Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Panowie, potrzebuje pomocy - planuje zbudować szafkę łazienkową "własnymi rencami". Temat: zawiasy. Typ puszkowy (ten byłby chyba najlepszy) odpada - nie mam sprzętu do nawierceń.
Jedynym wyjściem będzie zawias tłoczkowy?
1
taktyczny na później
0
Każdy ma prawo do własnego zdania. Osobiście chętnie w przyszłości zobaczyłbym 3kę
Dembele - Jović - Inaki Williams w napadzie.
A co do Coutinho - większe nadzieje pokładam na ten moment w Puigu.
0
Coutinho vs Rakitić - Waszym zdaniem, sprzedaż którego z nich byłaby dla nas lepszym rozwiązaniem?
120 mln "po Coutinho" byłoby fajnym zastrzykiem gotówki. Oczywiście, jeśli w jego miejsce sprowadzimy typowego skrzydłowego lub napastnika grającego na każdej pozycji (wolałbym Inakiego Williamsa od Griezmanna).
3
Abstrahując od tematu meczu... #tematdlauwagi
Jeśli prowadzisz lub zamierzasz prowadzić własną działalność gospodarczą - posłuchaj.
Z uwagi na moją ubiegłoroczną przeprowadzkę (do podpoznańskiej wioski oddalonej od mojego "miejsca wychowania" o 100km) zostałem podwykonawcą konkurencyjnego biura rachunkowego.
Czego byłem świadkiem do tej pory (mowa o moich - przejętych do podwykonawstwa klientach):
1 klient: biuro zapomniało "wrzucić" w koszty 35 tys. zł - to jest niecałe 7 tys. nadpłaconego podatku (przy dużych obrotach, uwierzcie, Klient może przeoczyć)
2 klient: źle zaksięgowana faktura (w VAT) - klient w 02/2018 roku zapłacił 20 tys. podatku (zamiast 3 tys.)
3 klient: otrzymał błędne informacje co do wysokości podatku od zatrudnienia pracowników - zaległość na koniec 2018 roku wynosi prawie 10 tys.
4 klient: źle wyliczony podatek, Klient pomyślał o ewentualnych odsetkach, ale właściciel biura dla którego pracuje uspokoił "od zaliczek nie płaci się odsetek" (WTF?)
Oczywiście Klienci o niczym nie wiedzą - żyją w przeświadczeniu "oddałem do biura, biuro się zna w temacie i zrobi dobrze".
Ludzie - to Wasze pieniądze - pomyślcie trochę, poszukajcie kompetentnych osób.
Idziecie do biura rachunkowego - zobaczcie "kto" prowadzi wasze księgi/ewidencje. Poproście o CV tych osób. Zróbcie im "test wiedzy", test "etyki" (chętnie podeślę przykładowe pytania).
Kolejny przykład - "koleżanka" pracuje na podobnych warunkach - podwykonawstwo (samozatrudnienie). Laska ma oficjalnie (znajdziecie w googlach) "Biuro rachunkowe". Miesiąc temu przyszła do innej z pytaniem co to "CIT" i jak rozliczyć PIT (bo nigdy tego nie robiła)... Ręcę opadają.
0
Panie, Panowie
- film na niedzielny wieczór w stylu "Siedem", "Wyspa Tajemnic"?
33
Jak koleś bije swoją kobietę, to ty widzisz śmiecia bez jaj i honoru. Ja widzę biednego faceta zmuszonego do ostateczności.
1
Dokładnie tak. Liga świadczy o bardzo dobrej, równej formie na przestrzeni całego roku.
Liga Mistrzów, to tak, jak napisałeś - 7 spotkań w okresie luty-maj.
W Lidze Mistrzów trzeba mieć sporo szczęścia - taka jest prawda. Strzał życia (Iniesta w meczu z Chelsea), błędy sędziego (Real w ostatnich latach - czy to mecze z Bayernem, czy gol ze spalonego w finale), forma dnia.
0
Chodzą ploty, że Guardiola od następnego sezonu trenerem Juventusu.
Wyobrażacie sobie jego współpracę z Ronaldo?
0
Szybki temat - jak szybko (bez konieczności ściągania wtyczek/programów) ściągnąć muzykę z YT w bitrate 320kbps (nie w 128) - możecie coś polecić? kolega pytał
0
69 he he he he
0
"Musimy się dostosować" - zatem droga wolna, dostosuj się. Jak dla mnie możesz nawet 200% swojej pracy przekazywać rządzącym i wierzyć w racjonalność ich pomysłów, działań.
Trafnie podsumowałeś swoją wiedzę i wszystkie powyższe wypowiedzi - są "g" warte.
Prośba ode mnie - staraj się nie dzielić z innymi swoimi "doświadczeniami", bo to, że ty nie wykorzystałeś zalet i nie poradziłeś sobie ze sp. z o.o. świadczy jedynie o tym, że mierny z ciebie przedsiębiorca. Twój sposób zarządzania finansami nie powinien być dla nikogo przykładem.
0
On wie, co pisze bo on ma dużą praktykę i jemu się nie udało ze sp. z o.o. a udaje z działalnością.
PS. Nie przegadasz.
dreed93 - od początku piszę, że robisz z siebie błazna - wypowiadając na tematy w których brakuje ci elementarnej wiedzy.
0
Powiem w dużym skrócie (powtarzać nie będę):
po 1. piszesz mega głupoty i jesteś przy tym tak pewny "swojej racji", że nie mam nawet zamiaru próbować czegokolwiek tobie tłumaczyć
po 2. nie rozsiewam propagandy - mówię, jak jest, przedstawiam fakty
po 3. jesteś najmądrzejszy i zapewne moje 9 lat codziennej styczności z podatkami i mnóstwem przerobionych przykładów to pikuś przy twojej wiedzy na ten temat... xD
0
hahahaha nawet nie wiem, co Ci odpisać... ręce opadają
0
a ten nadal swoje... xD
0
jak sama nazwa facebook'owa mówi - księgowy ;)
od 2015 r. prowadzę biuro rachunkowe (w zawodzie od 2011)
1
Kto normalny zakłada sp. z o.o. by zatrudnić się w niej na zasadach pracowniczych?
Nie mam zamiaru wdrażać Cię w temat, bo za takie rzeczy się płaci, ale mała rada na przyszłość - nie staraj się uczyć kogoś, kto znacznie przewyższa Ciebie wiedzą w danym temacie. Błaźnisz się na własne życzenie.
1
"Blog" to wskazówki dla przedsiębiorców, dla osób które pracują dla i na siebie.
Dla tych, którzy nie chcą "dać się dymać". ;)
A co, jak do 67 roku życia odłożę do ZUS na moją emeryturę 550 tys. zł i umrę dzień po przejściu na emeryturę?
1
po 1. nie interesują mnie obecni emeryci - nie obchodzą mnie inni - pracuje na siebie
po 2. nie rozumiem, o czym Ty piszesz?
Od 2015 roku jestem właścicielem sp. z o.o. i dzisiaj już jeżdżę swoim pierwszym salonowym autem - właśnie wspomnianą wyżej Elantrą.
3
Z uwagi na to, że mój poprzedni post dobrze się przyjął...
Dlaczego jestem przeciwnikiem podatku ("składek") ZUS?
Od 30 roku życia do emerytury masz przed sobą 37 lat prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
37 lat to 444 miesiące.
Zakładając, że stawka składek ZUS dla przedsiębiorców byłaby (choć co roku jest wyższa) na niezmienionym poziomie (1228,70 PLN) to przez cały ten okres "wydajemy" 545 tys. zł.
545 000 zł...
Co mógłbyś z tymi pieniędzmi zrobić? W jaki sposób zainwestować?
Mógłbyś kupić np. 7 aut typu Kia Ceed, Hyundai i30, Hyundai Elantra i zostałoby jeszcze około 100 tys. na ich eksploatacje itp.
Mógłbyś otworzyć wypożyczalnię, której dochód z całą pewnością przekroczy wysokość emerytury, którą otrzymasz po 37 latach składkowych.
więcej podobnych postów znajdziecie na facebooku - "księgowy po terminach"
0
Prawdopodobnie do ostatniego auta. Ja w zeszłym roku 2018, kupiłem Elantre z rocznika 2017. Auto kupiłem w czerwcu po 62 tys. w podstawowej wersji.
Teraz grzeje się na Tucsona albo nowego Proceeda...
2
Dla mnie błąd sedziego. Po co im ten var?
0
Pytałeś księgową/księgowego o możliwe oszczędności? O możliwe rozwiązania?
0
inflacja (spadek wartości nabywczej pieniądza)
uspokajając Cię - lepiej wrzucić na lokatę i stracić mniej, niż trzymać te środki w szafie
1
true...
ja natomiast jestem fanem sp. z o.o. i wszystkich zalet z tego wynikających... opowiadam koleżance, że zamiast płacić na ZUS i emeryturę wolę jeździć nowym autem (nabyłem w zeszłym roku salonowe auto), które spłacam w ratach praktycznie równych ZUSowi dla przedsiębiorcy,
praktycznie od 35 roku życia, ze spokojem i bez najmniejszego problemu, będę mógł odkładać 1200 zł miesięcznie (na eme), 1200 x 12 x 30 lat = 432.000
jak to stwierdziła "nie odłożysz" - rzeczywiście, ma rację, będę inwestował oszczędzone pieniądze dużo wcześniej...
1
Chciałem kiedyś Piszczka w Barcelonie... Na ławkę, do rotacji... Kiedyś to było :d
11
O kurde... Jestem miło zaskoczony.
Chciałbym szerzyć taką, w sumie, elementarną i podstawową wiedzę na temat finansów; księgowości. Jest spora część społeczeństwa, która sądzi, że wynagrodzenie brutto (na umowie) to ostateczny koszt pracodawcy.
Oczywiście nie będę tam bronił pracodawców - będę raczej opowiadał o pozornych oszczędnościach, januszach biznesu itd.
(fb: księgowy po terminach)
56
Zapewne niektórzy z Was widzieli krążący w Internecie post Pana Andrzeja na temat wyliczonego minimum socjalnego. To 3100 zł na rękę (netto).
3100 zł netto = 5245 zł koszt pracodawcy
Pracownik przebywa w pracy średnio 151 godzin miesięcznie.
W ciągu 151 godzin musi zarobić 5245 zł by "opłacić siebie".
To 34,74 zł na godzinę.
Zatem jeśli chcesz zarabiać (3100/168) 18,45 zł/h musisz gwarantować przychód 34,74 zł/h.
I pamiętaj, że zatrudnienie pracownika oczekującego 3100 zł na rękę, zarabiającego przy tym 34,74 zł/h dla firmy nadal NIE JEST DLA FIRMY OPŁACALNE.
Czy kogoś z Was interesują takie ciekawostki/kalkulacje, tematy biznesowe, dla przedsiębiorców itd. od strony finansowej?
0
"artykuł 56.3 zaprzecza wcześniejszemu zapisowi, odnosząc się bezpośrednio do piłkarzy rezerw, którzy w przypadku zawieszenia za kartki nie mogą grać w żadnej drużynie aż do momentu wygaśnięcia kary w rozgrywkach, których ona dotyczy"
jaka jest definicja Kodeksowa słowa "rozgrywki" - La Liga to nie to samo, co Copa del Rey. Rozgrywki ligowe to nie rozgrywki pucharowe. Chyba, że mówimy o "momencie wygaśnięcia kary w rozgrywkach krajowych".