MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Krótki opis co się może teraz wydarzyć w Katalonii. Otóż parlament proklamował niepodległość wbrew hiszpańskiemu prawu i konstytucji. Madryt nie uznaje rezolucji i podejmie zapewne jakieś kroki, pytanie jakie. Może rozkazać stacjonującej tam policji aresztować członków katalońskiego rządu i zapewne to zrobi, sęk w tym że nie będzie to łatwe. Otóż powinien według hiszpańskiego prawa aresztować nie tylko członków katalońskiego rządu, ale i deputowanych, którzy głosowali za rezolucją a było to ponad 70 osób. Na ulicach Katalonii i w innych miastach tego regionu zbierają się tłumy, które zapowiedziały wszelkie możliwe środki by obronić katalońskie instytucje chyba nie muszę pisać co się będzie działo jak policja wykona rozkaz aresztowania. Nie wiadomo jak zareaguje Mossos, ale są przecieki, że będą po stronie obecnie rządzących Katalonią. Reasumując sprawa jest na tyle poważna, że może dojść w najlepszym przypadku do ogromnych zamieszek, a w najgorszym do rozlewu krwi. Wysłanie wojsk to będzie ostateczność i prawdopodobnie powolny rozkład państwa hiszpańskiego bo na taką ewentualność już opinia międzynarodowa będzie musiała zareagować. Co więcej w Hiszpanii wybuchną protesty nie tylko w Katalonii, ale i innych regionach, wystarczy jedna martwa osoba a ruszy kostka domina. Po części winna jest temu UE, która zawierzyła impotentowi umysłowemu Rajoy i strzeliła sobie w kolano. Co do Barcy napięcie może być tak duże, że rozgrywanie spotkań na Camp Nou nie będzie możliwe.
0
Na razie wyrzucić nas nie mogą bo katalońska federacja nie zapowiedziała, że opuści hiszpańskie struktury, a Madryt nie uznaje rezolucji.
1
No cóż a pisałem, że może się tak stać i że będzie miało to wpływ na Barcę to część użytkowników zarzuciła mi że zbytnio się wgłębiam w ten temat. Ciekawe co to teraz powiedzą jak nie będą mogli oglądać Barcy bo będzie takie zamieszanie. Dużo zależy teraz od katalońskiej federacji piłkarskiej.
10
Do użytkowników, którzy jak widziałem wybierają się do Barcelony w ten weekend. Na jutro i sobotę są tam zaplanowane ogromne manifestacje co więcej w piątek może zostać ogłoszona niepodległość na co guardia civil zareaguje próbą aresztowania katalońskich władz. Chyba nie muszę pisać jak na to zareaguje tłum. Z manifestacji może się to przekształcić w ogromne zamieszki. Uważajcie na siebie;)
0
Prezydent Katalonii odrzucił możliwość przeprowadzenia wcześniejszych wyborów regionalnych ponieważ nie uzyskał zapewnienia, że wtedy artykuł 155 konstytucji nie zostanie zastosowany. Co więcej zaczynają rosnąć napięcia między mniejszościowym rządem Rajoy a PSOE, które zarzuca mu brak jakichkolwiek chęci rozwiązania kryzysu (no coś takiego;)). W takim przypadku możliwe jest ogłoszenie niepodległości, a wszyscy deputowani będą mieć wolną rękę w ewentualnym głosowaniu;)
0
9 lekcji trochę sporo czyżby jakieś dodatkowe zajęcia?
0
To nie takie proste. W Rosji istnieje duża część społeczeństwa, która wyznaje islam głownie Czeczeni. Co więcej mimo lat oni ciągle pamiętaj to co zrobili im Rosjanie i sporo z nich przyłączało się do państwa islamskiego. Oni wewnątrz mają sporo takich "uśpionych terrorystów"
0
Turniej mistrzyń? Tak poza tym to kiedy odbywa się turniej w Bazylei?
4
mistrzowie painta;)
4
W czwartek odbędzie się sesja katalońskiego parlamentu, jednak mało prawdopodobne jest, że prezydent Puigdemont ogłosi jednostronną deklarację niepodległości. Co więcej istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogłosi ale przedterminowe wybory by uniknąć artykułu 155, który ograniczy autonomie Katalonii, a tym samym przywróci sytuację z przed kryzysu.
0
Ja tak nie mam, ale to mówię za siebie. Jeżeli chodzi o przypadki takie jak te w artykule to niestety są one domeną wyznawców islamu.
0
Ciiiii jakby co kosztował 10 zł;D
0
No ja swego czasu rozsławiłem na tym forum Kanadę;D
5
Nie, chodzi o to, że owi imigranci w zdecydowanej większości nie przestrzegają norm prawnych i społecznych krajów do których przybywają. Co więcej nie asymilują się, rzadko kiedy podejmują pracę a ich postawa jest wyjątkowo roszczeniowa. Mógłbym jeszcze dużo pisać o ich kryminogennych skłonnościach, ale powstałby z tego referat;)
PS. Tak miałem kontakt z tzw "uchodźcami" i wiem co to za ludzie;)
0
Akurat co do imigrantów to już od początku gdy tylko założyłem konto pisałem, że jestem przeciwnikiem ich przyjmowania i wyjaśniłem dlaczego;)
0
Nie tylko dwa lata z rzędu to było;p Kosmetyki też i pasek;) No żel pod prysznic za taką cenę to faktycznie słabo;p
0
I ten komentarz "on ma w sobie coś z Komorowskiego z tym krzesłem" padłem:D
0
Wiesz chyba nic nie przebije słynną wypowiedź Leppera;)
30
A mimo to mamy tu (na forum) pewnych zagorzałych zwolenników przyjmowania imigrantów;) Jak dla mnie stanowcze nie;)
1
ja widzę to pierwszy raz;)
6
Wiesz Niesiołowski wcale nie jest lepszy. Nie na darmo często czyta się pod jego wypowiedziami "czy wziął psychotropy"
1
Wiesz żeby było na kogo najpierw trzeba rozbić duopol PO-PiS.
0
No cóż to już chyba wolę Razem:d
0
Ja zawsze skórzany portfel:D
0
Ja też nie, ale na coś trzeba i nie rozumiem ludzi, którzy nie głosują a potem płaczą, że w kraju jest jak jest. .N praktycznie straciła mój głos, Razem jest za bardzo radykalne, SLD to skostniała struktura, więc oddam głos na jakąś niszową partię;)
0
Z pewnością zobaczę będzie jakaś odmiana od wiśni w czekoladzie;D Swoją drogą to zawsze wiem co kupić siostrze, mamie i szwagrowi, a nigdy nie wiem co kupić ojcu, który pasjonatem trunków nie jest.
15
No na pewno lepiej od Komorowskiego;)
1
Teraz jestem cięty na "junte" w Madrycie:D A tak na poważnie to jak widzę Schetynę i Petru to rozumiem dlaczego PiS ma takie poparcie. Oni chcą wystartować w koalicji a jedni i drudzy mówią coś innego. Doskonale wiem do czego to prowadzi. Gdyby wygrali nie zrobili by niczego tylko zajmowali się rozliczaniem, strata czasu i głosu;)
1
Może jakieś dobrej jakości czekoladki? Ja swojej zawsze kupuje wino i wiśnie w czekoladzie bo lubi;) Szwagrowi obowiązkowo whiskey;)
2
Poziom języków obcych u naszych polityków. Czy u was też budzi zażenowanie to, że nasi "przedstawiciele narodu" obojętnie z jakiej opcji nie potrafią wydukać nawet prostego zdania po angielsku. Co jak co, ale przynajmniej najważniejsze osoby w państwie powinny biegle się tym językiem posługiwać chyba jedynym wyjątkiem jest obecny prezydent, któremu dosyć sprawnie to idzie.