1

Dokładnie tak. Malcom jest stabilniejszy i "twardo" stoi na nogach. Biorąc pod uwagę, że nasza "9" nie jest typowym napastnikiem na szpicy i CZĘSTO zaczyna z lewej strony boiska (zeszły sezon Suareza) - takie rozwiązanie ma sens.
Szkoda, że z naszym trenerem takie "eksperymenty" prawdopodobnie nie będą miały nigdy miejsca.

1

Chciałbym zobaczyć, jak nasza ofensywa sprawdzałaby się w ustawieniu:
-----Malcom------------------------
---------------------------Dembele
----------------Messi----------------
już w poprzednim sezonie Suarez ustawiany był bliżej lewej strony napadu, gdzie spokojnie mógłby zastąpić go Malcom

0

Eleven mogę rozważyć, ale koszt C+ to praktycznie koszt propozycji pakietu Internet + 144 kanałów. :O
Na C+ będzie dużo spotkań?

0

Temat: chce oglądać wszystkie spotkania Barcelony.
Mam ofertę: Internet pobranie 300 Mb/s / wysyłka 30 Mb/s + kanały sportowe nSport i Polsat Sport.

Czy w/w kanałach obejrzę cokolwiek, czy będę uzależniony od streamów? 300 Mb to wystarczająca prędkość? Czy zostanę skazany na wyłącznie słabą jakość połączenia.

3

Czy on, za przeproszeniem, będzie sr*ł tymi pomocnikami?

Jedyne uzasadnienie - w spotkaniach z przeciwnikami typu Vallecano, przy 1-0 planuje zdejmować Suareza by bronić wyniku.

1

Kiedyś przeczytałem fajny komentarz... o tym, że umiejętność jazdy na dwóch (myślę, że ma to zastosowanie do wszystkich uczestników ruchu) kółkach to przede wszystkim unikanie i przewidywanie ryzykownych sytuacji na drodze.
Myśl o tym w aucie, a na pewno nikomu nie stanie się krzywda.
Inna fajna wskazówka - w trasie trzymaj odstęp między autami analogiczny do wskazanej prędkości - jedziesz 20 km/h - 20 m, 50 km/h - 50 m, 100 km/h - 100 m (nie musisz brać jej dosłownie - pamiętaj, że dobry odstęp to podstawa - masz sporo czasu na reakcję).

1

Zaczynając dyskusję nt. rządu - warto przytoczyć interpretacje ZUS dotyczącą ich flagowego pomysłu.
https://www.rp.pl/ZUS/308269967-Ulga-na-start-ZUS-bedzie-sciagal-skladki-jak-od-zlecenia.html
W skrócie - jeśli korzystasz z "ulgi na start" i nie płacisz przez pół roku składek ZUS - dla ZUSu jesteś zleceniobiorcą (nie przedsiębiorcą). W konsekwencji, Twój zleceniodawca ma obowiązki względem Ciebie, jak względem normalnego zatrudnienia umowy-zlecenia (opłacenie składek etc.).

7

Nie z obecnym trenerem...

0

Dokładnie tak. Fuks.
Równie dobrze Valladolid mogło wygrać to spotkanie - wydaje mi się, że mieli lepsze sytuacje (niekryty napastnik główką w środek bramki, gol po minimalnym spalonym)/strzały (na posterunku TS).

4

Spotkanie z Valladolid pokazało po raz kolejny jak zachowawczym (nie dla nas) trenerem jest Valverde. Zawodnik, który jako jedyny stwarzał jakiekolwiek zagrożenie (Dembele) został zmieniony przez pomocnika. My wyniku broniliśmy? Z Valladolid? Kto miał strzelać bramki po zejściu Dembele? Suarez, który ma problem z przyjęciem piłki, czy Messi który pod kreatywną indolencję Rakticia musi cofać się do środka pola po piłkę?
Żal patrzeć na taką grę Barcelony. Grę na stojąco, bez polotu. Grę opartą na przebłyskach geniuszu Messiego.

To wniosek wyciągnięty po ponad rocznej kadencji Valverde - nie 2-3 spotkań.

1

Popieram w całej okazałości. Nie lubię gry Rakiticia, a informacje o jego 21 celnych przerzutach traktuje jako potwierdzenie moich słów.
Dlaczego? Otóż gra w Barcelonie nie powinna opierać się na przerzutach 'Messi opanuje', czy przerzutem na drugą stronę boiska, gdzie akcja w żaden sposób nie posunie się do przodu boiska.
Jeszcze raz powtorze - nie ma nic lepszego od tiki-taki.
Jeśli przerzuty i gra długimi pilami, gra w powietrzu była kluczowa - nigdy nie wygralibyśmy 6 pucharów mając kluczowych zawodników o wzroście 165-170 cm.

2

Problem w tym, że nawet w reprezentacji robi to za wolno. To nie jest typ zawodnika, który weźmie grę na siebie. Zagra nieszablonowo, prostopadle, czy szybko.
@barpol11 - jak widzisz, w 2008/2009 nasza pomoc składała się z 2 kreatorów i 1 bardziej defensywnego - Busiego
Keita, czy Yaya byli uzupełnieniem składu

10

Rakitić, Rakitić, Rakitić... Popularny ostatnio bohater La Rambli i wielu artykułów.
W mojej opinii - Rakitić przypomina mi swoją grą Seydou Keitę - biega, walczy, stara się, podaje, ale jak by o 1 tempo za wolno, zbyt statycznie, zbyt przewidywalnie by z akcji "coś się urodziło".
Zdecydowanie NIE LUBIĘ tego typu zawodników - zawodników bez wyrazu, charakteru. Nie lubię pomocników, którzy nie kreują gry, nie dyrygują zespołem. I mimo wielkiego szacunku dla Ivana, spójrzmy na rok 2008/2009 - nasza pomoc tworzona przez Busiego, Xaviego i Inieste. Czy nasze największe sukcesy - 6 pucharów - zawdzięczamy genialnie zorganizowanej w defensywie pomocy? Zdecydowanie nie. Zawdzięczamy nieprzewidywalności, szybkim operowaniu piłką, ruchu w środku pola.
Zaraz usłyszę, że to przeszłość, a tiki taka umarła. Otóż nie, tiki taka istnieje i ZAWSZE będzie miała się dobrze. Prawdziwa tika taka, która opiera się na szybkiej wymianie podań na małej przestrzeni z RUCHEM zawodników, który tworzy dezorientacje w szeregach przeciwnika.
Niestety - z Ivanem w składzie będziemy uzależnieni od kreacji innych zawodników - Coutinho, czy Messiego. Niestety bez nich kreatywność w naszym zespole spada do minimum. 90 mln? Brałbym i inwestował w zawodników pokroju Pablo Fornals.

5

To w jaki sposób PSG sprowadziło Neymara? PSG musiało się dogadać z Barceloną... A przecież Neymar sam siebie wykupił

6

Jeśli ktokolwiek liczył, że wprowadzenie VAR rozwiąże problemy... to się przeliczył. Wiadomym było że X sytuacja może zostać zinterpretowana różnie - w zależności od oceny sędziego. Dla jednego będzie karny, dla drugiego nie (patrz dzisiejszy mecz z Sevilla). Dla jednego będzie faul na czerwoną, dla drugiego maks żółtko (patrz sytuacja Ronaldo na MŚ).

Jedynym, słusznym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie "ławy sędziowskiej", która sporne sytuacje rozwiązywałaby metodą większości głosów. Sędzia dostawałby informację na boisku, bez konieczności sprawdzania sytuacji w VAR.

Dalej - by wykluczyć najsłabsze ogniwa - sędziowie powinni być oceniani przez oba zespoły w kilku kryteriach. Sędziowie, jak zespoły, powinni mieć własną "ligę". Najsłabsi spadają w niższe klasy rozgrywkowe, najlepsi z niższych awansują... ;)

0

Jeśli ktokolwiek hejtuje transfery Barcelony - warto przypomnieć sobie, że zdecydowana większość tu zgromadzonych płakała o Bellerina, czy Koke.

0

Słuchajcie - mam genialny, przełomowy wręcz pomysł. Zdecydowanie ma szansę stać się w mojej branży tym, czym stał się "facebook" - powszechnym narzędziem, bez którego spora część ludzi nie wyobraża sobie życia.
Do jego realizacji potrzebował będę specjalistów IT i, wydaje mi się, sporo kaponki.
Teraz pytanie, jeśli ktokolwiek z Was próbował - anioł biznesu, start up czy Fundusze Europejskie (dotacje UE)?

0

Godny polecenia horror na sobotni wieczór?
Nie wampiry, frankensteiny etc... Coś na styl Obecności, Egzorcyzmów ER?

30

Czy jestem jedynym kibicem Barcy, który:
1) nie chce powrotu Thiago
2) chciałby Arthura w linii pomocy (obok Coutinho)
3) wierzy w umiejętności Dembele

1) mamy Coutinho, Arthura, Roberto, Vidala, Busquetsa, Rakiticia, a dalej Alena, Puiga, Rafinhe - nie widzę dla niego miejsca
2) mimo całej sympatii dla Rakiety - nie ma błysku, nie wyróżnia się w kreacji, nie jest nieszablonowy...

- 5:37 - takich zagrań mi brakuje...
3) mimo bardzo długiej przerwy pokazał, że ma papiery na grę

0

Warto teraz spojrzeć, jak ciekawą, konkurencyjną i dobrą mamy kadrę.
Jeśli miałbym pokusić się jeszcze o jakieś transfery to przy sprzedaży Rakiticia (jeśli PSG sypnąłby klauzulą) - powinniśmy zainwestować w PO, a Roberto na stałe przesunąć do pomocy.

1

Lekarze to roszczeniowo NAJGORSZA (poza rolnikami) grupa społeczna. Zawodowo miałem do czynienia z 3-4 lekarzami - zarobki "najmniejszego" (jednoosobowa działalność, okulista) wynosiły średnio 10 tys. miesięcznie (przy 4-dniowym dniu pracy).

3

Nie potrzebujemy Thiago. Pomoc mamy przekompletna.

0

Wymieniłem tych, którzy bardziej zasługują na szansę. Pierwsza część to oczywista oczywistość, druga - Rafinha prezentował się solidnie w presezonie, Puig jest młody i potrzebuje gry, a Alena - to jego czas, albo pogra albo wypożyczyć.

36

Coutinho, Busquets, Rakitić, Arthur, Vidal, Roberto... a jest jeszcze Rafinha, Puig, Alena

0

Beko ma fatalną obsługę klienta - w razie awarii (moja szwagierka ma problem z płytą indukcyjną) jest wielki problem... spychologia + brak kontaktu

0

My kupiliśmy niedawno Whirlpool FWSG71253W - dobra cena, 7kg wsadu, A+++ i pralka typu "slim".

2

Busquets, Arthur, Coutinho, Rakitic, Roberto a do ogrania Alena, wychowania Puig - gdzie tu miejsce dla kolejnego SP?
Mam nadzieję że zarząd szykuje transfer solidnego PO.

4

Jeszcze rok temu pisałem o Tielemansie i Fornalsie w kontekście transferów do Barcelony. PIerwszy (21 lat) jest dzisiaj brązowym medalistą MŚ, drugi (22 lata) w minionym sezonie 4 bramki i 13 asyst w Villarreal.
Tielemans kosztował Monaco 25 mln euro, Fornals około 15 mln...

0

Zastanawia mnie tylko... Wzmocniliśmy pomoc - będzie Busquets, Rakitic, Coutinho, Arthur, Roberto, a dalej Alena, Oriol Busquets, Puig...
Atak potrzebuje wzmocnienia - jest Messi, Dembele i Suarez. Podsumowując - Hazard byłby mega wzmocnieniem.
Ale dlaczego nie skupiamy się na bokach obrony... ?! Z lewej Alba + dobrze byłoby gdyby został Digne. A prawa strona? Semedo? Sam? Bez rezerwy? Czy znowu pchamy tam Roberto...
Środek obrony to mizerny ostatnio Pique z Umtitim. Verma spędza czas w szpitalu, a Mina nie radzi sobie z taktyka...

1

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?