MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
14
PiS jest rzekomo taki "patriotyczny" i "suwerenny", ale ustawę o tzw. "bratniej pomocy" którą przyjął sejm poprzedniej kadencji nie uchylił;) Taka ciekawostka;)
3
Uczestnicy marszu KODu ci odpowiedzą w końcu tak zaciekle skandowali to hasło;)
26
Wembley to za wysokie progi dla realu;)
0
Tak jjjeeeeeeeeessssssssssssstttttttttttttt najpierw Girona teraz Tottenham, a następnie ATM :D
I real w końcu będzie mieć tryplet :D
3
Muszę przyznać, że przyjemnie mi się ogląda obecną "formę" śmietankowych;)
22
Jak czytam te komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Oczywiście fajnie by było wygrać ten mecz, ale lepiej że ten remis ma miejsce w fazie grupowej LM gdzie i tak na 90% wyjdziemy z pierwszego miejsca;) Poza tym co wy myślicie, że oni będą ciągle wygrywać? Słabsze spotkanie się zdarzają i tak jak pisałem lepiej, że ma to miejsce teraz bez specjalnych konsekwencji. Przypominam, że ostatnio przegraliśmy w superpucharze, więc nie rozumiem skąd ten lament co u niektórych;)
0
"Carles Puigdemont zbiegł do Belgii. Prezydent Katalonii uciekł do Brukseli ponieważ obawia się zemsty ze strony Hiszpanii" Widzę, że nie tylko Rajoy jest polityczną miernotą. Puigdemont najpierw namieszał, a potem uciekł co ciekawe namawiał mieszkańców Katalonii do obywatelskiego nieposłuszeństwa sam nie zamierzał wykonywać poleceń madrytu po czym uznał rozwiązanie katalońskiego parlamentu i zwiał. Gdzie tu logika i konsekwencja? Kompletnie nieprzemyślane ruchy obu ze stron nic dziwnego, że Hiszpania znajduje się w ciężkiej sytuacji gospodarczej;)
0
Z tym molestowaniem to zaczyna być lekkie przegięcie. Teraz byle kogo oskarżą i zaraz jest na cenzurowanym.
0
Ktoś tu dokonał forumowego coming out, że tyle jest wpisów o homoseksualiźmie?
1
Ale bzdury piszesz
0
A bierzesz pod uwagę to, że realu nie będzie na niego stać? We Francji nie ma klauzul, a szejk nie jest głupi i postawi zaporową cenę.
2
Płacić za to by napisać jakieś brednie na stronie niczym nie różniącej się od notatnika? Na taki krok zdecydowaliby się tylko desperaci;)
0
Tylko Polska, która miałaby być głównym odnośnikiem w tym niby sojuszu jest również gorącym orędownikiem jedwabnego szlaku co więcej pod Łodzią miałoby się znajdować europejskie centrum tej inwestycji;) Co do zakończenia dominacji Niemiec w UE jest ona szalenie potrzebna bo ten kraj zaczyna swoimi nieodpowiedzialnymi posunięciami staczać UE na dno.
0
No on należy do tzw polskiej "elity" politycznej tutaj nawet nie chodzi o wątek polski co o międzynarodowy. Skupianie się tylko na Rosji jako winowajcy jest idiotycznym rozwiązaniem i do niczego nie prowadzi.
0
Największymi przyjaciółmi Putina są zachodnie i polskie "elity" polityczne oraz media w tych krajach.
Skąd taka teza? A no przypatrzcie się co by się nie zdarzyło na świecie jeżeli chodzi o sferę polityczną to zawsze obwiniana jest Rosja. Wybory w USA, Francji, Holandii podsycanie separatyzmów w UK, Belgii, a teraz się okazuje i że w Hiszpanii podobno Putin macza swoje paluchy, jeżeli dodamy do tego inne oskarżenia rozmiar i częstotliwość dla zwykłego człowieka zaczynają przybierać absurdalne wymiary. Nie twierdzę że Rosja i Putin są bez winy pewnie jakiś tam swój udział w niektórych sprawach mają, ale przypisywanie im roli głównego winowajcy wszystkiego co się dzieje zaczyna być powoli śmieszne. USA oskarżając służby rosyjskie o majstrowanie przy wyborach tylko się ośmieszyły i pokazały swoją słabość. Nie zauważają natomiast prawdziwej genezy swojej porażki. Oderwanie od rzeczywistości, korupcja, arogancja i mamienie ludzi daje o sobie znać. Zamiast przyjrzeć się sobie wolą zwalić na jakiś mitycznych wszechpotężnych rusków i nie liczy się dla nich, że nie ma to za wiele wspólnego z rzeczywistością i brną w to dalej. Ludzie coraz częściej zaczynają dostrzegać tą absurdalność i o ironio coraz bardziej zmieniają swoje postrzeganie Rosji z negatywnego myślenia na pozytywne. Jeżeli tak dalej pójdzie to ludzie już w jakąkolwiek wersje na temat Rosji nie uwierzą a to będzie problem gdy oni faktycznie coś zrobią, a że są do tego zdolni każdy wie. Brakuje jeszcze tylko by oskarżyć ich o wszystkie katastrofy klimatyczne jakie dzieją się na świecie. Nasz poprzedni i obecny rząd ma już w tym wprawę;) Rosji należy się obawiać bo oni z natury są niebezpieczni. Zawsze mają te swoje niezdrowe fantazje i imperialistyczne zapędy. UE ciągle ich krytykuje zwłaszcza okres ZSRR nie widząc, że sama zaczyna się w niego zmieniać. Wspólna armia, budżet waluta i brak narodowości z władzą centralną w Brukseli a państwa jako prowincje to poroniony pomysł, powstałby z tego sztuczny twór i byłby tykającą bombą. Co do europejskiej armii to już widzę jakby broniła praworządności w Polsce tak samo jak hiszpańska guardia civil w Katalonii. Brak krytyki tego typu działania mówi o tym wiele.
0
Nie tylko TVP tak robi poczytaj hiszpańskie media tam w 90% się pisze, że to sprawka Rosji podobnie w Niemczech. Ruskie aniołkami nie są i do czego są zdolni każdy wie, ale niedługo zaczną ich oskarżać o najmniejszą głupotę a przez to coraz mniej ludzi będzie w to wierzyć i gdy faktycznie coś zrobią to nie wiem czy do końca opinia publiczna w to uwierzy. Wracając do TVP to oni się sami zakręcili raz powtarzają, że Bruksela opływa w hipokryzję co zresztą jest prawdą, ale potem dodają że to wewnętrzna sprawa Hiszpanii. No to jak ma regowac czy nie według TVP bo się pogubiłem;)
0
Pewnie dla el mundo to były hiszpańskie flagi;)
4
Ale TVN manipule w materiale o Katalonii żenujący poziom. Frekwencja według nich na marszu zwolenników pozostania w Hiszpanii to milion osób, ale zapomnieli dodać, że takie szacunki podali organizatorzy i delegacja rządu w madrycie, policja natomiast oszacowała liczbę demonstrantów na 300 tys. Stwierdzili też, że partie popierające secesje tracą poparcie według sondażu el mundo tylko, że to madrycki prawicowy dziennik sprzyjający obecnej partii rządzącej coś jak doRzeczy czy media braci Karnowskich w stosunku do PiSu lub wyborcza, newseek i inne media w stosunku do opozycji. Najlepsze było to, że stwierdzili że cała Hiszpania organizowała demonstracje popierające jedność kraju, ale nie wspomnieli dzisiaj ani w poprzednich materiałach, że takie same manifestacje ale popierające rząd Katalonii również odbywały się w całym kraju. TVP nie lepsze jedyne co ich w tym kryzysie obchodzi to reakcja UE i krytykowanie jej chociaż ta krytyka jest akurat uzasadniona.
2
Legenda głosi, że notatnik przestał działać;)
1
Mam takie pytanie, otóż przyglądam się sondażom, które coraz częściej prócz wyniku procentowego podają liczbę miejsc jaką dana partia mogłaby osiągnąć. To co najbardziej mnie intryguje to, że w trzech różnych sondażach liczby diametralnie się różniły. O ile wyniki procentowe były prawie, że takie same o tyle sondaże różniły się tylko tym czy wejdzie 6 czy 5 partii. Tam gdzie wchodziło 6 partii PiS mógł liczyć odpowiednio na 248 i 231 miejsc, natomiast w sondażu gdzie wchodziło 5 partii, a wyniki były niemal, że identyczne w tym że jedna partia nie wchodziła do sejmu PiS mógł liczyć na 225. Stąd moje pytanie jak to jest możliwe skoro w Polsce mamy taki system wyborczy gdzie im mniej partii tym więcej zyskuje zwycięzca. Sondaże były przeprowadzone odpowiednio przez Estymator, Kantar i IBRIS co ciekawe według tej ostatniej pracowni im mniej PiS ma w procentach tym więcej miejsc zyskuje w parlamencie nie za bardzo tego rozumiem ktoś się w tym orientuje?
1
Co jak co, ale Paulinho powyżej oczekiwań zwłaszcza, gdy zobaczy się co pisano o nim tutaj na stronie;D
1
Bardzo dobra inicjatywa "hiszpaniki" nie mylić z normalnymi mieszkańcami Hiszpanii ciągle żyją w epoce post-franksistowskiej gloryfikując wydarzenia z tamtego okresu. Niech w końcu zrozumieją, że w całym kraju żyje kilka milionów ludzi, którzy z tym państwem się nie identyfikują. Kilka milionów! na 47 mln ogólnej populacji to jest jednoznaczne z tym, że twór zwany Hiszpanią to druga Jugosławia.
0
Jestem ciekawy czy w trakcie spotkania będzie miał miejsce jakiś manifest polityczny wśród kibiców na San Mames bo jak wiemy i oni Hiszpanii nie darzą sympatią, a tytuł bardzo fajny;)
1
Dziękuje wszystkim za opinię i zgadzam się z al Fayed, że większość rzeczy oceniamy subiektywnie. Tak mi się jakoś napatoczył ten temat gdy widziałem co prawda nie tak bliską, ale rodzinę w ogromnym bólu. Łzy do oczu napływały gdy się to wszystko obserwowało. Tu była o tyle skomplikowana sytuacja, że ciocia najpierw zrezygnowała pogodziła się z losem a miesiąc przed śmiercią nabrała chęci do walki. Ona walczyła z chorobą kilka lat. Powiem szczerze, że poruszyłem tez temat z osobistych pobudek bo gdybym ja miał tak cierpieć to wolałbym jednak tego uniknąć i odejść z tego świata w jak najlepszym stanie kontaktując. Moja babcia też umarła na raka, ale akurat tu wszystko było błyskawiczne w ogóle nie cierpiała nic jej nie bolało i umarła spokojnie we śnie. Natomiast w przypadku cioci to wyglądało zupełnie inaczej i gdy widzisz taka osobę i jej rodzinę to wygląda to przerażająco.
3
Chciałbym poruszyć kontrowersyjny temat. Jak myślicie czy eutanazja w Polsce powinna być legalna? Ja na początku miałem mieszane uczucia, ale tak jak napisałem kilka postów niżej dzisiaj umarła mi ciocia na raka. Ostatnie tygodnie to był istny koszmar dla niej i dla jej rodziny. Praktycznie codziennie przez cały czas funkcjonowała na morfinie jakby tego było mało 2 dni temu na jeden dzień jej się polepszyło i dało to iskierkę nadziei, że jeszcze można walczyć. Niestety nie udało się, jak to mówią życie to su... Ostatnie dwa dni to był koszmar leżała praktycznie nie funkcjonowała tylko było widać ogromny grymas bólu. Kuzynka w totalnym szoku nie je, a kuzyn gdy to widział postawny facet w kącie siedział i płakał z bezsilności. To są ludzie, którzy nie zasłużyli na taki los, a ciotka była ciepłą, uczynną kobietą i nie pisze to dlatego, że już jej nie ma, a dlatego że to prawda. Wuja powiedział, że jakby tylko mógł to ulżył by jej w cierpieniu bo tak jak pisałem ostatnie 2 tygodnie to poza paroma przebłyskami nic prócz wielkiego bólu.
0
Warszawa, ale to bardziej dlatego że lubię wieżowce a w tym mieście jest ich coraz więcej;)
4
Mi dzisiaj umarła ciocia na raka, a ostatnie 2 tygodnie to szkoda gadać cierpiała prawie każdego dnia z bólu, a najgorsze było to że 2 dni temu jej się poprawiło i tliła się nadzieja na nowe leczenie co więcej ona sama miała nadzieję, że z tego wyjdzie. Najbardziej mi z tego wszystkiego jest żal kuzynki zaczęła studia i traci matkę patrząc jak cierpi. Zawsze jest tak, że nie mniejszy ból odczuwają najbliżsi patrząc na umierającą osobę, której nie mogą pomóc:/
5
Gratulacje dla Dona za zajęcia drugiego miejsca wśród użytkowników i pierwszego wśród redakcji;) Co do BarcaInfo mam mieszane uczucia, ale zwycięzców się nie sądzi więc również gratuluje jak i pozostałym uczestnikom konkursu;)
0
A kiedy będzie dostępny news o organizacji tego konkursu z wymienionymi poniżej komentarzami;)?
0
Myślisz, że jeśli wkroczy wojsko Katalończycy ustąpią? Oni są zdeterminowani. Nie zapominaj o innych regionach takich jak kraj basków i navarra.