MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Masakra widzieliście jak hiszpańska policja ściągnięta z pozostałych regionów drugiej Jugosławii obchodzi się z protestującymi. Ciągnie kobiety za włosy i nimi rzuca. Wielki skandal.
0
No a co la liga zrobi ze sponsorami, którzy masowo będą pozywali ją do sądów o niedotrzymanie warunków umowy?
0
Czy tylko ja się martwię o postawę sędziów w dzisiejszym meczu?
0
Rozumiem, aczkolwiek przy obecnych rządach Rajoy czasem nie ma innego wyjścia. Ten człowiek musi ustąpić ze stanowiska inaczej w Hiszpanii wybuchnie krwawa wojna domowa.
1
Z tego co tu czytam to PiSowcy są przeciwko temu referendum bo Katalonia jest lewicowa :D A jak już uderzają w Hiszpanię to raz bo Madryt to stolica drugiej Jugosławii, a dwa mogą wreszcie uderzać w UE jak w bęben. Inną drogą jeżeli UE nie zareaguje to da pożywkę nurtom prawicowym i każdy o tym wie. UE znalazła się w swoistej pułapce bez wyjścia.
0
To co piszesz jest w zupełności prawdą. Pozostaje tylko jedno "ale". Obecnie w Hiszpanii rządzi partia, która w swoich przekonaniach jest równie zatwardziała co PiS. Jej wyborcy również. Teraz sobie odpowiedz jak z PiSem można rozmawiać o czymkolwiek i przenieś to na Hiszpanie;)
0
W Hiszpanii prawdopodobnie dojdzie do wcześniejszych wyborów. Podemos, które aktywnie relacjonuje przebieg referendum na swoich profilach oraz wyraża swoje poparcie dla referendum prawdopodobnie wejdzie w koalicją z katalońskimi partiami. Taki scenariusz pozwoli powalczyć o zwycięstwo w wyborach, a razem w kolacji z PSOE może umożliwić przeprowadzenie legalnego referendum;)
0
Moim zdaniem, jeżeli dojdzie do odwołania meczu Barcelony to nie dlatego że tak postanowi klub, a dlatego że federacja i madryt przestraszą się demonstracyjnego poparcia dla referendum. Wyobraźcie sobie 100 tys ludzi z katalońskimi flagami przez cały mecz skandujący independencia;)
2
Los gabinetu Rajoy przesądzony zostanie odwołany. Partie nieprzychylne jego partii mają w parlamencie większość. Pytanie czy zostanie aresztowany?
0
Według El Pais możliwe jest by w najbliższych posiedzeniach hiszpańskiego parlamentu odbyło się głosowanie w sprawie odwołania Rajoy ze stanowiska premiera Hiszpanii a tym samym odsunięcie PP od władzy. PSOE, Podemos i regionalne partie mają w tej chwili większość i występuje duże prawdopodobieństwo że gabinet Rajoy nie wytrzyma nawet miesiąca.
0
Tak jak pisałem jeżeli tak zrobią ich stanowisko nie będzie miało już jakiegokolwiek znaczenia w pozostałych sprawach w tym Polski.
0
Niektórzy śmieszny ludzie sądzą, że to co robi Rajoy jest potrzebne bo Katalończycy rzekomą łamią prawo. Sęk w tym, że ten jego smieszny mniejszościowy gabinet nie chce podjąć jakichkolwiek rozmów. Wyobraźcie sobie co się stanie jak UE nie zareaguje w jakikolwiek sposób powtarzając jak mantrę, że to wewnętrzne sprawy Hiszpanii. Myślę że PiSowcy uważnie się temu przyglądają. Czy wy na prawdę nie wiecie jakie może to mieć skutki? Po takiej sytuacji stanowisko UE może nie mieć już jakiekolwiek wartości bo jej suma będzie wynosiła 0. Z łatwością będzie można podważyć jej stanowisko i to przed międzynarodowymi trybunałami. Co więcej żaden organ międzynaraodwy nie może podważyć legalności polskiego TK, który jak wiemy jest w tej chwili polityczny. Nie ma aktu prawnego na mocy którego mógłby coś takiego zrobić. Tym bardziej że SN został praktycznie spacyfikowany tak jak w tej chwili pacyfikowani są rodzicie w szkołach w Katalonii. Kaczyński już dobrze to wykorzysta.
0
To co on tam robią prawdopodobnie zapoczątkuje tworzenie sił zbrojnych Katalończyków. Rajoy jest skończony;)
0
No miejmy nadzieję to co się w tej chwili tam dzieje nie wygląda ciekawie. Policja szarpie rodziców i bynajmniej nie jest to katalońska policja tylko posiłki z pozostałej części kraju. PP jest mentalnie następcami reżimu Franco wystarczy poczytać wypowiedzi ich prominentnych polityków. Co do UE ma ona poważny problem jeżeli nie zareaguje to PiSowska propaganda będzie miała niezłe pole manewru...
0
Hahahahhahaha "on tylko nie chce żeby najbogatszy region odłączył się od jego państwa" no padłem jak to przeczytałem. Dobrze że wspomniałeś o kraju Basków. Czy nie sądzisz, że kraj który jest tak mocno podzielony nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować? I jeszcze jedno czy wiesz że jedna z najsilniejszych partii opozycyjnych Podemos jak za przeprowadzeniem referendum, a duża część PSOE czyli innej partii jest za systemem federacyjnym? Czy wiesz, że na te dwie partie zagłosowało niemal tyle samo ludzi co na partie centroprawicowe? Czy wiesz, że to dysfunkcyjne państwo nie potrafi stworzyć większościowego rządu? Czy wiesz, że w tym państwie panuje ogromna korupcja, w którą zamieszana jest partia obecnego premiera? Napisałeś, że do rozlewu krwi nie dojdzie. Są relacje live i starcia z policją. Jedna osoba, która takich starć nie przeżyje poruszy za sobą lawinę. Pamiętaj o tym;)
0
OMG czyli rozumiem, że Katalończycy w ogóle nie mogą się wypowiedzieć na temat niepodległości tak? Referendum nielegalne? A jak ma być legalne skoro franksistowski premier Hiszpanii nawet nie chce podjąć rozmów. Niech się tam tylko poleje krew, a zobaczysz co się stanie ten zbrodniarz trafi przed trybunał
0
Ciekawe czy Rajoy stanie za to przed międzynarodowym trybunałem. To jest jawne pogwałcenie praw człowieka. Jak widać w Hiszpanii ma się dobrze franksistowska dyktatura, jeżeli ktoś nie wierzy to niech poczyta jakie podejście ma do niej ugrupowanie Rajoya
http://wiadomosci.wp.pl/rzad-hiszpanii-zawiesza-autonomie-katalonii-madryt-zrobi-wszystko-zeby-storpedowac-referendum-6168146777855617a
1
Witaj ja już tak mam, że gdy ciebie czytam to się zgadzam z tobą w 100%;) To że PiSowcy to wykorzystują to chyba wszyscy wiedzą nawet ich zwolennicy. Wkurza mnie tylko, że niektóre osoby są święcie przekonane, że ta sprawa jest zamknięta opierając się wyłącznie na przekazie tylko jednej ze stron. Ok ja również informacje czerpie głównie z mediów liberalnych no, ale na Boga skoro wątpliwości przejawiają się również wśród amerykańskich prawników to o czym my w ogóle piszemy. Oczywiście nie jest to skierowane do ciebie, ale do pewnych osób, które uważałem za wyważone, a które wygłaszają tak bzdurne tezy, że szkoda gadać. Tak czy owak maja wypowiedź była wyłącznie mają opinią popartą pewnymi faktami. To czy do tematu reparacji dojdzie na forum międzynarodowym to się okaże. No i jeden fakt nie oczekuj od PiSowców że oni są w stanie z kimkolwiek normalnie prowadzić rozmowy;) To przekracza zdolności PiSu;)
0
Wiem że napisałaś wyzwolenie ironicznie, ale powinnaś dać to w cudzysłów;) Co do Rosji, za okres wojny tak. Pytanie czy za okres PRL również.
0
Zgodzę się z tym, że PiS wykorzystuje to propagandowo i ma to wyłącznie konfrontacyjny charakter, ale jakim prawem uznajesz coś za fakt, jeżeli co do tej sprawy ma wątpliwości wiele środowisk prawniczych nie tylko polskich, niemieckich ale i amerykańskich? Gdy dojdzie do międzynarodowej batalii między naszym krajem, a Niemcami przed trybunałem również uznasz to za fakt mimo że trybunał będzie prowadził postępowanie?
0
Niemcy mogą, ale ta ich kontra będzie wyjątkowo słaba biorąc pod uwagę przeszłość i dobrze o tym wiedzą;)
0
Słowo klucz, a właściwie słowa "że reparacje zostały wypłacone ZSRR gdy my byliśmy pod ich butem." No i oto się rozchodzi kolego;) Prawnicy różnych stron spierają się czy taka forma ma moc prawną i duża część uważa, że nie;)
0
Nie powtarzaj bzdurnej tezy, że Polska się tych reparacji zrzekła, skoro dużo część prawników ma co do tego inne zdanie...
0
To jest po prostu trzeźwy osąd sytuacji.
3
Co do dyskusji o reparacjach wojennych to dziwię się osobom, które tak bezkrytycznie uznają sprawę za zakończoną. Pamiętajcie, że ekspertyzy niemieckiego parlamentu i części ekspertów mają charakter wyłącznie opiniotwórczy. Nie są to żadne akty prawne. Co więcej śmieszmy mnie opieranie się na stanowisku Niemiec. A co mają powiedzieć? Tak musimy wypłacić Polsce ileś tam miliardów? Czytałem wiele artykułów na ten temat i jedyny faktyczny dokument, który mógłby mieć tam jakieś znaczenie to pisemna deklaracja PRL dla NRD. Sęk w tym, że owy dokument można łatwo podważyć. Nigdzie indziej nie ma ani pisemnej wzmianki o tym, że Polska tych reparacji się zrzeka ani w stosunku do Niemiec ani do Rosji. Co więcej spora część ekspertów również ma podobne zdanie. Pamiętajcie że zarówno nasz kraj jak i Niemcy podlegamy prawu międzynarodowemu, a w tej materii Niemcy mogą się zdziwić. Przywoływane przez niektórych tezy o kilku traktatach, które Niemcy z Polską podpisały o przyjaznej współpracy nie mają kompletnie żadnego znaczenia, jeżeli tam wyraźnie nie znalazł się zapis o zrzeczeniu tych reperacji. Kolejnym bzdurnym argumentem jest odwoływanie się do spraw terytorialnych. Halo Halo Polska straciła po wojnie większą część swojego terytorium niż zyskała. To że Niemcy straciły jeszcze większą część jest skutkiem przegranej wojny przez nich wywołanej i one w materii reparacji nie mają żadnego znaczenia bo to dwie odrębne SPRAWY! Konsekwencje przegranej wojny to jedno, a zapłata za zniszczenia to drugie. Czy Polsce należą się reparacje? Tak. Czy jest na to szansa? Nie wiem. Mam tylko nadzieję, że rząd w kwestii reparacji będzie równie gorliwy w stosunku do Rosji. Jeżeli do owej sprawy by doszło to zapewne finałem będzie sprawa w międzynarodowym trybunale. Niemcy zyskają sojusznika w postaci Rosji, ale czy to będzie miało wielkie znaczenie zakładając, że trybunał jest wolny od nacisków? Mam nadzieję, że nie. Tak czy owak gdyby do sprawy doszło oceniać ją będą prawnicy i eksperci o dużym doświadczeniu i żadne ekspertyzy niemieckiego czy polskiego sejmu nie mają tutaj znaczenia. Na koniec dodam, że inwestycje niemieckie w Polsce również nie będzie można wliczyć w ramach reparacji. Proste co nie? A no właśnie dla niektórych jednak nie bo i takie "kwiatki" już wyhaczyłem;)
0
Zgadzam się w 98% dodałbym tylko, że oprócz tych historycznych nadmiernych patriotów jest jednak w Polsce grupa osób, które z uporem maniaka chcą Polskę przedstawić w jak najgorszym świetle, a taka zachowanie jest co najmniej niepokojące.
0
Akurat jego krytyka jest co najmniej żenująca. Z trudem przebrnąłem aż minutę wysłuchując tych bzdur. Jak sama nazwa mówi jest to film promujący polską historię, natomiast ta osoba wymienia przy tym kilka przywar, które Polacy jak i każda inna nacja ma za uszami. Szkopuł w tym że żadne państwo promujące siebie gdziekolwiek takich przywar przecież nie zaakcentuje. Można nie zgadzać się z treścią filmu, ale wygłaszanie takich idiotyzmów jest lekko mówiąc śmieszne;)
8
W stwierdzeniu "takim" prawdopodobnie miał na myśli, że w najlepszym wypadku ziemia nie jest atomową pustynią, a ludzie żyją w podziemiach. A jeżeli chodzi o drugie pytanie to zapewne chodziło o mieszkańców naszego globu;) No chyba, że pochodzisz z Marsa albo wierzysz że Ziemię zamieszkują istoty pozaziemskie wtedy to my jest nieadekwatne;)
0
Ja się przyznaje, że po części dałem się w ten konflikt wciągnąć. Wystarczyło parę dni bez newsów o polityce i mi przeszło. Co nie oznacza, że nagle kraj stał się dla mnie obojętny jak i sytuacja w nim panująca. Rządzi partia, która co prawda nie robi wszystkiego źle, ale w szerokim poważaniu ma prawo. Ok jeżeli było złe to trzeba usiąść na spokojnie, a nie robić wszystko na łapu capu ty i ja to wiemy, ale zobacz ile osobom to jest obojętnie tylko dlatego żeby dokopać poprzednikom. Poza tym demokracja to nie jest tyrania większości a działania w ramach konsensusu. Przynajmniej tak to w założeniach powinno wyglądać. Gdyby PiSowcy robili to co robią, ale zgodnie z normami prawnymi i poszanowaniem innych to prócz różnicy poglądowych nie miałbym do nich poważniejszych zastrzeżeń. Ot taka partia która rządzi, wprowadza swoje zmiany, ale po nich przyjdzie ktoś inny. A w tej chwili czasami mam wrażenie, że oni tej władzy już nie oddadzą:/
2
Ale ATM ma ładny stadion ciekawie będą wyglądały tam mecze z Barcą lub realem;)
http://stadiony.net/aktualnosci/2017/09/nowy_stadion_udane_nowe_otwarcie_atletico