1

@MarioVeB! dlaczego tak uważasz?

2

@Lamora na marginesie (mając na uwadze polski system edukacji) na ten moment najlepiej nauczać dziecko we własnym zakresie. Jeżeli "dorobię" się swojego pozwolę mu, a nawet zasugeruje żeby opuszczał zajęcia i we własnym zakresie przerabiał interesujący go materiał. Wystarczy "promocja" do kolejnej klasy.
Najważniejsze by rozwijał się w temacie, który go interesuje + czytał pragmatyczne książki/artykuły.

2

@Lamora u nas, niestety, programuje się społeczeństwo (narzuca schematy myślenia, co sprzyja jego kontroli). Bardzo fajny artykuł.

0

@chudym i będzie miał nie mniej niż 30 lat :D

1

@Katalonbar netto. Ale... zastanówmy się CZY NE TO TO TO czego teraz najbardziej potrzebujemy?
#rozkręcamykaruzelęśmiechu

12

Czy Wy też macie przeczucie, że naszemu klubowi można wcisnąć piasek na pustyni?

15

~krzycz, że drużyna potrzebuje motywacji
~pisz, że Alves to dobre wzmocnienie
- viscałebki


2

@Aaron10 jeszcze gdy chodziłem do podstawówki to był tam taki Paweł i ja jechałem na rowerze

1

@NeroTFP ja nie wiem, ale... zauważ, że mnóstwo osób "wewnątrz" klubu (nawet Ci, którzy zarządzają obecnie kwestiami transferowymi, negocjacjami itd.) to nasi byli zawodnicy (np. Abidal, Roberto)... Tak między nami - naprawdę uważasz, że nagle, po zakończeniu kariery, nabyli odpowiednich umiejętności (np. negocjacyjnych)?
Odnośnie naszego skautingu - zobacz: Bojan Krkić senior (ojciec naszego byłego zawodnika), czy Goran Vučević... naprawdę uważasz, że na 100% mają lepszy pogląd od wszystkich forumowiczów?

0

@Cochise moim zdaniem opowiedzieliśmy się za szybko i najprawdopodobniej po złej stronie. Korzyści z wygranej USA (zakładając wygraną) mogą być nieadekwatne do kosztów - "odwrócenia" się od Chin i Rosji. Mieliśmy szansę stać się graczem i istotnym sojusznikiem. Staliśmy się "prostym ludem" - oczywiście w mojej ocenie.

0

@Cochise czy w takiej sytuacji warto uśmiechnąć się do Chińczyków? Starać się maksymalnie wykorzystać położenie Polski w centrum Europy...?

0

@Cochise jakie, Twoim zdaniem, są możliwe scenariusze takich "potyczek"?

0

@adamek1910 dziękuję za argumentacje

0

Pojawiają się składy na przyszły sezon, więc wrzucę swój:

GK - Ter Stegen, Cillessen
PO - Wague + NOWY PO (taki, który będzie walczył o pierwszy skład; powinniśmy przeryć każdy zakątek ziemi by znaleźć kogoś na wzór AA z Liverpoolu, czy Kimmicha - młodego ale z wielkim potencjałem)
ŚO - Pique, de Ligt, Lenglet, Umtiti
LO - Alba, Filipe Luis
ŚP - De Jong, Arthur, Busquets, Riqui, Roberto, Alena, Vidal
N - Messi, Suarez, Dembele, Oyarzabal, Inaki Williams

uzasadnienie: jeżeli nasz scouting polega na zakupach nazwisk (typu Neymar, Pogba, Griezmann, Verratti) to myślę, że połowa La Rambli może wysyłać CV
powinniśmy przeryć rynek w poszukiwaniu młodego PO - takiego który ma papiery na wielkie granie
wtedy mamy 3 opcje na PO - nowego + Wague + jeżeli dwóch wcześniej wymienionych przerośną oczekiwania - Roberto
ŚO - Pique młodszy nie będzie, a de Ligt gwarantuje jakość
na długie lata
N - Oyarzabal + Inaki
Oyarzabal - przemawia za nim jakość, szybkość i technika; nie gra szefa, więc idealny zawodnik dla nas
Inaki - 186 cm + szybkość. Mieć dwie torpedy w składzie (Dembele + Inaki) i Messiego, który dogrywa na centymetry to idealne rozwiązanie na drużyny grające wysokim pressingiem, czy taki Liverpool z Anfield. Inaki przypomina mi po części Eto'o.

2

@Kurkmen tak, jak mówiłem - to drużyna tworzy gwiazdy, a nie gwiazdy drużynę

0

@Kurkmen sprzedaż Coutinho + kasa zaoszczędzona na Neymarze pokryje przynajmniej 3 solidne wzmocnienia.

0

@Lordzi z Pedro wygraliśmy Ligę Mistrzów, a teraz potrzebujemy nazwisk? Pedro był "najlepszym na rynku"? Jeżeli drużyna wie, jak grać, ma solidne podstawy + każdy daje z siebie 200% to nie są potrzebne pogby, grizmany, nejmary i verrattie.

1

@Kurkmen no pszeciesz puhary sie same nie wygrajom a nejmar jest ich gwarantem, co pokazuje w peesże
co z tego, że na nas nasrał

0

La Ramblowicze - czy ktoś z Was ogarnia (pod kątem technicznym) i tworzy strony www? Mam parę pytań i ewentualną propozycję współpracy. Potrzebuję strony wizerunkowej.

2

@Grzesior667 mi się wydaje, że wiesz... :D

1

@ksobi już dawno nikt z nami nie gra "autobusu". Liverpool, Betis, czy Valencia pokonali nas zaangażowaniem (bieganiem) i pressingiem.
Drużynę buduje się od obrony, a wyniki 4-0 z Liverpoolem, 4-0 z PSG, 4-3 z Betisem najlepiej o tym świadczą.

5

@Esteban_ Neymar nie jest nam potrzebny. Pomoc i prawa strona obrony, jak napisał niżej Janiama.
Neymar, jak dobrze pamiętam, miał być gwiazdą PSG. No to niech tam sobie gwiazdorzy.

22

Przecież to się nie mieści w pale. Przegrywamy 4-0 z Liverpoolem, finał z Valencią, w lidze bazujemy na geniuszu Messiego, Ter Stegena i punktach urwanych przez Dembele (2 z Valladolid, 2 z Sociedad, w 87 minucie doprowadził do remisu z Vallecano, który udało się ostatecznie wygrać, w 90 minucie urywa 2 pkt Atletico) - widać na każdym kroku, że trener NIE MA pomysłu na grę... A my co? "Budujemy mu zespół"... Czyli wystawiamy na sprzedaż perspektywicznego 22letniego Dembele i wracamy do Neymarów, który mówiąc krótko na*rał nam w twarz. Wolę Oyarzabala, który według wielu "nie ma podjazdu do Neya". Chce zawodnika, który będzie walczył i biegał za 3, a nie krzywił na kolegów, że nie podali piłki.
I argumenty z tyłka, że bez nazwisk nic nie wygramy. NAZWISKA NIE GRAJĄ. Mieliśmy już nazwiska w sezonie 2007/2008, skończyliśmy z niczym. PSG co roku ma nazwiska - embape, kawani, nejmar oh. I co? Gdzie są? Co wygrali?

5

@Colon i to wszystko na oczach dzieci

0

@Danny Gaucho ale Husajna to Ty szanuj.

0

@dobryduch no tak, bo to kadra ustala wyjściowy skład

14

@NeroTFP mamy mu bić brawo, bo zdradził każdą ze swoich dziewczyn? ;d

0

Panie, Panowie, mam pewien problem - moja strona www uruchamia się 5 minut, bo jak zauważyłem w pasku "czeka na app.cookieassistant.com". Czy ktoś może mi doradzić w jaki sposób to usunąć? Nie znam się na temacie (umiem jedynie edytować treści).

4

@Cochise w mojej opinie 3ka pomocników Puig - De Jong - Arthur, wspomagana (rotowana) doświadczeniem Busquetsa i zadziornością Vidala, mogłaby prezentować się znacznie lepiej od wyjściowej "doświadczonej" Rakitić - Busi - Vidal.
Nie wymagam by klub stawiał na Wague, Ruiza, Oriola, Mirandę, czy Cucu. Wymagam, by trener przyglądał się młodym zawodnikom i wyciągał tych z największym potencjałem. Tych należy "włączać" do pierwszego składu - nie przez wrzucanie wszystkich młodych do gry w 1/8 Pucharu Króla, czy w 6 meczu fazy grupowej LM - a włączanie między wyjadaczy w grze o punkty ze średniakami i drużynami z dolnej części tabeli.

4

Spójrzmy prawdzie w oczy. Jakie aspekty, poza trenowaniem z najlepszym piłkarzem świata i fajnym miastem, mogą przekonać młodego zawodnika do kontynuowania kariery w naszym zespole? "Projekt sportowy"? A to mamy taki? Szansa na grę? Słyszeliśmy (w presezonie) o walce "Cucu vs Miranda" o rolę pierwszego zmiennika Alby. I jak? A może przekonać ma to, jak seryjnie wprowadzamy wychowanków do pierwszego składu? No tak... W "ostatnim czasie" wprowadziliśmy 27 letniego Roberto i 21 letniego Alene (dostał całe 1000 minut w całym sezonie).
Już nawet o Malcomie, Arthurze, czy Todibo po prostu mi się nie chce pisać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?