MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
No tak mało wiem ponad 2 miliony co to jest;) taki mały pikuś;) Co do setek tysięcy to podobnie ma się sytuacja ze zwolennikami secesji;) więc zanim coś napiszesz przemyśl to 2 razy;)
1
Gdyby doszło do podziału to nasz kraj może nawet zyskać;) Chodzi o Barce klub któremu kibicujemy może niestety ucierpieć:/
0
Z tą Andaluzją to przesada, natomiast Kraj Basków owszem tam jest przewaga zwolenników secesji;)
3
Hiszpanie może dzisiaj czekać katastrofa i olbrzymie zamieszki. Podobno dzisiaj prezydent Katalonii ma ogłosić niepodległość (mam nadzieję, że to nie prawda) po czym hiszpańska policja ma go aresztować. Przecież przy takim obrocie spraw wybuchną ogromne zamieszki w całej Katalonii, a być może i Hiszpanii. Ten kraj głównie przez tego pseudo premiera z madrytu zmierza w kierunku przepaści. Jestem ciekawy czy UE gdy dojdzie do rozlewu krwi też będzie uważała to za wewnętrzne sprawy Hiszpanii.
0
Dziwię się, że wyborcza toleruje tego dziennikarzyne Stasińskiego to co on wyprawia w swoich artykułach to szczyt żenady. Jego brednie śmiało nadawałyby się do tuby propagandowej partii Rajoy. Dla przypomnienia to jest ten, który wcześniej pisał o "rebeliantach", "agresywnych separatystach", nielegalnych zadymiarzach i buntownikach" a o to kolejny jego popis.
"Premier Katalonii Carles Puigdemont ma w rękach los swojej małej ojczyzny. Jest między młotem a kowadłem: większość Hiszpanów i Katalończyków oczekuje ugody z Madrytem, zawzięci nacjonaliści nie chcą zaś o tym słyszeć i interesuje ich tylko niepodległość." Ciekawe skąd wziął to "większość Katalończyków"
0
W sumie racja, ale PiS po prawej stronie jest hegemonem. Chociaż jak się nad tym zastanowić to teraz jakąkolwiek partie trudno zaszufladkować podobnie jak poglądy. Mimo że popieram in vitro, związki partnerskie to absolutnie nie jestem za przyjmowaniem uchodźców bo każdy kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie widzi co się dzieje. Poza tym wielkim kłamstwem było to, że przyjmiemy około 7 tys. tak na prawdę przybyłoby ich tu więcej nie tylko za sprawą programu łączenia rodzin, ale i dalszej emigracji. Poza tym islam to dla mnie zaraza. Za liberalizacją ustawy aborcyjnej też nie jestem, czarnego protestu nie popierałem poza tym może to będzie złośliwość, ale uważam, że feministki mają coś dziwnego z fizjonomią twarzy. No i UE już wcześniej ją krytykowałem, ale po referendum w Katalonii instytucja ta straciła całkiem w moich oczach. To już nie jest projekt gospodarczo-społeczny a czysto polityczny i to w najgorszej możliwej odmianie. Zaczynam rozumieć osoby, które zaczynają UE porównywać do ZSRR bo gdy Macron mówi o wspólnej formacji obronnej to zapala mi się czerwona lampka i się zastanawiam czy nie służyłaby ona również jako "bratnia pomoc" słuchając Timmermansa mam spore wątpliwości. Co do USA to nie wiem czy chciałbym takiego systemu w obecnym jest nikła szansa, że pojawi się jakiś ruch obywatelski i rozgoni to przysłowiowe koryto.
0
Jutro zbiera się kataloński parlament. Jak myślicie ogłoszą niepodległość biorąc pod uwagę okoliczności czyli gwałtowną ucieczkę z regionu największych przedsiębiorstw?
0
Myślę, że przy rosnącej "mechanizacji" produkcji, oraz postępie technologii problem braku rąk do pracy zostanie rozwiązany;)
1
"PoPisowski ustrój powinien zostać zniszczony" To jest chyba marzenie większości Polaków tylko za bardzo nie wiemy jak. Zawsze pada argument a na kogo innego mamy głosować i po części mają rację. Pozostaje czekać aż w końcu narodzi się prawdziwy ruch obywatelski, który nie tylko odbierze im wyborców, ale także pobudzi tych którzy do tej pory nie głosowali.
0
No akurat w tym rządzie nie odpowiada mi bardzo dużo rzeczy aczkolwiek polityka socjalna jest lepsza od poprzedników. Podobno mieli zaostrzać kodeks karny co spotkałoby się z moim uznaniem, ale jakoś tego nie robią.
2
Ogólnie to ja mam poglądy lewicowe, niestety na polskiej scenie politycznej nie ma ugrupowania, które spełniałoby moje oczekiwania. SLD to skostniała struktura a Razem jest zbyt radykalne. Pozostaje mi więc liberalna .N chociaż wobec niej mam coraz więcej zastrzeżeń.
2
Do zwolenników opozycji w tym mnie
Niestety tak patrzę na sondaże w tym ten dzisiejszy i nachodzi mnie jeden wniosek. Czas przestać się oszukiwać, że sondaże niewiarygodne, że PiS sam się wykończy (są przy żłobie i będą kurczowo się go trzymać), że Polacy głosują na nich tylko przez 500+ oraz że Polacy nie pozwolą na łamanie praworządności (chodź w tym ostatnim to z tą praworządnością były problemy również za PO). Czas przestać żyć mrzonkami, którymi kierują się niestety liberalni publicyści i pomyśleć o przyszłości. Nie można już pisać bajek, że odwracamy się od Europy bo ona odwraca się sama od siebie. Panu Sierakowskiemu radzę popatrzyć na sondaże we Włoszech by skończył bredzić o Europie dwóch prędkości. Pozycja Angeli Merkel mimo wygranej słabnie nie mówiąc już o spadającym poparciu Macrona, patrząc na Włochy (rząd stworzą ugrupowania eurosceptyczne) oraz słabą wewnętrznie Hiszpanię plany tej dwójki spełzną na niczym. Jeżeli dodać do tego wewnętrzne różnice jak tarcia CDU/CSU i wypowiedzi kandydata na ministra finansów to mamy całkowity obraz sytuacji. Kryzys kataloński pokazał, że UE jest słaba. PiS nie musiał specjalnie niczego robić, przedstawiać w swoich mediach by UE skompromitować o czym mogą świadczyć setki nieprzychylnych publikacji i komentarzy na ten temat. A co z tą przyszłością? Mamy dwa wyjścia. Pierwszym jest kompletne zniknięcie PO z sceny politycznej i pojawienie się nowego ugrupowania, ruchu obywatelskiego. Rozmawiałem z dużą częścią wyborców PiSu i zaskakujący duży procent głosował na nich tylko dlatego by PO nie wygrało wyborów. Niechęć ludzi do nich przeistacza się w swoistą nienawiść dodając do tego Schetynę mamy to co mamy. Jeżeli to ugrupowanie nadal będzie istniało to tak długo dopóki nie wybuchnie kryzys gospodarczy PiS będzie przy władzy. Drugim wyjściem jest całkowity przepływ elektoratu PO do .N oczywiście przy zmianie lidera tego ugrupowania. Co prawda nie starczyłoby to zapewne na wygranie z PiS ale dałoby nadzieję na przyszłość. No i na koniec jeżeli chodzi o Tuska. Wątpię, że on wróci do polskiej polityki i wcale mu się nie dziwię, więc marzenia o jego startach w wyborach odłóżmy między bajki.
18
Jak czytam wypowiedzi Rajoya i innych madryckich oficjeli nie dziwię się Katalończykom, że robią wszystko by się od nich odłączyć. Tyle pychy, pogardy i arogancji dawno nie widziałem. Jeżeli ktoś narzeka na polską politykę to niech spojrzy na hiszpańską, a właściwie madrycką. Retoryka iście nazistowska, oczywiście nie mówią tego wprost, ale kontekst wypowiedzi jest jaki jest. Dla przypomnienia w Madrycie Franco wcale nie uważają za zbrodniarza. Jakie oni mają podejście do tego tematu można zobaczyć jak się cieszyli w niedziele w trakcie referendum z tego że biją ludzi którzy chcieli głosować przy okazji pokazując nazistowskie pozdrowienia. Skandaliczne było również wystąpienie pseudo króla ze skorumpowanej rodziny. Rząd Katalonii nie jest bez winy, ale to co wyprawia madrycka junta (są doniesienia o wysyłaniu żołnierzy) przekracza wszystkie granice. Przez tego pseudo premiera napięcie zamiast maleć tylko rośnie, a UE siedzi cicho. Jak dla mnie komisja i Timmermans, który powiedział, że "utrzymanie rządów prawa czasem wymaga użycia siły" straciła jakiekolwiek prawo do ingerowania w sprawy innych krajów. Nie, że się z tego cieszę, ale najbardziej nienawidzę hipokryzji a unijna biurokracja wręcz nią ocieka.
0
Coś chyba Katalonia za wszelką cenę nie będzie dążyła do niepodległości po zapowiedziach dużych przedsiębiorstw, że w razie niepodległości przeniosą swoje siedziby. Świadczyć o tym może zapowiedź prezydenta Katalonii, że we wtorek raczej nie będzie mowy o takim rozwiązaniu, a będzie to spotkanie dotyczące sytuacji ekonomicznej.
0
tiaaaaaa, a zainteresowanych jest nim kilka w porywach kilkadziesiąt tysięcy ludzi, typowy news zapchaj dziurę;)
0
Mnie zawsze bawi ta prezenterka ich programu informacyjnego:D Jest tak "zaangażowana" w to co mówi że z trudem bierze oddech:D
0
Trochę "pojechali z ta mapką". Kaszubi? Ile ich jest parę tysięcy?
3
Jak widać dla niektórych to garstka;)
0
Według "króla hiszpanii" referendum to prowokacja garstki osób, a większość nie chce niepodległości, a o to ta garstka:) Potem się dureń dziwi, że w Katalonii na niego gwiżdżą;)
0
No tu masz rację, ale na razie to tylko nasze dywagacje na ten temat miejmy nadzieję że zbędne
1
To się tyczy tylko polskiej polityki. Sytuację w Hiszpanii będę komentował na bieżąco i ochoczo atakował Madryt;) Zwłaszcza po buńczucznej wypowiedzi króla Hiszpanii bo ich hipokryzja nie zna granic;)
15
Z racji tego, że La Rambla w sporej większości opanowana jest przez zwolenników "dobrej zmiany" postanowiłem na jakiś czas zaprzestać pisać komentarze o tematyce politycznej. Do was i tak nic nie dociera...
0
Ja akurat jestem bardzo obiektywny, jeżeli chodzi o wpisy na temat polityki. Przeczytaj w jak krytyczny sposób wypowiadam się czasem o TVN i PO
3
"Głupi region" ? Cóż dobra zmiana widać dotknęła tez kadrę nauczycielską?:)
0
No ja czasem bywam na prowincji i tam jest z tym masakra, więc jestem skłonny uwierzyć. Wiadomo jednak jedno, że na dzień dzisiejszy opozycja nie ma szansy na wygranie i to głównie z powodu PO. Gdy Petru oddał przywództwo Pani Kasi notowania zaraz skoczyłyby w górę, a tak mamy dwóch nieudolnych pseudo liderów, którzy intelektem nie powalają...
1
Antek i Misiu w akcji;)
1
No i niestety to się chyba sprawdza bo w ostatnim sondażu dla Faktu mają 43%. Poza tym dowiedziałem się od znajomych, że oni zamierzają na nich głosować, ale się z tym nie afiszują. Aż strach pomyśleć jakie oni mają realne poparcie skoro tyle osób wstydzi się do tego przyznać:/
3
Do zwolenników PiSu i innych "prawicowców"
Wy na prawdę myślicie, że oni zalegalizują posiadanie broni podobnie do zasad panujących w USA? Ta ustawa to pic na wodę fotomontaż by usatysfakcjonować największych zapaleńców, że coś robią i tyle. Gdyby ta ustawa weszła w życie i nie daj Boże stało się coś takiego jak w Las Vegas to notowania poszłyby im na łeb na szyję i dobrze o tym wiedzą. Więc nie liczcie na to że jakaś partia kiedykolwiek wprowadzi takie prawo bo w razie czego konsekwencje polityczne będą ogromne i oni wszyscy to wiedzą;)
0
Pierwszy argument nieadekwatny. Terroryzm to zbrodniczy akt pod przykrywką chorej ideologii. Skandynawski psychopata jest nim również, jeżeli o to ci chodziło to się zgadzam. Natomiast jeżeli masz pretensje do amerykanów, że nie nazwali tego aktem terroru to prawdopodobnie mają na to dowody i nie ma z czym polemizować;) Nie będę już cytował statystyk gdzie najwięcej niezrównoważonych psychicznie ludzi zamieszkuje właśnie USA;)
0
Ja mam poglądy podobne do niego, ale to co tutaj napisał to brednie i dobrze o tym wie.