1

La Ramblo, pomocy... (kierowane do elektryków - mogą być nawet amatorzy pasjonaci)

1) wymieniałem ostatnio łączniki świateł (1/2 się udało) - zauważyłem, że 2 przewody w "puszce" mają uszkodzone osłonki - czy może to doprowadzić np. zwary i dalej - do pożaru?

2) równie istotne - wymieniałem łącznik w łazience - wydaje mi się, że jest to łącznik jednobiegunowy... ale ze ściany wychodzą 3 przewody (i 3 były podłączone do poprzedniego łącznika)... w kupionym przeze mnie łączniku (1-biegunowym) mam miejsce na 2 przewody

zszedłem do mieszkania piętro niżej żeby porównać temat (identyczna instalacja) i tam jest jednobiegunowy, ale ze ściany wychodzą 2 przewody... xD co robić

1

@PJ777 zwolnić i postawić na Pimiente.

Setien w kwietniu:
"Uważam, że nie jestem osobą, która miałaby wątpliwości co do cantery. Kiedy widziałem, że młodzi piłkarze mogą nam pomóc wygrać i dać odpowiedni poziom, dawałem im szansę, co udowadniałem w Sewilli i w Las Palmas. Obserwuję ich regularnie, ale problem w tym, że żaden z tych chłopców nie przekonał mnie do tego, żebym miał dać im więcej szans na grę kosztem podstawowych zawodników. To nie znaczy, że nie wierzę w canterę. W takiej drużynie jak Barcelona trzeba prezentować się bardzo dobrze. Gdyby ktoś z młodszych udowodnił, że jest lepszy od innych, nie miałbym żadnego problemu z postawieniem na niego".

1) Na Riquiego postawił DOPIERO w momencie kontuzji De Jonga (nie miał kim grać). Jeżeli trener nie potrafi dostrzec potencjału młodego zawodnika na treningach to nie widzę szans, że sięgnie np. po Moribe.
2) Przed podjęciem pracy mówił, że jeżeli wychowanek nie gra gorzej od kupionego zawodnika to zawsze pierwszeństwo ma wychowanek. W kwietniu - młodzi muszą być "lepsi".
3) Pimienta już w styczniu zeszłego roku mówił, że Puig ma wielki potencjał, że ma odwagę, jest boiskowo bezczelny, pewny siebie (nie robi mu różnicy czy gra z 2metrowym przeciwnikiem).
4) Potrzebne były zmiany. Główne zmiany w naszej grze to zasługa Puiga i Fatiego.
5) Vidal, czy Rakitić - im należy podziękować, ich kosztem stawiać na młodych (tego nie było)
6) nie reaguje na boiskowe wydarzenia

7

@Pilka_jest_okragla a teraz wyobraźmy sobie De Jonga, Puiga i Pedriego razem... Poruszanie na boisku, jak za starych, dobrych czasów.

0

@DonMatteo901 podważa to wiarygodność całego środowiska...

4

i to kolejny dowód na to, że osadzanie byłych zawodników drużyny na kluczowe, decyzyjne stanowiska to maksymalna głupota...

2

@BorzyKrzys może rzeczywiście zmyliło mnie ustawienie kamery

3

@BorzyKrzys to chyba fake

2

@Pilka_jest_okragla ja mam teorię, że Pimienta chciał przeforsować jakiegoś młodziana z La Masii na miejsce Abidala (może 17 letniego Grimaldo :D ), stąd brak jego kandydatury w kontekście pracy trenera pierwszego zespołu. :D

0

@DonMatteo901 to ten, promowany przez Bosaka i jego ekipę, super kandydat na prezydenta?

0

@Jaca27 u mnie handlowiec z przeciętnego 6-10 tys. netto, przez 3 miesiące w okolicach 2,2-3 tys. netto

1

@Jaca27 powiem Ci, że firma w której księguje poleciała chyba szerzej
powiedziała pracownikom, że kryzys, że albo restrukturyzacja albo zwolnienia albo cięcia płac
wynik firmy w zeszłym roku = około 50 tys. zł netto, w pierwszym półroczu tego roku = 400 tys. zł netto

0

@Nozyk w najlepszym w historii składzie mieliśmy 4 pomocników - Xavi, Iniesta, Busquets, Yaya Toure. Hleba nie ma co liczyć.

0

@adamt1996 De Jong, Busi, Puig, Pjanić + wprowadzać młodych np. Moribe (Collado to chyba bardziej skrzydłowy).

0

1

@Bykunn zaleta Pimienty jest taka, że nie musi pracować na szacunek. To On uczył futbolu Messiego i innych wychowanków.

4

Marzy mi się Pimienta na kolejny sezon... Jest idealnym kandydatem do przeprowadzenia naturalnej zmiany pokoleniowej w drużynie.

Jest potencjał w środku pola... De Jong (23), Riqui Puig (21), Pedri (18), Moriba (17). Napad też nieźle: Fati (18), Trincao (21).

0

@Kidd i koniec zabawy. :D Zastanawia mnie, skąd w tego typu ludziach zamiłowanie do tej marki...

0

#stereotypy
- pewien facet wrzuca na grupę gminy informacje o znaku i ograniczeniu prędkości (20 km/h) obowiązującym na naszym osiedlu
- jeden z komentujących (pisownia oryginalna) "chyba szkoła i rodzice,l edukują ze pas jezdni, jest przeznaczony dla pojazdow......", "Ja juz sie nie wypowiadam bo to niema sensu. Jesli przeszkadza ruch na, ulicy w centrum bylo trzeba sobiekupic mieszkanie na wsi a nie w centrum."
Zagadka - jakiej marki auto widnieje na zdjęciu w tle jegomościa?

1

@dominik127pl i urósł 8 cm. Dobrze przepracowany okres kwarantanny.

6

Kiedy (obrońcy Valverde/Setiena) piszą, że Puig dostał szansę bo poprawił warunki fizyczne...

14

@KmN nie ma możliwości naturalnego punktowego zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

1

@Shroud podciągnąć można pod to większość wychowanków... Wielu nie dostało należnej, na miarę ich talentu, szansy.
P.S. Ci, którzy pisali, teraz będą polecać komentarz. :D

0

@DonMatteo901 nic - rodzice nie dorośli do wychowania dzieci. :D

0

@Dimigizairochi teraz mam tak, że jednym schodowym mogę włączyć/wyłączyć, ale jeżeli jest w pozycji wyłączonej to drugim nic nie mogę zrobić... :/ chyba trzeba wezwać elektryka

1

Panowie, szukam minimum elektryka amatora pasjonatę...
montuje włącznik schodowy - https://zapodaj.net/images/1fbefd347958f.jpg
może głupie pytanie - ale, czy jeżeli obrócę go o 180 stopni i tak zamontuje - może być jakiś problem (zwara, pożar czy inne xD )? montaż w pozycji, jak na zdjęciu sprawia, że światło jest włączone (w takiej pozycji "świeci" https://zapodaj.net/images/de2f0a10c6c39.jpg ), stąd taki pomysł

0

https://zapodaj.net/images/1fbefd347958f.jpg mój łącznik... Działa. Problem właśnie, że w pozycji "wyłączony" światło świeci, przy "włączony" wyłącza... :/

0

próbowałem też przenieść kable do drugiej "dziurki" - ale efekt jest taki sam... Zrobić foto, czy jest to w miarę zrozumiałe?

0

Panowie,
szybkie elektryczne pytanie. Pod kątem kompetencji elektryka jestem laikiem - mój maks to wkręcenie żarówki.
Wymieniam łącznik schodowy. Jak na zdjęciu niżej.
https://obrazki.elektroda.pl/7915304500_1483272621.jpg
Tyle, że ja mam 2 "dziurki" na 1 kabel. Ogarnąłem, że wystarczy wcisnąć w jeden i świecić będzie. Problem w tym, że po zamontowaniu gniazdka i ustawieniu włącznika na pozycję "wyłącz" - lampa świeci, po "włącz" jest wyłączona. Działać - działa, ale wiem, że będzie mnie denerwować, że nie jest "standardowo".
Głupie pytanie - czy jeżeli przykręcę gniazdko "do góry nogami", tak, że "uziemienie" będzie na górze (tj. obrócenie obrazka o 180 stopni) to będzie to miało większe znaczenie? Spalę chatę czy coś?

2

@Chwytliwy słuchałem "rozmowy kwalifikacyjnej" Bosaka (u Cejrowskiego)... Polecam, Bosak zmiażdżony. :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?