MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja do tych marszów mam neutralny stosunek;)
1
Dlaczego na marszu antyfaszystowskim ludzie są tak dziwnie poubierani, a co poniektórzy posiadają flagi związku radzieckiego?
0
Nasi przodkowie walczyli też ze związkiem radzieckim, a z relacji marszu antyfaszystowskiego zobaczyłem właśnie dwie flagi tego pseudo czerwonego tworu.
7
Najśmieszniejsze jest to, że marsz niepodległości boli najbardziej zachodnie liberalne media podczas gdy nie dotyczy on w ogóle krajów z którego te media pochodzą. Pytanie oni są głupi czy tylko udają?
1
WTF?! Te bestie trzeba jak najszybciej unicestwić...
ISIS namawia samotnych zamachowców do zabijania dzieci. "Zemścimy się mordując młodych na oczach dorosłych"
0
W obecnych czasach liczy się bardziej technologia i nowoczesny sprzęt. Bardzo prawdopodobne, że za kilkanaście lat wojna głownie będzie miała swój przebieg w sieci. Nie zauważyłem by MON jakoś specjalnie przejmował się informatycznym bezpieczeństwem Polski.
2
To trochę jak z polskimi weselami zwłaszcza na początku gdy nie wyleje się za kołnierz litrów wódki.
0
Tu musielibyśmy sprawdzić zależności ekonomiczne;) Może kiedyś to przestudiuje, ale na razie czasu nie mam;)
1
Oooo dobrze że napisałem ten post bardzo fajnie się czytało waszą dyskusje;)
1
Wiesz tu chyba bardziej o to chodzi, że pracownicy pracujący w supermarketach nie mają dużego wyboru i w niedziele czy tego chcą czy nie muszą przyjść bo inaczej brzydko mówiąc "wypad".
1
Akurat to obecny prezydent Francji rozpoczął tą całą polemikę wypowiedziami z kampanii. Co do interesów to oni mają je tu całkiem spore. Nie zapominaj o ich sieciach marketów i czy Orange, więc na ich miejscu uważałbym na słowa.
2
Francuska arogancja a Polska.
Powiem szczerze, że od dziecka byłem zauroczony Francją. W szkole pierwszym językiem obcym był właśnie francuski. Ceniłem ten kraj za język, kulturę (ale nie tą dzisiejszą) jedzenie i marki, jednak moje podejście do tego państwa zaczyna diametralnie się zmieniać. Poniżej był wątek o wypowiedziach Macrona, poszperałem sobie więcej i okazuje się, że nie tylko on w tak pretensjonalny i arogancki sposób wypowiadał się o naszym kraju. Jego poprzednicy jak Sarkozy czy Chirac również traktowali nas jak kraj drugiej a nawet trzeciej kategorii. Dużo narzekających tutaj na Niemców w tym ostatnio i ja musimy przyznać, że od czasów przejęcia władzy przez Merkel traktowali nas z o wiele większym szacunkiem. Oczywiście mogły to być tylko pozory, ale to i tak zupełnie inna postawa od tego co prezentują Francuzi. Francja już za czasów Chiraca zaczęła słabnąć, natomiast w obecnej rzeczywistości staje się powoli pudrowanym trupem z coraz gorszą sytuacją gospodarczą, niepokojami na tle narodowościowym z niepewną polityczną przyszłością. O ile w poprzednich latach można było mówić o tym kraju jako o jednym z dwóch głównych decydujących o UE to dzisiaj jest to już całkiem nieaktualne. Dlatego nie rozumiem tego ich poczucia wyższości nad nami podczas gdy ich kraj zaczyna popadać w coraz większą przeciętność...
0
Pomysł dwóch wolnych niedziel jak dla mnie jest najbardziej optymalny, natomiast solidarność dostaje palec a chce od razu całą rękę. Coś mi się wydaję, że PiSowi wyjdzie bokiem ten "sojusz"
2
Zgadzam się tylko, że sprawa Caracali to sprawa na szczeblu gospodarczym i ministerialnym jak wypowiedź o tych nieszczęsnych widelcach. W przypadku Francji nieprzychylnie w stosunku do Polski wypowiada się głowa państwa mająca realny wpływa na politykę gospodarczą i zagraniczną swojego państwa. Wyśmiewany Trump również plecie trzy po trzy i nie ugryzie się w język sęk w tym, że on jest przywódcą światowego super imperium, natomiast Francja z całą sympatią do tego kraju to zaczyna być pudrowany trup z coraz większym potencjałem wojny domowej. Po prostu prezydentem dużego kraju europejskiego została wybrana osoba zupełnie do tego nieprzygotowana. Usłyszałeś tak aroganckie wypowiedzi w stosunku do Polski od przywódców innych krajów?
1
Polska z UE i tak nie wyjdzie, ale musisz przyznać, że wypowiedzi zachodnich polityków są co najmniej kontrowersyjne i żadne poważne państwo nie może sobie na takie coś pozwolić. Najpierw wypowiedź niemieckiej minister MON i mimo, że po obejrzeniu całości nie miała ona nic złego na myśli wręcz przeciwnie to jedno zdanie mogła sobie darować. Być może wypowiedziała to "na prędko" nie zastanawiając się, ale gdy nawet Deutsche Welle twierdzi, że powinna to sprostować to tak powinna zrobić mimo dobrych intencji. Oczywiście drugą stroną jest to jak zareagował na to PiS i że wykorzystał to na użytek wewnętrzny, ale trzeba przyznać że Niemieccy politycy sami dostarczają mu amunicję. Co do Macrona to aż głupio przyznać, ale Szydło miała rację, że brakuje mu ogłady i doświadczenia politycznego i nie chodzi tu już o wypowiedzi w stosunku do Polski, ale i w polityce krajowej. Myślał że gdy zostanie prezydentem to z "chłopczyka politycznego" stanie się mężczyzną, a on nadal jest tylko chłopczykiem, gdzie większość konkurentów zaczyna się z niego nabijać i wypowiadać o nim z pogardą.
1
Ja Katarzynę Lubnauer ona wydaje mi się taka najbardziej kompetentna;) Lubię tez jeszcze jednego polityka co niektórych może zszokować ponieważ jest nim Dominik Tarczyński z PiSu jego tzw pojazdy na opozycję są często trafiane w punkt a przy tym robi to bardzo zabawnie:D
0
Bliski wschód ta stan umysłu zupełnie jak Rosja;)
8
Gdy tak czytam wypowiedzi zachodnich polityków, a teraz wypowiedzi Macrona to zaczynam rozumieć dlaczego PiS odnosi się do nich z taką niechęcią. Co więcej zaczynam sądzić tak samo jak prawicowcy, że oni traktują nas jako kolonię z tanią siłą roboczą, gdzie można zarobić a mało dać od siebie...
0
Myślę, że i tak większość użytkowników La Rambli to wie:D
0
Zgadzam się tylko tak jak pisałem post ma bardziej charakter informacyjny i nie odzwierciedla on moich poglądów;)
0
Nic post ma charakter bardziej informacyjny;) Chociaż z drugiej strony pokazuje, dlaczego PO nie ma szansy ze Schetyną przebić szklanego sufitu 25% a jak tak dalej pójdzie to i 20% będzie dla nich barierą nie do przebicia;)
2
Według sondażu IBRIS trzech pierwszych polityków którym najmniej ufają Polacy to 1. Antoni Macierewicz- 71,3%, 2. Grzegorz Schetyna- 61,4% i 3. Jarosław Kaczyński- 57,8%. Zasadniczą różnicą jest jednak to, że prezes PiS znajduje się również na 4 miejscu jeżeli chodzi o polityków którym Polacy najbardziej ufają podczas gdy dwaj pozostali panowie zajmują w rankingu zaufania jedne z ostatnich miejsc. Wychodzi więc na to, że dwoma najmniej popularnymi politykami w Polsce z olbrzymią przewagą nad resztą są Antoni Macierewicz i Grzegorz Schetyna.
2
Zaleciało hipokryzją pamiętaj, że kopia nigdy nie jest lepsza od oryginału. Co do powiedzenia kto mieczem wojuje ten od miecza ginie to opozycja jest blisko by dostać porządnym rykoszetem...
0
Komisja etyki poselskiej znajduje się praktycznie w każdym parlamencie, powołana została już dawno temu i zajmuje się ona nieodpowiednimi zachowaniami posłów (przynajmniej w teorii). Wątpię, że kosztuje dużo pieniędzy bo z tego co mi wiadomo zbiera się wyjątkowo rzadko, a stałych profitów w jej zasiadaniu nie ma...
3
"Amber Gold. W zupełności wystarczyłaby praca prokuratury." Po ostatnich zeznaniach świadków owej komisji ta teza jest co najmniej kontrowersyjna;)
0
Wie ktoś jaka była frekwencja na stadionie bo nie wygląda to ostatnio zbyt dobrze...
1
Kto łyka ten łyka to po pierwsze;) Po drugie twój komentarz jest śmieszny dla ludzi którzy mieli chodź najmniejszą styczności z tak zwanymi "uchodźcami" i o zgrozo oni dokładnie tak myślą, więc zanim coś napiszesz przemyśl to dwa razy;)
0
Prawicowy portal o Ada Colau: "to lewacki zwierz ubrany w ludzką postać" bez komentarza. Rozumiem różnice poglądów, ale pisanie takich bredni czy to z prawej czy lewej strony to szczyt absurdu, jeżeli dodać jeszcze, że pisze się tak o polityku nie mającym nic wspólnego z Polską no to mamy obraz sytuacji na polskim rynku medialnym...
0
Zaczynamy mieć w Europie więźniów politycznych...
"Prokuratura w Madrycie nakazała aresztować byłych katalońskich ministrów, zamierza również wydać europejski nakaz aresztowania za Carlesem Puigdemontem. Ministrowie są oskarżeni o działalność antypaństwową, a także o sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy".
W Rosji i na Białorusi jeżeli władza chce się pozbyć przeciwników politycznych podaje identyczne powody jak hiszpańska prokuratura;) Może być jeszcze śmieszniej jeżeli Belgia udzieli azylu bądź nie wyda Hiszpanii byłego prezydenta Katalonii wtedy będzie to pośrednie przyznanie tego, że w tym kraju faktycznie mają miejsce represje polityczne;) Wisienką na torcie będzie wygrana ugrupowań popierających niepodległość na co wskazują sondaże i nie uznanie ich przez madryt, jeżeli UE wtedy nie zadziała to defacto przyznaje, że chyli się ku upadkowi.
0
Wątpię, ale jest to zastanawiające. Co prawda ta ustawa nie jest taka "groźna" jak może się wydawać bo chodzi głównie o 200 funkcjonariuszy, ale może stanowić niebezpieczny precedens tym bardziej, że część jej zapisów jest mocno kontrowersyjna. Poza tym przy poprawce z 200 może zrobić się 2000 i tak dalej i tak dalej.