5

@SiSenior w Szwajcarii jak masz na drogach ograniczenie prędkości do 70km/h to wszyscy jadą 70km/h, 120km/h - 120km/h. Nikt nie przekroczy.
Polska - wyprzedzanie poboczem, wyprzedzanie wysepki i 100 km/h na 60.

PL to mentalna dzicz porównując do CHF.
Dodam także wskaźnik zadowolenia z życia (2006 r.), który zapewne niejako odzwierciedla potencjalne skłonności do "przestępczości" mieszkańców:
1. Dania
2. Szwajcaria
12. Luksemburg
28. Belgia
...
99. Polska

1

@masq musimy ci zaufać... zapewne przykre doświadczenie ziomek

14

wyciągnąć za Leo ile się da... i podziękować "kapitanowi" :)

0

@Bykunn a co się stało, są jakieś archiwa? co to za temat

3

@Striker bardzo dobry zakup Bartomeu.

1

To jeszcze Vidal, Suarez, Messi i wstępnie wyczyszczone.

0

@Ghotti brakuje Puiga + uważam, że obrona wymaga porządnych wzmocnień. José Gayà, Sergino Dest i popłynę - Upamecano.

1

Hehe. Trochę śmieszy, że "buntownicy" wieszczacy "dopiero się zacznie/nie zaczynaj z lwem" (Vidal, Suarez) po prostu poleca z tego klubu. Oni chyba naprawdę myśleli że Leo jest ponad klubem... :D

11

W sporze Messi vs Bartomeu (Barcelona) stoję po stronie Bartomeu. Prosze tylko wyciągnąć za Messiego ile się da...

1

@Toretto szkoda że nie przeszkadzał mu projekt Valverde, gdzie drużynowo graliśmy katastrofę (tylko Messiemu i Matsowi zawdzięczamy trofea). Zaczął przeszkadzać po odcieciu amigosow... Odpalić go czym prędzej

0

@robsesh zdrowy Dembele to skarb... Choć czasami odnosi się wrażenie, że jego mózg nie nadąża za ciałem, czy nogami...

15

Mam nadzieję, że Messi... odejdzie. Jego zachowanie jest dla mnie (nie od dzisiaj) mocno irytujące. Indywidualnie bez wątpienia GOAT, jako kapitan - mocno przeciętny (delikatnie mówiąc). W środowisku naszych kibiców zauważyłem dziwne upośledzenie fanbojów Messiego. Na potrzeby zachowania Messiego tworzą, kreują nowe definicje boiskowych zachowań. Kapitan? Nie musi motywować na boisku, nie musi dawać przykładu zaangażowania. Nie musi też tłumaczyć się kibicom. Bo po co. Brak pressingu? Nie, Messi obserwuje przeciwnika, oszczędza się na kluczowe akcje. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach przeciwnik przygotowany jest do 90 minut zapbiegania i tym samym przeciwnik też ma siły na te "kluczowe akcje".

Kolejna hipokryzja fanbojów Amigosów. Zwalnianie Suareza przez telefon - tragedia, brak szacunku. Wysłanie przez Messiego "faxu" - cisza.

0

@Adamski69 czyli, że nie napełniał jego torby?

6

@Ratamahatta no i o to chodzi. Mam wrażenie, że w naszym klubie to zawodnicy najmniej odpowiadają za wyniki. Najpierw trener, potem prezydent, a dopiero za sprzątaczką, woźnym i ochroniarzem - piłkarze.

0

@Azi nie chodzi o szybkie tanie pozyskanie niezbędnych, a pozyskanie tych z potencjałem... Cena mnie osobiście nie interesuje - wszak nie idzie to z mojej kieszeni. A tych z potencjałem... umiemy kupować.
1) 2014 - Ter Stegen, Claudio Bravo, Ivan Rakitić, Luis Suarez
2) 2015 - Arda Turan (kozak w Atletico)
3) 2016 - Umtiti, Digne, Gomes, Alcacer
4) 2017 - Dembele, Coutinho, Semedo
5) 2018 - Lenglet, Arthur, Malcom
6) 2019 - de Jong, Griezmann, Firpo

Oczekuje, że w tym okienku cokolwiek się zmieni, bo zmieniamy trenera... i zawsze wiążę z tym nadzieje. :)

0

@IronSanHybrid "dla tego"... xD

9

Niepokojąca jest cisza:
- na temat zawodników, którym należy podziękować... Vidalu, Rakiticiu, Umtitim...
- na temat potencjalnych wzmocnień, a każda pozycja w obronie tego wymaga...

0

@Osioł witamy w Internetach

0

@JurnyGerwazy przecież da Vinci nie był Polakiem...

0

@jasiuZ to Son - taki piłkarz, a nie Syn. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3

@Objectivo co więcej - na ten moment osoby przyjeżdżające z Hiszpanii nie mają obowiązkowej kwarantanny. Nieoficjalnie - od 1 września, kwarantanna będzie obowiązkowa (po powrocie Szumowskiego z wakacji).

6

Trenera wyrzucili, zaraz wyrzucą prezydenta... Jeszcze tylko podwyżki i zawodnikom nie stanie już nic na drodze do tego by móc się zaangażować, biegać po boisku.

#amigosforever

0

@Cochise poprosimy ubiegłoroczny Ajax w wersji Katalońskiej. De Jong, Puig, Fati, Pedri, Dembele, Lenglet... Jest na czym budować. Wzmocnić obronę 3 nowymi zawodnikami (np. Upamecano, Gaya i Dest), kupić napastnika i skład gotowy.

0

@XdareckiX być może jesteś kibicem Barcy od wczoraj i nie pamiętasz, jak prezentował się Arda w naszym zespole lub nie wiesz, po co został kupiony (czyt. gra na małej przestrzeni).

Najwidoczniej nie zrozumiałeś przesłania - pisałem o potencjale sprowadzanych zawodników.

0

@Tasde w 2019 roku Pimienta (obecnie trener Barcelony B) wypowiadał się, że Riqui ma olbrzymi potencjał, że mimo swoich gorszych warunków świetnie radzi sobie z wyższymi/silniejszymi, bo na boisku jest bardzo pewny siebie. To samo chucherko było naszym najlepszym pomocnikiem w presezonie, jednym z najlepszych w meczu przeciwko FIZYCZNEMU Atletico. Na Fatiego postawił, bo presja z każdej strony była po prostu za duża.

Co do Malcoma - swój potencjał pokazał w meczu z Realem, gdzie przez długi okres był podstawowym adresatem podań.

1

Część druga, czyli zarzut w stronę Messiego. Owszem, idąc do Manchesteru City, czy innego klubu, bez wątpienia nadal będzie GOAT. Problem (również jego) w tym, że od ZAWSZE futbol to gra zespołowa. To gra, gdzie pasja, wiara i zaangażowanie (aspekty psychiczne) często górują z wyszkoleniem i techniką (aspekty fizyczne). Siadamy mentalnie i Messi, jako kapitan, nie sprawdza się w roli motywatora. W jaki sposób powinien motywować "kapitan"? Walką, przykładem, krzykiem, postawą na boisku. W/w ostatni raz chyba widziałem w meczu z City (pamiętny powrót za Aguero) za czasów Enrique. Pomijam tu stosunek do kibiców po porażce... "Pressing na Bartomeu? Szkoda, że zapomniał o pressingu w meczu z Bayernem". Nie wypada. Rozumiem, że forma "zwolnienia" amigosów mogła nie przypaść do gustu, ale w takiej sytuacji po 1. konsultuje się z trenerem (można zasugerować, że Suarez może nam się przydać wchodząc z ławki), po 2. rozmawia z kolegami (Luis, chcą Cię na ławkę, dlatego oczekują, że zmniejszysz wynagrodzenie - chciałbym żebyś został), po 3. pełni rolę negocjatora (Luis jeszcze się przyda, zgodził się na obniżkę - sytuacja rozwiązana) i osoby tłumiącej "konflikt" (nie zgodził się na obniżkę/trener nie widzi go w zespole - pożegnajcie go z należytym honorem). Tego oczekuje od kapitana.

1

@koziar chyba tylko głupi właściciel rozliczałby prezesa za wyniki w nieprzewidzianych okolicznościach. Masz obecnie bardzo dobry przykład - koronawirus i funkcjonowanie w lockdownie.

5

Dziękuję Barcelonie za ostatnie lata... Juventus, Roma, Liverpool, czy Bayern - i nawet potencjalne odejście Messiego jakoś... nie boli.

A teraz zrobię coś szalonego i stanę w obronie Bartomeu. Pod kątem transferów:
1) 2014 - Ter Stegen, Claudio Bravo, Ivan Rakitić, Luis Suarez
2) 2015 - Arda Turan (kozak w Atletico)
3) 2016 - Umtiti, Digne, Gomes, Alcacer
4) 2017 - Dembele, Coutinho, Semedo
5) 2018 - Lenglet, Arthur, Malcom
6) 2019 - de Jong, Griezmann, Firpo

Podsumowując - niemal co roku (z wyłączeniem 2015) sprowadzamy kilku zawodników z olbrzymim potencjałem. Ter Stegen, Rakitić, czy Suarez - super transfery. 2015 - Arda Turan - w Atletico był świetny, u nas wbrew pozorom również pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności... Problem w tym, że najlepiej grał na LS - pozycji bezapelacyjnie należącej w tamtym czasie do Neymara. 2016 - Umtiti i Digne - to były, w tamtym czasie, bardzo dobre i solidne wzmocnienia. 2017 - nad Dembele i Coutinho z zachwytu piała zdecydowana większość kibiców blaugrany.

A teraz jedenastka bazująca wyłącznie na sprowadzonych od 2014 roku...
Ter Stegen - Semedo, Umtiti, Lenglet, Digne - Arthur, Rakitić, Coutinho - Griezmann, Suarez, Dembele
na ławce: Bravo, de Jong, Arda Turan...

Zakładam, że z porządnym trenerem na ławce (Jürgen), z zawodnikami w optymalnej formie, dobrze prowadzonymi, byłaby walka o LM.

Pod kątem trenerów - Luis Enrique, Valverde (który z Athletic zrobił porządny, solidny zespół), Setien (nad którym zachwycał się zawodnik, który świetnie czytał grę - Busquets).

Co poszło nie tak? Chyba nikt nie mógł przewidzieć, że Dembele czy Umtiti staną się szklankami, że Coutinho, Gomes, czy Firpo narobią w zbroję, że Semedo, czy Arthur (ten to w ogóle "fenomen" profesjonalizmu) zatrzymają się w rozwoju.

Nikt chyba też nie mógł przewidzieć, że Valverde - stawiający wcześniej na wychowanków - przerośnie presja pracy w Barcelonie, że Setien - co prawda trener jednowymiarowy - myślami zostanie na farmie.

1

Koeman 24.08.2020: Ale zrobię czystki, poustawiam to po mojemu. Kręgosłup drużyny nie mogą tworzyć zawodnicy po 30stce. Dawać telefon.
Koeman 01.11.2020: Ter Stegen, Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Rakitić, Busquets, Vidal, Messi, Suarez, Griezmann.

Tak było z Valverde (zapowiadał, że "postawi na młodych"), z rolnikiem... oby nie było z Koemanem.

1

Cześć, powtarzamy wyniki ankiety. Proszę o szczerą odpowiedź. 10 wyników "za" sprawi, że Janiama zaloguje się ponownie.
https://www.strawpoll.me/20823358

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?