0

witam
potrzebuje pomocy w poszukiwaniu laptopa (dla mej lubej - cel: zajmuje się dietetyką, więc komputer głównie na cele excelowskie, przeglądania internetu i obsługi mało wymagających programów) - matryca im większa tym lepiej (15 cali minimum), cena około 1,5-2 tys.
możecie coś zaproponować?

0

Genialny ruch Lucho? Albo jesteś "świeżakiem" albo nie pamiętasz w jakich warunkach Roberto dostał szansę gry.

4

Wygramy wszystko? Leganes z nami wygrywa, Betis wciska nam 4 bramki na Camp Nou, męczymy się z Gironą... A Roma wciska nam 3 bramki.
Wystarczy zmotywowany, ułożony zespół i jest po nas.

Musisz znowu odpaść z jakimiś pionkami w LM żeby zauważyć, że ten trener niszczy drużynę? I to w latach gry najlepszego piłkarza świata.

4

My już dawno powinniśmy grać Busim, Coutinho i Arthurem w podstawowej 11stce + Roberto, Alena, Puig i ewentualnie Vidal/Rakitić do rotacji.

6

Tak się tylko głośno zastanawiam... Ciśniemy po Rabiota, mowa o de Jongu. Patrzymy na nasz skład a tam:
Busquets (31 lat), Rakitić (31), Arturo Vidal (32), Arthur (23), Coutinho (27), Sergi Roberto (27), Alena (21), Puig (20)
i sytuacja w której 2ka środkowych 27-letnich pomocników, z powodu "decyzji trenera" gra na pozycji obrońcy i skrzydłowego...
To jest masakra. Mamy kadrowo mega potencjał i typa, który pomylił Bilbao z Barceloną.

2

Jak koleś bije swoją kobietę, to ty widzisz śmiecia bez jaj i honoru. Ja widzę biednego faceta zmuszonego do ostateczności.

2

O, to to tak. Mnóstwo Januszy...

Pomijając rozliczenia, którymi chciałem się podzielić... 99% firm płaci księgowemu za to, by liczył "podatki". Firmy z obrotami po kilkaset tysięcy miesięcznie szczędzą 3-4 tys. zł na księgowych tracąc przy tym samym główne źródło informacji o firmie.

Oszczędności prowadzą do tego, że poświęcamy firmie minimum czasu. Minimum czasu = minimum akceptowalnej jakości. Nic ponadto. Nic co pomogłoby zarządzać.

0

gówniana (WSB Poznań), prywatna... ale w sumie dzięki temu zaraz po ukończeniu szkoły średniej poszedłem pracować w zawodzie (a tu się liczy głównie doświadczenie i wiedza nabyta w pracy)

1

Księgowy w biurze rachunkowym. Praca w biurze spoko jest tylko do pewnego czasu (z uwagi na to, że klientów traktuje się taśmowo).
Teraz szukam na głównego/zastępcę/analityka finansowego.
Wynagrodzenie w miarę - powyżej średniej krajowej, ale obecnie celuje w 5-6,5 tys netto.

1

O Jezu...
PiS, PO i mamy co mamy w tym kraju...

0

Właśnie o tym mówię. :)

"korzystam ze sp. z o.o."

Staram się ograniczać z płaceniem podatków (w tym ZUS).

8

Chore jest to, że jeśli chcesz zarabiać 5 tys. na rękę na UOP - pracodawca musi na ciebie wydać 8500.

A dalej... podatki płacisz sam - VAT i inne. Z 5 tys. leci dalej.

W najbliższym czasie założę grupę na fb, w jaki sposób "jak najwięcej zostawić dla siebie" - sam korzystam ze sp. z o.o. i staram się nie być tym "wycyckanym". Są zainteresowani?

5

Nowy York z tego względu, że jara mnie Manhattan, tamtejsza architektura i "American dream".
W Kalifornii - LA.

1

Mamy trochę tych pomocników w składzie...
Busquets (30 lat), Oriol (19), Roberto (26)
Arthur (22), Vidal (31), Coutinho (26), Alena (20), Puig (19)

Samper, Rafinha i Denis zapewne odejdą po sezonie...

De Jong (21 lat), Rabiot (23)

Mamy 6 zawodników poniżej 27 roku życia na 3 pozycje... Albo stawiamy na wychowanków albo idziemy w kupowanie. De Jong fajna opcja - ale wtedy Oriol odpada.

1

Trochę się pośmialiśmy. Wszyscy razem.

2

Sytuacja sprzed chwili - koleżanka z pracy opowiada na forum, że przeczytała bardzo smutną książkę "Oskar i Pani Róża".
- W życiu nie czytałam czegoś tak smutnego.
Zapytałem jej czy czytała swoje CV.

10

My którekolwiek spotkanie graliśmy "spektakularnie"? Mecze, które mieliśmy "pod kontrolą" można policzyć na palcach jednej ręki.

Każdy nas może pocisnąć - i to nie jest wina "oszczędnego grania".

1

W tej chwili... to nawet Real jest krok przed nami. Byli na dnie - zmienili trenera, który (może) pomoże im się odbić.
My? Nic, kompletnie nic się nie zmieniło. Gramy bez pomysłu, bez jaj.
Im szybciej dojdzie do zmiany, tym lepiej... Szkoda kolejnego sezonu Messiego...

42

Fajne te tegoroczne mecze Barcelony... Takie bez faworytów... Czy to PSV, Leganes, Betis gra z Barceloną - wszystkie jak równy z równym.

0

1) Powrót do korzeni - stawianie na wychowanków: Cucurella, Miranda, Puig, Oriol...
2) Powrót do szybkiej piłki w środku pola (tiki-taki), zdominowania każdego przeciwnika.
3) Trener-motywator, który sprawi, że im się "zechce".

Wybaczę każdą porażkę, jeśli będą walczyć - coś czego brakuje obecnie w wielu spotkaniach.

1

Ja mogę jak coś. Obiecuję:
1) Coutinho cofnę do pomocy, w parze z Arthurem będzie odpowiedzialny za kreację
2) na lewe skrzydło dam Dembele albo Malcoma
3) prawa obrona dla Semedo
4) Mirana zmiennikiem Alby

2

Wprowadzi Dembele w 80 minucie, ten sypnie z 30 metrów i znowu wróci "geniusz Valverde".

1

Nic nie zrobisz... Wystaw opinie na "googlach". To chyba jedyne skuteczne narzędzie do walki z chamstwem niektórych "firm".

5

Każdy z nas ma mniejszą/większą wizję idealnego kraju.
Dla mnie przede wszystkim powinniśmy zacząć "restrukturyzować" kraj:
1) zmniejszyć liczbę posłów z 460 do 115 - pozostałym 115 zwiększyć wynagrodzenie przynajmniej 4 krotnie,
2) znieść demokrację w wydaniu jaki mamy obecnie - wprowadzić podczas głosowania krótki test, którego rozwiązanie (ilość zdobytych punktów) wpłynie na "ilość głosów";
to nie jest normalne, że partie zdobywają głosy oferując "500 zł"
3) reforma ustaw podatkowych - ma być prosto i bez "wyjątków", jedna stawka VAT, jedna skala podatku dochodowego - bez względu na zarobki; ustawy powinny być krótkie, napisane w sposób przemyślany, ex ante - by uniknąć "corocznych zmian w przepisach"

0

W takim razie w żadnym sezonie nie wygraliśmy 6 pucharów. :(

1

Jak to?
- LM
- LL
- PK
- SH wygrany w 2009 z Bilbao
- SE wygrany w 2009 z Szachtarem
- KMŚ wygrane w 2009 z Estudiantes
:)

7

Katalońskie czy wiesz, że...

Gerard Pique, przed sezonem w którym rozegrał 3.932 minuty w barwach FC Barcelony (sezon 2008/2009 zakończony 6 pucharami), rozegrał 822 minuty w barwach Manchesteru United.
W roku 2008 Pique skończył 21 lat.

Taka ciekawostka dla tych, którzy twierdzą, że gra na poziomie wymaga wielkiego doświadczenia.

2

Busquets, Rakitić, Coutinho, Roberto, Arthur, Alena, Puig, De Jong, Rabiot, Vidal... Wincyj!

I pomyśleć, że kiedyś, do zdobycia 6 Pucharów wystarczyło 5 pomocników... (Busquets, Yaya, Xavi, Iniesta, Keita)

0

Dobra historia! U mnie było podobnie.
Po powrocie ze szkoły mama mi pokazała mój nowy (pierwszy) strój do wf - Rivaldo z FC Barcelony.
W tamtym momencie na topie był Cole i York z Manchesteru, stąd mogę jej tylko dziękować, że "trafiła" w taki klub.
Później, podobnie jak u Ciebie, Bravo Sport, 238 (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), zainteresowanie meczami Barcy w TV. Jak przez mgłę pamiętam mecz z Juventusem (2003 rok), kiedy Zalayeta strzelił nam bramkę w 114 minucie... Później pojawił się Ronaldinho i kolejna koszulka, tym razem świadomy wybór.

0

Niestety... Żyjemy w ustroju, jakim żyjemy.

460 osób w sejmie to 460 "zwierzaków przy korycie", ich przyjaciół i innych, którzy w ciągu 4 lat chcą nachapać się ile idzie.

Mamy niewykształcone, słabe społeczeństwo to i kraj będzie słaby.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?