0

@ŁukaszNidzica dziękuję kolego! zadziałało!

0

@Kozinho. Panie... ja tu prosty pracownik biurowy. Uziemienie? Przecież w sufit idzie (hehe). Jestem w stanie to ogarnąć, czy pozostaje mi testować wszystkie możliwości?

0

Panowie, stoję przed wyzwaniem i potrzebuję pomocy.
Kupiłem oprawkę termoplastyczną na potrzeby ogarnięcia światła do remontowanego pokoju.

Problem wygląda tak... Mam podwójny wyłącznik światła, 4 kable (żółto-zielony, brązowy, czarny, szary) zwisające z sufitu i 2 wychodzące z oprawki (brązowy, niebieski).
Testowałem 2 konfiguracje:
1) brązowy - brązowy, niebieski - czarny = brak światła
2) brązowy - brązowy, niebieski - zielono-żółty = wywaliło korki

Pomożecie?

0

Mimo, że obiecałem sobie "wieczny odpoczynek" od La Rambli - wracam w potrzebie, jak syn marnotrawny (bo gdzie indziej znajdę tylu ekspertów od wszystkiego).

Panie, Panowie,

szukam monitora (chętnie z technologią minimalizującą emisję niebieskiego światła i matową matrycą) do pracy biurowej (głównie Excel i tego rodzaju programy, żadnych gier, filmów - chyba, że YT w chwili odmóżdżenia) 27-32 cali. Monitor łącze HDMIm z laptopem. Czy macie jakieś wskazówki, propozycje?

Znalazłem monitory za 2 tys. i za 500 zł (w tym nieznanej mi dotąd firmy "iiyama"/"aoc").

25

[Mazi] Oficjalnie: chciałbym podziękować Wam za wspólnie spędzony czas, za emocje i dyskusje.

Po ponad 10 latach czynnego udziału w forum, napisaniu 4000 komentarzy (merytorycznych i głupich, bo takie również się zdarzały), najwyższa pora "rzucić" to uzależnienie (nieustanne skanowanie La Rambli, jałowe dyskusje).

Pamiętajcie, że każdy z nas ma "określony" czas, a zaoszczędzona godzina dziennie na La Rambli to 15 dodatkowych dni w roku. Niby nic, ale pora "wylogować się do życia"...

Na zakończenie życzę nam wszystkim wielu sukcesów (klubowych i życiowych), szacunku dla drugiego człowieka (w końcu bez względu na środki, z Neymarem czy bez, chcemy tego samego), zdrowia i szczęścia!!!
Dzięki!
Visca el Barca!

P.S. Osoby z którymi nie było mi do końca "po drodze" chciałbym przeprosić, co też w tym miejscu czynię.

0

@dziaraka dokładnie tak, wysłałem screen - może zostanę skautem

4

@msmsms Siad ->
:D :D :D

5

@Kuczek w ciągu 2 minut obejrzałeś 4 minutowy film? Odtworzyłeś go w ogóle? Spojrzałeś na jego grę, analizowałeś?
Jak widzę, w 2016 roku, chciałeś Gomesa... Rzeczywiście - ja "żem" popłynął.

8

2 sierpnia 2009, 23:09 kiedy Vertonghen brany był pod uwagę w kontekście wzmocnienia środka pola wrzuciłem tutaj post:

"Zdecydowanie wole RAKITICia, wysoki, dobra technika, warunki fizyczne, usposobienie podobne do Iniesty... :) dziwie sie ze Barca sie nim jeszcze nie zainteresowała, myśle że wpasowałby się..."

Jak grał, wtedy 20-letni, Ivan?



Odpowiedź jednego z użytkowników:
nie no rzeczywiście porywający jest -_- Jedna sensowna akcja i nic więcej...
Wyślij ten filmik Pepowi na maila to napweno go kupią... o_0

1

@snoopdegie wiesz, nie mam nic przeciwko: Neymar kwestią godzin, jeżeli rzeczywiście jest to kwestia godzin i rozmowy są na zaawansowanym etapie. Jeżeli natomiast codziennie mam słuchać "plotek", a nie "informacji" to to całkowicie zmienia mój punkt siedzenia. Od dziennikarza oczekuje informacji, a nie wymysłów, czy jego opinii na X temat.

1

@Rewolucja123 temat by był. Czy Romero nie podawał info, że w oferte mogą zostać włączeni Coutinho, Rakitić, Semedo? Bo takie informacje typu: 100 mln + x + y + z, 140 + z, x + z + y = Neymar to gówniane informacje w które może pobawić się każdy z nas. I NIE TEGO OCZEKUJE się od rzetelnego dziennikarza.

0

@sidzej no tu już nawet nie jest istotna kwestia wiarygodności.
@arraco trafnie podsumował - typ działa jak portal plotkarski, a każde od niego informacje "pelikany" przynoszą tutaj, zaśmiecając przy okazji i tak nieogarniętą La Ramble...

1

@Ratamahatta ale jak Neymar nie przyjdzie to będzie w 100% wiarygodnym źródłem bo przecież w piątek podał, że temat upada. %)

70

Mam takie dwa zasadnicze pytania... Często pojawiają się cytaty @gerardromero i tego Pana (nie pamiętam nazwiska), który uważa, że Neymar jest w Barcelonie na 10000%.

Po co notorycznie wklejacie każde ich twitty??? Ich wiarygodność jest na ten moment żadna. Czy jeżeli Bravo Sport ogarnie Twittera i codziennie spamować będzie na temat Neymara to też to będziecie wklejać?

Dlaczego pozwala na to redakcja? Robi się przez to La Spambla.

0

@Colon bardziej w kontekście powrotu Neymara i naszej "cudownej gry", która może okazać się "zidanową rewolucją"

0

@MarioVeB! szkoda mojego czasu, żeby starać się wyjaśnić rzeczy, których i tak, zakładam, nie zrozumiesz.

0

@MarioVeB! jeżeli "opiekę" nad zawodnikiem ograniczasz do "dawania" mu minut to zdecydowanie za dużo Fify/FM za tobą :D :D :D

0

@Danny Gaucho nie ufaj nikomu

29

@Danny Gaucho dla ścisłości - pierwsza żółta w 20 minucie, druga w 60

0

@DonFerdinando Valverde to powinien stąd... (brzydkie słowo)
Kolejny sezon uznaje za stracony, ale mam przynajmniej nadzieję, że nie "zaopiekuje" się Ansu... Tak, jak zaopiekował się Coutinho, Dembele, Arthurem i resztą składu.

1

Szkoda młodego... zapowiadał się świetnie.

1

To nie może być zwykły napastnik. To musi być defensywny i pracujący w obronie napastnik. Żeby tak nie za ofensywnie.

0

@jacobFCB Wilka z Wall Street nie oglądałeś? ;p

1

@barcanawieki
edit:
1. słony karmel
...
2. tiramisu

6

Muszę się komuś wyżalić, trafiło na Was. Temat, mnie osobiście, śmieszy (#śmiech_przez_łzy).

Zapewne duża część Was zna pojęcie "dochodu pasywnego" (dla tych, którzy nie znają - w dużym skrócie - polega na stworzeniu takiego biznesu, który po początkowo dużym zaangażowaniu, przynosi długoterminowe profity minimalnym dalszym nakładem pracy).

Z uwagi na to, że jestem księgowym i od zawsze lubiłem "wdrażać" nowych pracowników - wymyśliłem: stworzę kursy dla księgowych, którzy docelowo nabędą umiejętności pozwalające prowadzić własne biuro rachunkowe. Mój zarobek polegać będzie na pomocy w organizacji biura i dalszej pomocy wiążącej się z % udziałem w przychodach takiego biura. Pomysł wydawał się fajny.

Przechodzę do meritum:
1) zacząłem produkować kursy, które swoim programem pokrywają kursy organizacji "księgowych" (kosztują tam 4,5-5 tys. zł)
2) na kursy namówiłem 10 osób za kwotę 400 zł/osoba (licząc na to, że zdecydowana większość z nich otworzy później własne biuro i - wtedy - zacznę "zarabiać")
3) myślałem "fajnie, jest zainteresowanie być może temat wypali" - zainwestuje uzyskane środki w platformę e-learningowa, vimeo i inne...
działamy...
4) 7 tematów przerobionych. Wiadomość od 1 kursantki: czy może zrezygnować... (myślę sobie, o co kaman, jakość - wydaje mi się - jest, 10 lat pracuje w zawodzie, kilka osób wprowadzonych, wszyscy zadowoleni...). Pytam - jaki jest powód takiej decyzji. Dziewczyna odpisuje, że nie podoba jej się forma zajęć i brakuje dynamiki bo ona lubi zadania - rozwiązania - zadania - rozwiązania.
5) Przyjąłem na klatę. Powiedziałem, że pierwszy teoretyczny panel nie wiąże się z zadaniami, więc nie mam "czego stworzyć" i zachęciłem żeby wytrzymała jeszcze jakiś czas i jeżeli jej się nie spodoba, zwrócę $ (przypomnę - 400 zł za kursy warte kilkukrotnie więcej, bo nie na tym chciałem zarabiać).
6) Jak możecie się domyślić, każda lekcja w/w kursu kończy się "testem". Pierwszy test udostępniłem niedługo po rozmowie z kursantką.
7) Kursantka, jako jedna z pierwszych osób rozwiązała ten banalny i bardziej "rozrywkowy" test (poziom pytań level amator - wszystkie odpowiedzi można znaleźć w prezentacji, maks. 1 pytanie wiąże się z "większym" wysiłkiem umysłowym). Jej odpowiedzi... w większości niepoprawne (jak by w ogóle nie uczestniczyła w kursie).
Na marginesie - nie można "szufladkować" po wyglądzie, ale jednak zdjęcie z perspektywy "ptaka" jest, makijaż a'la dziewczyna Sebola.
8) Co gorsze, wydaje mi się, że więcej takich osób wzięło udział w kursie. Teraz będę się z nimi bujał przez 10 miesięcy (dodatkowo nic na nich nie zarobiłem i prawdopodobnie nie zarobię)...

Po co komu analiza SWOT... xD

1

@Odesseiron pełen pokus, stanik błyszczy, zaślepia to co widzisz i niszczyyyy

38

#viscałebkilogic
W chwili obecnej Coutinho nie jest wart nawet 100 mln... ale sprowadzenie Neymara za 200 mln to nadal świetna okazja, bo 3 lata temu był w TOP3...

Co z tego, że
1. zostawił za sobą smród (nie wyszedł kulturalnie, tylnimi drzwiami tylko kopem rozsadził frontowe śmiejąc się w twarz całemu barcelonismo "frajerzy")
2. robi syf (m.in. spina z Cavanim) w kolejnym miejscu w którym się pojawia
3. miał być genialny, zdobywać Złote Piłki... a jego "dokonania" od momentu transferu można sprowadzić do turlania się po boisku + problemów dyscyplinarnych (m.in. uderzenie kibica)
4. miał wprowadzić PSG na piedestały... ale kontuzje i balety, niestety

Oczywiście u nas to będzie inny Neymar. Ogarnie się, wydorośleje. Balety zejdą na drugi plan. Przeprosi Semedo i wszystkich kibiców. Ale to za chwilę. Bo jeszcze nie teraz. Dopiero po transferze.

Musimy go sprowadzić, bo przecież najlepsze lata gry ma przed sobą. Brazylijczycy przecież słyną z ustatkowania po 30stce.

2

@IronSanHybrid ja podobnie... Kwestia nastroju. Od WWO przez Ludovico Einaudiego, Neevald'a, po stare disco polo (Milano, Classic), czy muzykę lat 60 (typu Dion - Runaround Sue).

1

@DonMatteo901 oczywiście, kwestia gustu :)

3

Spoiler: disco polo


do dzisiaj nie wiem, jak to się stało, że taki hit dopiero wczoraj - 3 miesiące po premierze - do mnie dotarł... :O

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?