Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Panie, Panowie,
niebawem tworzę ugrupowanie, za kilka lat będziemy kandydować do sejmów, na prezydentów i inne takie. Moje podstawowe postulaty:
1) niezmienność aktów prawnych przez 2 lata (to początkowo, później minimum 3-5 lat) od daty ich obowiązywania
2) "odchudzenie" biurokracji przez wprowadzenie prostego prawa podatkowego:
a) likwidujemy CIT
b) jedna stawka PIT
c) jedna stawka VAT
- założenie: ustawy ograniczone do niezbędnego minimum (im mniej stron tym lepiej) bez nadmiaru "z wyłączeniem"
3) zmniejszenie liczby posłów (z 460 na 150) przy jednoczesnym zwiększeniu wynagrodzeń
4) zmieniamy konstytucję - lecimy z nową demokracją - każdy ma prawo do głosu, ale "siła" głosu zależy od wyniku krótkiego testu z zakresu wiedzy ekonomicznej
5) każda partia uprzednio wybiera przedstawicieli na określone stanowiska (ministerstwa zarządzane są przez specjalistów w danej tematyce) - wprowadzamy merytokrację polityczną
6) kompletna reforma edukacji: edukować będą najlepsi, nauczyciel będzie zarabiać kokosy
7) zdecydowane zaostrzenie przepisów drogowych - wyprzedzanie pasem awaryjnym, obok wysepki, przekroczenie prędkości o 50 km/h w zabudowanym, czy brawura na drodze - więzienie + srogi mandat ; oczywiście, wymagana jest aktualizacja oznakowania i dostosowanie ich do rzeczywistych, maksymalnie bezpiecznych prędkości (okres przejściowy - 2 lata na aktulizację)
8) religia wraca do kościoła - w szkole, od najmłodszych lat, wykładać będą zajęcia z podstaw ekonomii, prawa, logicznego myślenia, analizy ex ante
pytania? jeżeli ktoś chce dołączyć to pisać PW
0
@AnnaMarianna kto brudne naczynia trzyma w łóżku? :O fake
4
Pragnę się pochwalić, że oficjalnie - w kalkulacji wyceny swoich usług - uwzględniać będę sympatyzację z określonymi ugrupowaniami politycznymi. Preferencje na temat w/w pomogą mi oszacować czas pracy z danym klientem (klienci sympatyzujący z PiS wymagają więcej pracy z uwagi na - najczęściej - brak podstawowej wiedzy ekonomicznej).
1
@NGTRX chciałem przedstawić XXI wiek, jako punkt odniesienia. Porównajmy, choćby w zakresie postępu technicznego, naukowego XIX wiek, a to co mamy obecnie. Teraz, zróbmy to samo z postępem mentalnym i moralnym. Tutaj, moim zdaniem - na przestrzeni kilkunastu wieków, stoimy w miejscu.
Swoją drogą - czy uważacie, że jesteśmy w stanie, jako ludzkość, dokonać "skoku" w zakresie rozwoju osobistego porównywalnego do ostatnich 200 lat rozwoju technologicznego/naukowego? Jeżeli tak, dalej - w konsekwencji tego - wyobrażacie sobie synergię współpracy największych umysłów ziemi...
Druga kwestia - co, Twoim (NGTRX) zdaniem mogłoby być kolejnym krokiem rozwoju osobistego? Powszechna nauka myślenia "ex ante", przewidywanie konsekwencji, lekcje "odpowiedzialności"?
0
@patry295 przeciwnie - widzę wielki problem w tym, że "rozwój osobisty" (w prawdziwym jego znaczeniu) - psychologiczny, inteligencji społecznej/emocjonalnej nie idzie w parze z postępem technicznym, naukowym. Podsumowałem - nie różnimy się de facto niczym od ludzi, których wielu deprecjonuje ("bo jak ktoś mógł wykonywać rozkazy..."). W żadnym wypadku nie jesteśmy lepsi od dziadków, poprzednich pokoleń. Ba, postawiłbym tezę, że "od wartościowych" jesteśmy gorsi (brak ideałów, nadrzędnych wartości). Niepokoi mnie właśnie to, że mając takie doświadczenia, takie przykłady z historii - nie potrafimy przełamać bariery, rozwijać się mentalnie.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
FILOZOFOWANE. Z uwagi na to, że czasami nachodzą mnie różne przemyślenia... Ostatnio zastanawiam się, dlaczego człowiek człowiekowi męskim narządem rozrodczym. Zobaczcie. Wydawałoby się, że na przestrzeni ostatnich 150 lat rozwinęliśmy się w niewyobrażalnym tempie - samochody, samoloty, komputery, Internet, przemysł, automatyzacja. Pod kątem przemysłu/techniki - postęp bez wątpienia. Ale... co z naszym, osobistym rozwojem? Co z nami - ludźmi. Co z naszym myśleniem, zdolnością empatii, mądrością, inteligencją społeczną? Czy to, co dzieje się np. teraz w Polsce (rząd, policja, TVPiS) jest "normalne" w cywilizowanym społeczeństwie? Dlaczego ludziom nie zależy na wspólnym szczęściu? Dlaczego nadal tkwimy w "demokracji", demokracji opartej na nepotyzmie, dzieleniu, tworzeniu "lepszych/gorszych sortów"? Żyjemy w XXI wieku, a pozwalamy, by za nasz los odpowiadały osoby (najczęściej) BEZ KOMPETENCJI (od 30 lat). Co więcej - wielu ludzi wierzy W TE OSOBY (od 30 lat). Czym różnimy się od ludzi, którzy 100-50 lat temu pozwalali innym (chodzi mi tu o "żołnierzy" Hitlera/Stalina, którzy spełniali ich chore ambicje) decydować o swoim życiu? Czym różnimy się od ludzi, którzy 100-50 lat temu chcieli decydować (np. prześladowania na tle rasowym) o życiu innych? Zapewne nie przekazałem tego, co chciałem (wewnętrzny niepokój będący odpowiedzią na zastaną rzeczywistość).
2
@Rysiu moja 3:
1. Montoya - pamiętam, jak swego czasu dostał szansę (kontuzja Alvesa). Spisywał się - moim zdaniem - przynajmniej dobrze. Problem w tym, że po powrocie Daniego z miejsca został przyspawany do ławki (to był już chyba okres Taty Martino, który nie potrafił sprzeciwić się hierarchii w zespole).
2. Samper - nie pamiętam w którym, ale w jednym presezonie dostał szansę (może nawet u Ernesto) - był zaangażowany, biegał, pressował wysoko, jak za "Pepa"... tyle, że u Pepa by to przeszło, u Erniego nie
3. Sandro - kolejny przyspawany do ławki (zawsze stawiałem Sandro > Munir)
1
@MesQueUnClub_87 Arnold Schwarz enegger
2
@jeyx77x - 2 - własny wniosek, 3 - sprawdź youtube po wczorajszej debacie, 4, 5, 6 - przeczytaj program "Nowy Porządek"
6
To może kilka moich argumentów, dlaczego NA PEWNO nie postawię krzyżyka przy nazwisku Bosaka:
1. znikome doświadczenie zawodowe w sektorze prywatnym
2. nie zna ludzi, którymi się otacza (czyt. nie zna osoby, którą twardo promuje na Prezydenta Polski - Marian Kowalski)
3. sytuacja w której opowiada mediom, że inni kandydaci ściągają jego postulaty ("nie podniosę podatków") zalatuje hipokryzją (równie dobrze mogę powiedzieć, że wzoruje się na D. Tusku) i megalomanią
4. brak (zwłaszcza pod kątem gospodarki) konkretów programowych
5. ingerencja w prywatne życie, decyzje obywateli (wyznanie, orientacja, aborcja)
6. propagowanie ułatwienia dostępu do broni w ramach "zwiększenia bezpieczeństwa rodzin"
1
@Prezes_sycylijczyk ale shit...
3
@Piotr89Sand moja opinia - bardzo dobrze zrobił. Dostał zaproszenie do walki - przyjął. :D
2
@Hiacynk Rivaldo z FCB, bazar
18
@ViscaElBarca321 jeżeli moje zdanie na temat, że "opinia - smród po Tusku - pojawić się może głównie w mniej wykształconej części społeczeństwa" interpretujesz w ten sposób to więcej mi nie potrzeba.
31
@ViscaElBarca321 Tusk zostawił za sobą smród? Taka opinia może pojawić się w środowisku mniej wykształconej części społeczeństwa...
7
Powiem Wam, że zachwyca mnie geniusz Kaczyńskiego. Genialny strateg. Nie, to nie ironia. Moim zdaniem to jednostka o wybitnym EQ.
Rośnie inflacja, co dla większości niesie przykre konsekwencje. Prześledźmy temat bliżej... Jak funkcjonuje gospodarka:
1 etap) wzrost wynagrodzeń
2 etap) wzrost kosztów pracodawcy
3 etap) wzrost cen produktów (pracodawca nie będzie ponosił odpowiedzialności prowadzenia biznesu "za free")
Z czym wiąże się wzrost wynagrodzeń? Z wzrostem wpływów z tyt. opodatkowania pracy (w tym wpływy do ZUS).
Z czym wiaże się wzrost cen produktow? Z wzrostem wpływów z podatku VAT.
Efekt:
1. wzrost wpływów do budżetu (podatek dochodowy, ZUS, VAT) - co zostanie ogłoszone, jako efekt "uszczelniania"
2. wzrost bezrobocia - co według wielu stanowić będzie wyłącznie "winę pracodawcy"
3. wzrost cen produktów - "wina prywaciorzy"
4. wzrost wpływów do budżetu = pieniądze na socjal = super partia
Co widzą wyborcy PiS? Prywaciorze to zło, dobrze, że rząd nas wspiera.
0
@swiergol2 podbijam, również poproszę.
1
@xofcbxo fakt, głupota. Pisać takie wiadomości w ramach grupy społeczności, gdzie każdy chce "stołek" - idiotyzm.
0
@YoNoEntiendoNada nie wszystkie wypowiedzi mogą brzmieć, jak żart. Jeżeli pisze coś o siostrze kumpla to on wie, że to żart. Publikując taką rozmowę byłoby "ale z niego cham, jak może tak o niej pisać". Jeżeli wysyłamy typowe chamskie i rasistowskie zdjęcia - nie oznacza to, że jesteśmy rasistami. Po prostu żart jest tak mocny i dobry, że śmieszy.
0
@DaPi co z tego? Być może robili sobie żarty z Korwina i jego "zawsze się trochę gwałci". Uważam, że jest to typowa "odmóżdżająca" (podobne poczucie humoru) rozmowa w gronie kumpli - ale, jak mówiłem, nie znam kontekstu i wcześniejszych rozmów.
3
@xofcbxo stary... gdyby każda moja rozmowa z kumplami byłaby publikowana to zostałbym spalony na stosie. Nie znając kontekstu i poczucia humoru bohaterów ciężko ocenić, co rzeczywiście mieli na myśli. Chamskie memy, bardzo czarny humor to u niektórych standard... Wiele razy żartowałem, że gdybym został "kimś" ważnym na stanowisku państwowym to mając takie rozmowy mój kumpel musiałby zostać minimum prezesem kilku spółek skarbu państwa.
1
@SeeleyBooth bo wszędzie maszty 5G testują na 200% wydajności. :D :D
0
@NeroTFP fakt. A zaraz za tym słabe jest to, że w Polsce nie ma normalnej, merytorycznej i wolnościowej partii (z mądrym przywódcą i wsparciem prawdziwych specjalistów).
0
@HighestInTheRoom ja łudziłem się, że po 24 nie będzie kolejek... 00 30 a tam po 20-30 osób przed sklepem. Spróbuję o 4... Zapasy na wykończeniu :/
2
@polcza służba zdrowia w tym "wyścigu" PRAWDOPODOBNIE działa na niekorzyść naszych sąsiadów. U nas - powtarzając, co zasłyszane - ignoruje się potencjalnych chorych, tych bez "ciężkich" objawów. Możesz oddychać - siedź w domu. Podejrzewam, że Czesi (na ten moment) po 1. robią więcej testów, po 2. nie ignorują w/w przypadków. Ale to tylko przypuszczenia. :)
0
@BulaKG 23.03.2020 o 23:00 screen.
1
Zrobiłem screena statystyk przy 380460 zachorowań na COVID-19.
Czechy - 1.236 chorych (1 nie żyje)
Polska - 749 chorych (8 nie żyje)
Obecnie, przy 1.423.738
Czechy - 4.944 (88)
Polska - 4.848 (129)
Prawdopodobnie w tym tygodniu przegonimy sąsiadów.
Różnica - Czesi wprowadzili nakaz noszenia maseczek dla każdego, kto wychodzi z domu.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Witekk10 w gimnazjum ponad 1000 na stojąco, ponad 200 na siedząco... Za to główką tragicznie mało - nigdy mi to nie leżało. :)