, ale po chwili powiedział coś co mnie wprawiło w osłupienie. Otóż stwierdził, że co prawda sposób działania nie był "nienajlepszy" ale idea nie była pozbawiona sensu. To są dokładnie jego słowa. Napomnę jeszcze tylko. że to był facet dobrze sytuowany, elokwentny i wykształcony. Wtedy zrozumiałem, że oni co innego mówią, a co innego myślą.
3
A teraz sobie odpowiedzmy ile Narodowcy uzyskali w wyborach?:) Polacy to był zawsze naród pacyfistyczny i cywilizowany. Byliśmy narodem wielokulturowym i nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero lata wojny spowodowane głównie przez dwa kraje odmieniły ten stan rzeczy. To te dwa kraje się głównymi awanturnikami w Europie i są po prostu w skali świata niebezpieczne.
0
No niestety teraz już nie, ale w przeszłości była taka możliwość. Błędem było zjednoczenie Niemiec, a wręcz sądzę że powinni oni być podzieleni na strefy takie jakie ustalono po wojnie może prócz tej rosyjskiej. Kiedyś czytałem, że możliwe jest to by narody w pewnym sensie było obciążone genetycznie, ale tyczyło się to głównie Rosji. Tą teorię można również podpiąć pod Niemcy. Wystarczy spojrzeć na wynik AfD. Oni nadal mają w sobie ukryty gen nazizmu tylko mocno schowany.
5
Tak czytam co o wydarzeniach w Katalonii piszą niemieckie media i tak się zastanawiam czy dziennikarze, którzy tam pracują są głupi czy tylko udają. Co prawda określają działania Rajoy jako pokaz nieudolności, ale przy tym chwalą bierną postawę UE zapominając, że od tej chwili będzie to woda na młyn dla takich państw jak Polska i Węgry nie wspominając już o Rosji. Piszą, że Hiszpania działała w ramach konstytucji i prawa, ale nie piszą już jak wytłumaczyć biernemu obserwatorowi, że w ramach "prawa" bije się ludzi pałkami i strzela do nich gumowymi kulami do ludzi, którzy tylko chcieli głosować. Czy oni mają czytelników na prawdę za idiotów? Przecież teraz na użytek wewnętrzny w łatwy sposób będzie można UE zdyskredytować. Wystarczy spojrzeć co się działo w komentarzach na różnych forach pod artykułami o referendum katalońskim. Z łatwością teraz będzie można narzucić narracje o podwójnych standardach UE oraz jej hipokryzji i po części będzie to racja. Co więcej co oni zrobią jak Katalonia ogłosi niepodległość, a Madryt ponownie użyje siły? Też będą milczeć? Zaczynam sądzić, że największym szkodnikiem w UE nie są tzw. "niepokorne państwa" a sami Niemcy. Ich polityka która była chwalona zaczyna być strasznie nieudolna i jeżeli UE się rozpadnie z łatwością będzie można wskazać winnego. Zaczynam podejrzewać, że tak kraj jest genetycznie obciążony głupotą, która od czasu do czasu prowadzi do tragedii na skalę światową. Należy zadać pytanie czy aby w interesie świata i Europy jest to aby Niemcy nadal istniały. Po drugiej wojnie światowej można było już przewidzieć, że z nimi w sensie psychologicznym jest coś nie tak podobnie jak z Rosją.
6
Też nie lubię TVP, ale pisanie pod każdym postem krytykującym TVN, że pisowska telewizja nie jest lepsza zakrawa o fanatyzm, tym bardziej że o TVP nic pozytywnego nie napisał;)
8
No cóż Madryt to jest na prawdę stan umysłu poza pewnymi wyjątkami. Ogólnie powinni się poddać obserwacji psychiatrycznej;)
25
Mam jedną prośbę do "ekspertów" którzy piszą "a jakbyście się czuli gdyby Śląsk chciał się odłączyć od Polski" nie wypisujcie takich bredni bo to aż oczy bolą od czytania tego. Jak można pisać takie farmazony i nie wiedzieć, że historycznie, ekonomicznie i w czasach dzisiejszych to dwie zupełnie odrębne sprawy. Już nie wspominając o ewenementach piszących o Kaszubach bo to jest dopiero odlot.
2
Ja mam tak samo jak czytam wypociny tych pseudo ekspertów porównujących śląsk do Katalonii użył bym nawet dosadniejszych słów, ale co to da. No a co do Wielkopolski tu nikt nigdy nie mówił o separacji wręcz przeciwnie zawsze się tu podkreśla że Wielkopolska to rdzenne ziemie Polski i tutaj była pierwsza stolica;)
0
Aż się uśmiechnąłem gdy te farmazony przeczytałem;) "Za bardzo wierzysz w jedną, lekko nierealną ideę. Przejrzyj na oczy. I nie pisze tego jako osobnik strasznie twardo stąpający po ziemii, też potrafię się trzymać chorych marzeń. Ale nie w tym przypadku" Mienisz się jako znawca geopolityki łamiąc jednocześnie jej zasadę, że nic nie jest trwałe, doprawdy wzruszające. Co więcej przeczysz sam sobie i nie wiem czy ty tak na prawdę czy słabo trollujesz. Pierwsze czym się kierują Chiny to pragmatyzm to raz. Dwa nie pisałem o uznaniu Katalonii a współpracy z nią to dwa. Trzy koronny argument na twoją co najmniej nieznajomość tematu jest przyznanie, że w europie dojdzie do lawinowego separatyzmu jednocześnie zakładając przy takim scenariuszu nomen omen słabą pozycję Katalonii podczas, gdy Hiszpania przy takim obrocie sytuacja stałaby się praktycznie państwem upadłym z chaotyczną administracją. No ale wiesz żeby coś takiego przewidzieć nie trzeba czytać nawet analiz, a tylko pomyśleć;) Twoje dyrdymały, które wypisujesz miałby tam jakieś znaczenia gdyby nie struktura Hiszpanii oraz postępujący rozkład państw narodowych europy zachodniej, a także coraz częstszy chaos w niej panujący. Poducz się trochę, poczytaj więcej i wtedy zacznij ze mną dyskusję bo cytując ciebie potrafisz się trzymać chorych marzeń, a w tym przypadku odpowiedniejsze byłoby urojeń;) W zasadzie nieznajomość struktury parlamentu hiszpańskiego wyklucza cie z jakiejkolwiek dyskusji, no ale dla takiego geopolitycznego stratega pewnie nie ma to znaczenia, chociaż w tym wypadku jest niesamowicie ważny, a dlaczego? No jak mi poprawnie odpowiesz w komentarzu będę pod wielkim wrażeniem;) No i ponownie ciebie cytując przejrzyj na oczy;)
0
Madryt wyjątkowo ciężko pracuje na to by takie organizacje powstały na nowo;)
23
Wielki podziw dla burmistrza madrytu Pani Manueli Carmeny za twitta, w którym potępia akcje policji i nawołuje by dać Katalończykom wyrazić siebie;)
0
Tu nie w grę będzie wchodziła skuteczność, a emocje i niestety taka organizacja może powstać.
0
No to skoro tak się znasz na geopolityce to czy przy takiej lawinie Katalonia nie zostałaby w końcu uznana przez pozostałe państwa? No Chiny czy Rosja to na pewno nic nieznaczące państewka, a które z chęcią podejmą współpracę z Katalonią;)
0
No jeżeli myślisz o obcokrajowcach z bliskiego wschodu to cie rozczaruje, oni chętni do pracy to nie są i pisze to jako osoba która za PiS nie przepada;)
0
Co więcej mam dziwne wrażenie, że opierasz się jedynie na przekonaniu jakoby na niepodległości Katalonii miało się zakończyć jeżeli chodzi o Hiszpanię;)